forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Novi Zagor u Italiji...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
---dp--- Posted - 02/03/2005 : 11:27:18
Kao što ime teme kaže, ovdje idu najave novih izdanja u Italiji.

Iako je tantus vec rekao za Bonelijev zurnal, ja moram da to napraim u posebnom topicu, jer Zagor je ipak Zagor. Dakle,

http://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/c72e165c4da41a70823ec92b16b24136.jpg--la_citta_nella_palude.jpg

Opet Feri brlja sa proporcijama, ali ova naslovnica ima izvrsnu atmosferu i ambijent, bas onakav kakav se meni svidja, nalik onoj sa mumijama od pre par brojeva kao i onoj sa prvim pojavljivanjem Kandraksa. Vise volim takav oblik mistike i fantastike nego onaj iz prica sa Helingenom.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kontrast 2 Posted - 03/09/2019 : 13:59:16
40 strana...
Šta može da se ispriča na tako malo?
Ili je to samo najava prva dva broja?

solar Posted - 02/09/2019 : 23:13:45
Čeka nas i nova kaiš-retro serija, nasreću ovaj put autori su Rauch i Della Monica
WOLF-HUNTER Posted - 31/08/2019 : 06:03:17
quote:
Originally posted by solar

Priča: Vittorio Sossi
Scenarij: Mirko Perniola
Crtež: Alessandro Chiarolla
Naslovnica: Alessandro Piccinelli

https://www.sergiobonelli.it/zagor/2019/08/09/albo/l-incendiario-1005094/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1565360253891.png--.png?1565360254000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1565360254109.jpg--.jpg?1565360254000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1565360254505.png--.png?1565360254000

Opa!
Najiskrenije momci- ja iz ovoga ocekujem zapravo finu epizodu. Ne vjerujem da ce biti odlicna, ali mi osjecaj snazno govori da ce biti zanimljiva epizoda. Vidim, srecom Bure ne potpisuje epizodu pa se nadam da nas Perniola nece smarati povratkom starog protivnika. Piroman mi izgleda kao anarhisticki sadista, narocito kako rukuje vatrom koja ce mu ocigledno biti broj jedan karta. Imali smo Thundermana koji baca munje, imali smo Proroka koji se razbucao Zagijev status u Darkwoodu, a sada dobijamo Piromana koji spada u kategoriju siritelja haosa.
Mnogima se ne dopada Chia, ali meni je sasvim u redu ovdje. U “Gospodarima” je bio fin tako da ocekujem slicnu situaciju i ovdje. Napokon je dosao red da i on dobije trodijelnu epizodu. Posljednju vecu pricu koju je ilustrovao bila je “Krv Mohawka” (prije 11 godina) pa mi je drago viditi ga na trodijelnoj epizodi.

Imam dobar osjecaj u vezi ovoga
King Warrior Posted - 30/08/2019 : 18:34:30
quote:
Originally posted by DODSFERD

Gledajući prve dvije table već sam se bio poveselio koliko je Chiarolla drastično napredovao... a onda je puknuo balon kada sam vidio Zagora na trećoj.

Nije postao bolji vec bas obrnuto. Vidjeces to kada procitas aktuelnu pricu “Gospodari” ili ti “Vladari”.
Duke Zill Posted - 30/08/2019 : 17:19:37
quote:

Gledajući prve dvije table već sam se bio poveselio koliko je Chiarolla drastično napredovao... a onda je puknuo balon kada sam vidio Zagora na trećoj.

Ja sam isto primijetio da su prve dvije (prva pogotovo) table drugačije. Čak sam morao ići provjeriti da li je to stvarno on crtao.
Sad se vidi da može i bolje, no ja sam zadovoljan i uobičajenim crtežom.
DODSFERD Posted - 30/08/2019 : 16:39:04
Duke Zill Posted - 30/08/2019 : 16:18:31
Sad sam tek skužio da je "Piroman" trodjelna priča. Nismo već dugo imali trodjelnu priču bez nekog povratka ili dijela odiseje.

Mogla bi biti interesantna priča. Sadržajem me podsjeća na "Tajnu Redstonea".
King Warrior Posted - 30/08/2019 : 15:59:31
Najjace je to sto u prva dva broja uopste nema Hellingena.
stinky Posted - 30/08/2019 : 15:19:46
nemajte straha
Burattini je našao sintezu, sada se može izraziti u tri koncizna broja i ovo će biti najbolje pojavljivanje Hellingena još tamo od... Titana.
vice Posted - 30/08/2019 : 15:05:26
To mi je sumnjivo malo za Bureta i još k tome "definitivno" finale Hellingena.
hamzik Posted - 30/08/2019 : 15:00:08
Znaci novi Hellingen ide u samo tri broja? Ja sam se bojo da ce to Bure daleko vise razvuci.
solar Posted - 30/08/2019 : 14:47:53
Priča: Vittorio Sossi
Scenarij: Mirko Perniola
Crtež: Alessandro Chiarolla
Naslovnica: Alessandro Piccinelli

https://www.sergiobonelli.it/zagor/2019/08/09/albo/l-incendiario-1005094/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1565360253891.png--.png?1565360254000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1565360254109.jpg--.jpg?1565360254000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1565360254505.png--.png?1565360254000
mogorovic Posted - 29/08/2019 : 23:53:31
quote:
Originally posted by jaki

Picciju bi tribalo zabranit tuširat olovku.

+1
jaki Posted - 29/08/2019 : 22:08:21
Picciju bi tribalo zabranit tuširat olovku.
WOLF-HUNTER Posted - 29/08/2019 : 21:56:04
Fine naslovnice, prva mi je najbolja.
Nego, koja epizoda ide nakon ovog fijaska?
WOLF-HUNTER Posted - 29/08/2019 : 21:55:04
quote:

Dobro se sjećam tih priča i Supermike nije ubio nikog nedužnog, samo onog revolveraša u poštenom dvoboju. Radio je svakakve probleme, ali nikad nije bio ubojica.
S druge strane Murdo je ubijao kako mu se digne, a posebno se ističe ono dvoje vlasnika gostionice koji mu ništa nisu skrivili niti predstavljali ikakvu opasnost po njega.

Upravo tako.
Ukratko: Nat Murdo - sociopat, Supermike - narcis
hamzik Posted - 29/08/2019 : 21:10:19
Po obicaju su alternativne ideje bolje od zvanicne naslovnice. A i Pici bi se trebo potruditi da neubije ovu leprsavost i dinamiku crteza sa svojim pocesto previse korektnim finishom.
solar Posted - 29/08/2019 : 20:52:01
solar Posted - 29/08/2019 : 20:51:40
Alternativne ideje
DODSFERD Posted - 29/08/2019 : 19:50:10
Dobro se sjećam tih priča i Supermike nije ubio nikog nedužnog, samo onog revolveraša u poštenom dvoboju. Radio je svakakve probleme, ali nikad nije bio ubojica.
S druge strane Murdo je ubijao kako mu se digne, a posebno se ističe ono dvoje vlasnika gostionice koji mu ništa nisu skrivili niti predstavljali ikakvu opasnost po njega.
Kontrast 2 Posted - 29/08/2019 : 13:10:57
quote:
Originally posted by dzoni

mignacova prica jeste bila najavljena ali ne za redovnu seriju pa je upala ipak..za nata murda u evropksoj sagi-nije nista zvanicno samo ranija govorkanja nasih i italijanskih ljubitelja..nista sigurno ni zvanicno ali bilo bi lepo...ja bi ga stavio kao pozitivca a ne negativca..nesto slicno ko super majk drugi deo...

Bar na ovim prostorima nije ništa čudno da koljači nedužnih ljudi završe kao junaci i pozitivci.
Sad... ne sećam se da je SuperMajk ubio ikog nedužnog?
Možda grešim... odavno nisam ponovio tu priču.
Kontrast 2 Posted - 29/08/2019 : 13:07:06
quote:
Originally posted by Pavel

Ove priče u pripremi su neslužbeni podatci s talijanskih foruma. To ne znači da priča nema još, a ne znači ni da će sve biti objavljene. Izdavački plan obično postoji samo za tekuću godinu, a ponekad i je to sklono promjeni ako se nešto oduži. Nedavno je tako uletjela jednodijelna Mignaccova priča "Lacrime nere" koja nije bila u godišnjem planu niti je igdje bila najavljena.

Tačno je da su ove najave neslužbeni podaci - ali su provereni podaci.
Takodje je tačno da nam nisu poznate sve priče u pripremi - Nučo crta novu priču, a ne postoji njen naziv, ali se zna da je radi i ima je u Solarovom popisu.
Isto važi i za Tkača, za kojeg se još ne zna ko je crtač.
Crne suze su bile najavljene - kao "Crna krv", a naziv je promenjen jer takav naslov već postoji u specijalima.

Takodje, nisam uzeo u obzir priče koje rade lošiji crtači - naredne godine če, verovatno, Krv Seminola (od braće Di Vito) ići kao Maxi, uz jedan Maxi sa kratkim pričama i jedan od (najverovatnije) braće Kazaro.
dzoni Posted - 29/08/2019 : 09:29:33
mignacova prica jeste bila najavljena ali ne za redovnu seriju pa je upala ipak..za nata murda u evropksoj sagi-nije nista zvanicno samo ranija govorkanja nasih i italijanskih ljubitelja..nista sigurno ni zvanicno ali bilo bi lepo...ja bi ga stavio kao pozitivca a ne negativca..nesto slicno ko super majk drugi deo...
Pavel Posted - 28/08/2019 : 22:18:18
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Za sada imamo još samo najavu za narednu priču (u redovnoj seriji): Piroman, od Kjarole.
Kako u "pričama u pripremi", kada se oduzmu kolori, kratke pričice i Evropska odiseja - nema nešto mnogo storija za redovnu seriju, ispada da bi u Novoj prvi mogao biti Dela Monika.
Obzirom da već odavno nije bio, a ima tri priče u najavi.
Ostalo su povratci: SuperMajka, Crvenog strelca i Kandraksa.
Sa njima bi se završio spisak svih mogućih povrataka, svih mogućih neprijatelja.
A da, zaboravio sam i Tkača, ali on neće skoro...

Ove priče u pripremi su neslužbeni podatci s talijanskih foruma. To ne znači da priča nema još, a ne znači ni da će sve biti objavljene. Izdavački plan obično postoji samo za tekuću godinu, a ponekad i je to sklono promjeni ako se nešto oduži. Nedavno je tako uletjela jednodijelna Mignaccova priča "Lacrime nere" koja nije bila u godišnjem planu niti je igdje bila najavljena.
emirem Posted - 28/08/2019 : 19:57:16
Slican Bure onom ludjaku Dean Wintersu.
Ne prihvaca kritiku, ne odustaje od zacrtanog puta, srlja i dalje po svom, rezultat neminovno podbacivanje.. Bah.. Nek napravi pricu slobodno pod nazivom "R.i.P Patrick Wilding" i Piccineli nek uradi remake naslovnice "Osveta Vudu" ili hommage "Death of Superman".

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000