forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - ASTERIKS KNJGA 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 08/05/2019 : 13:36:42
Asteriks 3 (epizode 7–9)

NA LETEĆEM STARTU OD 8. DO 11. MAJA, PO CENI OD 1.340 DINARA
Ne propustite da nabavite dugo iščekivani nastavak svog omiljenog stripa po sniženoj ceni!



PRELISTAJTE OVO IZDANJE
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/asteriks_integral_03

U ovom tomu čekaju vas tri uzbudljive avanture Asteriksa i Obeliksa, glavnih junaka jednog od najpopularnijih i najvoljenijih serijala u istoriji devete umetnosti.

7. epizoda
Borba starešina
Borba starešina stari je galski običaj, ali Rimljani žele da ga iskoriste kako bi uklonili jednog neposlušnog galskog vođu: Drmatoriksa. Međutim, da bi to postigli, najpre ga moraju lišiti čarobnog napitka. Stoga smišljaju plan, naizgled vrlo jednostavan: nema druida – nema napitka!

8. epizoda
Asteriks među Britancima
Julije Cezar je zauzeo celu Britaniju. Celu? Ne! Jedno selo i dalje pruža otpor osvajaču. Ali njegovim hrabrim stanovnicima ponestaje snage, pa će se obratiti za pomoć svojim rođacima, Galima, i to upravo onima iz malog, nama dobro znanog sela, gde žive Asteriks i Obeliks...

9. epizoda
Asteriks i Normani
Normani su surovi ratnici koji ne znaju šta je strah. A hteli bi da znaju sve, pa i to! Zato kreću u potragu za nekim ko bi ih naučio šta je strah, za nekim ko se u to dobro razume. Iako ni sami ne znaju za strah, Asteriks i Obeliks naći će načina da Normanima daju odgovor na pitanje koje ih muči...

„Asteriks 3” biće na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.340 dinara. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 06/10/2019 : 20:05:09
Gošini&Uderco:Asteriks,knjiga 3,epizode 7-9 (Čarobna knjiga)

Nema ovde potrebe za velikom pričom - ovo su već kultne epizode o kojima svi sve znaju.

Borba starišina je što se mene tiče "najkultnija".Jedan od najsmešnijih Asteriksa - čista petica
Asteriks među Britancima mi iz nekog razloga nikad nije bila u rangu ostalih klasika ovog serijala;šta znam,nekako mi je ponajmanje smešna.Sa druge strane,nacrtana savršeno - stranica 58.,gornja leva sličica,Aspiriniksova gajba - mogao bih satima da se divim crtežu. 4/5
Asteriks i Normani mi je kvalitetom između prethodne dve - matematički 4.5/5
dragan4e Posted - 25/09/2019 : 21:49:01
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by dragan4e

quote:
Originally posted by anto

4 i 5 za sajam



Hteo si da kažeš 4 i 9.



ne 4 i 5. 9 ide na kraju, tako je ck odlucila



Nisam znao. Izvinjavam se i hvala na informaciji.
kasper Posted - 25/09/2019 : 21:40:29
quote:
Originally posted by dragan4e

quote:
Originally posted by anto

4 i 5 za sajam



Hteo si da kažeš 4 i 9.



ne 4 i 5. 9 ide na kraju, tako je ck odlucila
NESVRSTANI Posted - 25/09/2019 : 21:39:58
quote:
Originally posted by dragan4e

quote:
Originally posted by anto

4 i 5 za sajam



Hteo si da kažeš 4 i 9.


Pričalo se da će nakon šta izađu najnovije epizode koje nisu kod nas objavljene, tj. integrali 10,11,12, izdavat redom.
dragan4e Posted - 25/09/2019 : 21:30:32
quote:
Originally posted by anto

4 i 5 za sajam



Hteo si da kažeš 4 i 9.
DiSkAcH Posted - 22/09/2019 : 18:56:58
quote:
Originally posted by anto

4 i 5 za sajam


ZoranC Posted - 20/09/2019 : 16:00:45
quote:
Originally posted by anto

4 i 5 za sajam

Zvuci dobro. Hvala.
sawitch Posted - 20/09/2019 : 15:24:06
Malo me zabrinulo to sto su usporili sa Asteriksom
anto Posted - 20/09/2019 : 13:39:30
4 i 5 za sajam
ZoranC Posted - 20/09/2019 : 11:10:37
quote:
Originally posted by corto33

Fantastičan tempo, 6 integrala u 10 mjeseca.

Jel se meni cini ili je Asteriks 4 vec trebao izaci?
Dwayne_Looney Posted - 01/07/2019 : 22:55:58
Spojleri...

Borba starješina (P: 9, S: 10, C: 9, N: 10)

Osim nepokornih Gala iz sela kojem pripada naš Asterix postoje i oni koji žive u selu Serumu a prihvatili su rimsku vlast i pokušavaju što je moguće više prihvatiti njihovu kulturu. Predvodi ih ambiciozni Drmadžiks kojeg Rimljani iz logora Babaorum u izvjesnom smislu vide kao sredstvo za uspostavljanje vlasti nad Drmatoriksovim plemenom. Galski običaj poznat kao borba starješina svojevrsna je borba časti i način na koji misle pokoriti Gale. Međutim, kako će Drmadžiks pobijediti Drmatoriksa koji se koristi napitcima druida Aspiriniksa? Rimska računica je jasna: tako što će druida oteti i onemogućiti mu da radi ono što najbolje zna. No, u pokušaju otmice pojavljuju se Asterix i Obelix koji nespretnom reakcijom stećkom umjesto rimske trupe pogađa Aspiriniksa koji potom gubi pamet i sjećanje te, sukladno tome, vještinu pravljenja napitaka. Rimljani, pak, misle da Aspiriniks to nije mogao preživjeti pa Drmadžiks dolazi izazvati Drmatoriksa na borbu starješina. Međutim, pritom ga neugodno iznenadi činjenica da je Aspiriniks živ. U vremenu između borbe obje strane se ne osjećaju komotno. Rimljani stoga pripremaju novi pokušaj otmice Aspiriniksa a Gali, svjesni da Drmatoriks nema puno šansi u ringu protiv Drmadžiksa, isprobavaju sve metode kako bi mu vratili razum.

Odlična, dosad najbolja epizoda!


Asterix među Britancima (P: 8, S: 7, C: 8, N: 7)

Vođeni samim Julijem Cezarom Rimljani velikom brzinom osvajaju čitavu Britaniju... pa "skoro čitavu", jer i tamo postoji selo koje pruža otpor koji podsjeća na onaj gdje žive Asterix i Obelix. Ipak, ovo selo se ne služi nikakvim čarobnim napitcima i iz bitke u bitku otpor opada. Stoga dobro dođe ideja seljanina Isprsiksa da ode na put do Galije kako bi od svog dalekog rođaka Asterixa uzeo određenu količinu čarobnog napitka. S Isprsiksom, u misiji dostavljanja bačve pune čarobnog napitka do cilja, polaze i Asterix i Obelix. Međutim, Rimljani ubrzo doznaju da im u srcu Britanije prijeti nastajanje nove verzije nepokorivog galskog sela i na sve načine pokušavaju zaustaviti da bačva s čarobnim napitkom dođe do sela. Asterix i Obelix su pred brojnim izazovima.

Osjetno slabija epizoda od prošle ali svakako ne dosadna a najveća pohvala za kraj i to što čarobni napitak nije stigao na željenu destinaciju ali je to iskorišteno da se izmisli način na koji je do Britanaca stigao omiljeni im napitak - čaj.


Asterix i Normani (P: 6, S: 7, C: 8, N: 8)

Kažu da se bez osjećaja straha ne može razviti ni hrabrost a surovi Normani su, u skladu s tim, uvjereni da strah čovjeku daje krila... ali bukvalno. No, nemaju tu sreću da su ga dosad osjetili. Stoga se upućuju nešto južnije u Europu, sasvim slučajno u Galiju, da bi proučili osjećaj straha drugih naroda. No, nemaju sreće jer ni Gali nisu strašljivi iako se za vrijeme dolaska Normana na njihovu obalu u logoru nepobjedivih Gala nalazi Peleniks, nećak starješine Drmatoriksa, koji dolazi iz Lutecije i nije baš "kamen". Kada ga Normani uhvate da im otkrije moći straha Asterix i Obelix su prisiljeni brzo reagirati.

Najslabija epizoda u ovom broju, nezanimljiva tematika ali u scenariju ima dopadljivih i smiješnih scena.
Mord Posted - 30/05/2019 : 20:51:06
Thanks.
5ypo Posted - 30/05/2019 : 20:04:27
12.
Mord Posted - 30/05/2019 : 19:27:57
Jel' netko skuzio koliko integrala je potrebno da se skupi cijela slika na hrbtu?
ReemCP Posted - 15/05/2019 : 23:22:05
Odlično Dule Vidiš, nisam znao te stvari i svakako ću kupit ove sa mekim koricama kako budu izlazili, ali bogami i taj 13. integral kad izađe stvarno su mislili na sve
Dukidule Posted - 15/05/2019 : 22:08:27
quote:
Originally posted by ReemCP

Mozda bi bilo bolje Dwayne da su sacekali malo dok se skupe 3 broja pa da onda to ide u novu knjigu 13. Ali ajd, dobro je i ovako, necemo cjepidlacit


Ne bi bilo bolje jer ima ogroman broj Asterix fanova koji ga još nisu čitali u nekom „domaćem“ izdanju pa tako jedva dočekali i tu 37. epizodu.
Zato je od strane Č.k. (kad su ga izdali) i naglašeno:
„Za sve one nestrpljive, koji ne mogu dočekati naše 13. integralno izdanje.“

A izdali su ga egzaktno na sajmu knjiga u 10. mjesecu prošle godine.
Na prvi dan sajma, 21.10., kao jedini izdavač koji je sve svoje, za sajam najavljene stripove, korektno i u dan precizno prezentirao prema prethodnoj najavi i u skladu s datim obećanjem.
Znam to jer sam ga i ja tada na štandu, tkr. „još vrućega“ dobio u ruke.

Isto tako postupiti će i s brojem 38.
Prvo kompletna i zasebna epizoda u SC izdanju, a ukoliko Bog da poživimo da tada, uz izlazak 39. epizode, dobijamo 13. integral. 🏆
DiSkAcH Posted - 13/05/2019 : 08:05:24
quote:
Originally posted by anto

Feri&Konrad:Asteriks na trci kroz Italiju (Čarobna knjiga)
...
Inače,perfektno urađeno mekokoričeno izdanje.




Je, prošiveno je kao npr neki DHC-ovi SC-i.
anto Posted - 12/05/2019 : 21:25:11
Feri&Konrad:Asteriks na trci kroz Italiju (Čarobna knjiga)
...
Inače,perfektno urađeno mekokoričeno izdanje.
ReemCP Posted - 12/05/2019 : 21:18:20
Da, ja pojma nisam imao da nove ep idu skoro svake prijestupne Ali sad kad znam/o, onda još više cijenim Čarobnu i svaka im čast, naravno da se ne čeka i da će se odmah kupovat te knjižice kako budu izlazile.

Jer i oni puno iskusniji forumaši ovdje, ako se dobro sjećam, pitali su se kako to da idu meke korice i kako će to izgledat na polici bla bla..uglavnom, to je onaj naš "sindrom" gdje uvijek tražimo nekakve nedostatke Meni je Čarobna jedna od naj izdavača i strašno dobar posao rade - od dizajna, cijene, a pogotovo ritma!
Dwayne_Looney Posted - 12/05/2019 : 14:34:08
ReemCP i ja smo pioniri za BD, on možda nije ali ja sam primijetio da priče izađu kako nekog zasvrbi guza. Obojici nam je, međutim, nejasno zašto?
Red Marquis Posted - 12/05/2019 : 13:41:34
quote:
Originally posted by ReemCP

Mozda bi bilo bolje Dwayne da su sacekali malo dok se skupe 3 broja pa da onda to ide u novu knjigu 13. Ali ajd, dobro je i ovako, necemo cjepidlacit


Zašto bi čekali 6-7 godina na integral, kad možemo dobijati epizode odmah? Tebi ako ne trebaju ovi mekani, ti ih preskoči i čekaj tamo negde 2023/24 pa kupuj 13ti integral.
ReemCP Posted - 12/05/2019 : 10:42:59
Mozda bi bilo bolje Dwayne da su sacekali malo dok se skupe 3 broja pa da onda to ide u novu knjigu 13. Ali ajd, dobro je i ovako, necemo cjepidlacit
Dwayne_Looney Posted - 11/05/2019 : 20:00:46
quote:
Originally posted by ReemCP

Evo Dwayne, Red Marquis i Anto su odgovorili hvala ljudi



I od mene im hvala... dakle, u budućnosti će se redati tanka SC izdanja kako budu išle epizode.
ReemCP Posted - 11/05/2019 : 18:26:13
Evo Dwayne, Red Marquis i Anto su odgovorili hvala ljudi
anto Posted - 11/05/2019 : 15:04:33
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by ReemCP

Rekli su da idu sad po redu, znaci 4 je sljedeca
Edit: pa cek, desetku vec imamo..



Imamo, imamo... Integrali 1, 2, sad 3, 10, 11, 12, + br. 37 tanki.
Lijepa naslovnica, možda najbolja dosad, pravo legla narančasta boja.


Ne znam Dwayne dal ce bit poslije tog broja 37 tih knjizica, to su kao najnoviji brojevi, jel da?



Ne znam pravo da ti kažem kad je taj broj 37 izdat i jel serijal u tijeku? anto, Peyo i ekipa znaju odgovor, kao i ti, novi sam u ovom području i ne (znam gdje da) pratim stanje.






24. oktobra

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000