forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD super book vs. specijal/almanah/gigant/maxi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 03/05/2019 : 23:18:36
Sad će da skoče neki: "Još jedan poll!", ali kome se ne sviđa neka zaobiđe.

Mene zanima mišljenje onih koji prate i kupuju propratne edicije DD-a: čemu daju prednost i zbog čega - super book-u ili edicijama koje ovo izdanje pokriva (specijali, almanasi, giganti, maksiji).

Super Book je edicija koja je započela u ITA 02/1997, i okončana 75 brojeva kasnije 08/2018.

Kod nas su VČ dosad objavili prvih 48 brojeva i njima "pokrili" prvih 15 specijala, oba one shot-a sa MM, prvih 13 almanaha, prvih 12 giganata, i po jednu priču iz maxija 2 i 3, kao i svih 27 kratkih priča ranije neobjavljenih od strane SBE-a, a koje su svoju premijeru kod nas imale u ovom izdanju.
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
morski Posted - 06/05/2019 : 18:11:34
Hvala svima na komentarima i glasovima.

Mene muči to što ne volim da imam dupla izdanja na policama (osim što volim da imam i DD-a na engleskom) zbog prostora i zbog toga što ne vidim poentu u duplim izdanjima na istom jeziku. Ali, u ovom slučaju ne mogu da prelomim u vezi giganata i superbook-ova. Specijale i almanahe i jedan maksi sam pokrio SB-om, ostali su mi giganti. Systemovi, lepi, ukoričeni. Ne mogu da prelomim da li da sklonim njih ili SB-ove sa tim pričama, ali mi je problem što se u tim SB-ovima nalaze i one kratke neobjavljene priče nekih autora koji su mi dragi, a njih bih da zadržim. Dalje, ne menja mi se format nekih priča na A4 (poput Totentanz) sa duplo manjim.
Tako da sam odlučio da sve ostane ovako kako je bilo do sada, dok ne odlučim da maknem jednu ediciju.

quote:
Originally posted by hua

Ja sam mislio da Maxi i superbook nemaju preklapanja.

U kom VČ superbooku mogu da nađem neku Maxi 33% epizodu od 96 strana?



Super Book 43 Ubio sam Džeka Trboseka - Maxi 2
Super Book 46 Ukradeni život - Maxi 3
i sledeći Super Book 49 će sadržati jednu priču iz Maxija 4
kao i SB # 52, 55, 58, 61, 64, 67, 70, 73
Poli Posted - 06/05/2019 : 13:09:28

SB


hua Posted - 06/05/2019 : 00:11:31
Ja sam mislio da Maxi i superbook nemaju preklapanja.

U kom VČ superbooku mogu da nađem neku Maxi 33% epizodu od 96 strana?
zlatan bihac Posted - 05/05/2019 : 15:49:11
superbook bi bio bolji da je nastavio da izlazi i dalje i da objavi sve one price iz ostalih edicija..ovako nisu do kraja pokrili nijednu od edicija specijal/planeta mrtvih, almanah/magazin, maxi, gigant, color fest..

prednost im je u tome sto su izdali 20-30 kratkih raconti brevi prica, kojih nema u ostalim edicijama, kao i ona dva team upa sa martijem...

mana im je, osim spomenutog da nisu do kraja pokrili nijednu ediciju, da ni ove kratke price nisu sve izdane u superbook, kao i to da se u medjuvremenu pojavio i treci team up sa martijem, kojeg takodjer nema u superbooku..
doktor78 Posted - 05/05/2019 : 10:35:24
quote:
Originally posted by Anto_123

Dilan mi je nekada bio uz Zagora najdraži, sad nažalost više ne i kupujem ga isključivo po tri na kiosku ili na aukcijama. Razlog daleko je to od prvih epizoda Almanasi -otpad.Specijali -toplo/hladno. Giganti -one duže priče sumi ok. Maxiji -nisam ih previše pročitao ali čitajući komentare forumaša ništa posebno


+1
Barker Posted - 04/05/2019 : 19:34:27
Druga opcija. Mada osim higansta i specijala drugo ni ne kupujem.
Plus, Systemovi giganti su prelepi
Curunir Posted - 04/05/2019 : 15:31:23
Iznimno je dobra ideja da se sve te debilane sa strane od kojih 90% ne zasluzuje ni WC papir stave pod jednu ediciju i da time kupci znaju da to ni pod razno ne kupuju. Ovako se, s raznim izdanjima, mogu i prevariti.
Dakle, Sranjobook, svakako bolja opcija!
ivanl Posted - 04/05/2019 : 11:21:10
Druga opcija. Volim da su ta izdanja zasebno. Ali uzimam i Superbook zbog Claudijevih naslovnica. I kratkih prica, koje nisu bile objavljene. Ustvari, uzimam sve od Dylana. Vc redovni recimo zbog 'novih' epizoda jer ne mogu docekati Ludens da se 'doslepa' do njih, a nikada ni nece. Pa zato imam oba nakladnika. Uglavnom sve imam od Dylana na ovim prostorima,(osim kolekcionarskih Vc knjiga jer su spori, tu je Libellus bezprijekoran), a tako cu i nastaviti sve uzimati.
Martindylan1982 Posted - 04/05/2019 : 09:50:15
Krenuo sa zasebnim edicijama, ali nedavno nabavio komplet superbook.
Po izgledu i formatu mi je on bolji.
Uzimam još i maxije od Ludensa kako izlaze, ostalo ću samo kaj fali kod VČa.
Anto_123 Posted - 04/05/2019 : 09:19:52
Glasovao za drugu ali bez nekakvog posebnog razloga.Dilan mi je nekada bio uz Zagora najdraži, sad nažalost više ne i kupujem ga isključivo po tri na kiosku ili na aukcijama. Razlog daleko je to od prvih epizoda a da se vratim na temu kod super book i giganata jako me nerviraju one kratke priče i gluparije. Mislim da su potpuno nepotrebne berem je to moje mišljenje.Dizajn (izgled) samih super book izdanja mi je odličan, i najčešće me naslovna privlačila da kupim iste.Almanasi -otpad.Specijali -toplo/hladno. Giganti -one duže priče sumi ok. Maxiji -nisam ih previše pročitao ali čitajući komentare forumaša ništa posebno. Najdraža priča -Dvorac straha/Dama u crnom.
leshwolsh Posted - 04/05/2019 : 09:09:13
Vec sam imao dobru kolekciju almanaha, specijala, giganata i maksija kad je VC krenuo sa superbookom, tako da nisam ni kupovao superbook. Jeste da sam propustio te kratke price, ali mi se uvek svidjalo kako izgledaju maksiji i specijali, a i format giganata. Definitfno druga opcija.
velka031 Posted - 04/05/2019 : 06:48:20
Druga, ali samo zato što mi iz te "ture" fali manje komada.
morski Posted - 03/05/2019 : 23:41:47
quote:
Originally posted by wesskowaz

Prva opcija.
Hoce li u preostalim brojevima biti sve obuhvaceno kad su specijali, almanasi i giganti u pitanju?


Hvala.
Biće pokriveno ukupno
24 specijala,
22 almanaha,
19 giganata kompletnih, i po 2 priče iz broja 20 i 21, jedna iz broja 22,
po jedna priča iz maxija 1, 2, 4, 6, 7, 9, 10, 11, 12, i dve priče iz maxija 3.
wesskowaz Posted - 03/05/2019 : 23:28:52
Prva opcija.
Hoce li u preostalim brojevima biti sve obuhvaceno kad su specijali, almanasi i giganti u pitanju?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000