forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Orfani (Recchioni, Mammucari)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tornadomaster Posted - 10/01/2012 : 16:23:11
Znam da se već pisalo, ali pošto se u posljednje vrijeme baš zakuvalo sa vijestima mislim da zaslužuje poseban topic.
Elem, ovdje možete postaviti sve dosada izašle crteže, nove vijesti, ime serijala (kad ga konačno objave).
Sve u svemu, meni se dopada. Jeste amerikanizacija Bonelija ali - NEKA JE!




Ono što se do sada zna:
Serijal će imati 12 brojeva, po 130 stranica. Kompletan u boji. Izlaziće mjesečno, debi će imati 2013. godine.
Scenario potpisuje Roberto Recchioni. Crtači su Emiliano Mammucari, Giorgio Santucci, Gigi Cavenago (Johnatan Steel, Cassidy..), Davide Gianfelice (Dylan Dog, John Doe, Northlanders, Marvel...), Alessandro Bignamini (Greystrom, Mister No, Brad Barron), Massimo Dall'Oglio (Johnatan Steel, John Doe,...), Werther Dell'Edera (John Doe), i "one and only" Massimo Carnevale (John Doe, Dylan Dog). On će nacrtati i sve naslovnice. Table će obojiti Annalisa Leoni.


Jedan od glavnih likova. Ilustracija: Emiliano Mammucari

Ovo će biti SF sa nekakvom vojno-ratnom tematikom. Autori kažu, tu i tamo će podsjećati na Kjubrikov "Full Metal Jacket".
Priča će biti podijeljena u dva perioda, koji će se mijenjati iz epizode u epizodu (ili u samim epizodama).
U "prošlosti" - radnja će se odvijati neposredno nakon "razornog napada" koji se desio na Zemlji, dok ćemo u "sadašnjosti" vidjeti table u kojima je naslikan rat između ljudi i "onih" koji su vodili napad.
Glavni likove (množina, liči mi na Meddin Caravan) ćemo u prošlosti gledati kao djecu, ali i kao odrasle (vojnike) u sadašnjosti (hehe, ovo mu dođe kao logično). Isto tako, radnja će se povremeno prebacivati u "međuprostor" - odnosno, doba obuke.


Jedna od Mammucarijevih tabli. Kolor: Annalisa Leoni

Koliko sam uspio da skontam, prvih 12 brojeva je samo prva sezona serijala. Tako da se nastavlja novi trend u boneliju započet sa "Skrivenim licem". Po meni, jedan od najočekivanijih projekata nakon smrti "tate Sergia".

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 23/07/2023 : 16:49:41
Tex2 nam servira recenziju cijeloga drugog dijela serijala Siročad - Ringa:

https://www.stripovi.com/recenzije/ringo-sirocad-ringo-lib-1-4-ringo/3059/
pcoro Posted - 08/12/2020 : 21:41:09
Pročitao sam i drugu sezonu Siročadi - Ringa. Definitivno je bolja od prve. Dok je prva cijela bila jedna ne baš zadovoljavajuća radnja, druga je svaki broj jedna epizoda pa to bolje funkcionira. Ima boljih i lošijih priča, a sve su skupa povezane glavnom niti koja se na kraju završava, ali i otvara za nastavak/nastavke koji mogu biti drugačijeg karaktera. Za razliku od vojno/akcijskog SF-a prve sezone, u Ringu se radi o postapokaliptičnom SF-u gdje je jedna epizoda jedna utopija. Ili svaka epizoda - susret/sukob sa drugačijim tipom zajednice. Kroz cijelu sezonu ima hrpu hommagea SF klasicima, vjerovatno ih masu nisam ni uspio prepoznati jer zadnjih godina slabo pratim proizvodnju.

Kao što sam rekao, te pojedinačne radnje mi bolje pašu, a glavna nit koja se provlači - bijeg od Jurićke i njenih robota ubojice je dosta trashy, ali ne baš smiješna. Tako u svakoj epizodi Jurićka dobije par stranica gdje poput negativca iz Inspektora Gadgeta ili Gargamela u nekoj mračnoj sobi drži monologe tipa: "moram uništiti Ringa makar mi to posljednje što ću učiniti u životu", maltretira nekog nesposobnog znanstvenika i uvijek iznova šalje te robote nadajući se da će sad konačno uspjeti.

Najbolje epizoda mi je bila ona sa veganima ljudožderima To je fora ideja, a i epizoda je onako, mračna, opaka, a opet zabavna. Od crteža mi se najviše svidio Baccilieri koji je briljirao u zadnjoj Planeti mrtvih. I u Ringu se super snašao i boja mu je lijepo pasala.

Možda najgluplje od svega su retardirani zvatci iz Jurićkine knjige na početku svake epizode. Možda je to nekakav milenijski humor za kojeg sam prestar da ga razumijem?
Kraj je zadovoljavajući, makar su te zadnje dvije tri epizode nekako bezveznjikave.

Konačan sud: Ringo je poboljšanje u odnosu na prvu sezonu. Ima tu dobrih ideja i zabavnih momenata, ali i dosta površnosti i patetike. Čitat ću i treću sezonu, ako knjižnica bude ažurna.

Nevezano s ičim, ne sviđa mi se Rechionijev rad s likovima. Iako generalno zna što bi s njima, ne zna to uobličiti kroz male scene u stripu. On je sav od velike govorancije, sve mora biti rečeno, prenaglašeno.. bojim se da će se to odraziti i na Chambaru, meni njegov omiljeni serijal.
solar Posted - 02/12/2020 : 18:03:59
Nastavak HC reprinta, izgleda da je Bao Publishingu istekla licenca.

Scenarij: Emiliano Mammucari, Matteo Mammucari, Giovanni Masi, Mauro Uzzeo
Crtež: Alessio Avallone, Luca Genovese, Matteo Cremona
Naslovnica: Emiliano Mammucari
Kolor: Giovanna Niro, Luca Saponti, Stefania Aquaro
Format: 19,5x26 cm, kolor, 352. str. (HC)

https://shop.sergiobonelli.it/orfani/2020/12/02/libro/orfani-terra-dalla-cenere-1008974/

table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1606900284692.jpg--.jpg?1606900285000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1606900285788.jpg--.jpg?1606900286000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1606901228792.jpg--.jpg?1606901229000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1606901228481.jpg--.jpg?1606901228000
pcoro Posted - 29/07/2020 : 23:31:05
U riječkoj knjižnici su se konačno pojavile 1. i 2. knjiga Siročadi pa sam uspio pročitati cijelu prvu sezonu. Kažem konačno jer su knjige 3. i 4. bile non stop dostupne, a 1 i 2 se nisu pojavljivale mjesecima. Tu prvu sezonu sam doslovno progutao u dva dana i to ne u puno čitanja – ritam stripa je takav da jedna knjiga ode u sat vremena. To je najveća prednost i mana Siročadi: serijal je izrazito fokusiran na radnju i nabijen akcijom, vuče na čitanje dalje, a rijetko uspije natjerati čitatelja da uspori i uživa. Tako da mi je bilo napeto dok sam čitao, a kad sam završio reakcija je bila – meh, gotovo.

Sama radnja nije loše osmišljena, makar se doima već viđenom, ali sve ostalo je šuplje. Likovi su šablone, postapokaliptični svijet je površno prikazan, politika koja bi trebala igrati bitnu ulogu u serijalu takorekuć ni ne postoji. Sve se svodi na 5 šablonskih likova siročadi, Nakamuru i Jurić, s tim da i nakon 1200 stranica nije baš jasno zašto je cijela priča uopće odigrana. Čini se da je akcija sama sebi svrha, što je moguće jer čini OGROMAN postotak stripa, ali ta akcija je većinom mene – čitatelja – ostavljala ravnodušnim i tjerala me na brzo vrćenje stranica. U borbama je vidljiv utjecaj superherojštine i mange (silne borbe i glupavi amekarizirani dijalozi dok se likovi kokaju).

Što se crteža tiče, večinom je korektan i sterilan. Prvu i zadnju epizodu je dobio Macamuri. Pokazao se isti kao i u Mister No Revolution – korektan i sterilan. Od ostalih crtača nitko me nije oduševio. Vidi se da Cavenagio ima finu liniju, ali nije to ništa ekstra..

Ove kritike upućujem jer je u pitanju skupi Bonellijev projekt koji bi trebao biti više od same radnje.. ako ovo čitamo kao jednokratnu zabavu onda je riječ o dobrom stripu. Dobrom kad ga se čita u šutu. Pojedinačne epizode su prekratke i teško mogu zainteresirati čitatelja – u 100 stranica se dogodi vrlo malo radnje. Također, prva polovicu svake sveske zauzima prošlost siročadi koja sadržajno postaje nevažna nakon par epizoda i svodi se na ponavljanje. Tako sam ja bio kupio prvu epizodu od Darkwooda i onda zaključio da strip nije vrijedan truda.. konačni dojam je puno bolji kad se sve pročita u šutu.

Šteta je da nema jedinstvena recenzija cijele sezone jer recenzije pojedinačnih brojeva baš i nemaju smisla – kao da recenziramo svaki nastavak Zagora, a ne kompletnu priču. Onda bi se ispod recenzije dali skupiti komentari, koji su ovako razbacani na hrpu stranica topica skupa sa najavama svake epizode kako je izlazila što je dosta nepregledno.
Kerempir Posted - 16/05/2020 : 12:27:30
Ne znam kakva je cijela sezona, ovdje sam sudio o trenutno pročitanim prvim epizodama. Da Ringo nema polazište u Siročadi, ovakav početak serijala bih smatrao nezanimljivim.
DiSkAcH Posted - 16/05/2020 : 07:55:20
Meni je druga sezona bolja od prve. Ja sam obje pročitao još pred nekih god dana skenove, treću nisam htio čitat više kad je LL najavio izlazak.
Šteta što oni to ne izdaju u šutu jer je jedna sezona-jedna priča.
Sve u svemu, meni je ovaj serijal super.
Kerempir Posted - 15/05/2020 : 17:16:29
Pročitao prvi trobroj Ringo 1.

SPOJLERI!

Prva sezona je imala odličnu strukturu radnje elegantno se prešaltavajući između prošlosti i sadašnjosti, vrlo dinamičnu radnju kao i dobru premisu o grijesima i stvarnim ciljevima svjetske vlade, ali pravi adut su bili likovi, njihov razvoj od djece te međusobne veze nabijene emocijama koje dolaze na kušnju kako se serijal vrti dalje. Neke scene su mi naprosto bile dirljive, primjerice suzne oči Ringa dok ubij svoju djevojku, a takvih trenutaka ima još. Imam doduše jednu veliku zamjerku ali o njoj kasnije.

Bilo je jasno da će druga sezona imati naprosto drugačiji tijek, ali dosad je ova u tri broja razočaravajuća i vrlo dosadna.

Glavni lik je doživio drastičnu promjenu i pretvoren je u neku verziju mučaljivog usamljenog kauboja iz nekog od Leonovih westerna, i sama ta pretvorba je vrlo shvatljiva ali problem je što smo od nekog vrlo interesantnog junaka dobili hodajuću dosadu što samo po sebi ne bi bio problem da su nastupili novi interesantni nositelji radnje, ali njih naprosto nema. 

Dobar primjer u što se pretvorila druga sezona su Gavrani. Moram priznati, čak i prije samog otkrivenja dosta brzo postane jasno bilo tko su oni, ima čak i neke ironije, premda neuvjerljive, tko je dobio ulogu pseta u njihovoj grupi. Ali također je ironično na simboličkoj razini da su nekoć upečatljivi likovi iz prve sezone ovdje svedeni na prazne ljušture, isto se odnosi na i na drugu sezonu, tek je ljuštura izvorne Siročadi. Možemo i o tome kako mi je neuvjerljivo da su uspjeli naći tijela u tako dobrom stanju da su ih uspjeli zombificirati, posebice Raula koji si je propucao glavu.

Najveća greška prve sezone je što su Jurićku pretvorili u predsjednicu svjetske vlade. Izbili su nemiri nakon što je u javnost procurila snimka sa njenim priznanjem o grijesima svjetske vlade, i sad istu tu osobu iznose pred razularenu javnost kao njihovu novu predsjednicu? Imalo bi više smisla da su inscenirali njeno smaknuće i zadržali je u sjeni. Ta farsa se nastavlja u drugoj sezoni, a revolucija je u međuvremenu propala što je logično da se pobunila samo obična raja, ali i tu imam problem, jer kada je iscurila istina, ne bi li to ne samo uznemirilo narod već i cijele grupe ljude unutar vladajućih struktura, vojske i sl. koji bi se suočili s tim da su služili lažima, isto kao što se raslojio i odred Siročadi?

Jurićku pak ne smatram glupom pa mi nije jasno zašto se uništavaju ljudi koji su izdali Ringovu skupinu, više ima smisla održavati veze s njima, bacati im mrvice i na taj način anestezirati a ne dodatno raspaljivati mase. A ona dođe kao neki stručnjak za psihologiju masa..

Uglavnom, ovo lutanje razočaranog bivšeg ratnika kojem je natovarena hrpa mladeži je zasad vrlo bezidejno izvedeno, veći efekt u kakvom sranju je Zemlja imale su mi sporadične scene u prvoj sezoni, negoli cijele epizode u ovoj. Ajde da baš sve ne zapljujem, dobra strana su izvaci iz Jurićkine knjige.
Deers Posted - 21/03/2020 : 08:09:56
Drugu šansu
Poli Posted - 20/03/2020 : 23:38:23
quote:
Originally posted by Deers

Libellus najavio nastavak izdavanja Siročadi!

Svima kojima se svidjela prva sezona preporučam da nastave iako je ovo sasvim drukčije. Onima kojima se nije svidjela, također preporučam isto.



Isto? Isto kao odustati i ne nastavljati ili dati drugu sansu?


Deers Posted - 20/03/2020 : 20:41:34


Libellus najavio nastavak izdavanja Siročadi!

Svima kojima se svidjela prva sezona preporučam da nastave iako je ovo sasvim drukčije. Onima kojima se nije svidjela, također preporučam isto.

nikotin Posted - 17/05/2019 : 00:45:57
OK. Hvala Solar.
solar Posted - 16/05/2019 : 23:07:21
Bit će još:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=41239&REPLY_ID=2162088
nikotin Posted - 16/05/2019 : 22:40:02
Jedno pitanje. Je li serijal sad završen ili...?
Po spisku morskog zadnje što je izašlo je Speciale Orfani Terra broj 1.
Hoče li biti broj 2? I je li to nova avantura ili reprint nekog broja?
solar Posted - 16/05/2019 : 01:41:51
Sigurni smo da vas je jako puno već upoznato s ovim fenomenalnim serijalom, no ako niste evo kako bi se u nekoliko rečenica mogla sažeti najava:

“Prvo se pojavio bljesak, potom je uslijedila grmljavina, zatim je stigla krv... I smrt... I kraj svijeta kakvog smo poznavali. Milijuni života su se ugasili, malobrojne preživjele vojska je izvukla iz ruševina, a “siročad”, djecu koja su ostala bez roditelja, odveli su u poseban kamp. Rekli su im da su izvanzemaljci uništili Zemlju, rekli su im da će od njih napraviti najsavršenije ratnike kako bi se mogli osvetiti, ali nisu im rekli da će u toj borbi mnogi od njih izgubiti i ono zadnje što im je preostalo - vlastiti život!”

Naklada Siročadi bit će 300 primjeraka, a izdanje je ono sad već naše tradicionalno 3-u-1.
solar Posted - 16/05/2019 : 01:41:06
Siročad 4:

“SRCA NAD PONOROM” (Roberto Recchioni / Matteo Cremona)
“SVI NA ZEMLJU” (Roberto Recchioni / Werther Dell'Edera & Gigi Cavenago)
“ROCK 'N' ROLL” (Roberto Recchioni / Emiliano Mammucari)
solar Posted - 16/05/2019 : 01:40:34
Siročad 3:

“LAŽI I MECI” (Roberto Recchioni / Giorgio Santucci & Alessandro Bignamini)
“WAR PIGS” (Roberto Recchioni / Davide Gianfelice)
“HLADNO KAO SVEMIR” (Roberto Recchioni / Gigi Cavenago & Werther Dell'Edera)
solar Posted - 16/05/2019 : 01:39:28
Siročad 2:

“SABLASTI U SJENI” (Roberto Recchioni / Massimo Dall'Oglio & Gigi Cavenago)
“ČOVJEK S PUŠKOM” (Roberto Recchioni / Luca Maresca)
“...I PONOVNO ĆEŠ SE RODITI U BOLI” (Roberto Recchioni / Werther Dell'Edera)
solar Posted - 16/05/2019 : 01:38:05
Turu koja će biti vani na ovogodišnjemu MaFestu nastavljamo premijernom najavom Siročadi, novoga našega kolornog projekta, a za upoznavanje s njime pripremili smo vam čak četiri knjige s dvanaest originalnih brojeva, tj. cijelu prvu sezonu.

Tvorci ovoga sjajnog serijala su Roberto Recchioni i Emiliano Mammucari, naslovnice potpisuje još jedan majstor - Massimo Carnevale - a u originalnim brojevima 1-12 koji su u sklopu prve sezone u Italiji izašli između listopada 2013. i rujna 2014. očekuju vas sljedeće priče i autori:

Siročad 1:

“MALI PRESTRAŠENI RATNICI” (Roberto Recchioni / Emiliano Mammucari)
“IZ LJUBAVI, NE IZ MRŽNJE” (Roberto Recchioni / Alessandro Bignamini)
“PRVA KRV” (Roberto Recchioni / Gigi Cavenago)
DiSkAcH Posted - 17/04/2019 : 09:23:12
I definitivna potvrda da će Libellus ovaj ili slj. mjesec krenuti sa Orfanima.
Ja jako zadovoljan i drago mi je da sam preskočio DW izdanje, još nema potvrde da li će biti 3u1, ali se nadam da je tako
Ako bude 3u1, to bi mogli brzo odradit jer je to onda sveukupno 18 knjiga sa svih 6 sezona (4 sezone po 12 epizoda, a 2 sezone po 3 epizode) plus vj još jedna posebna priča, dakle 19 knjiga.
Kerempir Posted - 15/12/2018 : 10:04:34
Samo?? Uh, katastrofalno. Inače meni je dobar strip ali mogu shvatiti lošu prođu.
King Warrior Posted - 14/12/2018 : 18:31:32
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino



ovaj konkretan strip, Orphans n.1 koji sadrzi prva 3 italianska broja se u Americi prodao u tocno 322 primjerka.


Prije ce biti da su se prodali u Italiji, na slican nacin kao sto mi uzimamo Igorovog Zagora.
Giuda Ballerino Posted - 14/12/2018 : 18:24:23
quote:
Originally posted by solar

U ljeto Orfani izlaze i u Americi

https://www.previewsworld.com/Catalog/APR181634



ovaj konkretan strip, Orphans n.1 koji sadrzi prva 3 italianska broja se u Americi prodao u tocno 322 primjerka.
solar Posted - 12/12/2018 : 19:05:42
Drugi broj američkog izdanja Orfana
solar Posted - 07/10/2018 : 14:42:13
Jedna talijanska čitateljica zaista voli Orfane
solar Posted - 13/07/2018 : 15:28:34
Najnovije vijesti iz Italije:

Recchioni kaže da je specijalni broj, planiran za sljedeću godinu, transformiran u mini-sezonu od 4 broja koju će potpisati Davide Gianfelice (crtež), Michele Monteleone i Roberto Recchioni (scenarij).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000