forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Americko izdanje Zagora!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
D.J. Posted - 23/12/2014 : 12:52:34
Dragi prijatelji,

Ne sjecam se kad sam osjecao ovoliku cast u zivotu, mozda kad sam postao otac, ali ni onda jos nisam bio svjestan sto to znaci, no ovoga sam odmah svjestan. Nakon 54 godine, Zagor Te-Nej nas omiljeni junak, po prvi put ce biti izdan na engleskom jeziku, u Americi, u zemlji iz koje on zapravo i je. Ovo je Zagorov “homecoming”!

Nekoliko rijeci o izdanju…

-svaka knjiga ce biti jedna kompletna prica, integral, najbolje price Zagora
-knjige ce biti u boji
-naslovnice crta Michele Rubini (olovka i tus) i Well-Bee (boja)
-svaka knjiga ce imati detaljne uvodne i analiticke tekstove
-prva knjiga je Terror from the Sea (poznata kod nas kao Morska strava) od autora Bosselija i Andreuccija, a opsirne tekstove/analize za nju napisali su/pisu nasi forumasi poznati pod nickovima Stinky i Pijani Patak.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
D.J. Posted - 25/06/2019 : 23:10:33
quote:
Originally posted by Gru

D.J. kad će u SNK doći "Alien Saga" sa Rubinijevom naslovnom? Da ne uzimam Ferrijevu naslovnu pošto su mi ostali Epicenterovi Zagori (pa i "Lost World") sa Rubinijevom naslnovnom.

Ako ih trenutno vise nemaju, dobit će ih još ovog četvrtka.
ReemCP Posted - 25/06/2019 : 22:56:48
@Gru - probaj nazvat SNK i pitaj ih, ja sam si rezervirao obje naslovnice i iduci tjedan idem po to :) mozda imaju i Rubinija, najbolje ti je nazvat i pitat.
Gru Posted - 25/06/2019 : 21:32:38
D.J. kad će u SNK doći "Alien Saga" sa Rubinijevom naslovnom? Da ne uzimam Ferrijevu naslovnu pošto su mi ostali Epicenterovi Zagori (pa i "Lost World") sa Rubinijevom naslnovnom.
D.J. Posted - 25/06/2019 : 18:35:11
Well-Beeju bolje i pase da radi za Amerikance posto mu je uzor američka škola stripa (Neal Adams i Bill Sienkiewicz), a bojat će on i dalje naše Zagor naslovnice.
Inace, pre dobar je on umjetnik da samo boja tuđe stripove. On je kompletan crtac pa je super da će imati priliku dati veci doprinos stripu.

emirem Posted - 25/06/2019 : 15:15:24
Cestitam, bio je marljiv kao sto mu nickname veli dobra pcelica, pa i zasluzeno mjesto u vrhu strip industrije. Ma Bonelli je specifican za primiti stranca, osim onih spanjolaca Seguro, kak mu vec ime i drugih i Kerca sad na par epizoda, ne znam tko je usao u staff sa stalnim ugovorom.
Well Bee ne zaboravi D.J.-a kad te bude trebao za nove projekte! 😊
King Warrior Posted - 25/06/2019 : 10:58:28
Svaka čast, nadam se da je i on srećan.
nagor Posted - 25/06/2019 : 10:42:56
Umjesto da mu Bonelli ponudi gratis penthouse u Milanu i milijun evra za posao koloriste, uzeo ga taj neki Marvel. :)

Baš sam navijao da ga zaposle u Bonelliju. Šteta, izgubili su/smo priliku da dobijemo najboljeg koloristu. Ali Well-Beeju sve najbolje u budućnosti.

Nadam se da će i dalje ostati kolorist D.J.-ovog izdanja.

ReemCP Posted - 25/06/2019 : 08:27:53
Uf, ovo je velika stvar, svaka cast
Elderane84 Posted - 24/06/2019 : 23:00:12
quote:
Originally posted by D.J.

Evo jednih lijepih vijesti: nas prijatelj i suradnik Well-Bee je dobio posao kao crtac u Marvelu.

Zaslužene čestitke.
D.J. Posted - 24/06/2019 : 22:33:17
Evo jednih lijepih vijesti: nas prijatelj i suradnik Well-Bee je dobio posao kao crtac u Marvelu.
ReemCP Posted - 22/06/2019 : 20:51:41
Dobra naslovnica, iako će mi ona prva uvijek bit najdraža, možda i zato jer mi krasi zid i svaki dan je gledam
nagor Posted - 22/06/2019 : 10:35:24
Neka stoji i ovdje.

quote:
Zagor i Čiko upadaju u horor-triler zaposjednutog ribarskog naselja, igru potjere i osvete Caina i Wolfinghama… tu je još i svima omiljena posada Golden Baby. Sve skupa kulminira u groblju brodova nasred Atlantika… ma kud ćeš bolje. Stvarno je bilo interesantno gledati razvijanje odnosa između Zagora i Caina…. od početne netrepeljivosti do međusobnog uvažavanja i prijateljstva. Ako je Nat Murdo najbolji negativac serijala, onda je Cain najjači sporedni (epizodni) lik serijala. Cain se pojavljuje u jakim i ozbiljnim pričama (Morska strava, afrički ciklus, južnoamerički ciklus) i jednostavno je lik, za kojega čitatelj ima osjećaj, da zaslužuje biti uz Zagora u svim tim akcijskim scenama. Čiko na žalost ne može u te akcijske scene. Toga je bio svjestan Boselli, jedan od rijetkih scenarista, koji cijeni Čika, i zbog nam podaruje lijep osvrt na Čikove prave vrline, njegovu plemenitost i prijateljstvo (Kraken, str. 26).

Morska strava je priča sa kojom Zagor može lako u ring svjetskog stripa. Znao je to i D.J., kad je izabrao upravo Morsku stravu za izdavanje na najdominatnijem jeziku svijeta. Ovako je Zagor i zaslužio ući na svjetsku pozornicu. Moćno, ponosito, crtački savršeno, scenaristički jako… Da, tu su poznati lovecraftovski elementi, tu je i Cain, precrtani Solomon Kane, ali te stvari ne umanjuju jačinu priče i važnost za Zagorov serijal. Andreucci je strašno napredovao od svog debija i ovo je vjerojatno najbolje nacrtana Zagorova priča u povijesti - čist, kristalan crtež sa odličnim prikazima lica. Kapa dolje Andreucciju. Morska strava je dio većeg opusa, kojeg je Boselli zacrtao još u Osveti vudu. Prekrasan kontinuitet, kojeg se sjetio ubaciti i u »šestog« (najboljeg) Hellingena. Baza Drugdje je rezultat tog Bosellijevog ozbiljnijeg pristupa serijalu. Nadnaravne stvari u Zagorovu serijalu sada dobivaju posebnu ladicu sa »X-Dosjeima«. Priče su usklađene u jednu simfoniju, koja ima smisla, stvari teku svojim prirodnim »organskim« tokom... dobivamo čak i kronologiju i zemljovide. Zato me boli kad slušam ljude kako ne razumiju odnosno pljuju po tom Bosellijevom erudističkom pristupu u kojem je sve istraženo, pokriveno i na svom mjestu, bez trasha, bez dosadnog ponavljanja istog, ide se uvijek naprijed. Zašto bi neki radije tapkali na mjestu, to neću nikad shvatiti.

Nastavak Morske strave nas vodi već u Škotsku jer, normalno, neozbiljno bi bilo već se u sljedećoj epizodi vratiti u kućicu u Darkwood, ko da se ništa nije dogodilo epizodu prije… ne ide… ne nakon tog epskog finalnog obračuna protiv Krakena… ne nakon one zadnje Cainove vinjete…
D.J. Posted - 22/06/2019 : 00:42:57
Zagor: Terror from The Sea (2nd Edition) knjiga je u Previews katalogu za 7. mjesec. Izlazi 4.9 u Americi, ali bi u SNK-u mogla osvanuti tokom 8. mjeseca.
Evo i malo veće naslovnice.

D.J. Posted - 21/06/2019 : 23:59:32
quote:
Originally posted by emirem

D.J. da li je Giorgio Tsoukalis rezervirao svoj primjerak?
P.S. voditelj emisije "ancient aliens",info za needucir… hmm, neabducirane. 😁👽🛸

Ne znam za Giorgioa, ali sam javio SNK-u za tvoj besplatni suradnički primjerak.
Trebala bi uskoro (vjerovatno krajem slijedeceg tjedna) stići još jedna kutija u slučaju da stripovi iz zadnje umaknu. Nezgodne su ove knjige od 668 stranica, mnogo ih ne stane u kutiju. Morao sam i vaditi van jednu knjigu pri slanju jer je paket prešao limit od 66 pounda.
ReemCP Posted - 21/06/2019 : 18:33:20
quote:
Originally posted by emirem

Fak!
Vec sam rezervirao sa Rubinijevom, moram ih trgnuti da vidim kakva je situacija.
Tnx za info ReemCP!

Nema na čemu ja se prvi put zeznuo kad je D.J. poslao, opustio se skroz, reko neću zvat, samo ću doći i pokupit. Kad prva tura sve otišlo ali Reem sad zove kroz 10-tak dana sam vjerojatno ponovno u Zg-u i onda ću ići usput pokupit knjige
emirem Posted - 21/06/2019 : 14:28:35
D.J. da li je Giorgio Tsoukalis rezervirao svoj primjerak?
P.S. voditelj emisije "ancient aliens",info za needucir… hmm, neabducirane. 😁👽🛸
emirem Posted - 21/06/2019 : 14:23:48
quote:
Originally posted by ReemCP

Danas sam si rezervirao "Alien Sagu" u SNK, ako netko nije znao, stiglo je

https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.877c36a3541148e3822dfab07fdf9210.zagor-u-s-color-edition-knjiga-7-the-alien-saga.aspx

Fak!
Vec sam rezervirao sa Rubinijevom, moram ih trgnuti da vidim kakva je situacija.
Tnx za info ReemCP!
ReemCP Posted - 21/06/2019 : 12:23:38
Danas sam si rezervirao "Alien Sagu" u SNK, ako netko nije znao, stiglo je

https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.877c36a3541148e3822dfab07fdf9210.zagor-u-s-color-edition-knjiga-7-the-alien-saga.aspx
D.J. Posted - 20/06/2019 : 23:04:44
Ako ista, izdavanje druge edicije je financijski rizik, ali kao ljubitelju stripova meni se sviđa kad izdavač izda drugo izdanje stripa kad igrom slucaja nisam kupio prvo, pogotovo ako se radi o nečemu za sto ranije nisam ni znao, a kod Zagora na engleskom još ima takvih slučajeva kad mi se jave ljudi koji su tek otkrili naše izdanje.
ReemCP Posted - 20/06/2019 : 21:39:31
A D.J. sam zna sto i kako radi, uglavnom, covjek ima moju podrsku
stinky Posted - 20/06/2019 : 19:44:22
reem, oni to rade kad imaju računicu.
za DJ-a nisam siguran zašto to radi. ne mogu gledati DJ-a kao izdavača, nema srozanijeg stanja nego (ras)prodavati snove. nije on dužan tebi osigurati strip, ne mora se imati sve što se želi, reem.
ali, kako kažem, valjda on zna najbolje što radi, možda ipak nije tako potonuo ispod svih kriterija...
kasper Posted - 20/06/2019 : 19:19:35
dobra naslovnica. stata sto je u boji strip
ReemCP Posted - 20/06/2019 : 19:09:20
Meni je super kad izdavači ovako naprave u slučaju kad se neki broj rasproda. Obično nažalost kod nas, kod takvih rasprodanih primjeraka, neki tamo "sastrane" onda profitiraju i dignu cijene takvih brojeva u nebesa Pa duplo više košta ili još više.

Isto mi je sjajan potez što je Marko (Fibra) napravio sa svojim TWD knjigama, isto reprint jer se rasprodalo. Da nije, ja ne bih imao svojih primjeraka i bilo bi mi žao. Tako da je ovo svakako dobar potez.

A i dodao bih da ova knjiga "Terror from The Sea" ništa ne utječe na D.J.-ov ritam izdavanja, pošto smo i prošle godine imali jednu knjigu i jednu iz druge edicije (Signature Edition). Tako imamo i ove godine, samo još + ovu "Terror from The Sea"
stinky Posted - 20/06/2019 : 16:58:01
quote:

Izdajem je ponovo jer je prva edicija knjige rasprodana, a ljudi koji počinju citati serijal najčešće žele pročitati pricu koja je prva izdata pa mislim da je bolje da se knjiga i dalje može kupiti

Ti znaš najbolje što ti je činiti.
Meni ovo što kažeš nema smisla, a niti je dobro ugađati razmaženim ljudima. Hoću reći, pravi kršćanin se ne obazire na ljudske želje. Samo na njihov spas.
Ali, ponavljam, ti znaš bolje, što je tebi činiti.
ReemCP Posted - 20/06/2019 : 16:17:07
quote:

Izdajem je ponovo jer je prva edicija knjige rasprodana, a ljudi koji počinju citati serijal najčešće žele pročitati pricu koja je prva izdata pa mislim da je bolje da se knjiga i dalje može kupiti, u drugom izdanju.

Ja mislim da sam jedan od onih koji je uspio "uhvatit zadnji vlak" što se tiče "Terror from The Sea", a to je bilo negdje prošle godine (oko proljeća). Mislim da si ti bio rekao da ih više nema u skladištu Tako da je sigurno dobra vijest i za one tko je propustio, a fora što na hrbatima nema brojeva, pa ovo re-editirano izdanje možemo komotno smjestit odmah pokraj knjige 1

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000