forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Rip Kirby 17

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/04/2018 : 20:05:05


John Prentice (1920. - 1999.) rođen je u Whitneyu u Teksasu. Nakon što se 1939. godine pridružio mornarici, preživo je bombardiranje Pearl Harbourea 7. prosinca 1941., služio na dva razarača u osam bitaka, a 1945. godine je iz službe otpušten uz počasti. Nakon rata upisao se na Umjetničku akademiju u Pittsburgu i onda preselio u New York gdje je postao uspješan slobodni umjetnik ilustrirajući naslovnice za knjige; crtajući stripove za studio Joea Simona i Jacka Kirbyja, DC Comics i druge, kao i ilustracije za razne časopise. 1956. godine nastavio je djelo Alexa Raymonda u suradnji sa Fredom Dickinsonom koji je pisao strip s Raymondom. Prentice je 1966., 1967. i 1986. primio je nagrade National Cartoonist Society za “Najboljeg strip crtača”, hvalili su njegovo veliko umijeće kao i uspješan nastavak fotorealističnog pristupa svog prethodnika. Prentice je Ripu Kirbyju posvetio ostatak svog života, crtao ga je pune četrdeset tri godine, sve do same smrti.

Sabrane pasice Ripa Kirbyja prva su cjelovita, arhivska zbirka ovog poslijeratnog i postmodernog klasika Alexa Raymonda. Raymond ga je kreirao 1946., nakon aktivne vojne karijere u marincima tijekom Drugog svjetskog rata. Novinske su pasice o Ripu Kirbyju unijele svježu krv u žanr kriminalističkog stripa, potpuni zaokret od tadašnjeg hladnog i žestokog stila detektivske fikcije. Rip Kirby je pametan i profinjen, no ipak čovjek. Često na tehnike rješavanja zločina primjenjuje znanstvene metode, ali se upušta i u akciju – Kirby je oličenje američkog sportaša i odlikovani ratni heroj. Sporedne uloge igraju Desmond, Ripov batler i pomoćnik, te mnogo zadivljujućih ženskih likova, posebno Ripova djevojka, Honey Dorian, te crnokosa i prikladno imenovana Pagan Lee. Modno osviješten, Raymond je u novinske pasice unio šik i šarm mode poraća i ranih pedesetih.

Rip Kirby 17 • Sabrane pasice 1991. - 1994. • 176 stranica • C/B • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fred Dickenson • Crtež John Prentice • Prijevod Andrej Cvitaš • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.4.2018. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/rip-kirby-17-sabrane-pasice-1991-1994/483/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 14/04/2019 : 16:19:19
novinskog stripa starijeg datuma nema!
Wolfman Posted - 13/04/2019 : 23:25:21
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by anto

sjajno za kompletiranje Kirbija Ripa;ali,kako je Markos izjavio da neće raditi Kenjona Stiva,a nije mi poznato da će se nakon Ripa uhvatiti nekog drugog novinskog stripa, to bi značilo da neće imati u svom trenutnom izdavačkom katalogu nijedan novinski strip; a to je,složićete se svi,Markos pre svih, nedopustivo i neoprostivo za izdavačku kuću ovakvog renomea te pedigrea!!



Zar nije bilo govora o Calvinu i Hobbesu? Ili sam ja nešto pobrkao?


Calvin & Hobbes ide, da, ove godine ćemo objaviti prve 4 knjige od ukupno 11. To bi trebalo sve biti objavljeno do kraja 2021.



Pa eto onda Anto, kako nema novinskog stripa?
kasper Posted - 13/04/2019 : 15:07:22
velika podrska markosu oko ovijeh starina
Dalen Posted - 13/04/2019 : 14:51:35
Jesi možda ikad razmišljao o Dan Barryjevom Flash Gordonu?
Markos Posted - 13/04/2019 : 12:42:05
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by anto

sjajno za kompletiranje Kirbija Ripa;ali,kako je Markos izjavio da neće raditi Kenjona Stiva,a nije mi poznato da će se nakon Ripa uhvatiti nekog drugog novinskog stripa, to bi značilo da neće imati u svom trenutnom izdavačkom katalogu nijedan novinski strip; a to je,složićete se svi,Markos pre svih, nedopustivo i neoprostivo za izdavačku kuću ovakvog renomea te pedigrea!!



Zar nije bilo govora o Calvinu i Hobbesu? Ili sam ja nešto pobrkao?


Calvin & Hobbes ide, da, ove godine ćemo objaviti prve 4 knjige od ukupno 11. To bi trebalo sve biti objavljeno do kraja 2021.
Mr. Bushido Posted - 13/04/2019 : 12:09:56
quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Markos

Meni su dragi i Johhny Hazard i Steve Canyon itd itd, ali svi oni padaju u kvaliteti nakon nekog vremena. A nema šanse da potrošim još 10 godina izdavajući neki novinski strip do kraja. I čemu onda počinjati nešto što ne namjeravaš završiti?


Postoji li šansa da objaviš neke kraće stripove?

Tipa, Terry and the Pirates, Bloom County, Star Hawks, Miss Fury, Beyond Mars, Red Barry, Sicklesov Scorchy Smith, Little Sammy Sneeze, Sky Masters of the Space Force, Casey Ruggles, The Cisco Kid...


SVe su ovo predugački seriali.


Svi su ovi serijali redom znatno kraći od Ripa Kirbyja i Stevea Canyona. Nekoliko ih ima materijala za samo jednu knjigu.
Combatrock Posted - 13/04/2019 : 11:42:34
quote:
Originally posted by Markos

Meni su dragi i Johhny Hazard i Steve Canyon itd itd, ali svi oni padaju u kvaliteti nakon nekog vremena. A nema šanse da potrošim još 10 godina izdavajući neki novinski strip do kraja. I čemu onda počinjati nešto što ne namjeravaš završiti?



Eto prave poslovne fillzofije. Postene prema sebi, poslu i kupcima.iako je vlasnik fibre pokusao da zastiti kolege izdavace sto jesvakako kolegijalno iz ovog posta se vidi da je fibra ipak pametno vodjenja trgovackom politikom i sjajnim izdavackim planom. Sve ostalo je tlapnja.
ninel Posted - 13/04/2019 : 09:36:57
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Markos

Meni su dragi i Johhny Hazard i Steve Canyon itd itd, ali svi oni padaju u kvaliteti nakon nekog vremena. A nema šanse da potrošim još 10 godina izdavajući neki novinski strip do kraja. I čemu onda počinjati nešto što ne namjeravaš završiti?


Postoji li šansa da objaviš neke kraće stripove?

Tipa, Terry and the Pirates, Bloom County, Star Hawks, Miss Fury, Beyond Mars, Red Barry, Sicklesov Scorchy Smith, Little Sammy Sneeze, Sky Masters of the Space Force, Casey Ruggles, The Cisco Kid...


SVe su ovo predugački seriali. Jedini novinski strip koji je dovoljno kratak, a uz to i kvalitetan, je Arman i Ilva Thea Tjong-Khinga. Svega ukupno je izašlo 16 epizoda, od čega je bila u Eks almanahu objavljena samo trećina. Samo ne znam ko bi to kupovao osim mene...
Wolfman Posted - 13/04/2019 : 09:27:29
quote:
Originally posted by anto

sjajno za kompletiranje Kirbija Ripa;ali,kako je Markos izjavio da neće raditi Kenjona Stiva,a nije mi poznato da će se nakon Ripa uhvatiti nekog drugog novinskog stripa, to bi značilo da neće imati u svom trenutnom izdavačkom katalogu nijedan novinski strip; a to je,složićete se svi,Markos pre svih, nedopustivo i neoprostivo za izdavačku kuću ovakvog renomea te pedigrea!!



Zar nije bilo govora o Calvinu i Hobbesu? Ili sam ja nešto pobrkao?
Markos Posted - 12/04/2019 : 23:12:30
Ne baš.
Mr. Bushido Posted - 12/04/2019 : 22:51:38
quote:
Originally posted by Markos

Meni su dragi i Johhny Hazard i Steve Canyon itd itd, ali svi oni padaju u kvaliteti nakon nekog vremena. A nema šanse da potrošim još 10 godina izdavajući neki novinski strip do kraja. I čemu onda počinjati nešto što ne namjeravaš završiti?


Postoji li šansa da objaviš neke kraće stripove?

Tipa, Terry and the Pirates, Bloom County, Star Hawks, Miss Fury, Beyond Mars, Red Barry, Sicklesov Scorchy Smith, Little Sammy Sneeze, Sky Masters of the Space Force, Casey Ruggles, The Cisco Kid...
risbozg Posted - 12/04/2019 : 22:01:07
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Meni su dragi i Johhny Hazard i Steve Canyon itd itd, ali svi oni padaju u kvaliteti nakon nekog vremena. A nema šanse da potrošim još 10 godina izdavajući neki novinski strip do kraja. I čemu onda počinjati nešto što ne namjeravaš završiti?


ok,slažem se.
a da li je moguća opcija "best of" ili tako nešto?
ovo što spominje Glori,izdati najbolje godine od tog i tog stripa?
(mada sam siguran da će se odmah pobuniti kompletisti, zašto ne sve)



+1 to je i moja opcia..
anto Posted - 12/04/2019 : 21:18:56
biblioteka Matorka
anto Posted - 12/04/2019 : 21:16:23
quote:
Originally posted by Markos

Meni su dragi i Johhny Hazard i Steve Canyon itd itd, ali svi oni padaju u kvaliteti nakon nekog vremena. A nema šanse da potrošim još 10 godina izdavajući neki novinski strip do kraja. I čemu onda počinjati nešto što ne namjeravaš završiti?


ok,slažem se.
a da li je moguća opcija "best of" ili tako nešto?
ovo što spominje Glori,izdati najbolje godine od tog i tog stripa?
(mada sam siguran da će se odmah pobuniti kompletisti, zašto ne sve)
cerichus Posted - 12/04/2019 : 20:01:50
quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by Markos

Meni su dragi i Johhny Hazard i Steve Canyon itd itd, ali svi oni padaju u kvaliteti nakon nekog vremena. A nema šanse da potrošim još 10 godina izdavajući neki novinski strip do kraja. I čemu onda počinjati nešto što ne namjeravaš završiti?


Potpuno se slažem. Zašto gubiti pare i vreme na izdajanju prastarih novinskih stripova, kad ima toliko novih i to jako kvalitetnih.


Po toj logici, zašto gubiti pare i dalje objavljivati klasike književnosti kad ima toliko novih i kvalitetnih književnika?
ninel Posted - 12/04/2019 : 19:36:05
quote:
Originally posted by Markos

Meni su dragi i Johhny Hazard i Steve Canyon itd itd, ali svi oni padaju u kvaliteti nakon nekog vremena. A nema šanse da potrošim još 10 godina izdavajući neki novinski strip do kraja. I čemu onda počinjati nešto što ne namjeravaš završiti?


Potpuno se slažem. Zašto gubiti pare i vreme na izdajanju prastarih novinskih stripova, kad ima toliko novih i to jako kvalitetnih.
Glori Posted - 12/04/2019 : 18:17:58
Nema ništa loše u tome da se izdaju samo najbolje godine.
Markos Posted - 12/04/2019 : 17:34:57
Meni su dragi i Johhny Hazard i Steve Canyon itd itd, ali svi oni padaju u kvaliteti nakon nekog vremena. A nema šanse da potrošim još 10 godina izdavajući neki novinski strip do kraja. I čemu onda počinjati nešto što ne namjeravaš završiti?
cerichus Posted - 12/04/2019 : 16:09:52
Ja bih baš Ben Bolta volio imati u nekom albumskom izdanju. Meni iznimno drag strip.
anto Posted - 12/04/2019 : 15:57:52
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by anto

sjajno za kompletiranje Kirbija Ripa;ali,kako je Markos izjavio da neće raditi Kenjona Stiva,a nije mi poznato da će se nakon Ripa uhvatiti nekog drugog novinskog stripa, to bi značilo da neće imati u svom trenutnom izdavačkom katalogu nijedan novinski strip; a to je,složićete se svi,Markos pre svih, nedopustivo i neoprostivo za izdavačku kuću ovakvog renomea te pedigrea!!


kad nema dobrih stripova među njima


Stiv Kenjon ti nije dobar strip?
007,Modesti,Julija Džons,Ben Bolt,Popaj,Tarzan (Hogartov i Maningov),Fil Korigan...
(mada ne bih voleo da se neke stvari dupliraju;poput Modesti i Popaja)
jaki Posted - 12/04/2019 : 15:16:15
quote:
Originally posted by anto

sjajno za kompletiranje Kirbija Ripa;ali,kako je Markos izjavio da neće raditi Kenjona Stiva,a nije mi poznato da će se nakon Ripa uhvatiti nekog drugog novinskog stripa, to bi značilo da neće imati u svom trenutnom izdavačkom katalogu nijedan novinski strip; a to je,složićete se svi,Markos pre svih, nedopustivo i neoprostivo za izdavačku kuću ovakvog renomea te pedigrea!!


kad nema dobrih stripova među njima
delboj Posted - 12/04/2019 : 14:06:14
Stripoteka 718.
kublay Posted - 11/04/2019 : 21:42:50
quote:
Originally posted by emirem

Imam pitanje u vezi pipesmokera.:-)
Trazio sam na comicvine po izdanjima nazive epizoda,ali ne mogu se sjetiti kako se kod nas zvala objavljena mislim u stripoteci.
Avantura je bila na nekom otoku,navodno je trebao vulkan proraditi,pa su napravili splav i zbrisali na pucinu.Ima scena gdje su lovili ribu i lik je ulovio morskog psa i rekao "Ajkula za rucak!",a neko je dobacio "Bolje tako nego obrnuto!" :-)
Cijenio bi informaciju koja je to epizoda i gdje je to bilo objavljeno.I u kojoj knjizi je to u fibrinom izdanju.
Osobno imam osam knjiga od Rip Kirbya,od toga dvije procitao.



emirem, ne znam za stripoteku, ali u fibrinom izdanju je ta epizoda objavljena pod naslovom "Hadski šesterokut". (broj 11, epizoda je iz 1975. godine). neka varijanta Bermudskog trokuta
anto Posted - 06/04/2019 : 16:37:07
sjajno za kompletiranje Kirbija Ripa;ali,kako je Markos izjavio da neće raditi Kenjona Stiva,a nije mi poznato da će se nakon Ripa uhvatiti nekog drugog novinskog stripa, to bi značilo da neće imati u svom trenutnom izdavačkom katalogu nijedan novinski strip; a to je,složićete se svi,Markos pre svih, nedopustivo i neoprostivo za izdavačku kuću ovakvog renomea te pedigrea!!
emirem Posted - 04/04/2019 : 12:25:22
Imam pitanje u vezi pipesmokera.:-)
Trazio sam na comicvine po izdanjima nazive epizoda,ali ne mogu se sjetiti kako se kod nas zvala objavljena mislim u stripoteci.
Avantura je bila na nekom otoku,navodno je trebao vulkan proraditi,pa su napravili splav i zbrisali na pucinu.Ima scena gdje su lovili ribu i lik je ulovio morskog psa i rekao "Ajkula za rucak!",a neko je dobacio "Bolje tako nego obrnuto!" :-)
Cijenio bi informaciju koja je to epizoda i gdje je to bilo objavljeno.I u kojoj knjizi je to u fibrinom izdanju.
Osobno imam osam knjiga od Rip Kirbya,od toga dvije procitao.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000