forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
boromir Posted - 13/08/2007 : 22:46:26
Dragonero je prvi Bonellijev fantasy serijal a njegovi tvorci su Luca Enoch i Stefano Vietti.
Na kioscima se pojavio 2007. godine u one-shot ediciji Romani u stripu, priča je imala blizu 300 stranica a nacrtao ju je Giuseppe Matteoni. Nakon uspješne premijere Sergio Bonelli je odobrio izradu mjesečnog serijala koji je krenuo 2013. godine.

Dragonero je jedan od najuspješnijih Bonelijevih projekata u zadnjih petnaestak godina a do sada su pokrenuta čak tri različita spin-off serijala:
Bez duše, Erondarske kronike i Dragonero Adventures.

Serijal kod nas izlazi u izdanju Veselog Četvrtka i Libellusa.

Dragonero - recenzije

Dragonero - facebook

Dragonero - Sergio Bonelli Editore

Ako je ova tema otvarana ispričavam se no eto meni ovo deluje jako zanimljivo,pitam se dal će ovo doći i kod nas,ljubitelj sam epske fantastike pa bi mi ovo baš leglo ...

The 296-pages first volume of “Romanzi a fumetti Bonelli”, "Dragonero", takes us to the realm of “Fantasy”… Beyond the civilized lands of Erondar, the Stone Towers – hidden behind the giant barrier of The Wall, dividing the Empire from Dragonlands – are now crumbling down. The great monoliths are falling one after another under the wild thrusts of an evil force. The Ancient Prohibition, the seal that binds the Abominables inside their dark world, is soon to be broken.
Alben the Wizard knows what must be done. He will send for Myrva, a young follower of the powerful Technocrats; he will choose Ecuba, the fighting nun, to protect him; he will call back Ian Aranill, a former Empire officer – followed by Gmor the Orc, his loyal friend – to use his scouting experience.
Together they will face the evil forces summoned by one of the wizard’s oldest enemies, and the hordes of the Painers, the lone sentient and evil beings who still live in the barren Dragonlands. And he knows that Ian, scion of the ancient Varliedarto family, the «Dragon-slayers», is the only one who’ll be able to stand the last, horrible threat they will be facing!

Alessandro Chiarolla za predsjednika Italije!!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 13/12/2019 : 01:32:08
Sto je jos i uz Nathana, odlicno! Uglavnom, dosad 'ritam' Dragonera kojem nema ravna.
DOMI Posted - 13/12/2019 : 01:23:36
quote:
Originally posted by ivanl

Nadao sam se mozda jos jednoj knjizi Dragonera u zadnjoj LL ovogodisnjoj turi, ali nista od toga...no, dobro su ih i 'iskrcali' u 2019-oj.

mislim da u siječnju (između ostalog) idu Dylan Dog 2 knjige & Dragonero
dzoni Posted - 12/12/2019 : 23:41:14
u pobunjeniku sustina price ko je citao je ? mislim price kao novog pravca (ciklusa) ?
ivanl Posted - 12/12/2019 : 18:33:36
Nadao sam se mozda jos jednoj knjizi Dragonera u zadnjoj LL ovogodisnjoj turi, ali nista od toga...no, dobro su ih i 'iskrcali' u 2019-oj.
solar Posted - 10/12/2019 : 12:14:39
#3 Dragonero Pobunjenik
Scenarij: Luca Enoch
Crtež: Vincenzo Riccardi, Francesco Rizzato
Naslovnica: Gianluca Pagliarani

https://www.sergiobonelli.it/dragonero/2019/12/10/albo/i-guardiani-di-pietra-1007494/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1575968975857.jpg--.jpg?1575968976000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1575968976207.jpg--.jpg?1575968976000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1575968976493.jpg--.jpg?1575968976000
risbozg Posted - 23/11/2019 : 16:24:39
quote:
Originally posted by supermark

Pročitah Dragonerov team-up sa Zagorom
Grozna priča i grozan crtež
Odavno nisam pročitao niti jednog Zagora... podsjetio sam se zašto

ukratko +1
supermark Posted - 22/11/2019 : 22:05:15
Pročitah Dragonerov team-up sa Zagorom
Grozna priča i grozan crtež
Odavno nisam pročitao niti jednog Zagora... podsjetio sam se zašto
ivanl Posted - 12/11/2019 : 13:30:47
Ajde makar Dampyr...ostalo je vec na policama. A i sa 'socalled' ZS, vise da stanem... njihovog Dragonera cu ajde, isto nastaviti uzimati...nazovimo to podrskom nakladniku. A i ne pita jesti...
solar Posted - 12/11/2019 : 12:30:58
quote:
Originally posted by djukak

U ovom snimku, https://youtu.be/wkhfRVuUFlY
pred kraj, Dušan najavio:

1. Četvrti Teks gigant biće Vilin, sledeće godine
2. Knjige Dampir i Dragonero do kraja ove godine
3. Knjige Mister No i Napoleon sledeće godine
4. U planu je Dedvud Dik sledeće godine, u 3 broja Zlatne serije
5. Mister No revolucija sledeće godine u Obojenom programu, 2 u 1

ivanl Posted - 11/11/2019 : 23:46:12
Nije ti leglo ocito. Sad, to su vec tvoji razlozi, to jest tvoj ukus. Meni su Dragonero epizode nacrtane top-topova!
pcoro Posted - 11/11/2019 : 17:35:05
Ne bi htio da ispadne da tvrdim da ne valja crtež, nego sam prateći table stekao dojam da je svaka epizoda vrhunski nacrtana, a nije baš tako. Većina je epizoda korektna, ali za sad mi nijedna nije bila top top.
Tako bi rekao da je npr. Konan u svoje zlatno doba bio bolje crtan (ne znam kako je sad, ne pratim) ali s druge strane, Konan je imao 24 strane mjesečno, a ovdje ih treba nacrtat 94 što onda traži puno relativno brzih crtača..
pcoro Posted - 11/11/2019 : 17:24:06
Ne bi rekao, staff Magičnog Vjetra je možda u prosjeku stvarno bio pri vrhu ali svaki serijal je (barem u najbolje doba) imao nekog asa kome bi se posebno veselio, a u Dragoneru još nisam našao svog miljenika. Ima hrpa dobrih zanatlija ali još mi se nijedan nije iskazao kao što bi znao recimo Frisenda u Magičnom. Ili Rubini u Izgubljenom svijetu, ako gledam dobre pustolovne Bonellije gdje su me crtači oduševili.
ivanl Posted - 11/11/2019 : 14:56:25
quote:
Originally posted by pcoro

Ne odobravam takve egzibicije. Bilo bi bolje da je serijal od 1 pa do dokle ide, a ove podnaslove mogu dodat ad oće. Ali dobro, to je sporedno, možda bi i moglo bit fora.
U vezi Dragonera, riječka knjižnica redovno otkupljuje Libellus knjige i sviđa mi se ta praksa. Serijal je nečitan, nema kiosk izdanje i ima puno više smisla ima t njega nego Zagor knjige u boji koje je već svatko pročitao.
E pa, sad kad je knjižnica sve to otkupila i ja sve pročitao mogu reći da mi se popravilo mišljenje o Dragoneru i da sa zanimanjem očekujem nove knjige. Prve epizode me uopće nisu privukle, sve je to poprilično kičasto i pomalo zamorno ali vidim da sam se sa šestom, sedmom knjigom već navikao i prilagodio očekivanja i sad već umjereno uživam u novim pričama. Kao dosadašnji vrhunac serijala bi izdvojio U zemlji ghoula.
Mane su mi kad ide epizoda u dva nastavka ali onda u drugom nastavku pol epizode bude glavna priča, a kasnije neki filler o sporednom liku. Ne znam zašto mi se to ne sviđa, čak mi budu i fora te dopunske priče ali nešto me smeta u tom konceptu.
Također, često se priča da Dragonero ima najbolje crtače ali to za sad nije istina. Kad Solar stavlja table iz Italije, to obično bude par probranih tabli sa atraktivnim lokacijama, čudovištima i borbama, pa to izgleda fancy ali u samom stripu se vidi da je velika većina crtača osrednja.

Ma druze di osrednji? Samo staff Magica Venta je bolji crtacki od Dragonera...
ivanl Posted - 11/11/2019 : 14:49:14
quote:
Originally posted by jaki

To ti je nesto ko Conan:pocetak,pirat,placenik i kralj.
Normalno,sve od jedinice:)

Ma da. Dobra usporedba... Nista, imam povjerenja u ovaj serijal, pa cemo vidjeti. Ionako cemo ovim tempom Libellusa brzo do 77-me epizode. Samo sto ce ta zadnja knjiga LL-a biti dvobroj sa 76-tom i 77-om epizodom. Gledajuci unaprijed.
pcoro Posted - 11/11/2019 : 10:02:26
Ne odobravam takve egzibicije. Bilo bi bolje da je serijal od 1 pa do dokle ide, a ove podnaslove mogu dodat ad oće. Ali dobro, to je sporedno, možda bi i moglo bit fora.
U vezi Dragonera, riječka knjižnica redovno otkupljuje Libellus knjige i sviđa mi se ta praksa. Serijal je nečitan, nema kiosk izdanje i ima puno više smisla ima t njega nego Zagor knjige u boji koje je već svatko pročitao.
E pa, sad kad je knjižnica sve to otkupila i ja sve pročitao mogu reći da mi se popravilo mišljenje o Dragoneru i da sa zanimanjem očekujem nove knjige. Prve epizode me uopće nisu privukle, sve je to poprilično kičasto i pomalo zamorno ali vidim da sam se sa šestom, sedmom knjigom već navikao i prilagodio očekivanja i sad već umjereno uživam u novim pričama. Kao dosadašnji vrhunac serijala bi izdvojio U zemlji ghoula.
Mane su mi kad ide epizoda u dva nastavka ali onda u drugom nastavku pol epizode bude glavna priča, a kasnije neki filler o sporednom liku. Ne znam zašto mi se to ne sviđa, čak mi budu i fora te dopunske priče ali nešto me smeta u tom konceptu.
Također, često se priča da Dragonero ima najbolje crtače ali to za sad nije istina. Kad Solar stavlja table iz Italije, to obično bude par probranih tabli sa atraktivnim lokacijama, čudovištima i borbama, pa to izgleda fancy ali u samom stripu se vidi da je velika većina crtača osrednja.
jaki Posted - 11/11/2019 : 09:27:10
To ti je nesto ko Conan:pocetak,pirat,placenik i kralj.
Normalno,sve od jedinice:)
ivanl Posted - 11/11/2019 : 09:15:47
Da li sam dobro skuzio? Dragonero redovni serijal staje, i ide dalje Dragonero pobunjenik sa numeracijom od jedinice?
solar Posted - 08/11/2019 : 15:38:53
#2 Dragonero Pobunjenik
Scenarij: Luca Enoch
Crtež: Salvatore Porcaro
Naslovnica: Gianluca Pagliarani

https://www.sergiobonelli.it/dragonero/2019/11/07/albo/ritorno-a-solian-1007346/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1573136452898.jpg--.jpg?1573136453000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1573136453281.jpg--.jpg?1573136453000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/800/-1/true/1573136453611.jpg--.jpg?1573136454000
ivanl Posted - 04/11/2019 : 15:53:41
SBE kuca zna znanje. Zna kako udarati u zicu kolekcionara. Nakon 'dinamitnog box-a' Texa i Dogovog survive kita, ovaj Dragonero sanduk izgleda odlicno. Osobno bi ih rado kupio sve da su na hrvatskom. Bez razmisljanja. Bez obzira sto je to dokazana 'papilova'.
solar Posted - 31/10/2019 : 20:36:51
Sa Lucca comicsa
solar Posted - 31/10/2019 : 20:32:07
Evo i službenog SBE videa, audio kvaliteta je bolja na onome od Repubblice jer nema toliko jeke
ivanl Posted - 31/10/2019 : 10:13:48
quote:
Originally posted by Sarghan

Znači, resetirali su numeraciju nakon 77 brojeva. Zanimljivo.

btw, Pubunjenik

Sto? Opet ide od jedinice? Nisam skuzio...
emirem Posted - 31/10/2019 : 08:04:35
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by dzoni

malo je bez veze..zasto nova numeracija?

Stari americki trik da bi se skrenula paznja na serijal i poboljsala prodaja.

Nadam se da nisu fore klasik-zlatni klasik.🤔😏
King Warrior Posted - 31/10/2019 : 07:40:20
quote:
Originally posted by dzoni

Stari americki trik da bi se skrenula paznja na serijal i poboljsala prodaja.
dzoni Posted - 30/10/2019 : 23:22:44

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000