forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mali rendžer 32. - Blago

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 27/05/2019 : 16:28:28
Bilo je pitanje vremena - stigao lens flare u stripove!



Već u shop.strip-agent.hr i SnK

Od sutra na kioscima!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
RAKOSI4 Posted - 15/02/2021 : 01:24:16
quote:
Originally posted by ReemCP

Rakosi, ta priča "Skrivena dolina" je cijela stala u Ludens 32.
LU 32 (52-155).

Sjećam se da si tu i komentirao na recenziji: https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-178-skrivena-dolina/2328/

Jesi li mislio možda na priču iza nje što dolazi?



U pravu si , nešto sam pomiješa s krajem priče ,,Gospodarica mraka,,.

Moram obnovit znanje
ReemCP Posted - 13/02/2021 : 09:04:26
Rakosi, ta priča "Skrivena dolina" je cijela stala u Ludens 32.
LU 32 (52-155).

Sjećam se da si tu i komentirao na recenziji: https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-178-skrivena-dolina/2328/

Jesi li mislio možda na priču iza nje što dolazi?
RAKOSI4 Posted - 12/02/2021 : 22:54:23
Danas sam pročita strip, na kraju priče,, začarana dolina,, fali nekoliko stranica
lwood Posted - 30/05/2019 : 18:46:08
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by mogorovic

E, to bi već moglo biti tako! Onda izbriši Male bjegunce iz originalnog broja 67, kako si stavio u svojem popisu, jer je vjerojatno da Ludens samo prati (i dobiva matrice za tisak) originalno talijansko izdanje, a oni, valjda, znaju pravi redoslijed!? U LMS je sve to bilo tada ispreturano, Otmica i Sjena su bile iza Bitke za prugu, a prije Kaplara Frenkija, a Skrivena dolina tek poslije njih, tako nešto, tko će ga sve to pratiti...



Ažuriran popis!

Sad pogledah svoje VG,62-66. To je izlazilo 1969.znači punih 50 godina je prošlo.
Kruger Posted - 30/05/2019 : 11:29:40
Lu 32 - VG 66 (3-41 str), ostalo još 12 i pol listova to jest 25 stranica.
Spock Posted - 30/05/2019 : 07:36:18
quote:
Originally posted by mogorovic

E, to bi već moglo biti tako! Onda izbriši Male bjegunce iz originalnog broja 67, kako si stavio u svojem popisu, jer je vjerojatno da Ludens samo prati (i dobiva matrice za tisak) originalno talijansko izdanje, a oni, valjda, znaju pravi redoslijed!? U LMS je sve to bilo tada ispreturano, Otmica i Sjena su bile iza Bitke za prugu, a prije Kaplara Frenkija, a Skrivena dolina tek poslije njih, tako nešto, tko će ga sve to pratiti...



Ažuriran popis!
mogorovic Posted - 30/05/2019 : 00:27:06
E, to bi već moglo biti tako! Onda izbriši Male bjegunce iz originalnog broja 67, kako si stavio u svojem popisu, jer je vjerojatno da Ludens samo prati (i dobiva matrice za tisak) originalno talijansko izdanje, a oni, valjda, znaju pravi redoslijed!? U LMS je sve to bilo tada ispreturano, Otmica i Sjena su bile iza Bitke za prugu, a prije Kaplara Frenkija, a Skrivena dolina tek poslije njih, tako nešto, tko će ga sve to pratiti...
Spock Posted - 30/05/2019 : 00:21:54
U zanimljivostima mojih komentara su vidljive moje nedoumice oko crtača i redoslijeda u vidu nelogičnosti s naslovnicama koje ove obje priče nemaju u originalu.
Link:
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/kt-kt-vg-66-mali-bjegunci/32146/0/

Sutra moram ažurirati popis!
Hvala Ludensu!
Spock Posted - 30/05/2019 : 00:15:57
quote:
Originally posted by mogorovic

A u sljedećem broju je, pod naslovom "Na putu za Austin", praktično najavljena epizoda o Klaretinoj otmici. Jedino je Van Gogh poštovao izvorni redoslijed epizoda, koliko vidim po Spockovu popisu.



Sad sam skužio u čemu je problem. Vjerojatno je Ludensov redoslijed točan. Naime, Mali bjegunci nemaju naslovnicu, a broji samo šezdesetak stranica, pa je teško skužit gdje je izdana u originalu.
Van Gogh je sigurno ispremješao epizode da bi izdao u jednom broju zajedno s još jednom kratkom epizodom od šezdesetak str.
Znam da sam tu muku mučio s popisom jer mi scenaristi i crtači nisu odgovarali popisu.
Ukratko, Ludens redoslijed je točan originalnom!!
mogorovic Posted - 29/05/2019 : 23:26:11
A u sljedećem broju je, pod naslovom "Na putu za Austin", praktično najavljena epizoda o Klaretinoj otmici. Jedino je Van Gogh poštovao izvorni redoslijed epizoda, koliko vidim po Spockovu popisu.
Spock Posted - 29/05/2019 : 15:31:33
quote:
Originally posted by mogorovic

Evo ga omladino, danas dođe! No, nešto je tu zanimljivo. Nakon započete i završene epizode Začarane doline, nastavlja se sa kratkom epizodom o Malim bjeguncima. Kao i u LMS. Što kronološki nije točno, jer su, između te dvije epizode, u originalu još dvije epizode (Klaretina otmica i Sjena). Kao da se Ludens ugledao na Dnevnik i jednostavno preuzeo njihov netočan redoslijed epizoda. Naravno, tu je zanimljivo i Kitovo pojavljivanje u naredničkim činovima i staroj odori, što, kako su uočili neki forumaši, znači da je, kronološki ranije nacrtana epizoda, ubačena kasnije u službeni redoslijed izdavanja.



Ajoj, to komplicira i vođenje popisa.
mogorovic Posted - 29/05/2019 : 14:39:46
Evo ga omladino, danas dođe! No, nešto je tu zanimljivo. Nakon započete i završene epizode Začarane doline, nastavlja se sa kratkom epizodom o Malim bjeguncima. Kao i u LMS. Što kronološki nije točno, jer su, između te dvije epizode, u originalu još dvije epizode (Klaretina otmica i Sjena). Kao da se Ludens ugledao na Dnevnik i jednostavno preuzeo njihov netočan redoslijed epizoda. Naravno, tu je zanimljivo i Kitovo pojavljivanje u naredničkim činovima i staroj odori, što, kako su uočili neki forumaši, znači da je, kronološki ranije nacrtana epizoda, ubačena kasnije u službeni redoslijed izdavanja.
Dukidule Posted - 29/05/2019 : 10:53:03
quote:
Originally posted by teller

da,,Spock radi sijajan posao i svi kitoljubci smo mu zahvalni..


mogorovic Posted - 28/05/2019 : 13:55:09
Za svu nestrpljivu dječicu - danas ga nema na kioscima! Lažna uzbuna, odnosno Potrčkova najava.
King Warrior Posted - 28/05/2019 : 07:58:45
quote:
Originally posted by velka031

Odličan Rotundo


Iskreno, ove MR naslovnice su daleko ispod njegovih mogućnosti.
velka031 Posted - 28/05/2019 : 07:38:05
Odličan Rotundo
mogorovic Posted - 27/05/2019 : 23:46:59
Hm... ovdje su se, počevši sa Skrivenom dolinom, naslagale tri priče zaredom sa manjim brojem strana, od stotinjak do cca 120 strana, tako da će Skrivena dolina sigurno početi i završiti u ovom broju.
Spock Posted - 27/05/2019 : 22:36:12
quote:
Originally posted by teller

da,,Spock radi sijajan posao i svi kitoljubci smo mu zahvalni..



Hvala! Drago mi je da si zadovoljan mojim radom na ovom meni najsimpatičnijem junaku.

Usput, recenziju za priču iz ovog broja (Skrivena dolina) sam davno napisao i poslao, pa bi uskoro trebala biti i objavljena.
Riječ je o iznimno upečatljivoj priči s pomalo neozbiljnim scenarijom.

Za razliku od većine opuštajućih i komičnih Tellerovih priča, ova potiče na malo ozbiljnije razmišljanje.
Ukratko, priča koja se ne zaboravlja nedugo nakon čitanja, a da se mogla scenaristički bolje odraditi - mogla je!

PS: Ludens opet radi standardnu grešku. Na naslovnicu stavlja ime epizode koja završava u ovom broju, a naslovnica se odnosi na "Skrivenu dolinu" koja počinje i mislim da bi čak trebala i završiti u ovom broju.
teller Posted - 27/05/2019 : 22:21:58
da,,Spock radi sijajan posao i svi kitoljubci smo mu zahvalni..
Spock Posted - 27/05/2019 : 21:49:35
quote:
Originally posted by danielp

jel negde odavde krecu dobre epizode?



To je relativan pojam. Iskreno, ova i slijedeće epizode mi nisu nešto. Do sada su mi bile najbolje Lavezzolijeve od Killer Jima (SR 28) do Novog Kantona (SR 39-41). Da, pogotovo su mi bolje od Canzijevih brljotinja kao Ku Klux Klan ili 1000 i jedna klopka!

U mom popisu po epizodama imaš link s mojim osvrtom za svaku epizodu do SR 71). Dalje još nisam stigao. Mislim da ti to može pomoći kao odgovor na tvoje pitanje.

Link:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50119
teller Posted - 27/05/2019 : 21:48:45
quote:
Originally posted by danielp

jel negde odavde krecu dobre epizode?



pa manje više...nije to još vrh ali je blizu..
meni prekretnica na Malom Rendžeru predstavlja priča TAJANSTVENI ZAMAK, a taj stiže več u 38 broju ove edicije...
ko je do sada još neudlučan možda da se sada pridruži ne tako mali masi ljubitelja Kit Tellera!
Teller je redovan ko mjesečnica kod djevice ..pa je toi naznaka da se dobro prodaje i postoje velike šanse da kompletiramo još jedan krasan serijal...
danielp Posted - 27/05/2019 : 21:37:09
jel negde odavde krecu dobre epizode?
teller Posted - 27/05/2019 : 19:20:13
quote:
Originally posted by wolf

Evo Telleru alternativa za Vroči Kaj!



Kurbarija ne prolazi više ...danas su u modi rendžeri!
wesskowaz Posted - 27/05/2019 : 18:37:04
Ok naslovnica. :)
Pazarice se, naravno.
RAKOSI4 Posted - 27/05/2019 : 18:22:27
LMS Začarana dolina, odlična epizoda, fantastično-emotivna, čak pomalo i neobična. Obavezna kupovina

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000