forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 04/05/2010 : 00:04:43
Nathan Never
kronike budućnosti

Dobro došli u budućnost dragi prijatelji!
"Budućnost je nesigurna baš kao i prošlost" - kaže jedna pjesma grupe Vaya Con Dios i kada je slušam ne mogu a da se ne sjetim čovjeka koji u sebi najbolje utjelovljuje te riječi. Čovjek je to koji ne zna što mu donosi ocean snova koji ga vraća u prošlost, a onda ga poput oluje baci u vrtlog budućnosti zajedno sa bremenom sadašnjosti. On se ne miri sa bolom, sa tugom, ne miri se sa sobom. Što je stariji to je iskusniji, ali jednom kada se uvuče pod kožu, bol postane opipljiva i kao da čovjek ni ne može više bez nje...Nathan to možda najbolje zna.
Kako ga razumjeti? Krivo pitanje. Kako ga ne razumjeti? Da li i dalje vjerovati da budućnost donosi bolje sutra? Zašto vjerovati da će ljudi odigrati drukčije? Na žalost, Nathanova budućnost je realna. Opasno realna. Jer ako smo nešto naučili to je da se povijest ponavlja i da čovjek nikada ne uči na greškama.
Ni drugih ljudi, a kamoli svojima.

Potaknut sjajnom Ultrasovom idejom sa DD topicom, odlučio sam napraviti jedan topic koji bi obuhvatio sve relevantno za Nathanov svijet. Trebao bi to biti topic koji će služiti raspravama/popisima/lakšem snalaženju, a naročito bi htio pomoći onima koji tek ulaze u Nathanov svijet da se laše snađu i informiraju.

Htio bih naglasiti jednu stvar: najveći dio moga znanja o Nathanu Neveru mogu zahvaliti dvojici ljudi: Vladimiru Tadiću - Djoletu i Danielu Kuzmiću - DeeCaju. Bez njihovih tekstova/recenzija/rasprava ne bi ni bilo ovoga topica.U odnosu na njih ja sam samo jedan mali amater. Posebno mi je pomogao Djoletov osvrt na univerzum Nathana Nevera, bez kojega bih se vjerojatno još uvijek vrtio ukrug:))
Stoga momci još jednom veliko hvala i keep the good work:))

SADRŽAJ:
1) Mali putokaz - kako čitati Nathana Nevera

2) USPOREDNI KRONOLOŠKI POPIS IZDANJA NATHANA NEVERA - popis sadrži sve relevantne podatke o stranim i domaćim izdanjima, uključujući i scenariste i crtače.Popis je sastavio član Ferri i može se također naći u podforumu "Popisi".

3) POPIS RECENZIJA - SLOBODNA DALMACIJA, LUDENS, LIBELLUS - mnoge recenzije još nisu napisane. Navalite!

4) NATHAN NEVER - RASPRAVE I TOPICI - popis nekoliko relevantnih topica o našem junaku. Nadam se da će ih biti još!

5) POPIS AUTORA

6)KRONOLOGIJA UNIVERZUMA/MULTIVERZUMA NATHANA NEVERA, autor:Djole

7) TEKST VLADIMIRA TADIĆA - DJOLETA O NATHANU NEVERU OBJAVLJEN POVODOM MAFESTA 2010.

8) SLIKA NATHANOVOG SVIJETA

9) LEGS WEAWER - POPIS EPIZODA SA NASLOVNICAMA

Novo - sažetci epizoda i pojašnjenja u vezi kontiniuma (u izradi)

10) USPOREDNI POPIS SVIH NATHAN NEVER IZDANJA UKLJUČUJUĆI REDOVNU SERIJU, SPECIJALCE, ALMANAHE...(u izradi)

GLAVNI LINKOVI:

NATHAN NEVER - stripovi.com

NATHAN NEVER - recenzije

NATHAN NEVER - facebook

NATHAN NEVER - Sergio Bonelli Editore

Eto prijatelji, to je zasada to. Ali, biti će konstantnih updejtovanja, a i plan je da svaki tjedan imamo novu temu za raspravu(ideja by Ultras na DD topicu)
Navalite!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 19/09/2019 : 21:26:43
ZAGONETKA SPILJE/CRVENI PLANET (LIB 67/68)
Ah Medda i Bonazzi...Povratak osnovama:))
Ono što se scenaristima Nathana Nevera mora priznati je da je svijet u kojem on živi vrlo šarolik, odnosno da su uzeli puno motiva iz puno SF klasika. Jedan takav klasik je i Mad Max. Ok, postapokaliptične filmove ja ne stavljam pod SF ali naravno da može proći kao inspiracija.
Uglavnom, priča je odlična. Ima Teritorija, ima Marsa, imai marsovaca, samo su vrlo zanimljivi.
Priča je odlično sklopljena i jedva čekam pročitati nastavke (jer, sigurno ih ima:))
Scenarij:8/10
Crtež:7/10

P.S. Skužio sam da sad neke epizode nisam čitao po redu, pa pojavljivanja dodam kasnije
mladjo Posted - 18/09/2019 : 00:17:52
Probati ću je naći.
Podsjeti me sutra ako zaboravim, makar sad tak i tak opet idem sa čitanjem/ocijenama pa ću se valjda i toga sjetiti.
Jerry Krause Posted - 17/09/2019 : 22:09:49
Može li se mladjo ikako ponovno pronaći ona tablica sa svim Nathanovim epizodama? Ona mi je baš bila pregledna i dragocjena.
zeljko Posted - 17/09/2019 : 21:40:33
Da ja jucer beze da okacim neku sliku kaze gasi se tijni pic
mladjo Posted - 17/09/2019 : 19:48:24
Ojbmtižvot...
supermark Posted - 17/09/2019 : 19:08:12
da, gadno nas je zajebao tinypic
veliki gubitak za forum
Jerry Krause Posted - 17/09/2019 : 13:22:17
Tek sam sad vidio, izgubile se sve slike na 1. stranici.

Koja šteta... :(
risbozg Posted - 14/09/2019 : 18:26:17
da, baš i mene zanima
tosha Posted - 14/09/2019 : 12:12:16
Jel netko čitao Nejtana? Kakav je?
ivanl Posted - 06/09/2019 : 14:01:39
Vrazi su ti taljani. Bas dobra 'baza'. Danas to pokusam ispricati na poslu, kao zanimljivost, a jedan 'balvan' me stade uvjeravati, kako je taj unos stripa u letjelicu teski prekrsaj...pokusam mu objasniti neke stvari u otklonu od krutih i bezdusnih slova procedura i hijerarhirskog lanca poslusnosti, ali ne kuzi...kaze teska povreda duznosti i ostale floskule. Koliko takvih samo ima...boze pomozi. Ni trunka maste, radosti, radoznalosti...
solar Posted - 05/09/2019 : 23:07:42
Kao što smo ranije spominjali Nathan Never tj. njegova naslovnica je otišla u svemir zajedno sa talijanskim astronautom Lucom Parmitanom. Tim povodom u SBE-u su odlučili napraviti jednu priču gdje bi se ta dvojica susrela...

Scenarij: Bepi Vigna
Crtež: Sergio Giardo
Naslovnica: Sergio Giardo
Kolor: Romina Denti

https://www.sergiobonelli.it/home/2019/09/05/gallery/sergio-giardo-e-lo-spazio-1005182/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/false/1567602760471.jpg--una_tavola_tratta_dal_volume_realizzato_in_collaborazione_con_asi_ed_esa__sceneggiatura_bepi_vigna__disegni_sergio_giardo__colori_romina_denti_.jpg?1567602760000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/false/1567602760812.jpg--una_tavola_tratta_dal_volume_realizzato_in_collaborazione_con_asi_ed_esa__sceneggiatura_bepi_vigna__disegni_sergio_giardo__colori_romina_denti_.jpg?1567602761000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/false/1567602761153.jpg--una_tavola_tratta_dal_volume_realizzato_in_collaborazione_con_asi_ed_esa__sceneggiatura_bepi_vigna__disegni_sergio_giardo__colori_romina_denti_.jpg?1567602761000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/false/1567602761527.jpg--una_tavola_tratta_dal_volume_realizzato_in_collaborazione_con_asi_ed_esa__sceneggiatura_bepi_vigna__disegni_sergio_giardo__colori_romina_denti_.jpg?1567602761000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/false/1567602761883.jpg--una_tavola_tratta_dal_volume_realizzato_in_collaborazione_con_asi_ed_esa__sceneggiatura_bepi_vigna__disegni_sergio_giardo__colori_romina_denti_.jpg?1567602762000
ivanl Posted - 04/09/2019 : 15:22:44
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by ivanl

Dragi Jerry, ova treca krs naslovnica je teski fus. Pa na sto ovo lici? Nathan nije Nathan. Dade bi trebale malo pripaziti na ovakvo sto. De Angelis je napravio teski fus, da sam ja urednik nikada mi ovakvo sto ne bi proslo. A taman mi se ucinilo da nije los na prethodne dvije na ovoj knjizi. Steta ,prava steta, a kakav je to samo crtac bio...Pa sto mu se dogodilo? Ne da mu se vise, nije ga volja, nema vremena, koncetracije? Pamtim ga, kad je po festivalima radio po jedan crtez sat vremena. Stvarao je prava mala remek djela...A sad ,pa ovo je da oprostite, golo govno...Kako mu se da gubiti onakav tesko steceni renome... Meni je ovo tesko razocarenje jer sam ga smatrao za crtaca prve klase. Jednog od najboljih majstora svijetla I sjene, detaljista par exellance...Steta, bas steta, sto I kako sad radi...

Stvar ukusa Ivane. Meni je ova čak najatraktivnija i volio bih da nju stave na koricu. Ovdje je De Angelis baš namjerno zamrljao Nathanovu facu stvarajući dobru atmosferu koja baš odražava ovu epizodu. A poleđina s ovim vampirom je izvrsna.

A ne znam stvarno...ovo je totalno srozavanje nekad meni jako vaznog 'naslovnicara' i jednog od nekad najboljih. Poslije Castellinija,Stana i Ville naravno...
Jerry Krause Posted - 04/09/2019 : 14:44:31
quote:
Originally posted by ivanl

Dragi Jerry, ova treca krs naslovnica je teski fus. Pa na sto ovo lici? Nathan nije Nathan. Dade bi trebale malo pripaziti na ovakvo sto. De Angelis je napravio teski fus, da sam ja urednik nikada mi ovakvo sto ne bi proslo. A taman mi se ucinilo da nije los na prethodne dvije na ovoj knjizi. Steta ,prava steta, a kakav je to samo crtac bio...Pa sto mu se dogodilo? Ne da mu se vise, nije ga volja, nema vremena, koncetracije? Pamtim ga, kad je po festivalima radio po jedan crtez sat vremena. Stvarao je prava mala remek djela...A sad ,pa ovo je da oprostite, golo govno...Kako mu se da gubiti onakav tesko steceni renome... Meni je ovo tesko razocarenje jer sam ga smatrao za crtaca prve klase. Jednog od najboljih majstora svijetla I sjene, detaljista par exellance...Steta, bas steta, sto I kako sad radi...

Stvar ukusa Ivane. Meni je ova čak najatraktivnija i volio bih da nju stave na koricu. Ovdje je De Angelis baš namjerno zamrljao Nathanovu facu stvarajući dobru atmosferu koja baš odražava ovu epizodu. A poleđina s ovim vampirom je izvrsna.
DiSkAcH Posted - 04/09/2019 : 10:47:09
quote:
Originally posted by risbozg

quote:

Bit će Rizbo zadovoljan...

quote:
Nakon što smo završili sa službenim najavama tekuće ture koja će uskoro biti vani, vrijeme je da se polako okrenemo sljedećoj, 9. ovogodišnjoj turi koja će do kraja rujna biti u prodaji.[cool]

Naravno, već znate da smo najavili da će u toj rujanskoj turi biti četiri albuma iz Thorgalova svijeta (12. integral redovnog serijala, 4. integral Kriss od Valnora, 3. integral Mladosti i 3. integral Vučice), a večeras sa zadovoljstvom objavljujemo da će zajedno s njima u toj turi biti i 13. knjiga redovnog serijala Nathana Nevera te stoga ovom prilikom premijerno donosimo i novu naslovnicu koju je specijalno za naše izdanje epizode “Tragična opsesija” (originalni broj 36) nacrtao fenomenalni Roberto De Angelis![smile]

U danima koji slijede očekujte i preostale dvije nove Robertove naslovnice (za 37. i 38. epizodu), a detaljnu najavu cijele ture očekujte u drugoj polovini ovog mjeseca.[smile]

Bacite pogled:

[url=https://ibb.co/4YjYczy][/url]

sigurno,a zamisli da nas iznenadi sa još jednom br.14 ....
ponadao bi se da bum doživio prije moje 70-te svečano spajanje serijala i rezanje vrpce od izdavača...

Ajde, vidim da nisam jedini kojeg baš svrbi ta rupetina...
Kerempir Posted - 04/09/2019 : 06:50:14
Meni su sve naslovnice dobre, budem ih još stavio u kontekst sa pričama kada ih pročitam.

Zadnja naslovnica mi je baš fora što je neakcijska. Nathan se šeće i primjećuje da ga netko slijedi, neki ljudi koji izlaze iz mraka, možda bi bilo to efektnije bez one velike glave. Na drugoj temi je netko primjetio krive zube. Zapravo su dobro nacrtani zubi koljači, donji zašiljeni zubi normalno guraju gornje prema van inače taj vampir ne bi mogao ni zatvoriti usta, a još kako je vampir neka vrsta grabežljivca, ovakvo ima i veći hvat kada zagrize. Jbt, baš je zastrašujuće.

Cijela atmosfera je zastrašujuća, u slabo osvijetljenom ambijentu (logično!) što se lijepo dočarava na samom Nathanu.
ivanl Posted - 03/09/2019 : 23:33:59
Jerry Krause Posted - 03/09/2019 : 21:44:14
Sad se može reći da je De Angelis sasvim dobar crtajući za Libellus. U ovoj 13. knjizi sve 3 naslovnice odlične.
Jerry Krause Posted - 03/09/2019 : 21:42:56
i evo i treće naslovnice..

quote:
I za sjajnu, mračnu Nathanovu epizodu “Djeca noći” (originalni broj 38) koja će zaključiti našu 13. knjigu redovnog serijala specijalnog agenta Alfe, Roberto De Angelis je nacrtao ekskluzivnu naslovnicu koju ćete uskoro moći vidjeti uživo u našemu izdanju koje bi, zajedno s cijelom rujanskom turom, trebalo biti vani krajem ovog mjeseca.[smile]

Naravno, detaljnu najavu cijele ture očekujte za otprilike petnaestak dana...[smile]

[url=https://ibb.co/Ws42SjS][/url]
Jerry Krause Posted - 03/09/2019 : 11:33:56
Evo i te druge naslovnice...

quote:
Druga naslovnica koju je maestralni Roberto De Angelis nacrtao ekskluzivno za našu 13. knjigu redovne biblioteke Nathana Nevera koja će krajem mjeseca zajedno s ostatkom rujanske ture izaći iz tiska odnosi se na izvrsnu epizodu “Strava iznad nas”, inače 37. po redu po originalnoj talijanskoj numeraciji.[smile]

Detaljnu najavu cijele rujanske ture očekujte u drugoj polovini ovog mjeseca, a treću ekskluzivnu naslovnicu iz 13. knjige (za broj 38) objavit ćemo uskoro na istome ovom mjestu.[smile]

[url=https://ibb.co/cX1vb8k][/url]
ivanl Posted - 02/09/2019 : 22:58:11
I ova druga Robertova naslovnica nije uopce losa, malo se jace potrudio ovaj put...
mladjo Posted - 02/09/2019 : 22:21:34
Opsesija je odlična epizoda, jedna od najboljih kod Nathana
Kerempir Posted - 02/09/2019 : 09:17:31
Bpoganu i ja sam oduševljen
risbozg Posted - 02/09/2019 : 08:28:34
quote:

Bit će Rizbo zadovoljan...

quote:
Nakon što smo završili sa službenim najavama tekuće ture koja će uskoro biti vani, vrijeme je da se polako okrenemo sljedećoj, 9. ovogodišnjoj turi koja će do kraja rujna biti u prodaji.[cool]

Naravno, već znate da smo najavili da će u toj rujanskoj turi biti četiri albuma iz Thorgalova svijeta (12. integral redovnog serijala, 4. integral Kriss od Valnora, 3. integral Mladosti i 3. integral Vučice), a večeras sa zadovoljstvom objavljujemo da će zajedno s njima u toj turi biti i 13. knjiga redovnog serijala Nathana Nevera te stoga ovom prilikom premijerno donosimo i novu naslovnicu koju je specijalno za naše izdanje epizode “Tragična opsesija” (originalni broj 36) nacrtao fenomenalni Roberto De Angelis![smile]

U danima koji slijede očekujte i preostale dvije nove Robertove naslovnice (za 37. i 38. epizodu), a detaljnu najavu cijele ture očekujte u drugoj polovini ovog mjeseca.[smile]

Bacite pogled:

[url=https://ibb.co/4YjYczy][/url]

sigurno,a zamisli da nas iznenadi sa još jednom br.14 ....
ponadao bi se da bum doživio prije moje 70-te svečano spajanje serijala i rezanje vrpce od izdavača...
ivanl Posted - 02/09/2019 : 03:24:08
quote:

Moram priznati sve lošije i lošije naslovnice. Giardo - jedinica za sterilnost.

Uzasan je postao,(ako je ikad i bio nesto). Cak vise ni ne crta, sve mu je digitalija...N.N. serijal zasluzuje puno,puno boljeg mestra za copertine.
ivanl Posted - 02/09/2019 : 03:21:51
De Angelisovo zlatno doba nazalost je zavrseno...a kakav je to samo crtac bio. No dobro, ovdje na ovoj novoj LL naslovnici cak nije ni los, kako u zadnje vrijeme samo odraduje gaze. Inace bravo vise za 'krpanje' rupe u redovnom serijalu. Da je i koja knjiga vise ne bi se bunio...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000