forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - ULTIMATIVNI 1 I 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 14/05/2019 : 16:13:24
THE BEST OF MARVEL 30 I 31

Smela i uzbudljiva reinterpetacija superherojskog tima Osvetnika!

Čuveni mini-serijal stripskog vizionara Marka Milara koji je poslužio kao inspiracija za uobličavanje likova i priča u Marvelovom filmskom univerzumu.

ULTIMATIVNI 1 - 160 STRANA



Prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/ultimativni_1_6fcaa79bfa787b


Spajdermen i Zeleni Goblin. X-meni i Magneto. Čudnovata bića s neverovatnim moćima suprotstavila su se starom poretku i obični građani prosto drhte od straha. Vlada nudi rešenje: malu ali ubojitu vojsku po imenu Ultimativni, stvorenu kako bi zaštitila čovečanstvo od novonastale pretnje!

Među odabranim članovima su: Ajron Men, kapitalista željan publiciteta, u personalizovanom jurišnom odelu koje je sam dizajnirao; Golijat, naučnik navučen na prozak i s kompleksom niže vrednosti velikim koliko i on sam; Osa, sićušna razbijačica koja krije strašnu tajnu; Hulk, genijalan, blag čovek ometen inhibicijom koja ga sveg obuzima i koja bi mogla da uništi sve i svakoga do koga mu je stalo; Kapetan Amerika, supervojnik u bojama zastave s frizurom astronauta, politikom konzervativca i desnim krošeom bokserskog šampiona; Tor, nju ejdž guru koji možda jeste ili možda nije sin skandinavskog boga... ili je prosto ludak s velikim čekićem!

ULTIMATIVNI 2 - 200 STRANA



Prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/ultimativni_2_f16bf671ace602

Ajron Men. Tor. Kapetan Amerika. Osa. Golijat. To su najnoviji svetski heroji, koje je američka vlada okupila kako bi se borili protiv sve većeg planetarnog talasa superljudske pretnje. Ipak, to što oni poseduju neverovatne moći ne znači da nemaju probleme koji pogađaju sve nas.

Još se baveći posledicama Hulkovog divljanja po Njujorku, kao i Golijatovog šokantnog i opakog napada na Osu, tim „želi dobrodošlicu“ novim članovima, Crnoj Udovici, Oku Sokolovom, Grimiznoj Veštici i Živi, i postepeno otkriva tajnu infiltraciju tuđina na Zemlju, koja traje već decenijama – i koja je možda počela tokom tajne misije iz najmračnijih dana Drugog svetskog rata, predvođene Kapetanom Amerikom.

Na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.000 dinara možete kupiti Ultimativne 1, dok je cena za drugi tom 1200. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.100 odnosno 1.350 dinara, a u ostalim knjižarama 1.499 dinara, dok će drugi tom koštati 1.799 dinara.

24   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 08/07/2021 : 13:32:18


ULTIMATIVNI I
Millar/Hitch


Jako dobar, tecan, moderan, zabavan superherojski strip. Ultimativni Avendzersi za 21. vek. Fino je Millar svasta ovde ubacio osvrcuci se na Marvelovu istoriju i neke ranije dogadjaje iz ranijih stripova koje je sada reinterpritirao. Pogotovo mi se svidela eskalacija odnosa izmedju Henka Pima i njegove zene Ose i onda kako to Kapetan Amerika resava na ,,staromodan" nacin.
Ono sto bih istakao kao negativne strane stripa jeste kako se svi likovi ophode prema Brusu Baneru, stvarno mi nije jasno sto ga svi toliko sikaniraju i omalovazavaju. I oseca se zeitgeist odnosno duh tog vremena, americki militarizam i uzdizanje njihove vojske i jedinica u elitne legije koje treba da se postuju sa strahopostovanjem uz jako degutantno pojavljivanje Busha. Takodje neki dijalozi su umobolni ko da ih je pisao napaljeni tinejdzer.

Osim toga, sveukupno jako dobar strip vredan citanja ako volite Marvelove stripove i filmove ili uopste da ponekad utonete u svet superheroja. Ovo je malo ozbiljniji i mracniji svet. I mislim da sam citao ovo sa 12, 13 godina odlepio bih od odusevljenja, ali i sada mi je ovo jako zabavno i zanimljivo i bas bih voleo da procitam i nastavke, makar Ultimativne drugi deo, ako ne i taj navodno nesrecni treci Loebov deo.

Crtez Brajana Hica je bas filmski. Iako volim da crtez u stripovima bude stripovski, ne smeta mi ni ovakav vise filmski. Cak mi je bas prijao i neki kadrovi su stvarno prelepi i za uokviriti i okaciti na zid.

Naslovne strane su mogle da budu malo mastovitije od samo krupnih planova glavnih likova.

8/10

Kao sto rekoh Ultimativni su dobra adrenalinska voznja i voleo bih da vidim i ,,sequele " ali posto se prvi serijal (kod CK podeljen na ove dve knjige) nedavno prodavao za po 500 din, nesto cisto sumnjam da cemo videti nastavke.
Ko nije, nek nabavi ovo izdanje na nekoj od narednih Stripomanija, jer za 1000 din ovo se i vise nego isplati imati i procitati!

Ko je procitao nek ostavi komentar na recenziji:
https://www.stripovi.com/recenzije/ultimativni-ult-bg-1-8-the-ultimates-i/1980/
jagodanbg Posted - 25/05/2020 : 23:09:22
Hvala
Gil-galad Posted - 25/05/2020 : 21:22:00
Prva serija jeste. Postoje i The Ultimates 2 istih autora, što bi potencijalno bilo objavljeno u još dve knjige.
jagodanbg Posted - 25/05/2020 : 21:15:09
Cao. Imam isto pitanje na koje nije odgovoreno kolegi jos pre godinu dana 😁
Ako je neko citao, jel zaokruzena prica u ova dva toma?!
Hvala
swamp thing Posted - 17/05/2019 : 15:51:49
Koliko tih Ultimativnih ima? Jesu li ovi od ČK zaokružena cjelina ili..?
kasper Posted - 17/05/2019 : 14:33:27
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by kasper

iscitao opet ovo. odlicni su ultimativni, sto se mene tice najbolji osvetnici sto postoje. malo su likovi pomereni u odnosu na ono sto jesu, valjda sama osnova osvetnika ne pruza neku scenaristi neku priliku da se razmase. ulavnom su mi strip osvetnici teske gluposti i zaliBozeNaStaTrosimNovce. u ultimativnima ima i bas te zeljene andrenaliske akcije.


Ima i boljih stripova o Osvetnicima.



to sigurno, samo ovde nisu objavljeni
Mr. Bushido Posted - 17/05/2019 : 14:27:37
quote:
Originally posted by kasper

iscitao opet ovo. odlicni su ultimativni, sto se mene tice najbolji osvetnici sto postoje. malo su likovi pomereni u odnosu na ono sto jesu, valjda sama osnova osvetnika ne pruza neku scenaristi neku priliku da se razmase. ulavnom su mi strip osvetnici teske gluposti i zaliBozeNaStaTrosimNovce. u ultimativnima ima i bas te zeljene andrenaliske akcije.


Ima i boljih stripova o Osvetnicima.
kasper Posted - 17/05/2019 : 13:22:52
iscitao opet ovo. odlicni su ultimativni, sto se mene tice najbolji osvetnici sto postoje. malo su likovi pomereni u odnosu na ono sto jesu, valjda sama osnova osvetnika ne pruza neku scenaristi neku priliku da se razmase. ulavnom su mi strip osvetnici teske gluposti i zaliBozeNaStaTrosimNovce. u ultimativnima ima i bas te zeljene andrenaliske akcije.
sto se tice milara, od njega sam provo procitao gradjanski rat, koji je opet zestoko sranje i nikako da se covek ocisiti od toga. al da covek ima dobrih radova, ima svakako.

@melusine
kad ce ultimativni 3, 4?
Mr. Bushido Posted - 17/05/2019 : 13:10:39
https://www.stripovi.com/recenzije/ultimates-ult-bg-1-8-the-ultimates-i/1980/
danielp Posted - 17/05/2019 : 12:45:31
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by danielp
nece... Isto kao i rip Kirbi. Do kraja maja mozes da ih kupis za po 500 din po komadu. Znaci svih 6 za 3000



Kako znaš da neće?
Inače, sve sam ih kupio u letećem startu po značajno većim cenama.
To što su sada na rasprodaji, super za nekog ko tek kreće.


rekose mi par ljudi...al naravno nije provereno. Izdavac to nikada nece reci. Nije zvanicno ni rekao za Ripa ni za Marvel Essentiale
Manny Posted - 16/05/2019 : 23:14:35
quote:
Originally posted by danielp
nece... Isto kao i rip Kirbi. Do kraja maja mozes da ih kupis za po 500 din po komadu. Znaci svih 6 za 3000



Kako znaš da neće?
Inače, sve sam ih kupio u letećem startu po značajno većim cenama.
To što su sada na rasprodaji, super za nekog ko tek kreće.
danielp Posted - 16/05/2019 : 21:26:04
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by cerichus

A koliko je još Sage ostalo neobjavljeno?



ČK je objavila trejdove od 1 do 6. Ostalo je 7, 8 i 9.

nece... Isto kao i rip Kirbi. Do kraja maja mozes da ih kupis za po 500 din po komadu. Znaci svih 6 za 3000
Manny Posted - 15/05/2019 : 17:20:42
quote:
Originally posted by cerichus

A koliko je još Sage ostalo neobjavljeno?



ČK je objavila trejdove od 1 do 6. Ostalo je 7, 8 i 9.
cerichus Posted - 15/05/2019 : 16:31:32
A koliko je još Sage ostalo neobjavljeno?
kasper Posted - 15/05/2019 : 14:44:13
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by verab

plašim se da je priča sa ČK Sagom gotova, volio bih da sam u krivu...


Ja bih voleo da se ČK oglasi tim povodom, nadam se novim izdanjima.



ako ne bude odgovora onda cenim da ti je jedina sansa da ih pitas licno na nekom sajmu ili festivalu
Manny Posted - 15/05/2019 : 14:42:57
quote:
Originally posted by verab

plašim se da je priča sa ČK Sagom gotova, volio bih da sam u krivu...


Ja bih voleo da se ČK oglasi tim povodom, nadam se novim izdanjima.
verab Posted - 15/05/2019 : 13:16:52
plašim se da je priča sa ČK Sagom gotova, volio bih da sam u krivu...

OT, šteta što su Millerovi Ultimatesi na ovom malom formatu, al' ajde, reklo bi se, bolje išta nego ništa.
Manny Posted - 15/05/2019 : 11:00:03
Melusine, kada ćemo da vidimo nastavak Sage?
Dr. Zistis Posted - 14/05/2019 : 23:52:56
Uuuuuu...jos Milara
Red Marquis Posted - 14/05/2019 : 19:17:38
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by velka031

Bravo za sve što radite, a kada ćete krenuti sa Magičnim?


Dobro da nisi pitao za Ken Parkera.


Ja sam uveren da ima pacijenata koji bi i tu 6593 verziju skupljali.
Dukidule Posted - 14/05/2019 : 18:58:36
quote:
Originally posted by velka031

Bravo za sve što radite, a kada ćete krenuti sa Magičnim?


Dobro da nisi pitao za Ken Parkera.
danielp Posted - 14/05/2019 : 18:38:34
quote:
Originally posted by velka031

Bravo za sve što radite, a kada ćete krenuti sa Magičnim?

nece oni raditi MV nazalost
ReemCP Posted - 14/05/2019 : 16:49:55
King je napisao jedan dobar osvrt o ovome, mislim da je to to, pa evo citat ovdje:

quote:
Originally posted by King Warrior

Evo nekoliko riječi i o Ultimativnima:

Nick Furry je SHILD-ov šef, on ima zadatak da sastavi tim od superheroja, prije svega da bi vlada na taj način umanjila strah stanovništva od sve većeg porasta mutantske populacije. Furry za svoj tim angažuje Iron Mana, egocentričnog milijardera, koji je popularan kod narodnih masa. Za vrijeme Drugog svjetskog rata Captain America je nastradao. Međutim u ledenim vodama je sada, nakon nekoliko decenija, pronađeno njegovo tijelo. SHIELD je uspio da ga oživi i u njemu se pronašli još jednog heroja za tim Ultimativnih. Wasp i Giant-Man su takođe članovi ove ekipe, pokušaj da se angažuje i Thor je propao. Naime, ovaj je sam sebe proglasio za božijeg izaslanika, okuplja oko sebe hipije i ne želi da se petlja s ovim biznisom i politikom, jer to je upravo ono što on vidi u ovom pro-američkom timu pravednika. Izgleda da je samo Bruce Banner izgubljen u cijeloj ovoj priči, on je uspio da dobije kontrolu nad Hulkom, ali kao osoba je izuzetno labilan, tako da je moguće da čudovište svakog momenta preuzme opet kontrolu nad Bannerom. Što je najgore niko ga ne poštuje, pa čak i njegova vječita djevojka Betty gleda sa podsmijehom na njega i često ga ponižava. Ipak, Banner želi da doprinese timu u kojem se nalazi, tako je isprovocirao Hulka da izađe iz njega i Ultimativni su po prvi put dobili šansu da se dokažu u borbi. Međutim, izgleda da Thor, Captain America, Iron Man, Wasp i Giant-Man čak ni zajedno nisu dorasli zelenom divu. Hulk se otima kontroli i pravi masakr u New Yorku.


Ultimativni su u stvari Osvetnici iz Marvelovog ultimativnog univerzuma. Radi se u suštini o istim osobama, interpretiranim na novi način. Hulk je divlje čudovište, koje s vremena na vrijeme uživa u kanibalizmu. Thor ovdje nije umišljeni Bog, već skoro uvijek nasmijani hipi i samoproglašeni prorok. Furry je crnac, napravljen prema liku i djelu Samuela L.Jacksona, glumca koji je nekoliko godina kasnije u filmu Avengers preuzeo upravo tu ulogu, koja je tako reći za njega stvorena. Iako nisam veliki ljubitelj ultimativnog univerzuma, Ultimates je serijal koji je i više nego odličan. Bez obzira u kojem univerzumu se nalaze, priče sa Osvetnicima me još nikada nisu razočarale.

velka031 Posted - 14/05/2019 : 16:45:39
Bravo za sve što radite, a kada ćete krenuti sa Magičnim?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000