forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 One shot Tex crtači

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 15/04/2019 : 11:41:55
Sledeća 22 autora su se jednom pojavili na Tex serijalu (većinom na za to predviđenim edicijama - specijal/gigant i album), neki od njih su "osvedočeni" bonelijevci (kao autori), a neki nemaju nikakve veze sa SBE izdanjima. Mene zanima vaše mišljenje kao čitalaca, poznavalaca, stripofila o njima. Kako se ko snašao? Da li su im legli scenaristi? Da li su svojim crtežima izvukli priču? Da li su ih priče popravile?

P. S. Nisam računao na autore/crtače kratkih priča.


Angelo Stano
Album 3 Painted Desert

Carlo Ambrosini
Gigant 15 Cijena osvete

Colin Wilson
Gigant 11 Poslednji pobunjenik

Corrado Roi
Gigant 29 Horda sumraka

Enrique Breccia
Gigant 31 Capitan Jack

Franco Devescovi
Almanah 8 Crna močvara

Giancarlo Alessandrini
Gigant 16 Zlatni kanjon

Giulio De Vita
Album 4 Izazov u Montani

Giuseppe Prisco
690 Le schiave del Messico

Goran Parlov
Gigant 3 Posljednja granica

Guido Buzzelli
Gigant 26 Veličanstveni Tex

Ivo Milazzo
Gigant 9 Krv na Koloradu

Joe Kubert
Gigant 1 Usamljeni jahač

Jordi Bernet
Gigant 5 Čovjek iz Atlante

Lito Fernandez
Maxi 17 Aljaska

Majo
Gigant 33 Finneganovi rendžeri

Marco Torricelli
Libellus 71 Čovjek bez lica

Massimo Rotundo
Gigant 30 Oluja nad Galvestonom

Paolo Eleuteri Serpieri
Album 1 Junak i legenda

R. M. Guéra
Romanzi a Fumetti 9 L'uomo dalle pistole d'oro

Roberto Raviola (Magnus)
Gigant 2 Dolina terora

Sergio Zaniboni
Gigant 20 Užareno olovo


*edit: Nekako su mi izmakli Stano i Prisco, pa sam ih dodao.
11   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
morski Posted - 17/04/2019 : 12:03:44
na tu pricu oko magnusa i disa je lako dodati bilo kojeg crtaca koji je sa "maticnog" junaka crtao nesto drugo: stano sa dilana na teksa, feri i donateli sa zagora na mister noa, milaco sa kena na rajdera, itd.
VALTER Posted - 17/04/2019 : 06:31:30
To je jedna sada već otrcanq fraza koju je netko prije nekoliko godina izrekao, pa ju papige otad recitiraju.
mladjo Posted - 16/04/2019 : 22:38:57
quote:
Originally posted by ROJ RENK

A Magnus je najgori upravo zbog preprepoznatljivog stila. Sve je uradjeno kako treba ali ne prodje ni 2-3 strane a da se ne setite Alan Forda.



U potpunosti se slažem s tobom.
Magnus je nesumnjivo vrhunski crtač ali ovdje sam svaku sličicu čekao da Bob Rock uđe u kadar i vikne:"Danas je dan velikih odluka! Bolje sto godina kao poglavica Navajoa nego sedam dana kao gušter!" :D

Inače, isti problem mi ima i Diso na Texu - samo čekam da iznad njega i Carsona preleti Pajper :D
solar Posted - 16/04/2019 : 20:04:59
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by ROJ RENK

A Magnus je najgori upravo zbog preprepoznatljivog stila. Sve je uradjeno kako treba ali ne prodje ni 2-3 strane a da se ne setite Alan Forda.



Pa po toj logici ništa gori nisu ni Willson ili Breccia, jer te u slučaju prvog odmah podseti na Bluberryja ili u slučaju drugog na Alvar Mayora.

Generalno, suština ovih izdanja i jeste da se crtači predstave sa svojim prepoznatljivim stilom, i da prikažu Texa na svoj način. Tako da, upravo zbog tog Alan Fordovskog šmeka, Magnus i jeste genijalan (na stranu što je priča prosek).


Potpis.
njofra32 Posted - 16/04/2019 : 07:49:40
Serpieri numero uno
Tutta Posted - 15/04/2019 : 21:49:51
quote:
Originally posted by igor-frik

Serpieri mi je ovdje najbolji bas zato jer ima svoj poseban stil i drugacije dozivis Texa u tom izdanju, barem je kod mene tako

+1
Vlladimir Posted - 15/04/2019 : 19:27:14
quote:
Originally posted by ROJ RENK

A Magnus je najgori upravo zbog preprepoznatljivog stila. Sve je uradjeno kako treba ali ne prodje ni 2-3 strane a da se ne setite Alan Forda.



Pa po toj logici ništa gori nisu ni Willson ili Breccia, jer te u slučaju prvog odmah podseti na Bluberryja ili u slučaju drugog na Alvar Mayora.

Generalno, suština ovih izdanja i jeste da se crtači predstave sa svojim prepoznatljivim stilom, i da prikažu Texa na svoj način. Tako da, upravo zbog tog Alan Fordovskog šmeka, Magnus i jeste genijalan (na stranu što je priča prosek).
ROJ RENK Posted - 15/04/2019 : 17:40:57
A Magnus je najgori upravo zbog preprepoznatljivog stila. Sve je uradjeno kako treba ali ne prodje ni 2-3 strane a da se ne setite Alan Forda.
igor-frik Posted - 15/04/2019 : 15:57:44
Serpieri mi je ovdje najbolji bas zato jer ima svoj poseban stil i drugacije dozivis Texa u tom izdanju, barem je kod mene tako
Deers Posted - 15/04/2019 : 14:26:36
Breccia radi i jedan "autorski Tex".
shalilo6 Posted - 15/04/2019 : 13:33:51
Roi mi je najdraži Bonellijev crtač ali njegov Tex jok. Nije mi lega. A tek ono izdanje u boji, užas.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000