forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kuda ide ova strip scena?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 26/05/2019 : 09:56:04
Da li je zlatno doba stripova završeno?

-Darkwood u problemima
-Libellus smanjivanje tiraža za veču cijenu
-puno propalih izdavačkih kuča (Rosenkrantz, Agarthi,...)
-puno nekih članova koje ljudi masovno traže po internetu (Marko Kolar, Dveribad/lastan,...)
-Mafest svake godine slabije posječen
-stripovi se loše prodavaju na aukcijama (osim nekih kapitalaca pa i oni ne idu baš u rekorde,...)
-sve manje forumaša na forumu
-striparnice se zatvaraju (ili vlasnici kukaju nad prodajom, pa je samo pitanje vremena)
-razmjena stripova "šup za šup" u stvarnosti ne postoji (svi bi samo htjeli novce)
-itd.....


Kako vi to vidite? U čemu je problem?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tosha Posted - 04/06/2019 : 09:20:16
DA :))
supermark Posted - 04/06/2019 : 08:00:36
Valjda polovnih...?
tosha Posted - 03/06/2019 : 23:08:27
Poslovnih... 😂
iggyk23 Posted - 03/06/2019 : 22:15:40
poslovni? To nesta kao Largo Winch, o korporativnom svijetu i to?
tosha Posted - 03/06/2019 : 20:08:31
Nego gdje u Zagrebu ima poslovnih stripova za kupiti?
maelstrom Posted - 02/06/2019 : 17:04:29
Jeste slabije u odnosu na prethodne godine, ali čisto iz razloga da je prestala neka ekspanzija i nema više atraktivnih stripova za izdavanje koje neko već nije izbacio na tržište.I sad uglavnom dolazi vreme kada moraš i nastaviti nešto što si već pokrenuo, a ne samo nova izdanja izbacivati i tu nastaje problem, kako ćemo dalje.Uglavnom, krene to dalje, uobičajeno uz neke promene, bilo slično i u Hrvatskoj.
I Veseli četvrtak je bio jedno vreme u sitnoj krizi pa su prevazišli to, sada opet izbacuju nove edicije, kada to splasne opet će biti na raskrsnici, no verujem da će opet nastaviti da uspešno guraju dalje.Jedino je sada malo veći problem sa Darkwoodom jer su se oni stvarno previše raširili, no nadam se da će i tu sve biti koliko toliko ok.

Kako kažu mnogi u ovom topiku, forumaši su glavni kupci, a kada je već tako ko je od forumaša više gladan za novim edicijama, da se što brže kupi i objavi neki svoj stav, možda i ekskluziva o nekoj informaciji na forumu.
Mora se priznati da mi forumaši volimo da budemo u centru pažnje i da nije uvek sam kvalitet stripa niti njegova kolekcionarska vrednost ono što nas vuče napred već i da se malo pokažemo i dokažemo na forumu.
Laže onaj ko kaže da za njega to apsolutno ne važi.
anto Posted - 02/06/2019 : 12:30:54
quote:
Originally posted by maelstrom


Posustao je samo jedan srpski izdavač (nažalost veliki), čemu množina?


u odnosu na prošlu,ali i nekoliko prethodnih,nije samo DW taj koji je prikočio.

Komiko je najvio svašta nešto u zadnjih 7-8 meseci,a izašao samo Dolazak.
Makondo se skroz primirio;SC/Lokomotiva samo jedan objavljen.

srećom pa ČK bije za sve pare,a i Feniksovci izbace po nešto;Veseljaci udaraju udarnički,ali samo po kiosku,KI ništica.
Tu i tamo uleti po neki Brendon,Alan Ford,Stripoteka.

Sve je to jako slabije u odnosu na nekoliko prethodnih godina.

Sa druge strane kod hrvata stanje nikad bolje - samo da pratim Fibru,ono što me zanima iz njihovog izdavačkog programa,a to je ove godine maltene sve,treba mi mi džak para.

LL izbacuju turu na mesečnom nivou,SA i BG se probudili,CRŠ se podigao iz pepela,Ludens...
lwood Posted - 02/06/2019 : 10:11:04
Bez forumaša piši propalo.
jaki Posted - 02/06/2019 : 10:01:09
quote:
Originally posted by maelstrom

Pa zar to mora baš da bude tako, čisto samo pitam?Znamo da nekada recimo nije bilo tako, dobro druga vremene, nije za poređenje, no sada nije ni blizu nešto slično tome.No, sad, šta je tu je, tako je, kako je, a vreme će reći svoje za budućnost.
A zanimljivo je inače da čitajući ovaj forum imam utisak da kolekcionara i nije baš toliko, dosta je onih koji kupe strip pa ga se posle reše, dok i kod postojećih kolekcionara imamo onih elitističkih koji skupljaju nešto samo da bi to što pre uslikali i pokazali i tu se ograniče ili na isključivo staro ili na isključivo glanc novo u luksuznom izdanju.
Sve je manje onih kao recimo ja koji skupljaju sve od nekog junaka (bez dupliranja izdanja), kako staro, tako novo, čuvaju to, nisu opterećeni slikanjem i pokazivanjem, a usput i čitaju redovno to što skupljaju.
Nekako ne smatram da je to baš idealna situacija na sceni, ali opet, to je samo neki moj stav.


Izdavačima je bitno da se kupi strip.Da li će se on spremiti i ne dirati i slikavati i paziti i maziti njima je sasvim svejedno.Kolekcionari i forumaši su ultra jezgro strip scene(kupaca)a slučajni kupci ponekad ponešto su samo šlag na tortu.
Riječima navijača:Mi smo ultrasi a oni su aleština.Iako aleštine ima više brojčano ipak ultrasi su ti koji guraju stvar.
maelstrom Posted - 02/06/2019 : 01:34:15
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by anto

da ne čitam prethodne gluposti,mogu da pretpostavim o čemu se raspravljalo - iz mog ugla,strip scena odlična,samo nek se ovako nastavi;srpski izdavači su malo posustali,ali biće to sve ok uskoro.



Posustao je samo jedan srpski izdavač (nažalost veliki), čemu množina?



Možda jer Veseli godinama nije izbacio Tex i Mr. No debeljuce i izbjegavaju odgovore na pitanja o istima, KOMIKO godinu dana kasni s objavom trećeg omnibusa Komesa a i kasni s "Popajem 3" odnosno "nedeljnim epizodama" malo manje (par mjeseci). Vjerojatno ima još toga, anto će bolje obrazložiti, uostalom, ja sam uletio kao padobranac.
Darkwood jest jedan izdavač ali važno je koliko je on serijala zaustavio ili će reći "usporio" na sredini...




Hoćeš da kažeš da izdavač koji dan danas na ovim prostorima izbacuje ubedljivo najveći broj stripova iz štampe na strip scenu je u krizi u odnosu na neke druge izdavače zbog ovoga što si naveo?
To je jednostavno očito njihova izdavačka politika trenutno.Ne znači da neke druge edicije ne idu punom parom.Može nekom da se sviđa ili ne, ali tako je.Nisam ni ja ljubitelj toga što tih izdanja nema, ali reći da je zbog oga taj izdavač koji je ujedno i najveći u nekakvoj krizi, nema veze sa istinom.
Komiko je realno manji izdavač, takve stvari su tu uobičajene i ništa to nije čudno previše i novo, svakako da njihov dalji rad nije upitan.Jedino je kod Darkwooda trenutno nešto ozbiljno zapelo.
maelstrom Posted - 02/06/2019 : 01:30:10
quote:
Originally posted by jaki

pa većinu strip scene i čine forumaši i kolekcionari:)
fibra je tu najviše proširila krug čitatelja ali oni sami bez ovih prvih ne mogu održati strip na životu dok mi možemo i bez njih.



Pa zar to mora baš da bude tako, čisto samo pitam?Znamo da nekada recimo nije bilo tako, dobro druga vremene, nije za poređenje, no sada nije ni blizu nešto slično tome.No, sad, šta je tu je, tako je, kako je, a vreme će reći svoje za budućnost.
A zanimljivo je inače da čitajući ovaj forum imam utisak da kolekcionara i nije baš toliko, dosta je onih koji kupe strip pa ga se posle reše, dok i kod postojećih kolekcionara imamo onih elitističkih koji skupljaju nešto samo da bi to što pre uslikali i pokazali i tu se ograniče ili na isključivo staro ili na isključivo glanc novo u luksuznom izdanju.
Sve je manje onih kao recimo ja koji skupljaju sve od nekog junaka (bez dupliranja izdanja), kako staro, tako novo, čuvaju to, nisu opterećeni slikanjem i pokazivanjem, a usput i čitaju redovno to što skupljaju.
Nekako ne smatram da je to baš idealna situacija na sceni, ali opet, to je samo neki moj stav.
zeljko Posted - 02/06/2019 : 00:57:58
quote:
Originally posted by njofra32

Strip scena kod nas je odlična. Nikad bolja. Može i bolje.
Nove klince tojest ovu fejs generaciju može se privući kvalitetnim marketingom. Marketing je skup za izdavače. Ali se uvijek vrati. Indirektno i mi svi možemo sudjelovati u marketingu. Jedan kvalitetan strip, lijepo upakovan za poklon prijatelju za rođendan i eto ti marketinga. Ionako neznamo sta bi više poklonili za Božić, Uskrs, rođendan, obljetnicu. Strip.




obicno takvi darovi zavrse na pijaci
s posvetom ili ne
Dwayne_Looney Posted - 02/06/2019 : 00:50:41
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by anto

da ne čitam prethodne gluposti,mogu da pretpostavim o čemu se raspravljalo - iz mog ugla,strip scena odlična,samo nek se ovako nastavi;srpski izdavači su malo posustali,ali biće to sve ok uskoro.



Posustao je samo jedan srpski izdavač (nažalost veliki), čemu množina?



Možda jer Veseli godinama nije izbacio Tex i Mr. No debeljuce i izbjegavaju odgovore na pitanja o istima, KOMIKO godinu dana kasni s objavom trećeg omnibusa Komesa a i kasni s "Popajem 3" odnosno "nedeljnim epizodama" malo manje (par mjeseci). Vjerojatno ima još toga, anto će bolje obrazložiti, uostalom, ja sam uletio kao padobranac.
Darkwood jest jedan izdavač ali važno je koliko je on serijala zaustavio ili će reći "usporio" na sredini...
jaki Posted - 02/06/2019 : 00:50:08
pa većinu strip scene i čine forumaši i kolekcionari:)
fibra je tu najviše proširila krug čitatelja ali oni sami bez ovih prvih ne mogu održati strip na životu dok mi možemo i bez njih.
maelstrom Posted - 02/06/2019 : 00:39:54
quote:
Originally posted by anto

da ne čitam prethodne gluposti,mogu da pretpostavim o čemu se raspravljalo - iz mog ugla,strip scena odlična,samo nek se ovako nastavi;srpski izdavači su malo posustali,ali biće to sve ok uskoro.



Posustao je samo jedan srpski izdavač (nažalost veliki), čemu množina?

Inače, strip scena ne propada po mom mišljenje, ali vreme čini opet svoje, svakako se u narednih 20 godina neće puno toga menjati, no pitanje je šta će biti posle toga, tada bi do nekih promena moglo da dođe dosta naglo, no videćemo već.

Neka poenta ove priče, strip scenom su zadovoljni forumaši i kolekcionari,no šta je sa onim ostalima?I treba li strip ubuduće ograničavati na uski krug ljudi pa ako su oni zadovoljni to je to?
Combatrock Posted - 01/06/2019 : 22:27:23
ne lazi sve si ti procitao i zapisao u malu crnu svesku

gori si od broja 1

strip scena je u kanalu
anto Posted - 01/06/2019 : 16:50:39
da ne čitam prethodne gluposti,mogu da pretpostavim o čemu se raspravljalo - iz mog ugla,strip scena odlična,samo nek se ovako nastavi;srpski izdavači su malo posustali,ali biće to sve ok uskoro.
RAKOSI4 Posted - 29/05/2019 : 22:19:07
Ja tebe savjetom, a ti mene uvredom
Nije u redu tako prema svom forumskom drugu.
VALTER Posted - 29/05/2019 : 19:28:35
Gnome, tvoja je stolica obilnija i jače smrdi
RAKOSI4 Posted - 29/05/2019 : 18:41:37
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by teller

Nije dobra scena kad je jedan obicni Alan Ford na novinskom papiru kod nas 4 eura...

I opet taj sekret papir..sacekam kraj tih vampira i ako ne poprave papir zbogom Alan Fordu zauvjek..i CPG ju narocito.




Zar niste ti i Ivanlo na kraju bili zadovoljni tim papirom?



Najzadovoljniji tim valovitim papirom bi bija zadovoljan ti jer dosta s...š pa bi ti dobro doša, pogotova ona valovitost da pospješi trenje
VALTER Posted - 29/05/2019 : 18:14:28
quote:
Originally posted by teller

Nije dobra scena kad je jedan obicni Alan Ford na novinskom papiru kod nas 4 eura...

I opet taj sekret papir..sacekam kraj tih vampira i ako ne poprave papir zbogom Alan Fordu zauvjek..i CPG ju narocito.




Zar niste ti i Ivanlo na kraju bili zadovoljni tim papirom?
1Euro Posted - 29/05/2019 : 13:00:58
quote:
Originally posted by leshwolsh

quote:
Originally posted by 1Euro

kada bi dobio licencu za upotrijebu imena i logotipa Mikijev Zabavnik v slovenščini onda bi:

-registrirao firmu Stripy d.o.o. (to mi je i inače nadimak)
-napravio jedan veliki piknik, gdje bi se djeca mogla igrati i družiti sa likovima iz Disney svijeta (maskotama) a odrasli družiti u VIP šotoru sa Playboy Minnie mouse i Jakica racman
-strip bi prodavali svugdje (kioski, striparnica (imamo samo jednu), po školama, online, interspar, Mercator,....
-unutar stripa bi bilo puno nagradnih igara (recimo izlet u Disneyland u Parizu, Gardaland,...)
-u svim večim gradovima bi organizirao čuvanje djece, gdje bi roditelji doveli djecu na druženje, gdje bi djeca koja još ne znaju čitati, slušali pravljice odnosno kako njima netko čita taj strip ili im se prikazivaju disney crtiči
-organizirao bi crtačke radionice, gdje bi djeca mogla crtati Disney likove a onda bi najbolja dijela izložio u nekoj galeriji, muzeju ili knjižnici, ili barem avli njihove škole
-sponzorirao bi puno nekih evenata (koncerti, školski izleti, školska prehrana npr Piknik sa Mikijevim zabavnikom, takmičenja,...)
-tiskao bi majice, čaše, nakit, figurice, razglednice sa logotipom Mikijev Zabavnik. Kada bi video 40+ godišnjeg hipstera sa lumberjack bradom, naramnicama, Mikijev Zabavnik majicom, kako juri gradom na električnim skirou, znao bi da sam napravio dobar posao!
-i još puno toga






Probaj ovde: https://www.pravaiprevodi.com/




hvala poslao sam im mail pa da vidimo, hoče li mi odgovoriti
njofra32 Posted - 29/05/2019 : 10:24:55
Strip scena kod nas je odlična. Nikad bolja. Može i bolje.
Nove klince tojest ovu fejs generaciju može se privući kvalitetnim marketingom. Marketing je skup za izdavače. Ali se uvijek vrati. Indirektno i mi svi možemo sudjelovati u marketingu. Jedan kvalitetan strip, lijepo upakovan za poklon prijatelju za rođendan i eto ti marketinga. Ionako neznamo sta bi više poklonili za Božić, Uskrs, rođendan, obljetnicu. Strip.

teller Posted - 29/05/2019 : 10:14:09
Nije dobra scena kad je jedan obicni Alan Ford na novinskom papiru kod nas 4 eura...

I opet taj sekret papir..sacekam kraj tih vampira i ako ne poprave papir zbogom Alan Fordu zauvjek..i CPG ju narocito.
leshwolsh Posted - 29/05/2019 : 09:16:20
quote:
Originally posted by 1Euro

kada bi dobio licencu za upotrijebu imena i logotipa Mikijev Zabavnik v slovenščini onda bi:

-registrirao firmu Stripy d.o.o. (to mi je i inače nadimak)
-napravio jedan veliki piknik, gdje bi se djeca mogla igrati i družiti sa likovima iz Disney svijeta (maskotama) a odrasli družiti u VIP šotoru sa Playboy Minnie mouse i Jakica racman
-strip bi prodavali svugdje (kioski, striparnica (imamo samo jednu), po školama, online, interspar, Mercator,....
-unutar stripa bi bilo puno nagradnih igara (recimo izlet u Disneyland u Parizu, Gardaland,...)
-u svim večim gradovima bi organizirao čuvanje djece, gdje bi roditelji doveli djecu na druženje, gdje bi djeca koja još ne znaju čitati, slušali pravljice odnosno kako njima netko čita taj strip ili im se prikazivaju disney crtiči
-organizirao bi crtačke radionice, gdje bi djeca mogla crtati Disney likove a onda bi najbolja dijela izložio u nekoj galeriji, muzeju ili knjižnici, ili barem avli njihove škole
-sponzorirao bi puno nekih evenata (koncerti, školski izleti, školska prehrana npr Piknik sa Mikijevim zabavnikom, takmičenja,...)
-tiskao bi majice, čaše, nakit, figurice, razglednice sa logotipom Mikijev Zabavnik. Kada bi video 40+ godišnjeg hipstera sa lumberjack bradom, naramnicama, Mikijev Zabavnik majicom, kako juri gradom na električnim skirou, znao bi da sam napravio dobar posao!
-i još puno toga






Probaj ovde: https://www.pravaiprevodi.com/

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000