forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Kolor 7 - "Wandering" Fitzyjeva pravda

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 29/05/2019 : 20:58:52
Puno je godina prošlo, a još niti jedne sijede...



Scenarij: Giorgio Giusfredi
Crtež: Mauro Laurenti

Broj originala 7.

30.05. u SnK i shop.strip-agent.hr
Od 31.05. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 26/07/2019 : 20:08:08
@Curunir - bio sam o ovom nazivu pričao sa ekipom na drugom forumu, pa je jedan kolega dobro objasnio, da čak ovaj naziv i nije toliko pogrešan, evo citat:

quote:
Zamjena skupine s genitivom skupinom s posvojnim pridjevom, npr. nije kulen Slavonije nego slavonski kulen, nije kobasica Kranja nego kranjska kobasica, nije nepravda Ivana Ivanovića nego Ivan Ivanovićeva nepravda, nije pravda Wandering Fitzyja nego Wandering Fitzyjeva pravda itd.

Zvuči nezgrapno jer je nezgrapno ime. Da je npr. Ivan, bilo bi Ivanova pravda, a ne pravda Ivana.



Opet, jedan drugi kolega se dobro dosjetio, da smo u Ludensu imali sličan primjer naziva, ali ovaj put kod Texa. Dao je za primjer br. 145: Šume Oregona, a nisu glasile npr. Oregonske šume. Tako da se možda moglo ovdje ipak staviti Pravda "Wandering" Fitzya, bolje bi zvučalo.
anto Posted - 17/07/2019 : 15:45:46
Priče o Zagorovoj mladosti vazda su bile nešto specijalno;doduše,sad mogu samo da setim klasika Zagor priča,ali siguran sam da ima još neka.

U "Wandering" Fitzyjevoj pravdi ( majko mila,nakardnog li prevoda;Pravda Skitnice Ficija je samo malo drugačije a toliko lepše) Zagi nam pripoveda priču koja se tiče čoveka koji ga je naučio da baca sekiru,a u koju su upetljani njegovi poznanici iz tinejdžerskih dana,pa su tu bila neka ubistva,tajanstveni ubica i tako to.

Nekako mi je priča isforsirana,isilovana...ne znam,baš mi je ostavila bled utisak.Sa druge strane,Laurenti koga cenim (pogotovu posle Močvare robijaša,jedne od najboljih Zagorovih epizoda),ovako obojen mi je takođe bledunjav.

Sve u svemu,nije ovaj kolorac ni loš,recimo 2.5/5,ali ni blizu nekih hvalospeva koje sam video za njega.


edit:opa - 12000-ti post (na DW forumu) mi je baš na Zagorovoj temi;eto šta ti je podsvest;'vamo kao pljujem ovog junaka,a baš njemu posvećujem jubilarno postovanje.
dzoni Posted - 03/07/2019 : 13:01:55
4 strane na ovom topicu i samo par reci o stripu ???

sasvim ok epizodica...dobra za opustanje
solar Posted - 28/06/2019 : 22:31:35
Recenzija, link:

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-koza-7-wandering-fitzyjeva-pravda/2235/
DragonSlayer Posted - 17/06/2019 : 00:30:26
Uđem u temu da vidim kakvi su komentari na epizodu, a ono većina toga prepucavanje oko nekih sasvim lijevih stvari, žalosno.

Ne kupim svaku epizodu redovnog Zagora, u zadnje vrijeme uglavnom popunjavam rupe u kolekciji, ali moram priznati da me se dojmila ova naslovnica.
Sam dizajn slike podsjeća na "Prošlost Jima Gitare" iako ruku na srce ovaj crtež je duplo bolji. Unutar stripa Laurenti nije na istoj razini, inače meni jedan od osobno boljih crtača, koji iako ne crta Zagora kako smo navikli ima prepoznatljiv i osebujan crtež, u ovoj epizodi kao da se želi više približiti Ferrijevom, njegov Zagor uopće ne djeluje onako tarzanovski kao inače već više kao neka kombinacija između Vernija i Sediolija samim time mu ni žene ne djeluju onako atraktivno, no možda će se to drugima više svidjeti s tim da čovjek nije baš omiljen...

Za ovog Giusfredija nikad nisam čuo, a kako sam se na Dylanu navikao na strah od nepoznatih imena imao sam poprilično niska očekivanja.Na prvu bi čovjek pomislio da će to biti jedinstvena priča koja je s ralogom smještena u Zagorovu prošlost, ali ništa od toga, u stvari ne vidim nikakvih razloga zašto ovo ne bi bilo smješteno u redovnu seriju uz neke preinake, o Zagoru niti Fitzyju ne saznajemo baš ništa nova. Radnja je smještena na neimenovanom jezeru uz koje je Zagor s Fitzyjem proveo neko vrijeme, dječak Percy koji je rođen sa deformacijom lica te uvijek izgleda kao da se smije je zaljubljen u Adah,njegovu vršnjakinju za koju se otima i mladi nasilnik Rafe, tu je i Madame Jelena(?), Percyjeva majka te Fitzyjeva ljubav. Kada indijanac Cayuga biva ubijen, te mu je lice rasparano od uha do uha, Percy biva okrivljen, a Zagor i Fitzy moraju naći pravog krivca prije nego ga indijanci srede. Uz nekoliko obrata saznajemo identitet serijskog ubojice, no nažalost iako neočekivan nije ispunio očekivanja ni najmanje. Moram priznati da me baš razočaralo da lik koji ide okolo i divlje masakrira indijance nema nikakvu drugu motivaciju doli najobičnijeg novca. Zlatna žila- kliše koji je do sada iskorišten i previše puta je razlog zašto se čovjek ponaša kao apsolutni sociopat, više nego antiklimatično.
Stvar koja m baš uzrujala, a možda sam u krivu jest to što Zagor kaže da ga je Fitzy naučio kako izrađivati sjekiru koja je s jedne strane naoštrena, a s druge tupa, e sad možda ja nisam stručnjak, ali u ovih tristotinjak epizoda Zagora koliko sam pročitao definitivno sam siguran da je Zagorova sjekira oduvijek bila tupa što se vidi i na samoj naslovnici, samo se nadam da se ovaj Giusfredi ne misli zajebavati s kontinuitetom. Usred priče Zagor kaže da priču o svojoj prošlosti nikad ne priča, a onda u sljedećih pet strana prepričava događaje "Zagor priče...".
Strip definitivno ima mana, ali usprkos tome je čitljiv i svrstao bih ga u prosječne epizode, završetak mi je najupečatljiviji dio, ali za to ga pročitajte sami.


Usputna zapažanja

Chico se susreće sa njemu nepoznatom igrom koju su smislili englezi "Pikado"


Percy je rađen po Čovjeku koji se smije, književnom liku kojeg je smislio Victor Hugo, a poslužio je kao inspiracija za Jokera, čak mu je i indijansko ime "Čovjek koji se smije"
Anto_123 Posted - 13/06/2019 : 12:25:49
quote:
Originally posted by ivanl

Meni se bas suprotno, jako svida Brad Barron i njegov mini serijal...nista, uzimam obavezno pa cu procitati. Kad se Zagor mogao susresti s Dragonerom moze i s Bradom.

Upravo tako.
ivanl Posted - 13/06/2019 : 10:04:52
Meni se bas suprotno, jako svida Brad Barron i njegov mini serijal...nista, uzimam obavezno pa cu procitati. Kad se Zagor mogao susresti s Dragonerom moze i s Bradom.
Anto_123 Posted - 12/06/2019 : 06:55:32
Pročitao sam samo jedan njegov samostalni strip pa ga kao lik dobro i ne poznajem.Ne bih sad da pričam o radnji samog stripa zbog onih koji će ga uskoro pročitati. Reći ću samo ono što je bilo i za očekivati.Odmah su postali ekipa.Jedino , kažem opet prekratko da bi se razvila neka kvalitetnija priča.Naravno pravi ljubitelj Zagora kao ja će i ovu priču staviti na stranu u kolekciju , ali ne znam kad i hoću li joj se ikada više vratiti
ivanl Posted - 11/06/2019 : 22:15:04
Kako se snasao Brad Barron sa Zagijem?
Anto_123 Posted - 11/06/2019 : 17:39:04
Kako radim vani ,tek sam ovih dana pročitao ovu priču.Naravno da nije kao Zagor priča ali svakako ima svoje draži.Gotovo isti dan sam pročitao i Zagor/Bred.B. BOP od VČ i ma koliki Zagorovac bio ,a bome jesam, ne mogu za ovu priču dati dobar komentar.Pokušali su ugurati u 130 strana nešto... ne znam, nije to , to. Akronjani su za ovu priču remekdjelo.
1Euro Posted - 09/06/2019 : 10:59:18
quote:
Originally posted by solar

Putovat ćeš ti van ovog foruma.

Devedeset posto ljudi ovdje, uključujući i mene, nisu čitali ovu priču i spojlanje na ovaj način krajnje je bezobrazno.



totalno mi je uništio gušt čitanja....stvarno ovakvo spojlanje ne vodi nikud.
Bilo mi je glupo uopšte čitati jer sam znao tko je ubojica, jer je ovaj VALTER to napisao a inače ne bi nikada sumnjao u tu osobu, pa bi me onda iznenadilo kada bi to SAM PROČITAO a ovako mi je taj gušt oduzet,...bez veze stvarno. Zaslužio je VALTER veču kaznu, kao opomena drugima, da se ovakve stvari ne rade.
kifi Posted - 07/06/2019 : 21:47:44
Kakav je to Zagor kada je Jocker od Batmana glavni lik?
Tonka24 Posted - 06/06/2019 : 22:16:51
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by Tonka24

Baš me zanima što se ima novoga reći o Fitzyju. Drugi Zagorov tata, stvarno je ostavio odličan dojam ( barem na mene ) u svom prvom pojavljivanju "Zagor priča".
Čovjek koji je napustio " moderan " svijet i otišao živjeti samačkim životom u divljinu, koliko me reminiscencija dobro služi, čovjek bez mrlje na sebi u prošlosti.

Jedan je ZAGOR PRIČA.Jedan i neponovljiv. A otkako nema Ferrija svi ovi nastavci mi više djeluju kao neko silovanje na Zagijevu prošlost...
Nego-jesam li ja previdio ili nije bilo najave od nikoga za TEX KLASIK u boji br.9 ?!


Ovo malo novijih priča što sam čitao nisu me oduševile, na tu temu, tako da se možemo složiti.
Bila ti je najava za Texa, evo:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50519
zlatko900 Posted - 06/06/2019 : 22:09:40
quote:
Originally posted by Tonka24

Baš me zanima što se ima novoga reći o Fitzyju. Drugi Zagorov tata, stvarno je ostavio odličan dojam ( barem na mene ) u svom prvom pojavljivanju "Zagor priča".
Čovjek koji je napustio " moderan " svijet i otišao živjeti samačkim životom u divljinu, koliko me reminiscencija dobro služi, čovjek bez mrlje na sebi u prošlosti.

Jedan je ZAGOR PRIČA.Jedan i neponovljiv. A otkako nema Ferrija svi ovi nastavci mi više djeluju kao neko silovanje na Zagijevu prošlost...
Nego-jesam li ja previdio ili nije bilo najave od nikoga za TEX KLASIK u boji br.9 ?!
ReemCP Posted - 03/06/2019 : 00:42:37
quote:
Originally posted by kifi

Pa kad je to štampano kad je na zadnjoj stranici najava za Kena broj 5?


Zanimljivo, gledam u Quebrasco-ovoj temi i Ken 5 je izašao 28.3. Bit će da je ovaj kolorac već tad bio spreman.
Duke Zill Posted - 02/06/2019 : 21:35:21
Jako mi se svidjela ova priča. Jednostavna je i baš me dirnula.
Nešto novo smo naučili o mladom Zagoru i njegu mentoru te se ne bih bunio kada bi ponovno čitali neku sličnu priču iz Zagorove mladosti.

Također,u krupnim kardovima na str. 63 i 73, šerif me izgledom podsjetio na Terencea Hilla.
ivanl Posted - 02/06/2019 : 20:13:47
Gledaj, nagore, svatko od nas, i sve na ovom svijetu ima svoje mjesto u poretku. Kako smo se tu nasli,slucajno ili sa nekom svrhom, manje je bitno, i ne mozemo o tome suditi, nismo dovoljno potkovani, nitko od nas...
Bit je da mirno odradis ovo posudeno vrijeme koje ti, (nama), predstoji.
I pasji izmet ima svoju svrhu i smisao. Ponekad ga tako i ugazis na cesti... nezgodno je i bar neugodno reci cemo, ali rijesivo je... I kad ga eliminiras, ocistis, speres, zaboravis na neugodu...Jednostavno ides dalje...
nagor Posted - 02/06/2019 : 15:24:06
quote:
Originally posted by VALTER

Nullum crimen sine lege. Nema izbacivanja dok spojlanje nije zabranjeno važećim Pravilima!



Sada bih ti volio reći da si smeće od čovjeka ali neću jer je zabranjeno po važećim Pravilima.
tinton Posted - 02/06/2019 : 14:52:33
Ako Zagor nije umro na kraju, nije pravi spoiler.
VALTER Posted - 02/06/2019 : 14:38:31
Nullum crimen sine lege. Nema izbacivanja dok spojlanje nije zabranjeno važećim Pravilima!
lwood Posted - 02/06/2019 : 14:28:10
quote:
Originally posted by nagor

Ionako bi tog trola trebalo izbaciti zbog politike. Pije krv onim svojim političkim linkovima ko onaj iritantni ljetni komarac. Ne shvaćaš ga ozbiljno, ali svejedno donosi bolest.

ja bi dopušta politiku ali za spojlanje bi izbaciva.
verab Posted - 02/06/2019 : 13:13:08
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by VALTER

Čekaj, ti namjerno trolaš kraj?

Ojbmtižvot

Čak i da samo trolaš bezveze odnosno da nije tako kako si rekao, opet ubijaš dio gušta kod čitanja stoga još jednom tako nešto napravi i slijedi kazna.

mladjo



Kakav je to izraz "trolati kraj"?




prcati sljedbu sa spojlerom?
tinton Posted - 02/06/2019 : 12:57:17
quote:
Originally posted by VALTER

Čekaj, ti namjerno trolaš kraj?

Ojbmtižvot

Čak i da samo trolaš bezveze odnosno da nije tako kako si rekao, opet ubijaš dio gušta kod čitanja stoga još jednom tako nešto napravi i slijedi kazna.

mladjo



Kakav je to izraz "trolati kraj"?
nagor Posted - 02/06/2019 : 10:41:57
Ionako bi tog trola trebalo izbaciti zbog politike. Pije krv onim svojim političkim linkovima ko onaj iritantni ljetni komarac. Ne shvaćaš ga ozbiljno, ali svejedno donosi bolest.
solar Posted - 02/06/2019 : 10:22:01
Putovat ćeš ti van ovog foruma.

Devedeset posto ljudi ovdje, uključujući i mene, nisu čitali ovu priču i spojlanje na ovaj način krajnje je bezobrazno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000