forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Rock je...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonto Posted - 18/10/2016 : 13:30:15
...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Sneaksie Thiefsie Posted - 31/12/2023 : 20:45:28
globinjo Posted - 10/12/2023 : 15:15:35
quote:
Originally posted by Paka01

https://www.loudersound.com/news/an-original-photograph-of-the-mysterious-figure-on-the-cover-of-led-zeppelin-iv-has-been-found-in-an-old-photo-album-and-hes-been-identified?utm_medium=social&utm_campaign=socialflow&utm_source=facebook.com&utm_content=classic-rock


paka, potpis u dva reda...
Sneaksie Thiefsie Posted - 08/12/2023 : 22:22:12
umro Chiba Yusuke pevac benda The Birthdays, Thee Michelle Gun Elephant... (vidi moj spot-poruku iznad)
Paka01 Posted - 08/11/2023 : 11:04:00
https://www.loudersound.com/news/an-original-photograph-of-the-mysterious-figure-on-the-cover-of-led-zeppelin-iv-has-been-found-in-an-old-photo-album-and-hes-been-identified?utm_medium=social&utm_campaign=socialflow&utm_source=facebook.com&utm_content=classic-rock
Sneaksie Thiefsie Posted - 13/09/2023 : 21:28:46
Paka01 Posted - 26/08/2023 : 12:46:15
Jučer je umro Bernie Mardsen, bivši član Whitesnakea, koji je operirao za vrijeme njihove ranije blues faze. Koautor je gomile njihovih poznatih pjesama. Iako je ona kasnija glam faza benda možda popularnija, godine dok je Mardsen bio član benda mi postaju sve draže i draže kako vrijeme prolazi. Odlični su to albumi, a Mardsenov zvuk gitare, melodije i riffovi su tip top. Ritmično, melodično, klizi samo tako.
fandango Posted - 12/07/2023 : 10:04:18

Prilicno dobar pregled saharskog rocka:

https://www.portalnovosti.com/kroz-pustinju-i-prasinu-1

globinjo Posted - 28/03/2023 : 16:13:17
quote:
Originally posted by Paka01

Ima ima


same here
Paka01 Posted - 28/03/2023 : 15:44:05
Nekako sam ga uvijek ignorirao, no izgleda da Dino Jelusić radi odličnu muziku. Meni je ovo prva liga:

vukozec Posted - 28/03/2023 : 14:16:11


60s/70s win again, a zadnjih 20 godina suck as expected.
Paka01 Posted - 11/03/2023 : 11:37:33
Zanimljivu stvar sam naišao
Najstarija snimka koncerta AC/DC-a, snimljena je 1974. godine dok su praktički svirali jako puno obrada, znači iz vremena prije nego je Bon Scott došao na mjesto vokala.
Postava je sljedeća:
Dave Evans - vokal
Angus Young - lead gitara
Malcolm Young - ritam gitara, vokal
Colin Burgess - bubnjevi
Rob Bailey - bass

Cromwell Posted - 06/03/2023 : 15:15:47
quote:
Originally posted by Paka01
Ne bih rekao da sam neki ekspert za ovaj bend, no kad me uhvati faza slušanja ih, ne mogu se skinuti.


E to je to! Znači ipak nisam lud, odnosno nisam jedini lud. :D
Meni su sjeli tek prije par godina (točnije, prvi lockdown) a do tada sam ko i Tonto detaljno preslušao samo 2112, ali nikad mi to nije u potpunosti leglo pa sam u par navrata pokušao preslušati diskografiju. A na početnim albumima bi vrlo brzo popizdio na nevjerojatno meketav vokal i prsti bi mi samo skočili na shift+delete.
Je slažem se, i meni su bolji ovi 80's albumi odnosno Grace under Pressure ne mogu izbaciti iz glave. Jednostavno ne mogu. Moving Pictures i Power Windows su isto genijalni da. Mystic rhythms, Limelight i Camera Eye mi se također prečesto vrte po tintari, a ove od devedesetih nadalje još uopće nisam slušao tako da me to tek čeka a usto i istinski raduje. Preslušat ću onda taj Clockwork preko reda jer si mi sad bacio benzina na oganj!
Tonto Posted - 06/03/2023 : 11:54:51
Samo sam 2112 slusao temeljito, ostalo onako letimicno na preskoke.
Paka01 Posted - 06/03/2023 : 11:53:07
Ima ima
Odlični su, strašno slojeviti, no uvijek zanimljivi za slušanje. Najdraži mi je run albuma recimo od Permanent Waves do Power Windows, znači ta faza kad su malo po malo (suptilno i s ukusom) ubacivali pop i new wave elemente u pjesme. Moving Pictures i Power Windows su mi dva albuma koja su mi baš zapela najviše u uhu. Volim i njihovu ranu fazu, no nešto je manje slušam... 2112 je fenomenalan prog rock/metal album i s razlogom je klasik. Kasniju fazu sam nešto manje slušao, no recimo posljednji njihov album, Clockwork Angels, je baš baš odličan i pravi primjer kako moderni prog rock koji graniči s metalom treba zvučati.

Ne bih rekao da sam neki ekspert za ovaj bend, no kad me uhvati faza slušanja ih, ne mogu se skinuti.
Cromwell Posted - 06/03/2023 : 09:16:54
Ima li forumaša koji slušaju Rush?
Prije par dana sam bezveze pogledao neki live i od tada ih ne mogu skinuti sa playliste. Po noći se budim petnaestak puta i umjesto da mi se po glavi vrte standardne brige i problemi mozak mi svira isječke iz diskografije. Ne znam da li je to zapravo dobro ili da se zabrinem
Poli Posted - 19/02/2023 : 22:42:01

heh - 10 classic songs written under the influence

https://faroutmagazine.co.uk/10-classic-songs-written-under-influence/

Paka01 Posted - 13/02/2023 : 14:33:11
Splitski bend Stereotrip je izbacio novu stvar.
Meni sve bolja svakim novim slušanjem, zaraznu melodiju ima i sveukupno mi skroz dobro zvuči. Podsjeća me na nešto, al nikako se ne mogu sitit na šta.
Btw, ove subote sviraju u Makarskoj.

ŠAŠ Posted - 24/01/2023 : 07:35:50
Poll:
nikad življi

________________________________________
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by ivanl

Sve u svemu, glazba se prvenstveno prima i dozivljava uzivo. Zato i postoji. Sve je to lijepo poslusati na vrhunskom uredaju i pravim zvucnicima, ali svirka uzivo je sve. Kad ti vidis doslovno performans, vjestinu i radost muziciranja pred sobom i svojim usima.

Ne.
To je isto kao i da kažeš da se piva prvenstveno pije samo u birtiji dok na televizoru igra repka. Piva se duhovno doživljava i u hladu ispod oraha/smokve nakon što pokosiš travu i podšišaš živicu, tak da- neke strasti su multinamjenske i tu nema ispravnog i neispravnog.
Evo KuntaKinte spomenuo Suede i Tool. Od oba benda jako volim prva tri albuma ali ne bi ih otišao pogledat u neku cementnu koncertnu dvoranu za ništa na svijetu. No ovako u prirodi uz večernju ljetnu sparinu bi to bilo jedno sasvim sexy duhovno iskustvo.





Poli Posted - 23/01/2023 : 15:14:55

Pa je, zabavno je vidjeti koliko redikula i retarda postoji. Ono, kao da to vec sami ne znamo, ali "prijatno" se svaki put iznenaditi koja hrpa neandertalaca postoji među nama. :D :D


Tonto Posted - 23/01/2023 : 10:54:02
quote:
Originally posted by lwood

https://www.muzika.hr/fanovi-floyda-reagirali-na-woke-naslovnicu-reizdanja-the-dark-side-of-the-moon/



Ovaj trend pisanja clanaka konstruiranih od prenosenja komentara mi je bas super.
vukozec Posted - 23/01/2023 : 10:32:28
Još nisam ušao u zečju rupu deluxe izdanja.
lwood Posted - 23/01/2023 : 10:22:45
Kupuje li ko ovo? Ima prednardzba u db.
https://dancingbear.hr/en/trgovina/pink-floys-the-dark-side-of-the-moon-50th-anniversary-deluxe-box-set/
lwood Posted - 23/01/2023 : 10:20:16
https://www.muzika.hr/fanovi-floyda-reagirali-na-woke-naslovnicu-reizdanja-the-dark-side-of-the-moon/

Sneaksie Thiefsie Posted - 12/11/2022 : 18:21:23
Yoshiki, Hyde, Miyavi & Sugizo = The last rockstars
emirem Posted - 21/10/2022 : 15:40:00
Bio prije desetak dana na Deep Purple, ono 3-4000 ljudi. Zamjenski gitarista McBride izvrstan, slican Tim Robbinsu.
Zovu me lege na "legends of rock",kako nema nista drugo, osim Sepulture, koja me ne zanima, idem bar taj tribute poslusati.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000