forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 22. CRŠ - ZGCC, Izložba 50 godina Alana Forda

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
CRŠ Posted - 04/05/2019 : 13:26:09
Izložba 50 godina Alana Forda
22. Crtani romani šou - Zagreb Comic Con
10. - 12. 5. 2019., Galerija PM - HDLU
Trg žrtava fašizma 16, Zagreb

Povodom 50 godina od izlaska prvoga broja stripa Alan Ford, Udruga Crtani romani šou priređuje izložbu koja će predstaviti Magnusove originalne stranice, razna hrvatska izdanja Alana Forda (stripovi), grafike i printove, s posebnim naglaskom na prvo talijansko izdanje Alan Forda "Il Gruppo T.N.T." iz 1969. godine.

Ovim presjekom nekih od najpoznatijih i najefikasnijih trenutaka iz 50 godina duge povijesti izlaženja Alana Forda dovodi se u komparativni odnos vrijeme u kojem su nastali i u vrijeme kojem su izloženi kako bi se potaklo posjetitelje na aktivnije djelovanje i promišljanje o društvu oko sebe koristeći jasnoću i opću prepoznaljivost poruka i simbola iz stripa. Izložba je namijenjena široj publici i besplatna za posjetitelje.

Uoči izložbe, naš Jakov Novak je zapisao: "Postoji tek nekoliko djela popularne kulture koji su se stopili s hrvatskim kulturnim identitetom na način na koji je to bio slučaj s Alanom Fordom, talijanskim humorističnim stripom Maxa Bunkera i Magnusa. Strip koji u Hrvatskoj izlazi od 1972. godine za domaću je publiku od samog početka bio više od zabavnog štiva, kako se na strip tada gledalo, te je predstavljao katalizator socijalnih situacija u samoj bivšoj državi na način na koji niti jedan drugi medij nije mogao ili smio. Upravo je zabavni element stripa, čija je radnja smještena u dalekom New Yorku, omogućio da publika s lakoćom prihvati alegorijske crtice o vlastitom društvu, stvorene genijalnim prijevodom Nenada Brixyja, koji se i danas smatra jednim od najboljih hrvatskih prevoditeljskih radova uopće. Situacije, teme i likovi stripa postali su leća kroz koju se detektirala i komentirala društvena nepravda, nadmašujući u narodnoj reprodukciji „memeova“ i najveća satirična djela domaće pop kulture, poput Gruntovčana ili Malog Mista, uzimajući u obzir samo broj citata koji su postali dio općeg i aktivnog govora u obliku adaptiranih narodnih poslovica. Alan Ford je, ukratko, više od stripa.

On je živi fenomen za nekoliko generacija domaćih čitatelja i jedan od rijetkih zajedničkih aktivnih kulturnih momenata i točka povezivanja svih naroda bivše države. U Hrvatskoj se Alan Ford adaptirao u druge medije, rađene su kazališne predstave, organizirane tribine o njegovu značaju, na njega se referira u najpoznatijim domaćim filmovima i serijama, književnim djelima, novinskim i glazbenim tekstovima, grafičkom dizajnu, marketingu, o njemu se pišu knjige, otvaraju tematski parkovi, ugostiteljski objekti, moto klubovi... Alan Ford je s godinama postao dio imaginarija svih kulturnih, zabavnih i medijskih formi. Kao takav i danas ostaje važan dio društveno angažiranog izričaja, zadržavajući relevantnost britkih komentara i otvorene kritike društvenih odnosa, dobivajući nove perspektive kroz razvoj novih društvenih uređenja u Hrvatskoj."

15   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dr. Zistis Posted - 11/05/2019 : 15:03:00
Ima li neko iz Beograda na CRS-u?
Ako ima moze li da mi se javi...hvala
ivanl Posted - 11/05/2019 : 09:49:44
sullebiL
VALTER Posted - 11/05/2019 : 08:04:33
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by CRŠ

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by CRŠ

quote:
Originally posted by ivanl

Lijepo. Koliko originalnih tabli ce biti? Mislim, da li ce ih biti dovoljno za pravu izlozbu?





hvala. koji broj originalnih stranica definira pravu izložbu?




Ne znam. Dovoljan da imas sto vidjeti i zadrzati se u prostoru proucavajuci neko vrijeme...
Vjerovatno ste ih posudili kod kolekcionara, koliko je to ne znam, zato i pitam. A za taj veliki dogadaj obiljezavanja 50 godina dragog nam junaka, rado bi vam i ja svoje originale ustupio/posudio.




Pošteno!
Bit će dovoljno izvrsnih originalnih stranica, ali od viška glava ne boli.
Mi smo za! Šaljem svoj mail u inbox, pa se sve možemo dogovoriti.
Hvala!



Je li realizirana ova posudba?


Bes. Libe. Llus.



Dakle, dobro sam pretpostavio da je riječ tek o razmetanju ("nu me, imam Magnusove table"), bez prave zelje da se iste posude za izložbu.
ivanl Posted - 11/05/2019 : 06:34:24
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by CRŠ

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by CRŠ

quote:
Originally posted by ivanl

Lijepo. Koliko originalnih tabli ce biti? Mislim, da li ce ih biti dovoljno za pravu izlozbu?





hvala. koji broj originalnih stranica definira pravu izložbu?




Ne znam. Dovoljan da imas sto vidjeti i zadrzati se u prostoru proucavajuci neko vrijeme...
Vjerovatno ste ih posudili kod kolekcionara, koliko je to ne znam, zato i pitam. A za taj veliki dogadaj obiljezavanja 50 godina dragog nam junaka, rado bi vam i ja svoje originale ustupio/posudio.




Pošteno!
Bit će dovoljno izvrsnih originalnih stranica, ali od viška glava ne boli.
Mi smo za! Šaljem svoj mail u inbox, pa se sve možemo dogovoriti.
Hvala!



Je li realizirana ova posudba?


Bes. Libe. Llus.
nikotin Posted - 09/05/2019 : 01:11:31
quote:
Originally posted by CRŠ

quote:
Originally posted by nikotin

Koliko če biti različitih plakata Alan Forda?



Jedan, ali vrijedan!
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Hvala.
VALTER Posted - 08/05/2019 : 14:20:51
quote:
Originally posted by CRŠ

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by CRŠ

quote:
Originally posted by ivanl

Lijepo. Koliko originalnih tabli ce biti? Mislim, da li ce ih biti dovoljno za pravu izlozbu?





hvala. koji broj originalnih stranica definira pravu izložbu?




Ne znam. Dovoljan da imas sto vidjeti i zadrzati se u prostoru proucavajuci neko vrijeme...
Vjerovatno ste ih posudili kod kolekcionara, koliko je to ne znam, zato i pitam. A za taj veliki dogadaj obiljezavanja 50 godina dragog nam junaka, rado bi vam i ja svoje originale ustupio/posudio.




Pošteno!
Bit će dovoljno izvrsnih originalnih stranica, ali od viška glava ne boli.
Mi smo za! Šaljem svoj mail u inbox, pa se sve možemo dogovoriti.
Hvala!



Je li realizirana ova posudba?
corto33 Posted - 08/05/2019 : 10:18:02
Biće li nekih majica sa Ranxom ili nekih drugih od Liberatoreja?
CRŠ Posted - 08/05/2019 : 08:30:02
quote:
Originally posted by nikotin

Koliko če biti različitih plakata Alan Forda?



Jedan, ali vrijedan!
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
nikotin Posted - 05/05/2019 : 23:38:43
Koliko če biti različitih plakata Alan Forda?
CRŠ Posted - 05/05/2019 : 19:42:20
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by CRŠ

quote:
Originally posted by ivanl

Lijepo. Koliko originalnih tabli ce biti? Mislim, da li ce ih biti dovoljno za pravu izlozbu?





hvala. koji broj originalnih stranica definira pravu izložbu?




Ne znam. Dovoljan da imas sto vidjeti i zadrzati se u prostoru proucavajuci neko vrijeme...
Vjerovatno ste ih posudili kod kolekcionara, koliko je to ne znam, zato i pitam. A za taj veliki dogadaj obiljezavanja 50 godina dragog nam junaka, rado bi vam i ja svoje originale ustupio/posudio.




Pošteno!
Bit će dovoljno izvrsnih originalnih stranica, ali od viška glava ne boli.
Mi smo za! Šaljem svoj mail u inbox, pa se sve možemo dogovoriti.
Hvala!
ivanl Posted - 05/05/2019 : 12:24:50
quote:
Originally posted by CRŠ

quote:
Originally posted by ivanl

Lijepo. Koliko originalnih tabli ce biti? Mislim, da li ce ih biti dovoljno za pravu izlozbu?





hvala. koji broj originalnih stranica definira pravu izložbu?




Ne znam. Dovoljan da imas sto vidjeti i zadrzati se u prostoru proucavajuci neko vrijeme...
Vjerovatno ste ih posudili kod kolekcionara, koliko je to ne znam, zato i pitam. A za taj veliki dogadaj obiljezavanja 50 godina dragog nam junaka, rado bi vam i ja svoje originale ustupio/posudio.
Peyo Posted - 05/05/2019 : 12:14:52
quote:
Originally posted by CRŠ

... koji broj originalnih stranica definira pravu izložbu?




Toliki da se ne vidi da ih je nekoliko nestalo.
CRŠ Posted - 05/05/2019 : 11:19:22
quote:
Originally posted by ivanl

Lijepo. Koliko originalnih tabli ce biti? Mislim, da li ce ih biti dovoljno za pravu izlozbu?





hvala. koji broj originalnih stranica definira pravu izložbu?

ivanl Posted - 04/05/2019 : 17:43:31
Lijepo. Koliko originalnih tabli ce biti? Mislim, da li ce ih biti dovoljno za pravu izlozbu?
DOMI Posted - 04/05/2019 : 16:03:54
Stižemo sin, ja i čer

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000