forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta se dešava sa Darkwoodom, očito nije dobro?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
maelstrom Posted - 24/05/2019 : 15:47:51
Vidim da se na svim forumima ljudi boje da konkretno potegnu ovu temu i da se ozbiljno debatuje po tom pitanju, pa ću eto ja to uraditi ne plašeći se pritom da li će neko na mene da "baci drvlje i kamenje".U suštini, nikakav ja stav ne iznosim već samo konstatujem stanje stvari i postavljam pitanje šta sledi u narednom periodu?

Očito nešto nije u redu jer sem Stripoteke trenutno ništa ne izbacuju iz štampe, a sada kada je prošao i njen jubilarni broj, videćemo kakav će i tu tempo biti.U suštini, posle sajma knjiga, sem Stripoteke i još par izdanja koja su već bila u pripremi ništa nisu izdali, a to je već ozbiljan vremenski period.
Da stvar bude gora, nedavno su imali veliku rasprodaju gomile njihovih izdanja po izuzetno povoljnim cenama, to se obično radi kada je neko očajan i sprema se da zatvori firmu (iskreno se nadam da to nije slučaj).
Takođe, Darkwoodova izdanja su se iznenada u velikom broju pojavila i u velikim supermarketima, takođe pretpostavljam radi rasprodaje.

Ono što je možda najgori pokazatelj situacije jeste činjenica da i sama striparnica funkcioniše gore nego ikada od početka njenog rada što je bilo poprilično davno.Uvoz je nikada ređi, a kada se i uveze nešto to je u sve manjem broju, plus dosta izdanja tu i nedostaje.

Takođe, imali smo pre izvesnog vremena i onu neprijatnu situaciju između Darkwooda i Čarobne knjige, tada su svi listom stali na stranu Darkwooda, a eto vidimo šta se sada dešava sa Darkwoodom, dok Čarobna knjiga radi punom parom.

Iskreno se nadam da je samo reč o trenutnoj krizi koja će biti prevaziđena jer je Darkwood jedan od stubova strip scene kako u Srbiji, tako i na području bivše SFRJ i učinili su u proteklom periodu zaista mnogo dobrih stvari.Izdanja su im kvalitetna sa sasvim pristojnim, često i veoma povoljnim cenama.
No, vučeni su i neki pogrešni potezi, to se dešava svima, neka moja zamerka jeste što su sve na neki način pokušavali da gurnu pod tepih, opravdaju i da negiraju postojanje bilo kakvih problema, a sada kada to ne mogu više da urade, jednostavno samo ćute.

U svakom slučaju, želim iom sve najbolje i da se izvuku iz ove nezgodne situacije i da nas uveseljavaju novim izdanjima još dugo.Ne mora to biti više u takvom obimu i sa tako povoljnim cenama kao ranije, ali bitno je da budu prisutni (pritom ne bih voleo da postanu novi Beli put ili System Comics jer je to puko bitisanje na krajnjem minimumu).

Šta ostali misle o ovoj temi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
wesskowaz Posted - 06/07/2020 : 21:34:02
Verovatno i mange idu dalje?
going going Posted - 06/07/2020 : 21:20:42
quote:
Originally posted by night

Korto, Modesti I Paniser bi trebalo da se nastave. Ken...ja prelazim na SA, mislim da od njihovog Kena nema nista.

I Kalvin i hobs...
night Posted - 06/07/2020 : 17:36:38
Korto, Modesti I Paniser bi trebalo da se nastave. Ken...ja prelazim na SA, mislim da od njihovog Kena nema nista.
jagodanbg Posted - 06/07/2020 : 16:51:37
Ja se nadam 4-tom Panišeru
Red Marquis Posted - 06/07/2020 : 16:04:00
Nadam se da u DW imaju neku strategiju, sad kad je BG Salon otkazan, a po svemu sudeći i Sajam čeka ista sudbina da ipak dočekamo barem 2 Korta ove godine uprkos svemu. Neće im vredeti stara taktika čekanja jednog događaja u godini.
wesskowaz Posted - 06/07/2020 : 14:50:13
Kažu da je im prošli put nije štampan kompletan tiraž.
tutto maxim Posted - 06/07/2020 : 14:39:18
Jel to urađen reprint Duha u oklopu?
going going Posted - 18/06/2020 : 19:52:30
Kako nema Lige pravde 2 SC na ovom popustu, vec samo HC? Je l to izdanje rasprodano?
jagodanbg Posted - 18/06/2020 : 15:48:06
alaniusfordius Posted - 26/11/2019 : 10:45:17
Meni su obe ruzne. Najvise mi se dopadaju one stare Kastermanove/Komunine
anto Posted - 23/11/2019 : 14:57:21
bogami jesu;to sam isto pomislio i ja kad sam video najave na dw forumu - pogotovu mi je prelepa samarkandska.
Dr. Zistis Posted - 23/11/2019 : 14:32:07
Prelepe naslovnice su odabrane za nove brojeve Korta
anto Posted - 22/11/2019 : 22:28:42
još bolje da je išao Ralf Azam.
lwood Posted - 22/11/2019 : 22:08:53
Bolje da su stavili torgala nego Korta.
shalilo6 Posted - 22/11/2019 : 21:16:10
Ajde neka, nije baš da kupujem puno njihovih izdanja ali isto mi drago da se pomalo vraćaju.
dragan4e Posted - 22/11/2019 : 12:53:16
dragan4e Posted - 21/11/2019 : 21:13:23
quote:
Originally posted by going going

A gde se stampa Korto?

U Sloveniji.
velka031 Posted - 21/11/2019 : 21:09:57
Šta je sa Torgalom?
going going Posted - 20/11/2019 : 00:36:17
A gde se stampa Korto?
tex ciller Posted - 19/11/2019 : 16:40:29
Hmm, znam i da štampanje nije u Srbiji kao i da se očekuju epizode 7 i 8. Svejedno, hvala.
alaniusfordius Posted - 19/11/2019 : 15:48:25
Koliko ja znam, Korto se ne stampa u Srbiji i DW jednostavno ne moze na utice na desavanja u stampariji.

Isto vredi podsetiti da su sada na redu epizode 7 i 8 zato sto je zbog problema u koje je DW zapao propusten termin kada se stampane epizode 5 i 6...
tex ciller Posted - 19/11/2019 : 13:15:39
Ima li iko pouzdaniju informaciju hoće li Korto izlaziti ove godine uopšte. Bilo je najave na Sajmu ali nisu izašle...
anto Posted - 15/11/2019 : 17:08:34
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by anto

E. K. Sigar: POPAJ, nedeljne epizode 1930 - 1932. (Komiko)

Sem ako nije došlo do neke sinergije između Darkvuda i Komika, rekao bih da si promašio temu. :)

ha,ha,ha....ladno jesam!
alaniusfordius Posted - 15/11/2019 : 17:05:24
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by alaniusfordius

Danas sam zvao DW radnju, nadaju se da Korto stize u utorak - dakle zovem u sredu...

Utorak ove godine?
Ajde kako god, čekamo 15 meseci na novog Korta, istrpećemo i ovo kašnjenje.

Sledeci utorak - ako su lagali mene i ja lazem vas...
Red Marquis Posted - 15/11/2019 : 17:03:43
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Danas sam zvao DW radnju, nadaju se da Korto stize u utorak - dakle zovem u sredu...

Utorak ove godine?
Ajde kako god, čekamo 15 meseci na novog Korta, istrpećemo i ovo kašnjenje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000