forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - PESMA ZABORAVA 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 18/03/2019 : 10:08:13
SVETSKA PREMIJERA POPULARNOG KIRKMANOVOG SERIJALA!

PESMA ZABORAVA 2
ROBERT KIRKMAN, LORENCO DE FELIČI
EPIZODE 7-12
144 strane, pun kolor, tvrdi povez.



Robert Kirkman i Lorenco de Feliči još jednom će vas oduvati u novom tomu Pesme Zaborava koji sadrži epizode 7-12 i na našem tržištu se pojavljuje u okviru svetske premijere.

Da li vam je nedostajao zov pesme Zaborava? Nama jeste i srećni smo što možemo da vam predstavimo ovo izvanredno ostvarenje u kom Kirkman nastavlja da nas oduševljava naizgled jednostavnim „čovečnim“ scenarijem bez heroja, bez lakih rešenja i srećnih okolnosti. Volja, istrajnost i fizička sprema našeg junaka Nejtana su svakodnevno na teškom testu, dok Lorenco fantastično prati kako vrtoglavu poteru krvožednih zveri u Zaboravu i vojske nazad na Zemlji, tako i sve lomove i moralne dileme koje su stavljene pred Nejtana.

Još jednom skočite u Zaborav i ne propustite posledje „beep, beep“ za povratak!
Ili možda ipak ostajete?

Pesma Zaborava 2 biće na Letećem startu od 19. do 23. marta u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, u striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.000 dinara. Po završetku Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.100 dinara, a u ostalim knjižarama 1.499 dinara.
12   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 19/06/2022 : 10:44:58
Da i meni je ovo nakon pročitanog cijelog serijala tek osrednje ili čak i ispod.
Crtež mi je i najbolji dio. Kirkman mi ovdje nije ni blizu TWD-a što je do sada jedini njegov serijal uz ovaj koji sam pročitao.
KuntaKinte Posted - 17/06/2022 : 09:56:59
Ajd sad još jednom, nakon što je serijal završen: osmišljen od početka do kraja, mnogo je obećavao, dao nam sve i svašta, ali je na žalost opšti utisak osrednji. Kad sam sad uzeo da ga pročitam od početka, moram da priznam da sam uglavnom više uživao nego što nisam. Ono što je "problem" sa ovim serijalom je što je KONCEPT dobar, priča je zanimljiva (i za mene originalna), ali sama realizacija, same pojedine scene, mnogi dijalozi, sve je ispod onoga što od Kirkmana očekujemo: mnogo je tu više patetike nego obično, mnogo je američkog isforsiranog patriotizma, herojstva, požrtvovanosti, svega malo previše za moj ukus.
Crtež bonelijevski, korektan, čak u prikazu sveta Zaborava prilično zanimliv, naročito deo sa "ljudima bez lica" i njihovim okruženjem.

Nadam se samo da će Kirk imati sad ponovo vremena i volje da nastavi urnebesni Die!Die!Die!
Red Marquis Posted - 02/03/2021 : 20:27:33
Pesme zaborava su za teški zaborav. I bolje da se nije razvlačilo dalje.
koze123 Posted - 02/03/2021 : 19:55:02
Ne valja. Ja čitao keca i prodao posle - njanjav scenario i crtež.
going going Posted - 02/03/2021 : 15:24:49
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Meh



A i deluje tako bez citanja.
KuntaKinte Posted - 02/03/2021 : 14:57:17
Meh
going going Posted - 02/03/2021 : 14:36:02
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ne znam da li sam jedini koji ovo i dalje čita, ali završen je peti trejd, tj. objavljena sveska #30.
Radosna vest je da je Kirk najavio da se sa šestim trejdom završava serijal, tj. sa sveskom m#36.



I valja li?
KuntaKinte Posted - 02/03/2021 : 09:59:18
Ne znam da li sam jedini koji ovo i dalje čita, ali završen je peti trejd, tj. objavljena sveska #30.
Radosna vest je da je Kirk najavio da se sa šestim trejdom završava serijal, tj. sa sveskom m#36.
DiSkAcH Posted - 30/11/2019 : 12:03:05
Ja ovo čitam redovno kako izlaze USA skenovi i tako, nije ni blizu ne samo TWD-a, nego općenito je serijal bzvz.
Trenuztno je zadnji 20. Ugl, ako me do sada strip nije privukao kako treba, vjerujem da ni neće.
anto Posted - 29/11/2019 : 23:09:14


Kirkman&De Feliči:Pesma zaborava, I tom (Čarobna knjiga)
Kirkman&De Feliči:Pesma zaborava, II tom (Čarobna knjiga)

Iz nekog,nepoznatog razloga,deo Filadelfije nestaje sa lica zemlje,i sa više stotina hiljada ljudi prelazi u drugu dimenziju - dimenziju u kojoj obitavaju svakakva čudovišta,u kojoj je borba za goli život neprestana.
Naučnik Nejtan Kol je našao način da ode u taj svet,odakle spašava ljude,a glavni cilj mu je rođeni brat.Nakon decenije organizovanog vraćanja ljudi u dimenziju našeg sveta,čini se da niko više nije preostao,a sa druge strane,povratnici se teško privikavaju na novi život,iako su se vratili iz svojevrsnog pakla.

Prvi tom sam pročitao prošle godine,i sa obzirom da sam imao maksimalna očekivanja (Kirkmana sam odlično upoznao na Voking dedima,kao i na jednoj svesčici Brita koju je Dekara izdao (baš fin stripić)),ne bih smeo reći da su ista ispunjena.Sve mi je to delovalo korektno,obećavajuće,ali to je bilo sve.Ni crtež me nije kupio,nije mi se dopalo kako je Feliči grafički predstavio tu drugu dimenziju,a posebno živuljke u njoj.

Pre bacanja na drugu knjigu,ponovio sam gradivo prve,i na drugu,stvar je izgledala bolje - vrlo dobar trejd (4/5 ) sa par momenata koji su obećavali da nas ono pravo tek čeka.

Nastavak Pesme zaborava je krenuo u pravcu razjašnjenja katastrofe,braća Kol zajedno u akciji,ali onda počinju tako jeftine fore u 9-om,10-om poglavlju,da sam se prosto našao u čudu da veliki Kirkmen može da pravi takve scenarsitičke infatilnosti.
Te mi je druga knjiga Pesme zaborava jedno malo razočarenje,uz nadu da se priča popraviti u trećem tomu.
2.5/5

E sad,taj treći trejd je izašao još u septembru (na proleće će i četvrti),a od Čaronjaka ni glasa,a prva dva su pratila svetske premijere - ponavlja li se recept Sage??
Dr. Zistis Posted - 18/03/2019 : 21:18:22
quote:
Originally posted by danielp

Svaka cast! Upravo sam uzeo keca da overim pre dvojke


Odlicannnnn prvi broj. Ovo se cekalo
danielp Posted - 18/03/2019 : 18:45:45
Svaka cast! Upravo sam uzeo keca da overim pre dvojke

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000