forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor: Fuzija Ludensa i Slobodne Dalmacije

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dwayne_Looney Posted - 31/05/2019 : 19:14:03
Dakle, zanima me hoćete li prestati kupovati Zagor Extra nakon što se spoji s prvim brojem Zagora "Slobodne Dalmacije"?

Poželjno je da obrazložite svoj razgovor. Ako je tema već postojala imam slabo pamćenje i molim njeno brisanje.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonka24 Posted - 10/06/2019 : 22:15:10
Utrka sedam strelica izlazi 100 %.
roby05 Posted - 03/06/2019 : 14:27:02
Jos malo i gotovo,sto se mene tice.
Stare,dobre i najbolje epizode vec imamo,tako da ove "nove,novije..." ne namjeravam kupovati.Proba sam,ali ne ide...Prakticki,negdi di je stala ZS,stajem i ja.
ReemCP Posted - 03/06/2019 : 00:48:35
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

E baš su momački izmiješali. Mislim da ću stati na Ludensovom broju 93, znači 24 (ili je 25?) broja odnosno 2 godine nakon spajanja.


Da je netko planirano išao ih tako izmiješati, mislim da ne bi uspio

quote:
Originally posted by emirem

Bilo bi bezveze da ide drugacije od onoga kako su autori i izdavaci u sbe odlucili.


Ako ponove orginal #300, ja ga ladno preskačem Kao što sam preskočio nedavno i ponovljen "Dan invazije", ali vjerojatno prema svemu sudeći, onaj "Zenith 666" će isto valjda bit takav slučaj.

"Utrku sa sedam strelica" imam u odličnom stanju, u boji strip i još jedan takav mi sigurno ne treba Već je smješten na policu na pripadajuće mjesto i "čeka" još dok se ne izredaju neki extra brojevi da se uklopi/stopi među njima. Ne znam gdje mi je pamet bila da kupujem extru #207 kad sam već imao u boji "Prokleto blago" u sklopu specijala, a valjda tad još nisam kužio cijeli taj spisak.
Tonka24 Posted - 02/06/2019 : 21:19:37
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by zlatan bihac

jedino vrijedno da se nastavi sa extra edicijom nakon spajanja, za one koji imaju sve od redovne serije, je ona izbacena naslovnica i 10ak stranica kod broja 8 SD redovne serije kad je nastao onaj "superstrip" na 148 stranica...
mada se i to moze izbjeci nabavkom horusovih brojeva 2 i 3...

glasao sam za opciju neodlucan, jer mi ipak malo bezveze duplirati to sve opet...sa druge strane vec dupliram extra sa klasikom pa i odabranim pricama, tako da bih i ovo mogao duplirati..bezveze..


To je onaj cover "alkemicareva sjena" neobjavljena kod nas…



Meni sjajna priča, i prvih par puta kada sam čitao nisam skužio izbacivanje, tek malo kasnije.
Tonka24 Posted - 02/06/2019 : 21:16:44
quote:
Originally posted by nagor

I nema šanse da prestanem baš kad počinje najbolje od Zagora.



emirem Posted - 02/06/2019 : 14:17:36
quote:
Originally posted by zlatan bihac

jedino vrijedno da se nastavi sa extra edicijom nakon spajanja, za one koji imaju sve od redovne serije, je ona izbacena naslovnica i 10ak stranica kod broja 8 SD redovne serije kad je nastao onaj "superstrip" na 148 stranica...
mada se i to moze izbjeci nabavkom horusovih brojeva 2 i 3...

glasao sam za opciju neodlucan, jer mi ipak malo bezveze duplirati to sve opet...sa druge strane vec dupliram extra sa klasikom pa i odabranim pricama, tako da bih i ovo mogao duplirati..bezveze..


To je onaj cover "alkemicareva sjena" neobjavljena kod nas…
zlatan bihac Posted - 02/06/2019 : 13:43:14
jedino vrijedno da se nastavi sa extra edicijom nakon spajanja, za one koji imaju sve od redovne serije, je ona izbacena naslovnica i 10ak stranica kod broja 8 SD redovne serije kad je nastao onaj "superstrip" na 148 stranica...
mada se i to moze izbjeci nabavkom horusovih brojeva 2 i 3...

glasao sam za opciju neodlucan, jer mi ipak malo bezveze duplirati to sve opet...sa druge strane vec dupliram extra sa klasikom pa i odabranim pricama, tako da bih i ovo mogao duplirati..bezveze..
emirem Posted - 02/06/2019 : 13:10:21
Da se ispravim, ne da bih nastavio nakon spajanja zbog vec izraubanih primjeraka iz perioda SD nego i sto je sama ta edicija bila ispremijesana i izvan kronologije, pa bih tu iskompenzirao te SD primjerke sa extra brojevima.
Ali jos tu fali onaj "zasjeda u sumi" sa brojem 1 na naslovnici.
Snif!
nagor Posted - 02/06/2019 : 11:08:29
I nema šanse da prestanem baš kad počinje najbolje od Zagora.
nagor Posted - 02/06/2019 : 11:07:58
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nema šanse da prestanem kupovati extra seriju; SD brojevi su mi u lošem stanju, dosta ih ima vrlo loš otisak, a ušteda koju bih ostvario s odustajanjem je zanemariva.



+1
jaki Posted - 02/06/2019 : 10:55:05
Ništa.Po pitanjima je vidljivo da je upitnik namijenjen samo dosadašnjim redovnim kupcima Ekstra Zagora.
Vjerujem kad LU dođe to tih epizoda da će se dio kupaca predomisliti i nastaviti dalje sa kupovinom pa makar i naknadno iz remitende.
dicmanjac Posted - 02/06/2019 : 10:38:54
Ja ću ga tek početi kupovati nakon spajanja :) tako da neznam što bih zaokružio, haha
jaki Posted - 01/06/2019 : 15:00:04
quote:
Originally posted by emirem

Bilo bi bezveze da ide drugacije od onoga kako su autori i izdavaci u sbe odlucili.


Autori ne odlučuju ništa.Samo gazde
zimzelen Posted - 01/06/2019 : 14:53:59
Hvala na odgovorima. Zagor extra kupujem dokle god bude izlazio :)
velka031 Posted - 01/06/2019 : 07:52:10
Ne odustajem, jer kupujem sve što se nudi od Zagora.
King Warrior Posted - 01/06/2019 : 07:48:56
Definitivno bi najpametnije i najlogičnije bilo imati jednu epizodu u samo jednom izdanju. Izabrati najbolje i to je to.
Moj problem je taj što tu gdje počinje Zagor, prestaje logika. Nadam se da ste vi ostali pametniji.
Tonka24 Posted - 31/05/2019 : 23:58:01
Najbolje vidjeti kako će to izgledati nakon spajanja, što će ludens izmisliti i vidjeti razliku u odnosu na SD izdanje.
Ne patim za u mm talijanksim izdanjima.
emirem Posted - 31/05/2019 : 22:53:09
quote:
Originally posted by Tonka24

Gotovo sam siguran da će "Utrka sedam strijela" biti ponovo, samo ovaj puta možda u crno - bijelom izdanju.


Bilo bi bezveze da ide drugacije od onoga kako su autori i izdavaci u sbe odlucili. To bi bilo kao neki prkos logici izdavastva. Ionako su vec bili grijesili, ali 300-ti u koloru izblajhati. No, no!
Koliko i logo extra sa zagorovim imenom prekriva gornji dio naslovnice je pitanje. Hoce li prekriti vuka na stijeni, hoce li otopiti eskime na nestalom istrazivacu i neke sitnice koje znace freakovima. Meni ne smeta, ali vec kuzim kako klikeri zagorovcima radi.
Pa pridruzio bih se forumasu koji veli da iz protesta i ne bi isao jer ionako ne idu kronoloski.
Da krenu i sa kolor klasikom ne bi kupovao, fali tu mnogo toga. Ostaje mi kolekcija kakva jeste. Do nestalog kupujem to stoji.
Anto_123 Posted - 31/05/2019 : 22:50:31
Od meni najdražeg junaka Zagora imam sve što je kod nas izašlo poslije 90-tih.Vjerujem da ću nastaviti.
Tonka24 Posted - 31/05/2019 : 22:33:52
Gotovo sam siguran da će "Utrka sedam strijela" biti ponovo, samo ovaj puta možda u crno - bijelom izdanju.
Pavel Posted - 31/05/2019 : 22:31:12
To će biti Ludens extra negdje između 322-325, ovisno o tome hoće li ponovno objaviti br. 300 "Utrka sedam strijela" i još nekim sitnicama.

Inače dosta ljudi nema te prve brojeve Slobodne Dalmacije koja je ionako to loše izdavala glede kronologije, izbacivanja stranica... tako da ne vjerujem da će itko prestati s Ludens extra.
Tonka24 Posted - 31/05/2019 : 22:02:21
quote:
Originally posted by zimzelen

Od kojeg broja extra ide spajanje?


Ne znam točno koji bi to broj trebao biti ali znam da kada vidiš ovu naslovnu, onda se spojilo:



Da odgovorim na pitanje.
Nastavljam dalje iako imam SD u skoro savršenom izdanju, nostalgija isto igra ulogu i početni period kada su priče vrhunske.
Podrška izdavaču bi isto bio kao manji razlog.
Dwayne_Looney Posted - 31/05/2019 : 21:50:42
quote:
Originally posted by ReemCP

Dwayne, glasao apsolutno za DA nastavljam dalje, iako sam u pocetku mislio da cu kupovati extru samo do spajanja. Ali ovo sto Sumohrvat kaze, nije sad nekih 18 kn mnogo mjesecno i ove razloge sto kolega Dodsferd navodi, otisak i naravno, taj kronoloski poredak.

Evo Dwayne i ovdje kako tocno ide taj poredak, pa cu zaljepit da i ovdje bude:

SDX 031 - SDX 075
LUX 076 - LUX 092
SDX 001 - SDX 030
LUX 093 - pa do današnjeg broja

-spajanje

SD 001 - SD 005
LU 074 - LU 093
SD 006 - SD 071
LU 072 - LU 073
LU 094 - pa do današnjeg broja


Mislim da ce bit lijepo opet na kioscima "prozivljavat" ponovno kupovanje te redovne serije koja je kod nas isla u SD periodu




E baš su momački izmiješali. Mislim da ću stati na Ludensovom broju 93, znači 24 (ili je 25?) broja odnosno 2 godine nakon spajanja.
ReemCP Posted - 31/05/2019 : 21:48:32
Extra #321 ili #322 ce bit zadnji extra prije spajanja. Nismo jos sigurni koji tocno jer se ne zna hoce li LU reprintat talijanski orginal #300 ili ce ga preskocit.

Edit: na kioscima je trenutno #301 broj.
zimzelen Posted - 31/05/2019 : 21:32:18
Od kojeg broja extra ide spajanje?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000