forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Stephen King

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Paka01 Posted - 14/07/2012 : 14:14:46
Meni jedan od najdražih pisaca, gotovo svaka njegova knjiga koju sam do sada pročita me totalno obuzela i ne bi je moga ispustit iz ruku dok je ne završim kompletno. Daleko na vrhu mi je ipak It, masu stranica i radnja koja jednostavno ne da mira dok je ne pročitaš cilu, super super stvar. Također, i Nesanica mi je odlično legla, a o Kuli Tmine ne mogu sudit jer sam pročita tek prvu knjigu i za sada mi se strašno sviđa.
Također, njegove realnije, ne-horror priče su isto super, pogotovo kolekcija Četiri Godišnja Doba u kojoj sam pročita za sada tri od četiri priče i ne znam koja mi je draža.

Kako vi doživljavate djela Stephena Kinga?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 06/06/2019 : 07:39:27
Hvala ti.
Nazalost, odavno sam procitao Talisman. Bio mi je skroz cudan tematikom. Ustvari, totalno mi je cudno da dva pisca skupa rade. Nista, upoznat sam i s radnjom Crne kuce, u globalu, malo ce pricekati dok dode na red za citanje. Uglavnom to mi je tocno 40-o djelo majstora 'kralja' u kucnoj biblioteci. Zbilja ga volim i cijenim.
bonjovi4ever Posted - 06/06/2019 : 07:01:20
Crnu kuću ti je najbolje čitati poslije Talismana. Malo ti bolje sjednu događaji, mada je sama priča većinom samostalna. Ljepotice tek budem čitao, ali recimo u tandemu sa Straubom King mi baš ne ostavlja predobar dojam. Straub ima dara za pisanje, ali je dosadnjaković, usporava i otupljuje radnju svojim opisima, za razliku od Kinga koji isto veliku pažnju posvećuje upravo opisima, ali kod njega to ispadne uzbudljivije i tečnije za čitati. Za Talisman nisam siguran koji je bio omjer, ali Crnu kuću je bez daljnjega Straub većinom pisao i to mi je bila skroz neujednačena knjiga. Taman te uvuče u radnju (većinom Kingove upadice, previše ga čitam pa da ga ne bih prepoznao) i onda sljedeći tren drugačiji stil pisanja i počneš zijevati. Otprilike ko Straubov Koko. Uglavnom, Talisman je bio ipak malo bolji, pa definitivno njega prvo pročitaj. Crna kuća u globalu tek solidna.
ivanl Posted - 05/06/2019 : 22:21:16
Nisam do sada vidio ovaj topic, i drago mi je sto postoji mjesto za raspravu o ovom izvanrednom piscu. Skocio sam nedavno po Uspavane ljepotice te naisao i na Crnu kucu koju je pisao sa Straubom. Pazario sam obe, i bas me zanima kako su odradili najnoviju storiju "caca i sin'.
ivanl Posted - 02/06/2019 : 17:38:55
quote:
Originally posted by lwood

vidi u Hoću knjigu u Jokeru.

Fala in Lovre, odma sutra iden...
lwood Posted - 02/06/2019 : 10:13:45
vidi u Hoću knjigu u Jokeru.
ivanl Posted - 02/06/2019 : 09:12:50
Gdje se moze kupiti Uspavane ljepotice? Znanju? Valjda je dosla i u Split...
Tonka24 Posted - 30/05/2019 : 23:03:23
bonjovi4ever Posted - 24/05/2019 : 17:51:12
Ljepotice se danas probudile u nakladi Znanja, 169 kn puna cijena, meki uvez, malo veći format (150 x 228 mm), prijevod Damir Biličić koji je vrlo dobro odradio "Kupolu" (tako da prijevod ne bi trebao biti briga). Sasvim pristojno djeluje, u svakom slučaju, mada tek u četvrtak dobivam knjigu pa da to i potvrdim.
Ne znam sliku ubaciti, mada mislim da sam nekad znao, vjerojatno i dalje znam, ali kao da je to bitno i zapravo me nije ni briga; vino se taman ohladilo i Bare kaže da Ostanem svoj pa neka netko drugi stavi sliku.
wesskowaz Posted - 16/04/2019 : 13:41:07
quote:
Originally posted by wesskowaz

U pripremi.

U prodaji.
bonjovi4ever Posted - 08/04/2019 : 20:38:31
Uspavane ljepotice i Znanje izdaje uskoro, najava u NSK katalogu.
elva Posted - 20/03/2019 : 16:23:34
quote:

U pripremi.

Da, da, bukirano...:-)
Ili kako bi se bukirano reklo na Hrvatski.:-)
wesskowaz Posted - 20/03/2019 : 10:39:01
U pripremi.
wesskowaz Posted - 24/11/2018 : 12:42:12
quote:

U pripremi.

Knjiga je u prodaji.
bonjovi4ever Posted - 16/11/2018 : 16:14:00
Meki uvez Crne kuće, format isti kao Talisman, cijena 187 kn, Interliberska 140 kn. Da je Salem's lot, Misery, Dead Zone, Dreamscapes ili neki takav striktno Kingovski neizostavni naslov, ne bi me zapravo smetalo. Plus Straub mi baš nije pretjerano po volji pa ovo zasad preskačem. I Talisman mi je bio dosta dobra knjiga, ali i podosta neujednačena od poglavlja do poglavlja. Čarobnjaka i kristal sam drage volje uzeo.
bonjovi4ever Posted - 15/11/2018 : 07:44:54
Super, ja idem sutra ujutro pa javim popodne...
SCHINDLER Posted - 14/11/2018 : 22:12:19
Ajde pa javi ima li tvrdi ili samo meki uvez, ja bi otisao ali danas otputovao tako da uzimam kad se vratim :)
dante Posted - 14/11/2018 : 18:24:34
quote:
Originally posted by SCHINDLER
Izlazi danas Crna kuca, tj saznao sam da ce danas doci na štand od ZN, ako netko ide ako koze provjerit ima li u tvrdom uvezu ili samo memom? :)

Super! Ja sam bio danas leteci, uletio sam samo na 5 min da pokupim rezervacije, ali idem vjerojatno u subotu i ako ce biti-kupujem.
SCHINDLER Posted - 14/11/2018 : 15:35:37
quote:
Originally posted by dante

Nekako mislim da nista od Crne Kuce za Interliber, ali nadam se da sam u krivu.

Izlazi danas Crna kuca, tj saznao sam da ce danas doci na štand od ZN, ako netko ide ako koze provjerit ima li u tvrdom uvezu ili samo memom? :)
bonjovi4ever Posted - 14/11/2018 : 10:06:40
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Imaš ga često u webshopu Superknjižare. Ako ništa drugo, pogledaj kod njih, ili rezerviraj za preuzimanje na Interliberu.

Ima li superknjizara štand na interliberu ili dijele s nekim?

Mislim da sam ih vidio prijašnjih godina na Interliberu. Mada ih ove godine ne vidim na popisu izlagača. Najbolje da ih nazoveš. Ili u Superknjižari pokupiš knjigu.

https://www.superknjizara.hr/?page=knjiga&id_knjiga=30308
supermark Posted - 13/11/2018 : 22:43:17
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Imaš ga često u webshopu Superknjižare. Ako ništa drugo, pogledaj kod njih, ili rezerviraj za preuzimanje na Interliberu.

Ima li superknjizara štand na interliberu ili dijele s nekim?
dante Posted - 11/11/2018 : 18:35:06
Nekako mislim da nista od Crne Kuce za Interliber, ali nadam se da sam u krivu.
bonjovi4ever Posted - 11/11/2018 : 10:58:06
supermark Posted - 11/11/2018 : 10:49:38
imam Algoritmovu Nesanicu, prvi dio
zna li netko hoće li se moći kupiti nastavak na Interliberu?
bonjovi4ever Posted - 11/11/2018 : 10:29:35
Oko 800 str., tvrdi uvez, trenutna prodajna cijena na webshopu Školske knjige je 167 kn. To je vjerojatno i Interliberska cijena. Koga zanima, i čeka nekoliko godina nastavak, kupit će bez premišljanja. Na istom popustu su i prethodni nastavci. Da ne kažem da to nije reizdanje- tipa Stilusovog "Ono" koje se lako nabavi 2-3 puta jeftinije i u veoma dobrom izdanju- pa ga baš i nema smisla uzimati.
SCHINDLER Posted - 09/11/2018 : 13:09:15
Kula Tmine 4 izasla, samo 209 kuna :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000