forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Romanzi a fumetti - Romani u stripu

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 18/02/2017 : 18:58:11
Edicija je krenula 2007. godine sa prvim brojem "Dragonero" koji se kasnije razvio u zasebni serijal.
Romanzi a fumetti obično imaju između 200 i 300 stranica a ritam izlaženja nije fiksiran. Numeracija je malo problematična jer su na Bonelli sajtu u istu kategoriju stavili mini serije i još neka izdanja, ali ovdje sam izdvojio samo nama bitne "romane u stripu":

Dragonero

Gli occhi e il buio

Sighma

Mohican

Stria

Linea di sangue

Darwin

Sul pianeta perduto

Il grande Belzoni

Ex vitro vita

I pionieri dell ignoto

La Bestia

Cheyenne
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 15/10/2022 : 02:13:03


Fridl,Nuči&Subić:Treći dan (Veseli četvrtak)

Lovkraftovski (čak i previše) horor sa sjajnim Subićevim crtežom.Kažem "previše" Lovkraftovski jer iz svakog kadra vrišti da je inspiracija Hauard Filips Lovkraft,to jest njegova dela.
Strip,mislim priča (rekao sam da je crtež sjajan) je ok,ali 1000 puta bolje da je ovo išlo u Zlatnoj seriji,i umesto da košta 2240 (koja je realno "libelus jaka" cena za ovako nešto) moglo je da bude 350 đunti.
3/5
Poli Posted - 17/06/2022 : 11:53:03

...malo zapostavljen topic...


dolazi uskoro "Il Deserto Dei Tartari", Frisendina tabla





anto Posted - 18/10/2020 : 21:10:37


Manfredi&Luki:Inkvizitor (Čarobna knjiga)

Iz pera Manfredija i kista Antonia Lukija (slikarski stil crtanja,izuzetno lep) nam dolazi priča o Luisu de Santjagu,španskom inkvizitoru s'početka 17.veka,čoveka koji se bori sa svojom savešću,sa obzirom da ne veruje u veštice,pa brzo dolazi pod lupu vrhovnog veća inkvizicije.
Strip počinje dobro,sa ozbiljnom pričom protkanom dramom i istorijskom te religijskom tematikom,a onda se odjednom,na zadnjoj trećini stripa,bez ikakvog razloga ubace demoni,zombiji,fantastični elementi,i ode priča u qrac.Šteta.Posebno lepog crteža.

2/5
anto Posted - 30/05/2020 : 15:35:21


Mastantuono:Klon (Čarobna knjiga,Riznica Bonelli Grande #2)

Matantuona baš volim,a ovako obojenog tek volim.Jedan od najkvalitetnijih crtača SBE-a.
Kao scenarista i nije nešto,pa se nadam da će se ubuduće držati olovke i tuša,a i bojica,što da ne.

Priča i nije toliko loša - u stvari,ideja je jako dobra,ali izvođenje amatersko.Kad se sve zbroji,i uz činenicu da ovo izgleda vizuelno prelepo,dobijamo strip koji i nije tako loš da se ubije dokolica.

Rim, 2072.godine.Roko Bazile je programer,jedan od boljih u svom poslu,a to je rad na instalaciji sistema zaštite.Pozvan je od strane ministra Keplera,koji je netom pre toga imao neprijatan razgovor sa predstavnikom moćne korporacije Pflegemlih farmaceutike.Radeći u ministrovom kabinetu,trojica naoružanih tipova uleću i pobijaju sve koji su se tu zatekli,a Roko im izmiče iz šaka,i sticajem okolnosti sakriva se kod Veronike,komšinice za koju nije pre poznavao.
Dan nakon nemilog događaja,Roko je u čudu - niko ne pominje ovaj kriminalistički čin;ni televizije,ni bilo ko.Treba reći da naš junak ima izvesne mentalne devijacije,koje će uticati na razvoj događaja koji će uslediti.

Sve u svemu, SF akcioni triler sa mlakom pričom korektne završnice,grafički odličan;uloga Veronike mi se nije svidela.
2.5/5
anto Posted - 30/05/2020 : 15:33:55


Đakomo Bevilaka:Lavennder (Čarobna knjiga,Bonelli Grande #3)

Ovaj naslov je izašao u matičnoj zemlji kao jdjp/ price, specijal br 4,ali su to Bora&co. spakovali u riznicu Bonelli Grande kao drugu knjigu.

Aron i Gven su mladi par koji dolaze na pusto ostrvo (u Pacifiku valjda) da provedu 12 dana u rajskom okruženju (preko agencije Lavennder),bez drugih ljudi,moderne tehnike...Međutim,uvideće brzo da baš i nisu sasvim sami.Pitanje je da li je u pitanju neka životinja ili ljudska osoba(e).

Početni utisci su mi bili više nego sjajni - odlična ideja,crtež koji opušta,fini dijalozi,scenario koji obećava...Negde od polovine,priča mi kreće u nekom light pravcu,a sam kraj,koji bi trebao da nam bude šokantan,mi se nije nešto preterano dopao,mada ne mogu da kažem da je loš.

U svakom slučaju,ok stripić 3/5



Kasteli&Roi:Apokalipsa (Čarobna knjiga,Bonelli Gigante #1)

Kao neko ko pročita Novi zavet (u stvari deo sa jevanđelima i delima apostolskim) nekoliko puta svake godine,sam upućen manje-više u materiju.Sa druge strane,poslanice i otkrovenje su mi preteški za razumevanje,počinjao sam ih više puta i brzo odustajao.

Ovaj strip je skraćena verzija Jovanovog otkrovenja,pri čemu je Kasteli ubacio u priču tri momenta kojima razbija naraciju iz Novog zaveta;to su izmišljeni događaji sa Isakom Njutnom,Alisterom Kroulijem i Borhesom,a u vezi sa Otkrovenjem.

Meni se sve ovo svidelo,ali svakako planiram da pročitam celo Otkrivenje Svetog Jovana,pa opet ovaj strip.
Ono što mi se nije baš dopalo je što se prevodilac Alekdandar Marković nije držao terminologije iz Novog zaveta - pa je velika bludnica nazvana kao velika kurva, i još svašta nešto.

Mada,ako vas ne interesuje ova tematika,mislim da će vam strip biti wtf!

4/5
anto Posted - 30/05/2020 : 15:33:17
i dalje ću da postavljam u ovaj topik sve iz raznih riznica boneli grande,gigante,ovo-ono...
anto Posted - 21/04/2020 : 16:01:45
nije sad to ta edicija,ali nek ipak ide u ovu temu:



Điđi Simeoni:Kad vuk lovi (Čarobna knjiga)

Nahvaljeni Điđijev strip Oči i tama,me je svojevremeno ostavio ranodušnim.Nešto kasnije i Veštica.Tako da sam i ovde slično očekivao,i pored toga što je premisa obećavajuća (što reče žile,miks Inglourious bastardsa i Indijane Džonsa).

Što bi raja rekla,treća sreća - meni je ovaj Vuk sjajan;dobro,malo sam spustio očekivanja,ali svejedno odlična triologija.

Potraga za moćnim artefaktmom,pozornica Italija (i po malo Švajcarske,te s'početka i svete zemlje) za vreme Drugog svetskog rata,italijanski partizani,okrutni nacisti i madafaking Hans Vajsman aka Vulf,pokvareni švicarski bankar,granate i mitraljezi,krv i plač,i po neki halter.

Điđi vešto vodi priču,nema praznog hoda,sjajni dijalozi,tu i tamo neka pametna misao,jako dobar crtež.I sasvim korektno izdanje (kome i dalje nedostaje tih nekih santim,dva).
anto Posted - 07/02/2020 : 23:23:14
evo malo i dobrih boneloida:



Mazijero&Baldacini:Holivudlend (Čarobna knjiga, Riznica Bonelli #8)

Mazijeri me konstantno oduševljava ove godine - posle Dedvud Dika numero uno,te Čejena,još jedan scenaristički pogodak.
Holivudlend je klasičan noir - Holivud,Amerika s' kraja WWI;dva brata,totalno različita:jedan je zgodan,harizmatičan,ratni heroj,porodičan čovek,policajac sa potencijalnom karijerom,drugi je povučen,naizgled priglup,bavi se prljavim poslovima za holivudskog moćnika.I kad se ovaj drugi neočekivano zaljubi,a to se završi tragično,stvari postaju komplikovanije nego što izgledaju.
Priča je isklešizirana,ali Mazijeri je vodi na sjajan način,tako da se strip pročita u dahu.Za boneli standarde,odlična storija.
Utoliko je žalosnije što nije angažovan dobar crtač,već ovaj amater Baldacini - što je najgore,teško je razlikovati lica i ženskim i muškim likovima.Sad baš gledam Repetov rad za zadnjem Teksu koga je crtao i razmišljam kako bi bilo lepo da je ovako neki majstor bio crtač.
*ko je ona ženska što se bacila na početku sa ogromnog natpisa - neka random jadnica?


4.5/5

Poli Posted - 17/01/2020 : 20:22:09
quote:
Originally posted by anto

Ena&Siniskalki:Zver (Čarobna knjiga)

ne stavih gore naslov za strip koji sam recenzirao,i sad se skroz pogubih o kojem se stripu radi - jedva nekako skapirah da se radi o ovom naslovu.


He he, da znas da sam i sam gledao koji strip si to recenzirao kad nema vise slika, ali me je ovaj opis odma' prisetio: "Strip na tragu Finčerovog Zodijaka".


anto Posted - 17/01/2020 : 17:18:58


Vijeti&Binjamini:Pioniri nepoznatog (Čarobna knjiga)

Od ovog romanzi a fumetti (iliti,romana u stripu) sam imao povisoka očekivanja sa obzirom da štujem i Vijetija i Binjaminija,ali i žanr viktorijanskog steampunka koji se u ovom stripu prepliće sa čistokrvnom Žilvernovskom avanturom,ali ubrzo po izlasku sam dobio pouzdanu dojavu da se na žalost radi o klasičnoj bonelijani,što sad mogu i sam da konstatujem.
U stvari,da sam tinejdžer,lako moguće da bih i otkinuo na Pionire,ovako,suvi prosek.

Mlada i odvažna Anabel Stokvud,angažuje prekaljenog oficira britanske vojske u penziji,da vodi ekspediciju kako bi pronašla oca,čuvenog istraživača i naučnika profesora Stokvuda,koji je nestao u zabitima neistraženih predela Nubijske pustinje.Vrlo brzo ćemo uvideti da se iza cele stvari stoji nešto mnogo krupnije,nešto što može da promeni lice sveta kakvog ga znamo.Tako će se za petama naših junaka naći misteriozna organizacija sa veoma živopisnim šefovima.
Priča se sastoji iz tri poglavlja,i prvo, te pola drugog su mi čak i korektni;jedna baš fina avanturica kulturiška nacrtana (mada bi ovde boja legla samo tako).Ali druga polovina stripa,a posebno treće poglavlje su mi već klasičan boneli mnjah scenario,te je krajnji dojam ne previše pozitivan.

2.5/5

ČK izdanje je jako dobro,ako izuzmemo mali format koji mi je, posle Čejena, opet zasmetao.
anto Posted - 15/01/2020 : 17:17:55


Mazijeri&Valdambrini:Čejen (Čarobna knjiga)

Nakon iznenađujućeg kvaliteta prvog Dedvud Dika,Mikele Mazijeri mi je priredio još jedno prijatno iznenađenje sa sjajnim Čejenom.Za to se pobrinuo i Valdembrini,čiji crtež se vidno popravio od našeg zadnjeg "druženja".
Kao i kod Reke Mohok,i ovde imamo klasične elemente žanra (potraga za detetom koje u oteli Čejeni,sukobi vojske i indijanaca,šerif koji se odao alkoholu,pljačkaši,lovci na ucejene glave...),ali u ovom slučaju sa odličnim izvođenjem.Priča prosto klizi,nema praznog hoda ili nekih smornih delova,a dodatni efekat (u pozitivnom smislu) daju i vremenski skokovi tamo-vamo,za koje ćemo dobiti objašnjenje na samom kraju.I,isto kao i u Mohoku (Reka Mohok - Boneli grande #1),i ovde imamo dobru dozu brutalnosti.

Ono što bih dodao ovde,to je da mi je po prvi put kod ČK izdanja bonelija zasmetao umanjeni format.Nije to sad nešto strašno,ali zbog detaljnog Valdambraninijevog crteža,kao i zbog mog sve slabijeg vida,zažalio sam više puta što nisu veće dimenzije.Kad bih birao između ČK formata i HC-a i Feniksovog sa mekim koricama,uvek bih odabrao drugu opciju.

Najbolji strip iz edicije boneli grafičkih romana
5/5
anto Posted - 15/01/2020 : 15:54:39
Ena&Siniskalki:Zver (Čarobna knjiga)

ne stavih gore naslov za strip koji sam recenzirao,i sad se skroz pogubih o kojem se stripu radi - jedva nekako skapirah da se radi o ovom naslovu.
zlatan bihac Posted - 30/11/2019 : 22:12:08
ovih dana citao redom: zver, darwin i tropski bluz...nisu me nesto previse odusevili... zver bas dosadan bio....darwin dobro poceo, ali... bluz korektna prica, mada je i bolje moglo...sad je UT na redu...
ReemCP Posted - 08/10/2019 : 12:52:28
Nisam siguran, ali mislim da je najavljen broj 7 Riznica Bonelli:

quote:
Originally posted by Melusine

NOVO IZDANJE U RIZNICI BONELLI I TO AVANTURA SA SNAŽNIM UKUSOM VESTERNA!

„ČEJEN“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 940 dinara



Format: 14,5x20,5
Br. str.: 289

Priča o svetu na zalasku: bela civilizacija nadire, bezobzirna i okrutna, i pred sobom uništava starosedeoce, gazeći njihovu zemlju i slobodu. Ovo je sumrak epa o Granici, viđen očima dvojice ljudi: jednog koji balansira između dve kulture, pošto su ga Čejeni oteli dok je bio dete, i drugog, koji odlazi u potragu za njim.

„ČEJEN“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, na Salonu stripa u SKC-u, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od srede, 09.oktobra, do subote, 12. oktobra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.
anto Posted - 25/05/2019 : 10:33:58


Barbato&Pikato:Darvin (Phoenix Press)

Pariz, 21.12.2012.;na terasi jedne zgrade tokom studentske žurke, stoje Kent Darvin i njegova devojka,lepa japančica (pozzz Sniksi),Kieko, kujujući planove za budućnost.Odjednom,započinje haos;meteorska kiša poput razornih projektila se obrušava na grad i nastaje pakao.Dvoje mladih se u metežu razdvajaju,a Irac uspeva da se spase,ali se iscrpljen onesvešćuje.
Kent Darvin se budi 4 meseca kasnije (to će kasnije da skonta),ne sećajući se gde je bio i šta je radio u međuvremenu.Okružuje ga jedan novi svet,razrušene okoline i krajnje okrutan u kome treba preživeti,a kada sretne misterioznog Kindžu,on postaje njegov vodič i zaštitnik u apokaliptičnom svetu.A prvi cilj mu je naći Kieko.

Darvin je strip sa meni jako dragom tematikom - postakoliptična planeta i preživeti na istoj.Pikato mi u takvoj atmosferi prija svojim stilom (uvek mi je bio gotivan,bajdvej),a i Barbatica (najprecenjiniji autor na ovim prostorima)lepo započinje sa svojim delom posla.I taman kad sam pomislio "e napokon da i ova nešto napiše što će mi se svideti",tuki - od stote stranice priča kreće da mi bude sve glupša i glupša (da se tako izrazim).Sam kraj totalno otvoren,kao kruna glupavog scenarija.

Tek posle videh da kreće ceo serijal,a da je ovo samo otvaranje istog,ali što bre onda koriste ovu uan-šot ediciju za tako nešto.
Sve u svemu,razočarenje i samo zbog Pikata i dobrog početka ne dajem najnižu ocenu.


1.5/5
anto Posted - 25/05/2019 : 10:32:08


Minjako&Rafaeli:Keler (Čarobna knjiga)

Dao je koze jako dobar (mada malo preopširan) prikaz stripa pre nekog vremena,i tamo je sve detaljno napisano za samu radnju,ali i analize iste - sa čime se uglavnom mogu složiti,but evo i nešto od mene:

Jel Keler pripada ediciji Romani u stripu? Ako ne,to je taj fazon.
Uglavnom,svi naslovi iz te hvaljene edicije meni i nisu bili nešto specijalno,čak mi je najbolji Dragonero.

Keler obrađuje meni dragu temu - noir/krimi/akciju iz 20-ih i 30-ih u Americi - i mogu reći da sam negde na 2/3 stripa pomislio "napokon nešto od modernog bonelija i tih romana u stripu što mi je odlično",kad je Minjako krenuo da pravi potez više;u stvari nekoliko poteza više.Kao da je morao da ispuni još nekih 100 dodatnih stranica,a imao je odličnu priču za 200;pa je onda krenuo da malo bunari - konkretno,počeo je da preteruje sa flešbekovima,mnoštvom novih,neizdefinisanih likova,i umesto da dobijemo odličan strip,dobili smo sasvim dobar - iz mog ugla gledanja.Šteta.
3.5/5
Rafaelijev crtež ja baš legao tematici - plus za ovaj segment stripa.
anto Posted - 25/05/2019 : 10:31:09


Barbato,Armitano&Furno:Golim rukama (Čarobna knjiga)

Davide je običan tinejdžer,šesnaestogodišnjak;jedno veče,na rejv žurci ga otimaju - budi se u mračnoj prikolici kamiona,gde ga napada neki tip,Davide se brani i ubija ga.Nakon toga ga,povređenog (u pomenutoj tuči) i totalno zbunjenog odvode na nepoznato mesto,gde saznaje da će učestvovati u borbama na život i smrt poput običnog psa.Međutim,pokazije talenat za borbu golim rukama,a osim toga,za njega se zainteresuje izvesni Minuto,jedan od bitnijih ljudi te sulude organizacije.

Dobra ideja,sjajan crtež Armitana i Furnoa & priča koja glatko teče - to su mi pozitivne strane stripa.
Sa druge strane, kad saberem sve,još jedan,nešto ambiciozniji boneloid koji me je ostavio potpuno ravnodušnim tokom svog čitanja.Stotinak stranica predug sa kvazi šokantnim tvistom.Dobro,nisam provalio šta će se tačno desti na kraju,ali sam definitivno očekivao nešto ovako slično.
Barbatova mi je vazda bila precenjena autorica.

3/5
anto Posted - 25/05/2019 : 10:29:25


Ovi romanzi fumetti bonelli su mi za sada uglavnom bili ispod očekivanja - nije da su loši,ali sam kod većine očekivao više,a posebno nakon prilično pozitivnih komentara sa kojima sam se retko slagao.
Tako da je lestvica spuštena,što je urodilo plodom sa ovim romanom u stripu - nešto zbog toga,a nešto što je zaista ovo jedan od boljih naslova iz pomenute edicije.

Iz jedne obične policijske akcije se iznedrilo veliko hvatanje serijskog ubice,a policajac koji je učestvovao u hapšenju,Bred Ist,ekscentirčni pandur,je postao preko noći slavan.
Jedanaest godina nakon događaja (koji se zbio 1969.godine),isplivaće činjenice koje će dovesti do otvaranja dosijea Monstruma iz Sakramenta i preispitivanja da li je pre više od deset godina uhapšen pogrešan čovek;sa druge strane,ponovo se dešavaju ubistva koja liče na ta negdašnja.

Strip na tragu Finčerovog Zodijaka - iako scenario ima svojih uspona i padova,generalno sam zadovoljan sa istim - čak iako sam provalio ko je ubica dosta rano,to nije pokvarilo opći dojam o priči,jer je kraj svakako neočekivan.
Siniskalkijev crtež je korektan,mada i on ima svoje uzlazne i silazne trenutke.

4/5
anto Posted - 31/03/2019 : 23:16:33


Sera&Bačilijeri:Na izgubljenoj planeti (Čarobna knjiga)

Kad sam prvi put prelistao strip,te pročitao kratak sažetak na zadnjoj korici,bio sam veoma zainteresovan za njega - em me malo podsetio na omiljeni Aldebaran,em mi je Bačilijerijev crtež (koga sam tada prvi put imao prilike videti) bio sjajan.
Malo potom sam čuo od nekih drugara da je u pitanju još jedan boneloid,a sada sam se i sam mogao uveriti u to.
Šteta.Ima strip lepu ideju i odličan početni zamah,kao i neobičan crtež koji sjajno čuči celoj toj atmosferi.

Džim i Rouz su klinci koji žive u seoskoj zajednici sa krutim pravilima, na izolovanom ostrvu daleke planete na koju se nekad davno srušio kolonizatorski brod - i jednog dana spašavaju brodolomnika koji je došao preko vodenog zida za koji se smatra da je neprelazan.Taj isti brodolomnik će nagovestiti da nisu usamljeni na planeti.

Kako rekoh,dobar početak,vuče na Leov Aldebaran, živopisna fauna i tako to,ali vrlo brzo će se pokazati da je Sera napisao jednu ultra light pričicu.
I opet - šteta.

2/5



Minjako&Fodera:Tropski bluz (Phoenix Press)

Trodelna mini boneli serija,smeštena u džungle Nove Gvineje - čistokrvna avantura sjajno nacrtana i ozbiljno ispričana;barem u prve dve sveske.

Detektiv Rej Harvest je angažovan da pronađe mladog Majka Somerseta Trećeg koji je pre pola godine nestao plivajući sa olupine prema obali.Da li ga je proždrla ajkula,morski krokodil ili je završio u stomaku nekog od domorodačkih ljudoždera,niko nije moga da utvrdi,ali ni da ga nađe živog,pa je ovaj delikatan posao poveren Reju.
Došavši na lice mesta on se predstavlja kao pisac i pokušava da prođe istim putem kojim je išao Majk.Angažuje sposobnog kapetana Štarka,koji je ujedno i zadnja osoba koja je bila sa nestalim,a u priču uleće i Majkova rođaka Mod.

U prve dve sveske Minjako je zaista uneo kvalitetan scenario,posebno u drugoj - nemam nijednu zamerku na priču.Pred kraj druge,od trenutka dolaska australijiskih tragača za zlatom u domorodačko selo,kreće mi poznata Minjakova trivijalnost. Treća epizoda mi nikako nije bila na visini prethodnice,te mi je pokvarila celokupni dojam.
Osim toga,vrlo brzo postaje očigledno na koji način će se razrešiti priča,i sve sam nešto očekivao da će me scenarista iznenaditi i doneti nešto neočekivano,ali prc,kraj je baš onakav kakav se da naslutiti.

Kad se sve sabere i oduzme,zadovoljan sam Tropskim bluzom,ali bilo je tu potencijala za (dosta) više.

3.5/5
zlatan bihac Posted - 04/03/2019 : 11:42:29
aha..ovo su ona luksuzna hc izdanja za striparnice...mani nude kiosk izdanje je numerisan kao broj 39 romanzi...keler jos nije izasao kao kiosk izdanje, ali i on ce ubrzo kao romanzi 41....ovaj novi, holywoodland ce prvo kao hc izdanje, a vremenom ce i on na kioske..nakon njega bi trebala jos jedna prica od ovog scenarista, havana...
solar Posted - 03/03/2019 : 23:34:16
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by zlatan bihac

vidim na fb u najavi u SBE novi romanzi...hollywoodland...


Mislim da će to ići u onu ediciju "gli inediti" ne romanzi.


je li to neka nova edicija?


To ti je ovo:

http://shop.sergiobonelli.it/libri/2018/03/07/libro/keller-1002253/

http://shop.sergiobonelli.it/libri/2017/10/27/libro/mani-nude-1001733/
zlatan bihac Posted - 03/03/2019 : 18:35:34
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by zlatan bihac

vidim na fb u najavi u SBE novi romanzi...hollywoodland...


Mislim da će to ići u onu ediciju "gli inediti" ne romanzi.


je li to neka nova edicija?
solar Posted - 03/03/2019 : 16:22:48
quote:
Originally posted by zlatan bihac

vidim na fb u najavi u SBE novi romanzi...hollywoodland...


Mislim da će to ići u onu ediciju "gli inediti" ne romanzi.
zlatan bihac Posted - 03/03/2019 : 11:29:15
vidim na fb u najavi u SBE novi romanzi...hollywoodland...
ReemCP Posted - 01/02/2019 : 21:50:43
@morski - svuda ti je to nažalost tako, pogotovo i ovdje kod nas u HR, dođe Talijan ili Amerikanac, masno plate i naši ih odvuku na čeku, sve pripreme za gotov čin, paf-paf i gotovo. I sad u čemu je tu čar.. za naše isključivo biznis.

Ali spomenuo sam ga isključivo zbog lika iz stripa, kako mu jako nalikuje. Sviđa mi se kako je Barbato na kraju stripa objasnila i kako je došla do izgleda mladog Davidea, odnosno Batice.

Evo i komenta Dwaynea na ovu epizodu, jedva sam našao komentar. Predlažem da ovdje u ovoj temi komentiramo i dajemo osvrte za Riznicu Bonelli, imat ćemo sve fino na okupu. Nego da je tamo po temama sve razbacano u izdavačkom izlogu.

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tko nije čitao može izbjeći čitanje mog komentara.

Dojmovi vrlo pozitivni, ovo je priča o instinktu preživljavanja koji svi posjedujemo i bolesti poput ove glavnog negativca koja pogađa samo rijetke. Barbatova u svom stilu, teži senzacionalizmu i obratima ali nakon prijateljstva Minuta i Davidea/Batice mislio sam da je to to tako da me onaj završni sasvim sigurno iznenadio i malo sam prelistao nazad da vidim "kosi" li se on sa nekim dijelom ranije radnje ali to nije slučaj. Znači, puno bolje od Sclavia npr. u Dylanovom "Jekyllu" gdje je autor koristio citiram kolegicu groficu Vargu "jeftine podvale" da bi napravio rasplet kakav jest. Ovdje se Barbatova nije služila tim metodama i strip je nešto neobično i vrlo zanimljivo te se čita bez problema u komadu bez obzira na veliki broj stranica.
Crtež mi nije najidealniji ali dobro, uvijek su mi tema i scenarij bili važniji i njih mogu "ubiti" tek amaterski crtači a Furno to ipak, na sreću, nije.
Moje ocjene bi bile:
P: 8, S: 9, C: 7, N: 7

Izdanje vrhunsko, ne smeta mi ni nešto umanjeniji format, sad se tek radujem Janu Dixu.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000