forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Rip Kirby 18 i 19

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 16/04/2019 : 19:28:40


John Prentice (1920. - 1999.) rođen je u Whitneyu u Teksasu. Nakon što se 1939. godine pridružio mornarici, preživo je bombardiranje Pearl Harbourea 7. prosinca 1941., služio na dva razarača u osam bitaka, a 1945. godine je iz službe otpušten uz počasti. Nakon rata upisao se na Umjetničku akademiju u Pittsburgu i onda preselio u New York gdje je postao uspješan slobodni umjetnik ilustrirajući naslovnice za knjige; crtajući stripove za studio Joea Simona i Jacka Kirbyja, DC Comics i druge, kao i ilustracije za razne časopise. 1956. godine nastavio je djelo Alexa Raymonda u suradnji sa Fredom Dickinsonom koji je pisao strip s Raymondom. Prentice je 1966., 1967. i 1986. primio je nagrade National Cartoonist Society za “Najboljeg strip crtača”, hvalili su njegovo veliko umijeće kao i uspješan nastavak fotorealističnog pristupa svog prethodnika. Prentice je Ripu Kirbyju posvetio ostatak svog života, crtao ga je pune četrdeset tri godine, sve do same smrti.

Sabrane pasice Ripa Kirbyja prva su cjelovita, arhivska zbirka ovog poslijeratnog i postmodernog klasika Alexa Raymonda. Raymond ga je kreirao 1946., nakon aktivne vojne karijere u marincima tijekom Drugog svjetskog rata. Novinske su pasice o Ripu Kirbyju unijele svježu krv u žanr kriminalističkog stripa, potpuni zaokret od tadašnjeg hladnog i žestokog stila detektivske fikcije. Rip Kirby je pametan i profinjen, no ipak čovjek. Često na tehnike rješavanja zločina primjenjuje znanstvene metode, ali se upušta i u akciju – Kirby je oličenje američkog sportaša i odlikovani ratni heroj. Sporedne uloge igraju Desmond, Ripov batler i pomoćnik, te mnogo zadivljujućih ženskih likova, posebno Ripova djevojka, Honey Dorian, te crnokosa i prikladno imenovana Pagan Lee. Modno osviješten, Raymond je u novinske pasice unio šik i šarm mode poraća i ranih pedesetih.

Rip Kirby 18 • Sabrane pasice 1994. - 1996. • 180 stranica • C/B • 240 x 330 mm • Tvrdi uvez • Scenarij John Prentice • Crtež John Prentice • Prijevod Andrej Cvitaš • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.4.2019. • Cijena 150 Kn

Rip Kirby 19 • Sabrane pasice 1996. - 1999. • 176 stranica • C/B • 240 x 330 mm • Tvrdi uvez • Scenarij John Prentice • Crtež John Prentice • Prijevod Andrej Cvitaš • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.4.2019. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/rip-kirby-18-sabrane-pasice-1994-1996/573/

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/rip-kirby-19-sabrane-pasice-1996-1999/574/

S ovim se knjigama završava Fibrina pustolovina s Ripom Kirbyjem. Hvala svima koji su nas pratili i omogućili nam da završimo ovo, koliko je meni poznato, jedino cjelovito izdanje Ripa Kirbyja na svijetu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Biroa Posted - 28/04/2022 : 09:30:12
Konačno kompletirao svih 19 knjiga! Drago mi je da sam uspio bez stresa da se nešto rasprodalo. Ovo je stvarno lijepa kolekcija i sve pohvale za ovakvo izdanje.
rommel Posted - 22/04/2019 : 21:07:11
quote:
Originally posted by anto

čestitke i od mene za kompletiranje - ali ne bih se bunio ni da su zadnjih 7 knjiga srezane na 2-3 sa boljim pričama.

iskreno zadnje knjige jesu slabe i crtački i scenaristički i jako repetitivna radnja ali to je problem kod svih dugih serijala - recimo Usagi je časna iznimka, ali opet kada i gdje bi ikad bili u prilici nači i pročitati upravo te priče tako da moj naklon ide Fibri do poda - rijetke su stvari koje dupliram ali Kirbyja sam uzeo za sebe i seku
Peyo Posted - 22/04/2019 : 11:07:43
quote:
Originally posted by ivanl
Zavisi kako gledas na pojam 'nagomilano'. Meni nista nije nagomilano, i sve je visekratno procitano/prouceno/konzultirano. Zato se i kupuje, jel...



Svaka čast kad stigneš , stekao sam utisak da imaš poveću kolekciju.

Meni su nažalost i vrijeme i prostor postali ograničavajući faktor.
ivanl Posted - 22/04/2019 : 04:49:45
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by ivanl
Za ovaj zadnji pasus bas I ne jer serijal nije taj I takav, ako nije kompletno objavljen. Nije u redu raspacavati na dijelove niti jedan serijal, a pogotovo ne klasike.
Ako se nekome ne svida nece ga ni kupovati. Onome tko ga voli I stuje potreban je cjeloviti materijal.



Ne bih se složio s ovim. Čemu kompletiranje osim ako nemaš neograničeno prostora i novaca i baš te briga da li ćeš bespotrebno nagomilano ikada ponovo čitati.

Iznimno cijenim ovaj serijal tamo do otprilike sredine 70-ih, otkad bih rekao da počinje padati.

U 90-ima se jako srozao .

Pa i npr. princ Valijant je u nekoliko zadnjih Fosterovih godina u priličnom padu što se tiče priče, da bi nakon Fostera postao skoro nečitljiv.




Zavisi kako gledas na pojam 'nagomilano'. Meni nista nije nagomilano, i sve je visekratno procitano/prouceno/konzultirano. Zato se i kupuje, jel...
Ajde problem prostora se uvjek javi. To je Marti Mystere sindrom. Neizbjezan je, ali i njega se da srediti, pravom selekcijom ili dobrim planskim skladistenjem. Sto ipak zavisi o mnogo faktora, ne bi o tome, jer nije svima jednaka situacija. Ja se dobro s tim snalazim, fala bogu.
Slazem se za pad oba serijala koja si naveo. To je sindrom svih mogucih serijala, neminovno nakon nekog protoka vremena.
Ali po meni je stav, serijal nije serijal ako je nepotpun, ispravan stav. Npr. da ja volim Texa Willera, volio bi ga imati cjelokupnog, bez obzira na lose epizode. Da nabacim samo jedan nasumican primjer...
anto Posted - 21/04/2019 : 21:33:40
čestitke i od mene za kompletiranje - ali ne bih se bunio ni da su zadnjih 7 knjiga srezane na 2-3 sa boljim pričama.
Peyo Posted - 21/04/2019 : 21:28:36
quote:
Originally posted by ivanl
Za ovaj zadnji pasus bas I ne jer serijal nije taj I takav, ako nije kompletno objavljen. Nije u redu raspacavati na dijelove niti jedan serijal, a pogotovo ne klasike.
Ako se nekome ne svida nece ga ni kupovati. Onome tko ga voli I stuje potreban je cjeloviti materijal.



Ne bih se složio s ovim. Čemu kompletiranje osim ako nemaš neograničeno prostora i novaca i baš te briga da li ćeš bespotrebno nagomilano ikada ponovo čitati.

Iznimno cijenim ovaj serijal tamo do otprilike sredine 70-ih, otkad bih rekao da počinje padati.

U 90-ima se jako srozao .

Pa i npr. princ Valijant je u nekoliko zadnjih Fosterovih godina u priličnom padu što se tiče priče, da bi nakon Fostera postao skoro nečitljiv.

ReemCP Posted - 21/04/2019 : 11:59:11
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Sve knjige se mogu kupiti, ništa još nije rasprodano.

Na Fibrinom webshopu trenutno možeš kupiti sve knjige uz 20 % popusta.

https://www.fibra.hr/katalog/edicije/rip-kirby/27/

A ovdje imaš foršpan prve knjige.

https://www.fibra.hr/preview/RipKirby1Preview.pdf


Mr.Bushido, hvala ti puno na informaciji zasad imam u planu neke dr. stripove, a brzo ce doci srpanj kad Markos isto stavi akciju pa cu vidjet da si za srpanj isplaniram nekoliko knjiga hvala ti jos jednom na pomoci!

quote:
Originally posted by ivanl

Pa Fibra je uvjek davala na uvid 'privju'. Ne znam za rasprodanost, ali to se lako provjeri. Mozda cak ja imam prva tri albuma dupla, moram provjeriti. No znaj da sa ovim novinskim stripom nemas greske. Odlican. A uz to mozes ga checkirati u masi starih revija...Stripoteci na primjer, Stripu 81, Vjesnikovom maxiju... Da sad ne nabrajam...


Hvala i tebi Ivanl
ivanl Posted - 21/04/2019 : 11:31:07
quote:
Originally posted by ReemCP

@Ivanl - jel znas mozda jel ima negdje nekakav privju ovog stripa, gdje se moze pogledat/procitat par tabli? I jel bi se mogao nabavit citav serijal ili su prvi brojevi rasprodani?


Pa Fibra je uvjek davala na uvid 'privju'. Ne znam za rasprodanost, ali to se lako provjeri. Mozda cak ja imam prva tri albuma dupla, moram provjeriti. No znaj da sa ovim novinskim stripom nemas greske. Odlican. A uz to mozes ga checkirati u masi starih revija...Stripoteci na primjer, Stripu 81, Vjesnikovom maxiju... Da sad ne nabrajam...
Mr. Bushido Posted - 21/04/2019 : 11:28:41
quote:
Originally posted by ReemCP

@Ivanl - jel znas mozda jel ima negdje nekakav privju ovog stripa, gdje se moze pogledat/procitat par tabli? I jel bi se mogao nabavit citav serijal ili su prvi brojevi rasprodani?


Sve knjige se mogu kupiti, ništa još nije rasprodano.

Na Fibrinom webshopu trenutno možeš kupiti sve knjige uz 20 % popusta.

https://www.fibra.hr/katalog/edicije/rip-kirby/27/

A ovdje imaš foršpan prve knjige.

https://www.fibra.hr/preview/RipKirby1Preview.pdf
ReemCP Posted - 21/04/2019 : 11:22:20
@Ivanl - jel znas mozda jel ima negdje nekakav privju ovog stripa, gdje se moze pogledat/procitat par tabli? I jel bi se mogao nabavit citav serijal ili su prvi brojevi rasprodani?
ivanl Posted - 21/04/2019 : 10:52:35
quote:
Originally posted by delboj

Ovdje se masovno dijele samo kritike, pohvale jako rijetko.


Tu ulazimo vec u samu bit ljudske prirode, koja je pocesto 'nepriroda'...
Tu pak, pomoci nema, jer je zavisti, ljubomore I zlobe previse, nazalost. I bit ce je stalno.
ivanl Posted - 21/04/2019 : 10:49:28
quote:
Originally posted by Peyo

Ono što posebno treba pohvaliti osim tiska svih 19 knjiga je trud uložen u odabir najbolje kvalitete materijala za tisak. Naročito se to odnosi na Raymondov rad gdje je Fibra nadmašila IDW.

Drugo pitanje je koliko ima smisla objavljivati cjelokupni rad s obzirom na odstupanja u kvaliteti.

Možda je bolje objavljivati najbolje dijelove određenih serijala.


Slazem se s prvom ocijenom u potpunosti.
Za ovaj zadnji pasus bas I ne jer serijal nije taj I takav, ako nije kompletno objavljen. Nije u redu raspacavati na dijelove niti jedan serijal, a pogotovo ne klasike.
Ako se nekome ne svida nece ga ni kupovati. Onome tko ga voli I stuje potreban je cjeloviti materijal.
Peyo Posted - 21/04/2019 : 10:33:29
To je u redu ako kritičara ima dovoljno da se svih 19 knjiga rasproda.
delboj Posted - 21/04/2019 : 09:39:01
Pa onda se nađu kritičari toga što nije objavljen cjelokupni rad. Ne može se svijetu ugoditi.
Peyo Posted - 20/04/2019 : 20:25:14
Ono što posebno treba pohvaliti osim tiska svih 19 knjiga je trud uložen u odabir najbolje kvalitete materijala za tisak. Naročito se to odnosi na Raymondov rad gdje je Fibra nadmašila IDW.

Drugo pitanje je koliko ima smisla objavljivati cjelokupni rad s obzirom na odstupanja u kvaliteti.

Možda je bolje objavljivati najbolje dijelove određenih serijala.
delboj Posted - 20/04/2019 : 15:42:49
Ovdje se masovno dijele samo kritike, pohvale jako rijetko.
ivanl Posted - 20/04/2019 : 12:34:46
Iskreno, cudi me kako je malo pohvala dobio zavrsetak posla oko ovog izvrsnog i legendarnog stripa, u krasnom izdanju Fibre, od strane clanova ovog foruma u 4 dana...
emirem Posted - 19/04/2019 : 14:24:58
Pridruzujem se cestitkama na objavljenom kompletnom Rip Kirbyju!
Cim budem u prilici kupujem jos tri knjige, 9-10-11.
fandango Posted - 19/04/2019 : 12:19:02
Fibri i Mark(os)u svaka cast na dovrsenju ovog impozantnog izdavackog pothvata! Jedva cekam nabaviti (i procitati) i ove dvije knjige.

Velika steta sto izgleda nece ici neki drugi novinski strip, ali razumljivo.

Na ovome - svaka cast i hvala!
Dalen Posted - 17/04/2019 : 18:29:48
quote:
Originally posted by ivanl
Kad smo vec kod prijedloga, moja dugogodisnja zelja je; Dan Dare. Pa nije to valjda nemoguce...iako, davno je bio Plavi vjesnik, i eks almanah...

Nemam apsolutno ništa protiv, ali Dan Dare 2000 AD. Nešto malo od toga izašlo je u Eks Almanahu. Sad neznam više baš točno, mislim početkom 80-tih. Meni jako drag strip.
Ernie Pike Posted - 17/04/2019 : 16:45:24
Svaka čast na kompletiranju Rip Kirbyja. Nisam znao da nitko prije nije objavio cjelovito izdanje.
Objavljivanje kompletnog Rip Kirbyja u osam godina je bio pravi pothvat i jedina usporedba koja mi pada na pamet je Marketprintov Princ Valijant.

Ovo mi je jedna od najdražih kolekcija.
ivanl Posted - 17/04/2019 : 16:11:00
Kad smo vec kod prijedloga, moja dugogodisnja zelja je; Dan Dare. Pa nije to valjda nemoguce...iako, davno je bio Plavi vjesnik, i eks almanah...
Dalen Posted - 17/04/2019 : 15:32:51
Svaka čast! Konačno. Omiljeni strip moje supruge je kompletiran . Ok, i ja ga pročitam i dobar mi je.
Sa kad bi se Marko odvažio na još koji sličan pothvat, kao npr. Flash Gordon od Dan Barry-ja nitko sretniji od mene .
rommel Posted - 17/04/2019 : 11:34:48
MOJ NAKLON ZA OVAJ POTHVAT!!!!
ivanl Posted - 17/04/2019 : 05:03:49
Bravo Fibra! Bravo Marko! Fala in!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000