forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Desno-nacionalno-konzervativni rokeri

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
tinton Posted - 31/03/2019 : 20:06:11
Moderator je naredio da se otvori ovaj topic.

https://medium.com/@fabulatext/golden-years-david-bowie-and-the-third-reich-50ec736193c2

https://thequietus.com/articles/20701-eric-clapton-racism-morrissey



I ovdje ih se nađe par:
https://www.digitalmusicnews.com/2016/11/08/musicians-endorsed-donald-trump/

I za nagora:

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonto Posted - 10/06/2019 : 18:14:29
quote:
Originally posted by Kruger

Tonto ti si svoju inteligenciju pokazao time što napadaš mene jer se ne slažem sa nečijim mišljenjem umjesto da argumentirano oboriš moje tvrdnje. Ah da treba imati barem neko osnovno znanje o glazbi a ne samo isticati - ono što se meni sviđa je zakon, a sve ostalo je sranje.

Gle krugeru, paznju koju trazis kako bi sebi i svojim floskulama dao na vaznosti od mene neces dobiti. Uopce nemam problem s tim sto ne volis baru pa ni s tim sto omalovazavas njegov rad i znacaj (normalna je to reakcija djeteta koje pokusava dokazati svoje zablude),ali argumentiranu raspravu s nekim ko izjavi "opca opasnost su pravi rokeri", pritom si utvarajuci da imalo poznaje materiju o kojoj trkelja, mi nije ni na kraj pameti voditi.
vukozec Posted - 10/06/2019 : 16:15:23
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Kruger

da nje sin tog koga je ne bi nikad ljudi niti čuli za njega.



Da nije sin siromašnih šljakera (čistačice i pružnog radnika) ne bi ljudi nikad čuli za njega?

Ima u tome nešto. Da nije odrastao na ulici tko zna bi li se uopće počeo baviti glazbom, a vrlo vjerojatno bi imao puno manje, što internih, što eksternih izvora inspiracije. Čest je slučaj da umjetnici dolaze iz diskfunkcionalnih obitelji i imaju teško djetinjstvo, u pravu si.



Doduše ja sam pročitao drugačiji podatak, naravno, ne mora biti točan. Uglavnom, pjevač grupe Hladno pivo Mile Kekin je iz siromašne radničke obitelji, on je što se tiče pisanja tekstova u vrhu, što se tiče sviranja i pjevanja to punk, malo je drugačiji od klasičnog pjevanja i sviranja i tko god što rekao oni su odlični. No tog uspjeha ne bi bilo bez guranja iz određenih grupacija, kod nas je to uglavnom pokvareno i mutno. Meni se njihovo svjetonazorsko razmišljanje ne sviđa, pogotovo ta vojničko podanička poslušnost onima koji su ih pogurali. Imao je i Bare određenih koketiranja sa svjetonazorsko političkim strujama, no on se nije prodao, možda je to zbog toga što je u takvom zdravstvenom stanju kakvom je ili jednostavno zbog toga što ga to ne zanima.



Siguran sam da si pročitao drugačiji podatak, a mogu pretpostaviti i gdje otprilike i kako je otprilike glasio :)

Neki od tih podataka su točni, neki od ljudi sa glazbene (ili bilo koje druge umjetničko-zabavaljačke) scene stvarno jesu "deca jugo-oficira" (jer tako, ili vrlo slično je sigurno glasio taj podatak), no u mnogim slučajevima bude riječ samo o zlonamjernim govorkanjima koja šire oni koji javne osobe na koja su usmjerena doživljavaju kao svjetonazorske neprijatelje, te u kojima onda netko pobrka lončiće (prezimena i slične podatke, ko da su bitni, jer zar nisu uostalom "svi oni isti"?). Pa se onda dalje ta govorkanja šire poput pokvarenog telefona prvo preko šankova, pa ih preuzmu opskurna piskarala sa opskurnih portala, i onda dalje postanu maltene općeprihvaćena, te se ponavljaju unedogled kao papagajske frazetine dežurnih internetskih zgubidana.

Bare jest pjevao na nekim predizbornim skupovima, no to je bilo nakon što je on odavno bio to što jest. Upravo zato i je pjevao na tim skupovima, a ne obrnuto: nije on postao netko i nešto zbog tih skupova, već je pozvan da pjeva zato što je već bio netko i nešto. Više je političarima značila Baretova podrška (u vidu pjevanja na skupovima), nego što je Baretu u karijeri značila njihova.

A o njegovim roditeljima, kao i o tome koliko još prati politiku, i još koječemu o njemu o čemu ljudi vole pričati, se može saznati čak i od njega samog iz brojnih interviewa poput ovoga: https://www.vecernji.hr/showbiz/nije-bilo-nicega-zasto-bih-ustao-i-zivio-ni-sin-ni-neka-zena-to-je-bila-ta-moja-depresija-1240614
Kruger Posted - 09/06/2019 : 11:19:04
quote:
Originally posted by hello

Evo za tebe jedna Baretova:
Visoko, visoko
Iznad tebe i mene
Postoji nada
Prema nama
Želi da krene
I ti i ja osjećamo tugu
Od naših suza
Pravimo dugu
Držimo u ruci
Dio pakla, dio raja
Ne želimo vječnost
Želimo do kraja
Budi ponosan




Bare ne zna pjevati, on cvili, to je ranjena duša. Evo i tekst govori o zbunjenosti i zbrkanim mislima. Inače ljudi koji su urokani kao Bare imaju određenih psihičkih problema, događaju se oštećenja na mozgu i misli su im zbrkane. Nekom se to sviđa, nekom je to O.K, nekome je svejedno, nekome je bljak. Meni je bljak. Ali da me stave na stolicu za mučenje i da biram mučenje između Baretovih krikova i zavijanja cajki biram Bareta, lakše bi podnio, a i shvatio da postoji puno gorih stvari, strava i užas, pakleno mučenje zvan cajke.
Kruger Posted - 09/06/2019 : 11:14:10
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Kruger

da nje sin tog koga je ne bi nikad ljudi niti čuli za njega.



Da nije sin siromašnih šljakera (čistačice i pružnog radnika) ne bi ljudi nikad čuli za njega?

Ima u tome nešto. Da nije odrastao na ulici tko zna bi li se uopće počeo baviti glazbom, a vrlo vjerojatno bi imao puno manje, što internih, što eksternih izvora inspiracije. Čest je slučaj da umjetnici dolaze iz diskfunkcionalnih obitelji i imaju teško djetinjstvo, u pravu si.



Doduše ja sam pročitao drugačiji podatak, naravno, ne mora biti točan. Uglavnom, pjevač grupe Hladno pivo Mile Kekin je iz siromašne radničke obitelji, on je što se tiče pisanja tekstova u vrhu, što se tiče sviranja i pjevanja to punk, malo je drugačiji od klasičnog pjevanja i sviranja i tko god što rekao oni su odlični. No tog uspjeha ne bi bilo bez guranja iz određenih grupacija, kod nas je to uglavnom pokvareno i mutno. Meni se njihovo svjetonazorsko razmišljanje ne sviđa, pogotovo ta vojničko podanička poslušnost onima koji su ih pogurali. Imao je i Bare određenih koketiranja sa svjetonazorsko političkim strujama, no on se nije prodao, možda je to zbog toga što je u takvom zdravstvenom stanju kakvom je ili jednostavno zbog toga što ga to ne zanima.
hello Posted - 06/06/2019 : 21:21:42
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by vukozec

Nevezano za njegovu političku orijentaciju, već čisto za opus: imitacija rokenrola, reko bi mu susjed Bare.



Bože komentara. Opća opasnost su pravi rockeri, a bare, što je to, kričanje i krkljanje. Ljudi iz Opće opasnosti znaju i pjevati ( što je bitno ) i svirati. a bare nit zna pjevati, nit zna svirati, nit zna napisati dobar tekst. O.K mogu razumjeti da neki ljudi vole loše tekstove, lođe sviranje i loše pjevanje, to je stvar ukusa.

da se bira najtupaviji post godine, u prvih 10 bi bilo bar 8 tvojih, a ovaj vjerovatno prvi.



A ti i pojedinci koji su na ovom topicu nešto napisali mogu napisati nešto pametno? Postoje dijametralno suprotne strane razmišljanja i to je OK. one se nikad neće složiti. Ali bare ne zna pjevati, tekstovi su mu kao neka baba cvilača i to je konstanta, ne trebaš imati neku posebnu inteligenciju da bi to shvatio. Nije problem što se radi o propalom narkomanu, u tom svijetu je to kao dobro jutro, samo on se nije znao baš dobro nositi s time i s te strane mi ga je žao. No kao umjetnik je ništa, nula, da nje sin tog koga je ne bi nikad ljudi niti čuli za njega.

Bare u naponu snage. Pogledaj tu snagu, energiju, zvuči odlično, svaku riječ razumješ. Dakle Bare je itekako znao pjevati. Što se tiče tekstova samo jedna anegdota. Moj brat je u srednjoj iz zadaćnica iz Hrvatskog uvijek dobivao dvojke, eventualno pokoja trojka. Onda je u jednom sastavu ubacio par Baretovih stihova i prvi put u životu je dobio 4 iz zadaćnice.
Evo za tebe jedna Baretova:
Visoko, visoko
Iznad tebe i mene
Postoji nada
Prema nama
Želi da krene
I ti i ja osjećamo tugu
Od naših suza
Pravimo dugu
Držimo u ruci
Dio pakla, dio raja
Ne želimo vječnost
Želimo do kraja
Budi ponosan
vukozec Posted - 06/06/2019 : 10:05:39
quote:
Originally posted by Kruger

da nje sin tog koga je ne bi nikad ljudi niti čuli za njega.



Da nije sin siromašnih šljakera (čistačice i pružnog radnika) ne bi ljudi nikad čuli za njega?

Ima u tome nešto. Da nije odrastao na ulici tko zna bi li se uopće počeo baviti glazbom, a vrlo vjerojatno bi imao puno manje, što internih, što eksternih izvora inspiracije. Čest je slučaj da umjetnici dolaze iz diskfunkcionalnih obitelji i imaju teško djetinjstvo, u pravu si.
Kruger Posted - 05/06/2019 : 23:12:05
Tonto ti si svoju inteligenciju pokazao time što napadaš mene jer se ne slažem sa nečijim mišljenjem umjesto da argumentirano oboriš moje tvrdnje. Ah da treba imati barem neko osnovno znanje o glazbi a ne samo isticati - ono što se meni sviđa je zakon, a sve ostalo je sranje.
Kruger Posted - 05/06/2019 : 23:01:37
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by vukozec

Nevezano za njegovu političku orijentaciju, već čisto za opus: imitacija rokenrola, reko bi mu susjed Bare.



Bože komentara. Opća opasnost su pravi rockeri, a bare, što je to, kričanje i krkljanje. Ljudi iz Opće opasnosti znaju i pjevati ( što je bitno ) i svirati. a bare nit zna pjevati, nit zna svirati, nit zna napisati dobar tekst. O.K mogu razumjeti da neki ljudi vole loše tekstove, lođe sviranje i loše pjevanje, to je stvar ukusa.

da se bira najtupaviji post godine, u prvih 10 bi bilo bar 8 tvojih, a ovaj vjerovatno prvi.



A ti i pojedinci koji su na ovom topicu nešto napisali mogu napisati nešto pametno? Postoje dijametralno suprotne strane razmišljanja i to je OK. one se nikad neće složiti. Ali bare ne zna pjevati, tekstovi su mu kao neka baba cvilača i to je konstanta, ne trebaš imati neku posebnu inteligenciju da bi to shvatio. Nije problem što se radi o propalom narkomanu, u tom svijetu je to kao dobro jutro, samo on se nije znao baš dobro nositi s time i s te strane mi ga je žao. No kao umjetnik je ništa, nula, da nje sin tog koga je ne bi nikad ljudi niti čuli za njega.
Tonto Posted - 05/06/2019 : 12:36:04
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by vukozec

Nevezano za njegovu političku orijentaciju, već čisto za opus: imitacija rokenrola, reko bi mu susjed Bare.



Bože komentara. Opća opasnost su pravi rockeri, a bare, što je to, kričanje i krkljanje. Ljudi iz Opće opasnosti znaju i pjevati ( što je bitno ) i svirati. a bare nit zna pjevati, nit zna svirati, nit zna napisati dobar tekst. O.K mogu razumjeti da neki ljudi vole loše tekstove, lođe sviranje i loše pjevanje, to je stvar ukusa.

da se bira najtupaviji post godine, u prvih 10 bi bilo bar 8 tvojih, a ovaj vjerovatno prvi.
Kruger Posted - 05/06/2019 : 12:29:40
quote:
Originally posted by vukozec

Nevezano za njegovu političku orijentaciju, već čisto za opus: imitacija rokenrola, reko bi mu susjed Bare.



Bože komentara. Opća opasnost su pravi rockeri, a bare, što je to, kričanje i krkljanje. Ljudi iz Opće opasnosti znaju i pjevati ( što je bitno ) i svirati. a bare nit zna pjevati, nit zna svirati, nit zna napisati dobar tekst. O.K mogu razumjeti da neki ljudi vole loše tekstove, lođe sviranje i loše pjevanje, to je stvar ukusa.
vukozec Posted - 09/05/2019 : 15:15:30
quote:
Originally posted by ken2


uvijek, a i sada mi je parni valjak miliji i draži od prljavog kazališta
oni imaju jednu autorsku crtu, akijev glas, balade koje volim(o), stranice dnevnika, privatne balove ...
dok ovi prljavci, osim crno-bijelog svijeta, imaju samo povijest plagiranja u2, dire straitsa i svih frizura i naočala bono voxa



Kud baš ovu boldanu spomene u kontekstu "autorskog Valjka" vs "plagijatorskog Kazališta"?

I met a gin-soaked, bar-room queen u Stopoteci
She tried to take me dok trajao je Bum festival
Bacila je ruke right across my shoulder
I rekla Aki and then she blew my mind

Poli Posted - 07/05/2019 : 15:51:14
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

Jesen u meni je naprimjer poštena balada


Ajme...


Pa i ja mislim da je.



ken2 Posted - 07/05/2019 : 15:49:52
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Dva hrvatska mastodontska "rock" benda, Prljavo kazaliste i Parni valjak, kako ih se danas voli oznaciti, su sve samo ne rock. Kosa mi se na glavi dize od tih dosadnih, sladunjavih, ispraznih, glupavih, patetika... Kod oboje. Treba izrijekom reci da su ta dva trecerazredna benda u Jugi, dogurala do ispraznog slagerastva i trumpetanja.Tako da stavljanje Piva uz bok ovog jednog gore, nikako nije u redu. Pa dok se cak, Prljavcima i zalomi koja iole slusljiva stvar, Parnom valjku se to nikako ne moze dogoditi. Nedavno caskam sa Canetom iz Brejkersa neke neobavezne pizdarije, a ulece mi frend i kaze; Cane ne bandaj ga, on ti slusa samo Parni valjak, a ne Partibrejkerse! Nakon krace pauze, Cane ce, otegnutim beogradskim slengom; pa ista su pooocetna slooova jebote, i svo troje 'zavarimo' od smija...


Parni valjak je komedija. Hus je sad nedavno prisadija kosu. Kaže da je to napravija iz poštovanja prema publici.
Prljavo kazalište s Bogovićen je zakon. Ovo posli sa ovon užasnon imitacijon Bono Voxa tregedija.



uvijek, a i sada mi je parni valjak miliji i draži od prljavog kazališta
oni imaju jednu autorsku crtu, akijev glas, balade koje volim(o), stranice dnevnika, privatne balove ...
dok ovi prljavci, osim crno-bijelog svijeta, imaju samo povijest plagiranja u2, dire straitsa i svih frizura i naočala bono voxa
NESVRSTANI Posted - 07/05/2019 : 15:18:33
quote:
Originally posted by Tonto

Jesen u meni je naprimjer poštena balada


Ajme...
Tonto Posted - 07/05/2019 : 11:07:17
Nije mi vrag da mira pa sam malo pronjuskao po parnom valjku u svojoj arhivi i ne razumijem baš to pljuvanje po njima. Je, većina glazbe im je ljigava, patetična i iritantna, da rezimiramo - loša, ali ima tu ugodnih pjesama. Jesen u meni je naprimjer poštena balada i meni daleko manje iritantna od nekih drugih iz tih vremena poput piši mi brate ili onih ljiga od divljih jagoda. Ima tu još solidnih uradaka ,ali valjda se osjećate rokerskije kad pljunete po husu i akiju :)
...a kad ih usporedim sa ovim govancima koje mi nudi hrvatska scena zadnja dva desetljeća poput vatre, pavela ili adastre porastu mi u očima do razine stonesa :P
Tonto Posted - 06/05/2019 : 11:06:17
...i to je nesto.

...a kad na koncertu parnog valjka prvi put uvatis zenu za sisu ne mozes izbjeci pozitivne vibracije kad ih cujes.
NESVRSTANI Posted - 06/05/2019 : 10:52:25
quote:
Originally posted by Tonto

>Prljavo kazalište s Bogovićen je zakon. Ovo posli sa ovon užasnon imitacijon Bono Voxa tregedija




>Parni valjak je komedija.

Generalno da, ali meni neke stare stvari poput nede uopce nije mrsko cuti ako sam negdje vani za sankom.

...a i ova mi je guilty pleasure https://www.youtube.com/watch?v=mB2wdw7VJZ8


Joj crni Tonto, tek sad vidin ovo.
Meni od ciloga opusa Parnoga valjka jedino "Sve još miriše na nju" padne na pamet, i to kad nakon žene uđen u zahod.
NESVRSTANI Posted - 06/05/2019 : 10:49:47
quote:
Originally posted by vukozec

Nevezano za njegovu političku orijentaciju, već čisto za opus: imitacija rokenrola, reko bi mu susjed Bare.


Apsolutno.
Ne mogu više nać, ali ima san sliku opće opasnosti na kojoj je pisalo "Kriviti muslimane za ISIL je isto što i kriviti rokere za Opću opasnost!.
vukozec Posted - 06/05/2019 : 09:55:26
Nevezano za njegovu političku orijentaciju, već čisto za opus: imitacija rokenrola, reko bi mu susjed Bare.
Tonto Posted - 06/05/2019 : 09:50:22
Ovaj je roker kolko i ja broker.
lwood Posted - 06/05/2019 : 09:49:53
Hod za život. Jebote to su licemjeri na 15 potenciju.
NESVRSTANI Posted - 06/05/2019 : 09:33:19
Roker
tinton Posted - 05/05/2019 : 17:32:03
lwood Posted - 04/04/2019 : 17:08:25
Kako kome ka i sve drugo.
Poli Posted - 04/04/2019 : 15:31:56
quote:
Originally posted by lwood

ti si napisa za prvih 6. Koza nostra je bolja od svakog od prvih 6.


Izvini, ali ovo je skoro pa uvrijeda. Koza nostra ne moze ni da prismrdi starijim albumima. Evo, pitaj selanna, on ti je strucnjak za Corbu.

Ali dobro, na naslovnici je koza...
https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/516666/koze-su-brenzale-parkiralo-se-i-na-guranje-no-ne-padaju-splicanke-sve-na-skupe-aute-pogledajte-u-videu-kako-je-bilo-na-festi-na-poljudu




forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000