forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 SAMO STRIP… / JUST A COMIC… #6 – papir i ebook

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
zmcomics Posted - 28/02/2019 : 01:01:35
SAMO STRIP... sadrži moje stripove i tekstove, uz povremeno gostovanje nekog domaćeg autora, što je osnovni koncept magazina. Sveska je B5 formata (16x23cm), štampana u crno-beloj tehnici, na voluminiziranoj hartiji, 24 strane, plus korice u boji na kunstdrucku sa mat lakom.

Napokon, nakon dve godine pauze… Šesta sveska Samo stripa… Izašla je, zvanično, u dvanaestom mesecu prošle godine… Doduše, tada samo kao elektronsko online izdanje (Novinarnica), štampano izdanje je stiglo tek krajem januara ove godine… Malo sam spor bio kako sa distribucijom, tako i sa javljanjem da je šestica izašla. Sakupilo se u međuvremenu više informacija i verzija izdanja, pa sada barem imam potpunu informaciju. Dakle Samo strip… postoji u tri verzije… papirno izdanje, elektronsko na srpsko-hrvatskom (Novinarnica) i englesko izdanje na Comixology/Amazonu…




Šesti broj Samo stripa donosi 12 strana Samo stripppa... Slabijeg je kvaliteta u odnosu na prethodne nastavke, ali sam ovaj broj zato popunio nekim kraćim stripovima, koji će valjda uspeti da izbalansiraju kvalitet izdanja... Pre svega, tu je kratka priča Razglednica iz Sarajeva, po scenariju Predraga Đurića. Crtež je uradio španski autor Francisco Maldonado, dok je moja malenkost bila zadužena za tuš i kolor. Razglednice su dobile treću nagradu na Međunarodnom strip-festivalu Veles 2013, koji se održava u istoimenom gradu u Makedoniji. Tu su i dve table Mumije (kao nijedne druge). Prva je rađena za sajt MojStrip, druga kao fan art za strip-album Olga & Filip: knjiški moljci dvojca Penevski–Pavlić... Naravno, da se lakše popuni broj, uvek pomognu i stariteti „Iz arhive”: Oči ludaka, rađene za fanzin ZinFan tripS, dok je Muzej XXXI veka, nakon dvadesetak godina ležanja u fioci, ovde premijerno... Tu su takođe standardni nastavci serijala Bacili i The Silly Bikers. Dok tekstualni deo krasi priča o ženskom stripu Ona se budi iz pera Jane Adamović. Da. Priredio sam uistinu šaren broj...

Papirno izdanje možete kupiti za sada u Alan Fordu… Naravno voljan sam da se distribucija poboljša… Ako želite da imate u svojim striparnicama, najbolje da to rešite preko Alan Forda, koji je u prodaji/distribuciji mnogo veštiji od mene…:)




Domaće elektronsko izdanje se može kupiti na sajtu Novinarnice, platformi koja se bavi prodajom elektronskih izdanja časopisa: https://www.novinarnica.net/novine/samo_strip

Cena je niža, jednom kupljeno izdanje je uvek dostupno za čitanje preko njihove aplikacije… Samo strip je tamo u visokoj rezoluciji, identičan kao štampano izdanje, uz izuzetak šetog broja koji zbog mogućnosti koje pruža sajt donosi "Razglednica iz sarajeva" u boji, za razliku od papirnog izdanje gde su sve unutrašnje strane u crno beloj tehnici.




Elektronsko izdanje na engleskom jeziku JUST A COMIC…, kompletan prevod je uradio Draško Roganović i prodaje se preko Comixology/Amazon sajta… Cena je niža takođe, može fajl da se preuzme na računar u više različitih formata. Kupovina je jednostavna a adrese je sledeća:
https://www.comixology.com/Just-a-comic/comics-series/127731?ref=c2VhcmNoL2luZGV4L2Rlc2t0b3Avc2xpZGVyTGlzdC90b3BSZXN1bHRzU2xpZGVy



9   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Manabo Posted - 16/05/2019 : 09:41:40
Hvala!
zmcomics Posted - 15/05/2019 : 11:56:33

Doneću koliko mogu, obično bude na nekom štandu gde se Dekara vrti
ako ne bude javi mi se slobodno...


Manabo Posted - 15/05/2019 : 10:45:37
Zlatko, hoće li se šesti broj moći kupiti na Mafestu?
zmcomics Posted - 14/05/2019 : 00:09:14


O Potrebi i prednosti digitalnih izdanja...
Piše mi se... (10): Digitalizujmo se dok je vreme…
www.stripvesti.com

zmcomics Posted - 14/04/2019 : 19:14:19

Tekst u Dnevniku o Samo stripu...



zmcomics Posted - 01/03/2019 : 15:13:22

Narafski, mora biti sve prevedeneo...
meni najasimpatičnije što je kategorisan za uzrast 15+

Vlaadisha Posted - 01/03/2019 : 14:56:37
vau, prevedeni su i tekstualni prilozi, intervjui itd.
break a leg!
zmcomics Posted - 01/03/2019 : 10:48:02

...trudim se...
ne dovoljno, ali biće bolje...


Nebojša Posted - 28/02/2019 : 18:48:08
Свака част, Златко!
Не стајеш, свуда те има


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000