forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 04/05/2010 : 00:04:43
Nathan Never
kronike budućnosti

Dobro došli u budućnost dragi prijatelji!
"Budućnost je nesigurna baš kao i prošlost" - kaže jedna pjesma grupe Vaya Con Dios i kada je slušam ne mogu a da se ne sjetim čovjeka koji u sebi najbolje utjelovljuje te riječi. Čovjek je to koji ne zna što mu donosi ocean snova koji ga vraća u prošlost, a onda ga poput oluje baci u vrtlog budućnosti zajedno sa bremenom sadašnjosti. On se ne miri sa bolom, sa tugom, ne miri se sa sobom. Što je stariji to je iskusniji, ali jednom kada se uvuče pod kožu, bol postane opipljiva i kao da čovjek ni ne može više bez nje...Nathan to možda najbolje zna.
Kako ga razumjeti? Krivo pitanje. Kako ga ne razumjeti? Da li i dalje vjerovati da budućnost donosi bolje sutra? Zašto vjerovati da će ljudi odigrati drukčije? Na žalost, Nathanova budućnost je realna. Opasno realna. Jer ako smo nešto naučili to je da se povijest ponavlja i da čovjek nikada ne uči na greškama.
Ni drugih ljudi, a kamoli svojima.

Potaknut sjajnom Ultrasovom idejom sa DD topicom, odlučio sam napraviti jedan topic koji bi obuhvatio sve relevantno za Nathanov svijet. Trebao bi to biti topic koji će služiti raspravama/popisima/lakšem snalaženju, a naročito bi htio pomoći onima koji tek ulaze u Nathanov svijet da se laše snađu i informiraju.

Htio bih naglasiti jednu stvar: najveći dio moga znanja o Nathanu Neveru mogu zahvaliti dvojici ljudi: Vladimiru Tadiću - Djoletu i Danielu Kuzmiću - DeeCaju. Bez njihovih tekstova/recenzija/rasprava ne bi ni bilo ovoga topica.U odnosu na njih ja sam samo jedan mali amater. Posebno mi je pomogao Djoletov osvrt na univerzum Nathana Nevera, bez kojega bih se vjerojatno još uvijek vrtio ukrug:))
Stoga momci još jednom veliko hvala i keep the good work:))

SADRŽAJ:
1) Mali putokaz - kako čitati Nathana Nevera

2) USPOREDNI KRONOLOŠKI POPIS IZDANJA NATHANA NEVERA - popis sadrži sve relevantne podatke o stranim i domaćim izdanjima, uključujući i scenariste i crtače.Popis je sastavio član Ferri i može se također naći u podforumu "Popisi".

3) POPIS RECENZIJA - SLOBODNA DALMACIJA, LUDENS, LIBELLUS - mnoge recenzije još nisu napisane. Navalite!

4) NATHAN NEVER - RASPRAVE I TOPICI - popis nekoliko relevantnih topica o našem junaku. Nadam se da će ih biti još!

5) POPIS AUTORA

6)KRONOLOGIJA UNIVERZUMA/MULTIVERZUMA NATHANA NEVERA, autor:Djole

7) TEKST VLADIMIRA TADIĆA - DJOLETA O NATHANU NEVERU OBJAVLJEN POVODOM MAFESTA 2010.

8) SLIKA NATHANOVOG SVIJETA

9) LEGS WEAWER - POPIS EPIZODA SA NASLOVNICAMA

Novo - sažetci epizoda i pojašnjenja u vezi kontiniuma (u izradi)

10) USPOREDNI POPIS SVIH NATHAN NEVER IZDANJA UKLJUČUJUĆI REDOVNU SERIJU, SPECIJALCE, ALMANAHE...(u izradi)

GLAVNI LINKOVI:

NATHAN NEVER - stripovi.com

NATHAN NEVER - recenzije

NATHAN NEVER - facebook

NATHAN NEVER - Sergio Bonelli Editore

Eto prijatelji, to je zasada to. Ali, biti će konstantnih updejtovanja, a i plan je da svaki tjedan imamo novu temu za raspravu(ideja by Ultras na DD topicu)
Navalite!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 23/08/2019 : 18:39:42
Nathan Never LIB 66:HADIJA
Krenuti ću od crteža koji je ovdje čisto savršenstvo. Evo, kada netko kaže kako Bonelli zaostaje za ostalim "stripovskim" zemljama, treba mu pokazati ovaj strip. Očito je da ovdje sada već dolazi do smjene glavnih dotadašnjih crtača (Bonazzi, Casini & co) i nadam se da novi momci neće razočarati (fakat se ne sjećam više kakve su bile ove epizode što se crteža tiče).
Radnja je isto dosta dobra. Zapravo jednostavan zaplet ali vrlo kvalietno ispričan. Još jedan od dokaza kako i naoko jednostavna radnja može dovesti do u cjelosti odličnog scenarija.
Scenarij:8/10
Crtež:10/10
Kerempir Posted - 23/08/2019 : 09:11:45
Samo da kažem, baš mi je drago što u zadnje vrijeme kada ulazim na s.com, iskaču mi recke nathanovih epizoda
Jerry Krause Posted - 22/08/2019 : 23:26:26
Sad nas je već solidna aktivna masa, Dee, Spock i ja. Da upadne još koji recenzent eto mene opet s radnim akcijama.
Jerry Krause Posted - 22/08/2019 : 23:25:03
Koje iznenađenje, Dee se vratio prvo recenzijama, a jedna od prvih mu je Nathan i to koja epizoda. Sretan sam zbog Deeja.
solar Posted - 22/08/2019 : 21:41:15
Evo i Dee je udrio po Nathanu!

https://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-63-b-c-sara-mcbain/2263/
zeljko Posted - 22/08/2019 : 19:18:07
Sta mislite bil islo mijenjanje
Nathana za nika hihi
risbozg Posted - 22/08/2019 : 16:50:24
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Bravo i svaka čast na trudu!

+1
DiSkAcH Posted - 22/08/2019 : 13:54:48
Bravo i svaka čast na trudu!
Jerry Krause Posted - 22/08/2019 : 12:28:59
quote:
Originally posted by Kerempir

Wow, svaka čast na recki!

A nekako ti ne vjerujem da ćeš prestati pisati, ko da kažeš da ćeš prestati čitati nathana

Ma neću vjerovatno, ali sad sam u ljetošnjoj strci i nemam baš nešto motiva za pisanje.

Počeo sam prije mjesec dana pisati jednu predivnu epizodu iz AA edicije "Budući životi" koju je trebao thekide napisati, ali sam stao. Vjerujem da ću je u 9. mjesecu dovršiti. Meni posebno draga epizoda.
Jerry Krause Posted - 22/08/2019 : 12:25:33
quote:
Originally posted by Dexters

100 recenzija u 108 mjeseci, znači u prosjeku gotovo 1 recenzija svaki mjesec- dojmljiva frekvencija.

Jerry, da li ti ikad dosadi Nathan?

Teško da će mi ikad dosaditi. Toliko zanimljivih stvari ima oko ovog junaka da svako malo nešto gledam. Previše kompleksan serijal i ako se nečega ne podsjetiš gubiš nit. Zato i ima svoju takvu karizmu.
Kerempir Posted - 22/08/2019 : 09:16:10
Wow, svaka čast na recki!

A nekako ti ne vjerujem da ćeš prestati pisati, ko da kažeš da ćeš prestati čitati nathana
Dexters Posted - 22/08/2019 : 08:09:59
100 recenzija u 108 mjeseci, znači u prosjeku gotovo 1 recenzija svaki mjesec- dojmljiva frekvencija.

Jerry, da li ti ikad dosadi Nathan?
supermark Posted - 22/08/2019 : 06:40:47
Stota recenzija! :O
Svaka čast
Treba to imati volje izbrojati, a kamoli napisati
Spock Posted - 22/08/2019 : 00:26:02
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Spock

Stota recenzija

Sad dijeliš drugo mjesto na vječnoj ljestvici recenzenata, a King je u penziji!

A mogao bi se i ja sad umiroviti. Treba biti faca i znati stati kao King.

E ne. To ne može! To bi bio udar od kojeg se Nathan u našim krajevima ne bi oporavio!
Jerry Krause Posted - 21/08/2019 : 23:25:14
quote:
Originally posted by Spock

Stota recenzija

A mogao bi se i ja sad umiroviti. Treba biti faca i znati stati kao King.
Jerry Krause Posted - 21/08/2019 : 23:23:08
Hvala vam momci, gotovo 9 godina konstantnog recenziranja i to istog junaka. Malo su me ponijele i emocije tijekom pisanja ove recenzije. Sve u svemu nije loše.
solar Posted - 21/08/2019 : 23:08:33
Čestitke Đeriju!

King shvaća da je prava penzija tek na 200. broju, sad je uzeo godišnji a poslije odmora ga čeka Dragonero. :D
Spock Posted - 21/08/2019 : 22:39:10
Čestitke Jerryju na jubilarcu u dvostrukom pogledu!

Stota recenzija

solar Posted - 21/08/2019 : 18:41:34
Nova Nathanova recenzija je na sajtu, ovaj put - jubilarac:

https://www.stripovi.com/recenzije/nn-nn-lib-67-c-posljednja-karika/2262/
Kerempir Posted - 20/08/2019 : 12:41:34
Ma vjerujem da ti je bilo dobro, i meni bi vjerojatno bilo da nisam prije toga imao nikakvo ili slabo znanje o Nathanu.
DiSkAcH Posted - 20/08/2019 : 12:25:39
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:
Originally posted by danielp

Kolko je dobar NN mini serijal Generacije!!!! Ipak je Sera tata

Procitao u cugu svih 6 za dan

Yep, bio skeptičan nakon godine nule, ali sad se baš veselim!

A meni je i to čudo bilo dobro.
Doduše to sam pročitao odmah čim sam kupio pa sam tek onda krenuo čitati sve od početka 0,1,2... Tj da budem precizniji ponovo od početka jer sam SD NN čitao kad sam bio mulac, zato sam si i uzeo ove LL knjige.
Kerempir Posted - 20/08/2019 : 07:54:03
quote:
Originally posted by danielp

Kolko je dobar NN mini serijal Generacije!!!! Ipak je Sera tata

Procitao u cugu svih 6 za dan

Yep, bio skeptičan nakon godine nule, ali sad se baš veselim!
solar Posted - 19/08/2019 : 17:05:39
Scenarij: Piero Fissore
Crtež: Melissa Zanella
Naslovnica: Sergio Giardo

https://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2019/08/06/albo/un-mondo-di-bambole-1005049/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1565103025328.png--.png?1565103025000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1565103025503.png--.png?1565103025000
ivanl Posted - 19/08/2019 : 13:48:53
Ajde, ova plavkasta je malo izbljedila...
mladjo Posted - 19/08/2019 : 13:44:46
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by mladjo

Podsjećam da kompletan popis pojavljivanja pojedinih junaka imate na 416. stranici

Odlično mladjo, ali ovo bi mogao ubaciti negdje na 1. stranici da bude preglednije.

Može i tako!

Inače jedna zanimljivost:skužio sam da imam dva broja NN LU 51:GUSARI i paz'te ovo:

Zapravo postoje dvije vrste naslovnica!
Kak im je to uspjelo...

Naravno, pravi fan poput mene je to davno skužio i kupio ih, a vi amateri sigurno svi imate samo jednu

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000