forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - KASTAKA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 02/04/2019 : 14:19:02
Prvo izdanje nove edicije STARI KONTINENT!
Saznajte više o ovoj ediciji:
http://www.carobnaknjiga.rs/biblioteka-stari-kontinent-

Prva knjiga serijala Metabaroni!

Pre Metabarona postojale su Kastake, klan razbojničkih pirata – i ovo je njihova priča.

Metabaroni su pripovedali izuzetnu sagu o genealogiji najvećeg ratnika galaksije. Ali i njegovi preci su imali pretke.
Ispostavlja se da oni nisu bili časni ratnici posvećeni strogom kodeksu, već nelojalni, osvetoljubivi pirati, iznikli iz brutalnosti i rata.

Od čuvenog Alehandra Žodorovskog i crtača Das Pastorasa, za sve koji su sanjali o nastavku priče o Metabaronima,
stiže priča o njihovom najstarijem pretku, Dajalu od Kastaka.

KASTAKA
112 strana punog kolora, A4 format u tvrdom povezu i mat plastifikaciji.



„Kastaka“ će biti na Letećem startu od 3. do 6. aprila u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, u striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.000 dinara. Po završetku Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.100 dinara, a u ostalim knjižarama 1.499 dinara.

„Preselio sam se u univerzum pun tragedije i nade, u univerzum i porodična stabla koja su u tolikoj meri ostvarena, toliko puna i složena da svakim sledećim čitanjem otkrivam nove stvari i menjam sliku o tome kako se sve mogu stvarati stripovi.“ – 9th Blog
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 23/12/2019 : 12:32:09
Ma Gimnez ih sve šiba u jodoversu, onda mi je nakon njega Secher. Moeibus je priča za sebe.
Manny Posted - 21/12/2019 : 23:01:36
U Kastaki su zanimlje reference sa Biblijom, posebno ona sa ćerkama. Što se tiče Das Pastorasa, nema spora da je izvrstan, ali Himenez i Janjetov su ipak bili za klasu bolji izbor za Žodoverzum.
anto Posted - 31/05/2019 : 20:26:37
Na Marmoli,domu metabarona,ostareli metabaron pripoveda svojoj ćerci Edni,unuku Bariju i zetu Otonu fon Salci,svom potencijalnom nasledniku, istoriju svojih predaka,odnosno pravo poreklo najvećih ratnika galaksije,a koje potiče sa malene planete Patulj-Ahur;na njoj su prebivali zaraćeni klanovi,Amakure i Kastake,između kojih vlada strahovita mržnja i neprijateljstvo.

Kastaka je prikvel mini serijala Metabarona,koji je sastavni deo Žodoverzuma,i kao takav sasvim lepo funkcioniše;barem sam ja zadovoljan viđenim.

Žodo gura svoju standardnu priču sa dosta klanja i guženja i počesto ne toliko inteligentnim dijalozima,koju je Das Pastoras bravoruzno ispratio prelepim crtežom.
Samo izdanje hvalevredno - Rotografika,Ilija Čanak & odlična cena.

E sad,ne znam kako će se ovo svideti nekome ko nije upućen u Metabarone,ali onima koji ih gotive,ovo je masthev.

4/5
DiSkAcH Posted - 07/04/2019 : 09:43:26
I meni se jako svidio Castaka, meni je i Megalex dobar samo ima stvarno očajan crtež u prva dva albuma, treći izgleda osjetno bolje.
Ali je zato Weapons of The Metbaron totalno govno.
koze123 Posted - 06/04/2019 : 12:09:56
Evo moji utisci koje sam okačio na DW forumu:

Nabavilo se na Letećem, pročitao sam odmah i utisci su mahom pozitivni. Priča počinje na mermenoj planeti gde baron pripoveda priču o nastanku Kaste Metabarona tokom rituala borbe za život i prenošenja titule na zeta. Njegova priča započinje na maloj, udaljenoj planeti i prati sukob dva klana koji se bore za prevlast, Amakure i Kastake, i prikazuje brutalne akte koji se sprovode u ratu i koji dovode do maltene uništenja jedne čitave populacije. Dajal je glavni lik i njegov život počinje nakon velikog sukoba i prati se njegov razvoj i borba, kao i osnivanje Kaste. Pre svega ovo je dobar strip, budući da se dotiče nekih interesantnih aspekata i obrađuje kompleksne teme, makar u svojoj prvoj polovini koja je za mene bolja od druge, gde strip gubi momentum i na samom kraju ulazi u nebulozu (hvala Bogu da je to sam završetak a ne većina stripa). Planeta gde počinje sukob je najmanja u toj galaksiji i iako zna za civilaziciju i moderne tekovine koje koriste Nanopape ili kako ih je već Žodorovski nazvao, odbija da ih koristi i tu se prikazuje taj sudar sa civilizacijom i naglašavanje tradicionalnog. Drugi bitan i zanimljiv aspekt koji je obrađen je upravo tradicionalizam koji u jednom momentu Žodorovski dovodi do samih granica, pripisane uloge u društvu i neodstupanje od istih, daleka budućnost i opet prikaz rodnih odnosa, ali ovde izvrnutih zarad preživljavanja. Univerzum koji Žodorovski gradi je kompleksan ali opet ne odstupa od naše sadašnjice i prošlosti, što uopšte ne krije i od čega se namerno ne ograđuje, te on samo dodaje nano i tehno na već postojeće reči i pojmove i prikazuje ih u skoro istom svetlu. Ljudska priroda je ista, bilo da se oni nalazili u dalekoj prošlosti ili budućnosti ili u nekom nanotehnouniverzumu, možda je ono što autor želi da pored svega prikaže. Naravno tu su i spiritualni elementi, priča o besu i osveti, a onda se dolazi do same završnice gde mislim da je preterao. Čista nebuloza i poslednjih 7,8 stranica su mi bile baš wtf, i u poređenju sa na primer sukobom klanova i kako je to orkestrirano ovo je za dva klase ispod.

Das Pastoras je sjajan, njegovi crteži vode priču bolje nego dijalozi, prelepe boje i prikazi, posebno šuma, borbi, svemira i anatomije. Zamerka, povremeno su dijalozi na nivou Zagorovog, posebno dok se biju likovi (recimo na Tor-tugi), i povremeno nam se objašnjava nešto što uopšte nije potrebno. Po meni je čar upravo u tome da polako otkrivamo svet i kako je on satkan, da se polako u njega ulazi i sa njim upoznaje, a to je svakako dobro urađeno. Tako da, sve kad se uzme u obzir ovo je dobar strip sa vidljivim manama, moglo je to biti bolje, posebno druga polovina koja u odnosu na prvu kaska, i koja je pred kraj malo zbrzana. Nadam se da su Kaste bolje, baš bih voleo i njih da pročitam kad izađu u ovom izdanju.
danielp Posted - 04/04/2019 : 20:02:52
Kupljeno. Procitano. Predobar strip, odlican prevod, super crtez, cena dz
Dr. Zistis Posted - 04/04/2019 : 16:26:53
Od sada editujem fotke
Poli Posted - 04/04/2019 : 12:55:43

Da li je plazma vec pojedena? To bi moglo naznaciti da je bio strip dobar. Ono, napeto pa otvaras usta i samo sipas. :D

Red Marquis Posted - 03/04/2019 : 23:59:28
Ne vidi se na prvoj slici dobro ni koje pakovanje je plazme...
Peyo Posted - 03/04/2019 : 23:29:49
quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Ispravicu prvom prilikom





Zaboravih spomenuti još jednu omašku: 2 fotke bez daljinskog!
Dr. Zistis Posted - 03/04/2019 : 22:49:55
quote:
Originally posted by Peyo

Dr. Pravedni, ne valja ti treća fotka, premutan je daljinski ...





Ispravicu prvom prilikom
Peyo Posted - 03/04/2019 : 22:13:54
Dr. Pravedni, ne valja ti treća fotka, premutan je daljinski ...

jaki Posted - 03/04/2019 : 21:25:07
Hvala na slikama:)
Kupit će se.
Dr. Zistis Posted - 03/04/2019 : 21:13:51
Dr. Zistis Posted - 03/04/2019 : 21:11:51
Dr. Zistis Posted - 03/04/2019 : 19:31:14
Ma nema greske...

DiSkAcH Posted - 03/04/2019 : 09:41:08
Ja ću uredno zamjeniti Humanoidsovo izdanje (26x20cm) sa ovim većim, BTW ovo mi je dobar strip za razliku od oružja koji je jako loš ali jbg, ipak ej to Jodoverse :D
Peyo Posted - 02/04/2019 : 22:03:06
quote:
Originally posted by anto

šteta što ovo nije išlo u formatu Završnog Inkala (33x24)



+1

I neshvatljivo s obzirom na odličan crtež Das Pastorasa.
anto Posted - 02/04/2019 : 20:34:51
šteta što ovo nije išlo u formatu Završnog Inkala (33x24);onda bi i Metabaroni bili na uvećanom A4 formatu,a verovatno kasnije i ostali Inkali.
jaki Posted - 02/04/2019 : 20:14:00
kakav je papir?:)
vladar Posted - 02/04/2019 : 19:07:18
HC, A4, 112 stranica u boji - 1.100,00 dinara.
Sta reci?
verab Posted - 02/04/2019 : 18:28:39
nekada su stavljali na svom siteu ogledne stranice u pdf-u, ali su očito shvatili da stavljali ne stavljali isto se prodaje... i šta bi se onda zajebavali bez veze. jadna politika, ali razumljiva... jer ionako će se uvijek naći neka budala od čitatelja koja će nešto postaviti.
jaki Posted - 02/04/2019 : 18:14:04
A ko je vidija da reklama prodaje strip?:)
verab Posted - 02/04/2019 : 17:55:57
https://www.humanoids.com/y_catalog/book?work_id=135

šteta što se izdavač nije u stanju potruditi i postaviti za svoja izdanja bar kakav-takav privju.

izivko Posted - 02/04/2019 : 15:02:27
Pamtit ću čudesan crtež Das Pastorasa.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000