forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA ASTERIKS - KNJIGA 10

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 12/03/2019 : 12:11:26
Asteriks 10 (epizode 28–30)

Pred vama su tri nove, uzbudljive avanture Asteriksa i Obeliksa, glavnih junaka jednog od najpopularnijih i najvoljenijih serijala u istoriji devete umetnosti. Generacije čitalaca odrastale su uz hrabre Gale, a neponovljivi humor i zabavni zapleti čine ovo delo primamljivim i za nove čitaoce.




Epizoda 28: Asteriks kod Šećerlemade
Daleko kraljevstvo u kojem živi lepa princeza Šećerlemada pogodila je strahovita suša. Ako kiša ne padne u roku od hiljadu i jednog sata, princeza će biti žrtvovana da bi se umilostivili bogovi. Jedan fakir doći će u Asteriksovo i Obeliksovo selo da potraži pomoć, koju će dobiti s neočekivane strane...

Epizoda 29: Ruža i mač
Kod Gala su druid i bard pozivi kojima se bave isključivo muškarci. Ali da li je baš tako? Vremena se menjaju i u selo nepokornih Gala dolazi gospođica Maestrija, koja će pokazati kako nije nimalo gori bard od Tamburiksa...

Epizoda 30: Obeliksove nevolje
Obeliks je kao mali upao u kazanče s čarobnim napitkom, čije dejstvo otad kod njega ne prestaje. Zbog toga, na svoju veliku žalost, Obeliks nikad ne dobija čarobni napitak s drugim Galima iz sela. Ali šta biva ako ga ipak krišom popije?

Asteriks 10 biće na Letećem startu od 13. do 15. marta u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, u striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.340 dinara. Po završetku Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 29/04/2019 : 12:25:19
Na neki način,dve epizode u ovoj knjizi su mi premijere - doduše i Šećerlemadu i Obeliksove nevolje imam u nekom pirateriji,ali sećam se da sam obe priče batalio na pola jer su pomenuta izdanja bila bogu plakati.Najgore što su mi zbog toga ostale u lošem sećanju iako ih nisam pročitao kompletne.

E sad;ne znam da li je to zbog praznične atmosfere (totalna opuštencija,dobra klopica (sa nutelom,milkom...)) ili što sam smatrao da će mi 10.knjiga biti mnjah,,ali uživao sam maksimalno u ovim pričama.U stvari,ne sećam se da me je ikad Asteriks ovako zabavio.

Asteriks kod Šećerlemade
mi je top integrala - mislim da mi je ovo jedan od ponajboljih Asteriksa (da se odmah ogradim da nisam neki veliki poznavalac materije - većinu priča sam čitao,ali ne više od po jednom,dvaput;i to pre x godina)).Kezio sam se ko ludak čitajući je 5+/5
Ružu i mač sam gotivio i u PZ,a sad mi je bila još nekako bolja 5/5
Za Obeliksove nevolje sam bio ubeđen da će mi donekle pokvariti celokupni dojam,ali ne bejah u pravu (srećom) - vrlo neobična epizoda u kojoj je Obeliks popio napitak,sa gusarima je sklopljen dogovor...Mislim da je bilo ovde potencijala da bude još bolji kraj,ali zadovoljan sam i sa postojećim 5/5

Vidim da su ocene na bedeteci prilično loše,a i znam da se samo Šećerlemada kotira kao kultna priča,ali eto,meni je ceo integral do jaja.

Izdanje kao i uvek maksimalno,Melitin prevod kida.
anto Posted - 28/04/2019 : 16:30:47
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto

pročitah po prvi put Asteriks i leteći ćilim,odnosno Šećerlemadu - sjajna epizoda,oduševljen sam!



I meni je to jedan od boljih albuma u periodu poslije Goscinnyja .


ja odavno nisam čitao Gošinijeve albume (ne računajući prvih šest koje sam nedavno pročitao u ČK izvođenju),odnosno one koji važe za najbolje,ali ova 28.epizoda mi je presjajna - siguran sam da će mi biti u samom vrhu svih Asteriksa.

Evo,završih i Ružu i mač - i ovo mi je odlično leglo.
Vaskršnje izležavanje,uz milku i nutelu (nakon slanih đakonija) i Asteriksi - šta ćeš lepše!!
Peyo Posted - 28/04/2019 : 16:21:49
quote:
Originally posted by anto

pročitah po prvi put Asteriks i leteći ćilim,odnosno Šećerlemadu - sjajna epizoda,oduševljen sam!



I meni je to jedan od boljih albuma u periodu poslije Goscinnyja .
anto Posted - 28/04/2019 : 13:43:32
pročitah po prvi put Asteriks i leteći ćilim,odnosno Šećerlemadu - sjajna epizoda,oduševljen sam!
DiSkAcH Posted - 20/03/2019 : 15:09:50
Wee, ajmo trojka pa da naručim :D
ReemCP Posted - 14/03/2019 : 10:02:31
Bravo Čarobna
Red Marquis Posted - 13/03/2019 : 12:47:26
quote:
Originally posted by Combatrock

Imate Dylana, sta stalno kukate?


Pa ljudi koji čitaju Dylana ionako generalno vole da kukaju
Combatrock Posted - 13/03/2019 : 11:41:33
Imate Dylana, sta stalno kukate?
wesskowaz Posted - 13/03/2019 : 10:05:09
quote:
Originally posted by teller

Bravo...jos kad bi netko objavio Talicnog na isti nacin.



Eh, hoce Veseli. Samo valja sacekati par godina, decenija.
Mislim da oni drze prava.
Nikola444 Posted - 13/03/2019 : 09:56:07
Potpisujem!
teller Posted - 13/03/2019 : 07:17:36
Bravo...jos kad bi netko objavio Talicnog na isti nacin.
Nikola444 Posted - 12/03/2019 : 14:45:31
Ma svaka čast! Ovo će se ubrzo spojiti.
Dr. Zistis Posted - 12/03/2019 : 14:02:55
Hip hip hura
ivanl Posted - 12/03/2019 : 13:40:48
Pa mora se priznati, da ide ovo ko blesavo...sad ce i 'trica'...vrlo dobro...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000