forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dragonero

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
boromir Posted - 13/08/2007 : 22:46:26
Dragonero je prvi Bonellijev fantasy serijal a njegovi tvorci su Luca Enoch i Stefano Vietti.
Na kioscima se pojavio 2007. godine u one-shot ediciji Romani u stripu, priča je imala blizu 300 stranica a nacrtao ju je Giuseppe Matteoni. Nakon uspješne premijere Sergio Bonelli je odobrio izradu mjesečnog serijala koji je krenuo 2013. godine.

Dragonero je jedan od najuspješnijih Bonelijevih projekata u zadnjih petnaestak godina a do sada su pokrenuta čak tri različita spin-off serijala:
Bez duše, Erondarske kronike i Dragonero Adventures.

Serijal kod nas izlazi u izdanju Veselog Četvrtka i Libellusa.

Dragonero - recenzije

Dragonero - facebook

Dragonero - Sergio Bonelli Editore

Ako je ova tema otvarana ispričavam se no eto meni ovo deluje jako zanimljivo,pitam se dal će ovo doći i kod nas,ljubitelj sam epske fantastike pa bi mi ovo baš leglo ...

The 296-pages first volume of “Romanzi a fumetti Bonelli”, "Dragonero", takes us to the realm of “Fantasy”… Beyond the civilized lands of Erondar, the Stone Towers – hidden behind the giant barrier of The Wall, dividing the Empire from Dragonlands – are now crumbling down. The great monoliths are falling one after another under the wild thrusts of an evil force. The Ancient Prohibition, the seal that binds the Abominables inside their dark world, is soon to be broken.
Alben the Wizard knows what must be done. He will send for Myrva, a young follower of the powerful Technocrats; he will choose Ecuba, the fighting nun, to protect him; he will call back Ian Aranill, a former Empire officer – followed by Gmor the Orc, his loyal friend – to use his scouting experience.
Together they will face the evil forces summoned by one of the wizard’s oldest enemies, and the hordes of the Painers, the lone sentient and evil beings who still live in the barren Dragonlands. And he knows that Ian, scion of the ancient Varliedarto family, the «Dragon-slayers», is the only one who’ll be able to stand the last, horrible threat they will be facing!

Alessandro Chiarolla za predsjednika Italije!!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 17/07/2019 : 22:25:42
King Warrior Posted - 17/07/2019 : 08:39:16
Dragonero razbija, definitivno.
Od SBE stripova trenutno mi je to najbolji serijal (nakon Zagora, naravno).
njofra32 Posted - 16/07/2019 : 21:24:35
Odličan serijal.
kandraks Posted - 16/07/2019 : 17:14:35
Trenutno mi najdraži serijal...
ivanl Posted - 16/07/2019 : 15:23:46
I tako korak po korak idemo već ka 24-toj epizodi...sjajno!
solar Posted - 16/07/2019 : 14:40:30
Zajedno sa sedmom, u našoj novoj turi koja bi do kraja mjeseca trebala biti vani, stiže i osma knjiga Dragonera, a pustolovine koje vas čekaju unutra su:

“ŠUMSKI ČOVJEK” (Luca Enoch / Walter Trono)
“KRV PRIZIVA KRV” (Luca Enoch / Walter Trono & Salvatore Porcaro)
“KROZ ERONDÀR” (Stefano Vietti / Giuseppe De Luca, Marcello Mangiantini & Gianluca Gugliotta)

Uobičajeno, naslovnice i za ove epizode potpisao je Giuseppe Matteoni, a izvorno su u Italiji objavljene između ožujka i svibnja 2015. u originalnim brojevima 22-24.

Na kraju još samo informacija da bi prije čitanja ove knjige bilo dobro barem prolistati epizodu “Prijetnja iz dubine” (D8).

Redovna cijena 8. knjige Dragonera bit će uobičajenih 195 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete je kupiti za promotivnih 156 HRK.

Bacite pogled:

solar Posted - 16/07/2019 : 14:39:26
Sedma knjiga Dragonera prvo je izdanje u našoj novoj turi koja će do kraja mjeseca biti vani, a priče koje vas čekaju unutra su:

“BEZ MILOSTI” (Stefano Vietti / Gianluca Pagliarani & Manolo Morrone)
“KOŠTANO LICE” (Luca Enoch / Giuseppe De Luca)
“JEZERSKE SABLASTI” (Stefano Vietti / Antonella Platano)

Kao i obično, naslovnice za sve ove epizode potpisao je Giuseppe Matteoni, a u Italiji su objavljene između prosinca 2014. i veljače 2015. u originalnim brojevima 19-21.

Što se domaćeg rada tiče, predlažemo vam da prije čitanja ove knjige bacite malo pogled i na priču “Alkemičarska tajna” (D1).

Redovna cijena Dragonera 7 bit će uobičajenih 195 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za promotivnih 156 HRK.

Bacite pogled:

ivanl Posted - 15/07/2019 : 16:06:28
Dagonero polako namece svoj svijet i u Italiji sve vise zauzima visoku poziciju po kvaliteti i prodaji sto se tice...mozda je ovo drugo i puno vaznije u SBE, ali ljudi su prepoznali jedan novi, kvalitetni serijal koji ima strasan potencijal. Nesto slicno je bilo sa Magicom Ventom, ali njega su pametno zavrsili, (mada sad opet najavljuju specijalce s Perovicem). Uglavnom Dragonero polako gradi svoj univerzum, i ide tragom Nathana Nevera. Nahvaznije je da smo se i mi prilicno uspjesno ukrcali u taj vlak. Sto se mene tice nek Libellus jos malo pritisne papucicu gasa.
solar Posted - 14/07/2019 : 19:40:00
Još jedan kadar iz Specijalca
supermark Posted - 12/07/2019 : 13:09:34
I nije im neki teaser...
solar Posted - 12/07/2019 : 13:03:10
Enoch i Vietti su s ovim tizerom najavili narativnu cjelinu koja će naravno kulminirati točno u vrijeme Lucca comicsa
vice Posted - 10/07/2019 : 22:38:06
quote:
Originally posted by Sarghan

Kome se sviđa Dragonero i fantasy žanr, tople preporuke za knjige o Vješcu. Čini mi se da je Čarobna knjiga prije nekoliko godina izdala sve knjige, a prošle godine je i Egmont krenuo s izdavanjem za hrvatsko tržište (upravo je ovih dana izašla 3. knjiga, a do kraja godine bi trebala i četvrta). A tko ima priliku, još toplije preporuke za video-igru Witcher 3, meni ne samo jedan od najboljih RPG-ova, već i video-igra u zadnjih 20-ak godina.

A da mi post ne bude čisti off-topic, navodno bi krajem ovog/početkom idućeg mjeseca trebale izaći i dvije nove Dragonero knjige (Libellus).

Tako je, Egmont ih izdaje u sklopu svoje biblioteke Puls.
solar Posted - 10/07/2019 : 22:16:56
solar Posted - 10/07/2019 : 22:16:27
Privju ovoljetnog Specijala, Enochov scenarij, Gizzi na crtežu, obećava!
https://www.sergiobonelli.it/news/2019/07/10/gallery/il-volo-della-strige-1004948/
Sarghan Posted - 08/07/2019 : 20:43:17
Kome se sviđa Dragonero i fantasy žanr, tople preporuke za knjige o Vješcu. Čini mi se da je Čarobna knjiga prije nekoliko godina izdala sve knjige, a prošle godine je i Egmont krenuo s izdavanjem za hrvatsko tržište (upravo je ovih dana izašla 3. knjiga, a do kraja godine bi trebala i četvrta). A tko ima priliku, još toplije preporuke za video-igru Witcher 3, meni ne samo jedan od najboljih RPG-ova, već i video-igra u zadnjih 20-ak godina.

A da mi post ne bude čisti off-topic, navodno bi krajem ovog/početkom idućeg mjeseca trebale izaći i dvije nove Dragonero knjige (Libellus).
njofra32 Posted - 06/07/2019 : 22:23:39
bome isti..
ovo bi bila vrhunska naslovnica hehhehehhe
LK Posted - 06/07/2019 : 21:11:19
Da, dok sam čitao Dragonera imao sam ponekad utisak da gledam u strip o Vešcu.
solar Posted - 06/07/2019 : 20:31:12
S leđa isti Jan!
solar Posted - 06/07/2019 : 15:53:54
Rat-man verzija Dragonera
RaoulDuke Posted - 02/07/2019 : 17:03:08
quote:
Originally posted by kandraks

Rekli su da hoće kada dođu na red... po nekom mom proračunu trebao bi broj jedan izaći do kraja godine...

Hvala. Čekam Libellus onda.
kandraks Posted - 02/07/2019 : 16:50:02
Rekli su da hoće kada dođu na red... po nekom mom proračunu trebao bi broj jedan izaći do kraja godine...
RaoulDuke Posted - 02/07/2019 : 16:41:42
Jel zna netko hoce li Libellus izdavati i ove magazine?
ReemCP Posted - 02/07/2019 : 13:59:46
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by ReemCP

@Solar - jel ova prica sto ide u VC OP-u dio redovne serije ili specijal? Znam da si spominjao da su neke ep u redovnoj seriji isto u koloru.

To je prvi Magazin, sjećam se da je priča baš bila dobra.

https://shop.sergiobonelli.it/scheda/39332/Dragonero-Magazine.html

Hvala Solar, uzet cu si onda i to ;)
solar Posted - 01/07/2019 : 12:51:43
Privju naslovnice, priča će se odvijati u Južnim kraljevstvima a autori obećavaju kvalitetu

Scenarij: Luca Enoch
Crtež: Luca Malisan
Naslovnica: Giuseppe Matteoni
solar Posted - 01/07/2019 : 12:47:55
U pripremi je novo HC kolor izdanje, ovaj put to će biti dvodjelna priča koja je originalno izašla u 13. i 14. broju redovne serije, autora Enocha i Buscaglie.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000