forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscars / Academy Awards

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Mr. Bushido Posted - 23/01/2018 : 16:29:59
http://oscar.go.com/nominees
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
swamp thing Posted - 07/03/2019 : 22:34:52
Da, Pulp F. Sjajna filmska godina...
nagor Posted - 07/03/2019 : 22:25:16
Petparačke priče je prijevod Pulp Fictiona? Nisam znao. Kul prijevod. Bolje paše nego Pakleni šund.

Da, ta 94a je bila stvarno jebena godina. Teško ponovljiva.
swamp thing Posted - 07/03/2019 : 22:13:01
Jbt, gledam sad na imdb filmovi koji pune 25 godina, Iskupljenje u Šošenku, Petparačke priče, Forest Gamp, Leon, Glup i gluplji, Kralj lavova, Ed Vud, Vrana, Prodavci, Intervju s vampirom, 4 vjenčanja i sahrana,... kad će se ponovo dešavati ovakve godine, sa ovolikim brojem prestrašnih filmova? Ne bih da zvučim kao đed neki, ali vjerovatno nikad više.
nagor Posted - 04/03/2019 : 20:01:04
quote:
jasno pokazuje da se radi o kategoriji stranih filmova

To.
vice Posted - 04/03/2019 : 19:21:42
Ja to njegovo nisan ni doživija ka "boc". Žargon "strani" u topicu u kojem se priča o Oscarima jasno pokazuje da se radi o kategoriji stranih filmova. Nagor pak navodi kako ipak jest prca. Onda ćemo se lipo svi prcat u jednom boc/prc/poke-bangu dostojnom parafiličnih kategorija sajtova za odrasle. Ili ipak ne.
vukozec Posted - 04/03/2019 : 16:39:28
Znam da je teško to razumijeti, ali neki "gay" i slične izraze ne doživljavaju kao tešku uvredu. Pa čak ni kao uvredu na razini bockanja.

@vice: A tvoja replika na moju repliku na nagorov post u kojem je bocnuo shanera i ekipu je bio boc ili poke?
stripofil Posted - 04/03/2019 : 16:31:17
quote:
Originally posted by fandango

Zelena knjiga... Meni je film dobro napravljen, simpatican je, gledljiv, i to je to. Vec vidjeno. Onako, lijep film za pogledati u nedjeljno popodne, nit smrdi, nit mirise. Takav mi je i Bohemian Rhapsody, lijep i gledljiv, ali nista vise od toga. Nekako sam i ocekivao da ce mi nabolje sjesti Roma i Jorgos Lantimos. Jos moram pogledat Kore-edu.

Baš sam pogledao zelenu knjigu preko vikenda i na mene je ostavio isti dojam. Viggo je odlično odradio svoju ulogu, ali najveći problem je u režiji. Film je previše romantičarsko-utopistički, ne ostavlja nekakav dublji trag na gledatelja. U startu nisam ni znao da je temeljen na istinitim događajima, tako da mu je to određeni plus.

Paralele između imigranata i različitih nacija su solidno prikazane. Ima film dobrih detalja, ali jednostavno kompletno pakiranje je previše njonjavo.
nagor Posted - 04/03/2019 : 16:04:08
Da, mislio sam komentirati kako "boc" zvuči gay, ali gay je anglosaksonski izraz, a ne domći pa se nisam usudio.
vice Posted - 04/03/2019 : 16:00:39
quote:
Originally posted by vukozec

To je moj Vice, hvatanje za jezik kako bi se malo bocnulo one koji su se u toj mjeri pokorili američkoj kulturnoj dominaciji da sve što je američko (ili općenito anglosaksonsko, no najviše američko) doživljavaju kao domaće, a sve iz neke druge kulture kao strano.

Ne tvrdim da sam ja imun na tu dominaciju, odnosno, nisam, ali eto, boc.

Taj ti je "boc" otprilike na razini opcije "poke" na fejsu. Zapravo, "poke" je čak i svrsishodniji, jer ima potencijal romanse/seksa uz obostrani pristanak.
nagor Posted - 04/03/2019 : 15:44:37
Ah... A baš sam mislio kako sam složio dobru foru. A ništa. Nazad za pisaći stol. :(
vukozec Posted - 04/03/2019 : 15:28:24
To je moj Vice, hvatanje za jezik kako bi se malo bocnulo one koji su se u toj mjeri pokorili američkoj kulturnoj dominaciji da sve što je američko (ili općenito anglosaksonsko, no najviše američko) doživljavaju kao domaće, a sve iz neke druge kulture kao strano.

Ne tvrdim da sam ja imun na tu dominaciju, odnosno, nisam, ali eto, boc.
vice Posted - 04/03/2019 : 15:05:36
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by nagor

Ahaaaaa, pričate o stranim filmovima. A ja mislio da je Shaner zaspao na tipkovnici.

A ti pričaš o hrvatskim, ili?

Jel ovo ka baza il?
Shaner Posted - 04/03/2019 : 14:01:21
quote:
Originally posted by ivan_micic

A nitko ne spominje libanonski Capharnaum. Čak i emotivniji od Koreede

Nisam ga još uspio pogledati, ali na listi je.
vukozec Posted - 04/03/2019 : 13:50:54
quote:
Originally posted by nagor

Ahaaaaa, pričate o stranim filmovima. A ja mislio da je Shaner zaspao na tipkovnici.

A ti pričaš o hrvatskim, ili?
nagor Posted - 04/03/2019 : 13:00:27
ivan_micic Posted - 04/03/2019 : 12:45:04
A nitko ne spominje libanonski Capharnaum. Čak i emotivniji od Koreede
Shaner Posted - 04/03/2019 : 09:02:51
quote:
Originally posted by fandango

Zelena knjiga... Meni je film dobro napravljen, simpatican je, gledljiv, i to je to. Vec vidjeno. Onako, lijep film za pogledati u nedjeljno popodne, nit smrdi, nit mirise. Takav mi je i Bohemian Rhapsody, lijep i gledljiv, ali nista vise od toga. Nekako sam i ocekivao da ce mi nabolje sjesti Roma i Jorgos Lantimos. Jos moram pogledat Kore-edu.

Hirokazu je uz bok Lanthimosu i Cuaronu. Uz Noeov Climax, Guadagninovu Suspiriu i Leejev Beoning, po meni sam vrh prošlogodišnje ponude.
fandango Posted - 04/03/2019 : 08:05:02
stripofil Posted - 27/02/2019 : 22:57:43
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Obi-wan

Maleku oscara...

Ja baš suprotno mislim.
Ne samo da je film lošnjikav, bijedno loši dijalozi koji se sastoje većinom od nekoliko riječi, već je i ovaj tip previše glumatao ludilo, nema ni 1% Freddyjeve harizme. Onu protezu su mu trebali bolje napraviti, cijelo se vrijeme mučio s njom, imao sam osjećaj da će mu svakog trenutka ispasti.
O soundtracku ne treba trošiti riječi, Queen je jedna od najkvalitetnijih grupa ikad.

U potpunosti se slažem s napisanim, nažalost
nagor Posted - 26/02/2019 : 20:55:59
Ma vi ste rasisti! :D
swamp thing Posted - 26/02/2019 : 18:08:25
Š pojačava efekat :D
supermark Posted - 26/02/2019 : 17:48:26
Bilo koja nagrada u kojoj je Black Panther nominiran za najbolji film je sprdačina od nagrade, a mogu citirati i swampa pa reći da je šprdačina
swamp thing Posted - 26/02/2019 : 14:01:18
Oskar je uvijek bio šprdačina od nagrade i ozbiljni filmski radnici i ljubitelji filma uopšte ne bi trebali obraćati pažnju na njega.
Obi-wan Posted - 25/02/2019 : 22:59:22
quote:
Originally posted by Obi-wan

Maleku oscara...

Dobra prognoza stranče...
Obi-wan Posted - 25/02/2019 : 22:58:31
quote:
Originally posted by Beren

Meni je oskar za Maleka najtamnija tačka dodjele. I Bale i Vigo Mortensen su bili bolji, ali je došlo takvo vrijeme da se po svaku cijenu moraju zadovoljiti sve strane.

Colmanova i Ali zasluženo, ovu Reginu King nisam gledao, ali moram da izrazim sumnju (iako na neviđeno) o zasluženosti nagrade jer su obje nominacije za The Favourite u toj kategoriji (sporedna ženska uloga) meni bile za nagradu (ipak Ema Stone malo više).

Očekivao sam Green Book da uzme najbolji film. Nije nezaslužen oskar, za razliku od nekoliko prošlih dodjela, pa je i to neki napredak.

Cuaron, scenariji, strani film, animirani film, kamera, muzika, sve očekivano.

Konkurencija za mušku glavnu ulogu stravična ove godine. Vigo bi dobio oskara u skoro bilo kojoj drugoj konkurenciji, ali ove godine Malek je morao dobiti oskara.
Malo me iznenadilo toliko oskara za Black Panther. Ako već treba biti Marvelov film, bolji mi je bio Infinity war koji se nije ni spomenuo...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000