forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor: Prokleto blago

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 09/03/2019 : 16:28:03
Koje od ova dva izdanja vam je draze i zbog cega?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
I like girlz Posted - 11/03/2019 : 10:10:20
prvi iz nostalgije...
Kontrast 2 Posted - 10/03/2019 : 22:40:19
Prvi - jer je bio nešto nevidjeno u to vreme.
I mislim da poredjenje nije pošteno.

Daj nešto istog ranga.
(isti izdavač, isto vreme izdavanja, isti kvalitet,...)
lwood Posted - 10/03/2019 : 21:18:18
A4, SB ZS . Kult
Anto_123 Posted - 10/03/2019 : 20:41:26
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Anto_123

Još da dodam da ne bih imao ništa protiv jednog ovakvog izdanja u A4 formatu,HC na kvalitetnom papiru u boji.



Pa sacekaj Libellus...sad je na 170 i nesto..brzo ce to oni..samo oni trpaju 3 stripa zajedno..valjda ce odabrat tu naslovnicu.

E da u tom je kvaka a po baxuzu uvijek (dobro ne baš uvijek,ali često) izaberu lošiju naslovnu a bio bi im red i da malo zabremzaju sa cijenama.Ovo zadnje dizanje ,mislim pri tom na Zagora je baš ono nezasito.
mesar Posted - 10/03/2019 : 12:35:25
Sve što je starije je bolje,samo je bolje ako imaš mladu ženu.
teller Posted - 10/03/2019 : 11:52:23
quote:
Originally posted by Anto_123

Još da dodam da ne bih imao ništa protiv jednog ovakvog izdanja u A4 formatu,HC na kvalitetnom papiru u boji.



Pa sacekaj Libellus...sad je na 170 i nesto..brzo ce to oni..samo oni trpaju 3 stripa zajedno..valjda ce odabrat tu naslovnicu.
stojsins Posted - 10/03/2019 : 11:40:02
Prvi. Čitao ga pre 30 godina. Na žalost, više ga nemam...
Ali zato imam drugi, baš sam ga prošli vikend ponovo pročitao.
mamlaz Posted - 10/03/2019 : 11:08:52
Prvi
(da mi se ne osusi kituljac :)
emirem Posted - 10/03/2019 : 09:41:36
@Hvala decki!

Nisam znao za ovaj broj Eksa i doticnim sadrzajem.
Kad pomislim stalno smo trazili stripove koji su bili iza stakla, taj bonelli format, a ove A4 formata nismo nikad toliko ni trazili bio je politikin zabavnik koji sam kupovao kad su izlazili "The Masters of the Universe".Jedine Eks sam kupio bio je onaj Eks sa Batmanom i Jokerom u luna parku i drugi u meksickoj dzungli.
Anto_123 Posted - 10/03/2019 : 08:34:51
Još da dodam da ne bih imao ništa protiv jednog ovakvog izdanja u A4 formatu,HC na kvalitetnom papiru u boji.
Anto_123 Posted - 10/03/2019 : 08:31:19
Prvi svakako, jer je na mene kao desetogodišnjaka ostavio neizbrisiv dojam.Vraćao sam mu se barem 3-4 puta.Prodao sam ga prošle god.kao i većin zs i lms.Jednostavno volim novo,sa dobrim otiskom itd.pritom prije svega mislim na crnobjela izdanja.Ludensov imam u obije verzije .ali ih nisam nikada pročitao.Razlog su ona dosadašnja 3-4 čitanja pa znam radnju napamet.
jaki Posted - 10/03/2019 : 00:34:10
https://www.stripovi.com/aukcije/eks-almanah-br-251-glanc/15634104/
mogorovic Posted - 10/03/2019 : 00:28:58
Nisu bili spomenuti samo crtači, nego čitav kontekst Zagora, od Darkwooda, do prikazane galerije likova Zagorovih prijatelja i neprijatelja (u do tada nacrtanim epizodama), poput onog kasnijeg jubilarnog Ludensova izdanja, samo u kraćem opsegu, na nekoliko stranica. Naslovnica tog EKS-a je bila s prepoznatljivim likom Zagora, s podignutom rukom na pozdrav i nasmijanim Chicom, pored njega, na žutoj pozadini. To je, ustvari, bio onaj PAN poster Zagora, koji se mogao naručiti, objavljivan na zadnjim koricama LMS i ZS.
Nedavno se na nekom od topica raspravljalo upravo o tom broju EKS-a, pa možda neki nadobudniji forumaš postavi ponovno tu naslovnicu.
emirem Posted - 10/03/2019 : 00:04:47
Za osvrt na gornji post ziva istina. Biografije autora su mi isto bile interesantne za u ono doba bez ikakvih informacija o stvaraocima stripa.
A taj EKS sam tu i tamo kupovao, ali volio bih znati koji je to broj, pa da vidimo zbog cega su crtaci iz SBE bili spomenuti u EKS stripu.
mogorovic Posted - 09/03/2019 : 23:28:43
Prvi, jer ga imam i čuvam, zbog razloga koje su ostali, uglavnom, naveli, ali i zbog opreme unutarnjih strana korica, sa biografijama tadašnjih autora Zagora: Nollite, Ferrija, Donatellija, Bignotija i Segne. To je bilo neuobičajeno u to vrijeme. Svi podaci o autorima davali su se na kapaljku, pa je pravo osvježenje i utaživanje znatiželje bila jedna takva pojava unutar izdanja. Jedno je vrijeme Strip Zabavnik donosio redovito podatke i napise o autorima, otprilike obujma jedne stranice (A4 formata). Ne zaboravimo i onaj čuveni broj EKS almanaha, sa tekstualnim uprizorenjem pozadine stvaranja Zagora, prvi takav kod nas.
zlatko900 Posted - 09/03/2019 : 22:47:10
Svakako prva. Iz tih par godina kada je to izašlo samo tri izdanja mi se vrte po glavi koje valjda nikada neću zaboraviti: 1-taj Zagorov album u boji, 2-Zagorov album sa sličicama, 3-strip zabavnik veliki format broj 78 (Blek-slomljeno srce). A dodatni razlog više je i taj što sam osobno kupio u trafici taj Zagorov album,i to dva komada,(kao da sam bio vidovit )i do dan-danas nisu odlazili iz moje kuće,eto ih kao da su jučer izašli u trafici...
solar Posted - 09/03/2019 : 21:59:19
Zaboravio sam spomenuti da sam potrošio puno vremena precrtavajući ovu naslovnicu.
anto Posted - 09/03/2019 : 21:58:29
ko glasa za Ludens varijantu,da mu se osuši kita.
Kum Ruzvelt Posted - 09/03/2019 : 21:55:04
ZS naravno jer je, u svoje vrijeme, bio pravi specijal.. I po formatu I po koloru. Jel zna neko tiraz? Ima ih cesto na aukcijama a, koliko vidi, svaki pravi ljubitelj stripa ima ili je imao po jedan primjerak u kolekciji sto znaci da ih je dosta prezivjelo pa me zanima tiraz..
sumohrvat Posted - 09/03/2019 : 21:37:34
Prvo izdanje naravno. Procitao sam ga nebrojeno puta. Ovaj Ludensov mislim da nisam niti otvorio od kad je kupljen.
vice Posted - 09/03/2019 : 21:13:02
Čak je i meni ka mulcu 90-ih prvo izdanje draže zbog nostalgije. Tad još Ludens nije izda svoju verziju, tako da je i meni A4 Zagor u boji bija "vau" faktor. Mislin da san ga prvi put nabavija 2006., sa 16 godina. Uživancija samo takva!
DODSFERD Posted - 09/03/2019 : 21:02:17
Imam samo c/b extra izdanje, od ovih mi druga ima puno bolju naslovnicu, kakav crni vrč i slične dječje cenzure.
solar Posted - 09/03/2019 : 20:56:12
ZS album je bio legendaran, pročitao sam ga prvi put u djetinjstvu, priča - bomba i još ktome prvi put sam vidio kako izgleda Gallieno Ferri na onom autoportretu.
velka031 Posted - 09/03/2019 : 20:52:37
quote:
Originally posted by Combatrock

1983 je to bilo atomska bomba.



Vala jest!
King Warrior Posted - 09/03/2019 : 20:48:19
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by King Warrior

Prvo sam imao jedan primjerak jos iz osamdesetih bez zadnje stranice, koliko vidim taj album je nekako zavrsio kod emirema. Poslije sam nabavio dobro ocuvan. Zaista je bilo dobro izdanje za to doba.



Mozda je bas taj tvoj bio. Bilo je posvud isarano "Saša".


Taj je! Imao sam kao klinac ruznu naviku da pisem svoje ime po stripovima, ali sam morao zbog lopova.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000