forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Kit Teller--Kit Teller fanovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
D.J. Posted - 09/05/2011 : 06:30:23
Otvaram novi topic s novim, slavljenickim izdanjem Malog Rendzera! Najavio sam ga i u ZS i LMS revival topicu, ali mislim da ovaj lik zasluzuje svoj fan topic kao i ovo izdanje.

Ovaj put radi se o jedinstvenom izdanju Malog Rendzera! Na ovom jedinstvenom i vrlo zahtjevnom projektu radilo nas je 14 (abecednim redom: ATTILA, D.J., FSDANCE, IVANZG, JOHANNBGOOD, KONDOR, NIKOLA94, PANORAMIKS, PANORAMIKS JUNIOR, PL88, QUARESMA, SPRETKO, STRIDER, TOMTOMY) i ja se svima od srca zahvaljujem!
U ovoj knjizi, naci cete ne jedno, vec 3 (za ex-Yu) premijerna Kit Teller izdanja! Da ne pricam previse skinite ga s weba i provjerite Samo jos moram reci da kao slag na kraju, kad sam vidio zavrseno izdanje, iako sam se naviknuo na Attilino graficko majstorstvo, izgled treceg dijela knjige me je ipak uspio pozitivno sokirati! Poslije cu staviti i neke usporedbe originalnog talijanskog izdanja tog 3. dijela za usporedbu s nasom verzijom. Pa recimo da su se uloge ovaj put izmijenile: talijansko je Yugo, a nase pravi ex-Yu Ferrari! http://www.zlatnaserija.freeiz.com/books/ki-08-kit-teler.html

Evo kako to cudo izgleda, izvana i iznutra:

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
RAKOSI4 Posted - 31/07/2021 : 13:03:41
Ovi izad Kit Telera glave ka biljarska kugla mi baca na Imotepa iz Mumije
wesskowaz Posted - 31/07/2021 : 12:30:26

Hercule Poirot Posted - 28/07/2021 : 16:40:06
Može, mislim da će "Sestre Babit" " ipak biti pogođeniji naziv.
Spock Posted - 28/07/2021 : 14:33:41
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Treba kazati kako je na našim prostorima ova epizoda daleko poznatija pod nazivom "Sestre Babit'.

Inače, još jedan odličan Reemov urednički prikaz recenzije, super on to složi sve!

U pravu si. Ja sam kriv. Ne volim Dnevnikove izmišljene naslove, ali u ovom slučaju njihov naslov puno bolje odgovara priči.
Reem će promijeniti naslov čim stigne.

Ja ostavim komentar čim uhvatim vremena!
Curunir Posted - 26/07/2021 : 23:09:06
Pa, oni su irski Teksašani ili teksaški Irci, kako se uzme
emirem Posted - 26/07/2021 : 22:24:45
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Curunir

Na staroj cesti između Austina i San Antonija, sjeverozapadno od Cedar Parka, pa malo niže, oko 4.69 km lijevo od trgovišta staroga Mozesa.

Upravo tako, dobro što si otprilike opisao lokaciju , samo što se utvrda kasnije preselila na zapad, bliže Novom Meksiku.
Sve je to dobri stari Lavezzolo natenane objasnio.

😁
Sjecam se pred par godina da sam citao onaj prvi broj, pa se spominje stari Mozes. Uglavnom, iz Texasa su, ne?
Dobro, hvala decki. Godine cine svoje, od jucer sam stariji godinu, ali ne toliko blizu Carsonu. 😁
emirem Posted - 26/07/2021 : 22:21:40
quote:

@emirem: Fort Coulver je u Nevadi.
To znam čak i ja koji ne podnosim Kapetana Mikija.

Joj da, splat od celo, vidi se koliko dugo nisam citao. 😎
Spock Posted - 26/07/2021 : 20:53:31
@emirem: Fort Coulver je u Nevadi.
To znam čak i ja koji ne podnosim Kapetana Mikija.
Spock Posted - 26/07/2021 : 20:50:55
quote:
Originally posted by Curunir

Na staroj cesti između Austina i San Antonija, sjeverozapadno od Cedar Parka, pa malo niže, oko 4.69 km lijevo od trgovišta staroga Mozesa.

Upravo tako, dobro što si otprilike opisao lokaciju , samo što se utvrda kasnije preselila na zapad, bliže Novom Meksiku.
Sve je to dobri stari Lavezzolo natenane objasnio.
Curunir Posted - 26/07/2021 : 19:37:24
emirem Posted - 26/07/2021 : 19:22:54
Pitanje..
Tex Willer je teksaski rendzer,ali zivi u Arizoni.
Kapetan Miki je rendzer iz Nevade.
Otkud je onda Kit Teller?
Nisam nigdje naletio na tu informaciju gdje je uopce u fikciji smjesten Fort Coulver i taj rendzerski korpus?
Tnx
Dwayne_Looney Posted - 22/07/2021 : 12:11:29

Lovac na Indijance / Pustinja ne oprašta (LU 42; str. 27-145)
P: 6, S: 7, C: 8, N: 7

Šest mjeseci nakon što su zbog poraza u dvoboju s vojnicima pukovnika Kramera Indijanci bili primorani pristati na uvjete nagodbe kakve im je ponudila vojska i preseliti na novi, prirodnim blagodatima oskudniji, teritorij, do zapovjednika utvrde rendžera stiže vijest kako su na tom teritoriju primijećeni kopači zlata. Odmah se formira vod rendžera na čelu s Kitom Tellerom čiji je zadatak ispitati sudbinu kopača odnosno odstraniti ih s teritorija ako ih Indijanci prije toga nisu odstranili s lica Zemlje.
Istovremeno dok Kit putuje prema indijanskom teritoriju, u potrazi za novim područjem za život je i skupina mormona. No, nesvjesni kako u blizini područja kojim prolaze postoji indijanski teritorij, u stalnoj su opasnosti da budu mete njihova napada.

Rekao bih da je ovo epizoda s dosta puta viđenom tematikom, ali, srećom, prilično neočekivanim scenarijem. Lavezzolo me je pričom o sudbini pukovnika Kramera sjajno uspio zavarati kako ćemo čitati neku "tešku" epizodu u kojoj će Kit morati proliti puno znoja da bi, nakon smrti tragača za zlatom, zaustavio, od strane pukovnika Kramera vođenu, odmazdu vojske. Ipak, toga nema, Kramer je korišten tek u prologu epizode, a scenarij je realan i paralelno prati Kitovu misiju i potragu mormona za novom životnom sredinom, ali mi se sve to nekako razvuklo.
Zanimljiv mi je detalj da nam Lavezzolo na tri mjesta ubacuje spojlere u radnju. Spominje kako mladi mormon koji je uzeo zlato ne zna da nikad neće uživati u njemu, zatim da Gordon, preživjeli kopač zlata, nikad više neće doći do izvora Kinka-Hoo, a sa spojlerom kako će puma kad odraste spasiti Clarettin život ide i izvan granica ove epizode. Dok sam Gordonovu smrt i očekivao otkad se pojavio, jer je nezahvalan i s novcem u mislima cijelo vrijeme, prvi spojler je intrigantan i moram priznati da sam pomislio da će mormon poginuti. Međutim, Lavezzolo ga koristi u druge svrhe, kako je Spovk i objasnio u recenziji epizode.
ReemCP Posted - 21/07/2021 : 22:46:06
Hvala Hercule, drago mi da ti se sviđa Obećajem da ću ovu jesen, čim malo zakiši i zahladi, počet čitati ove epizode koje sam propustio (a tvoje recenzije tih priča su već na sajtu) i komentirati.

Nego, moram ti se ispričati, jer sam u ovoj recenziji koja je trenutno na sajtu, posumnjao u jednom dijelu da si možda krivo napisao jednog lika, a radi se o samom početku recenzije - onaj dio da se narednik O'Hara udvara Rosi - ja sam bio uvjeren da je Brandy Jim u pitanju, što je uvijek tako i bilo, pa se začudio otkud sad O'Hara u takvoj ulozi - provjerio u stripu kojeg sam skinuo i zaista tako je Vidim i da je naš dragi tekumze ispod recenzije komentirao taj dio da je i njega to zbunilo. Isprike što sam posumnjao da si to krivo napisao

Inače, nisam još čitao ovu konkretnu priču, ali ovaj dio na početku sa balonom, podsjetio me na jednu raniju epizodu gdje je Kit, igrom slučaja, isto tako završio u balonu i putovao jedan određeni dio puta, radi se o ovoj recenziji Znak Manitua u kojoj sam pisao o tome, a i stavio sam u drugoj slici takav jedan prizor sa balonom te u jednoj od zanimljvosti dodao nešto o tome. Mogao bih to spomenuti kao nekakvu poveznicu kad pročitam ovu priču pa onda u svom komentaru dodati.
Hercule Poirot Posted - 21/07/2021 : 12:32:13
Treba kazati kako je na našim prostorima ova epizoda daleko poznatija pod nazivom "Sestre Babit'.

Inače, još jedan odličan Reemov urednički prikaz recenzije, super on to složi sve!
Spock Posted - 21/07/2021 : 06:59:37
Nastavljamo s Kit Tellerom u Herculeovoj režiji :

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-lms-342-343-izazov-u-gradu-duhova/2668/
Spock Posted - 07/07/2021 : 12:03:11
quote:
Originally posted by ReemCP
Ovaj cover, zapravo naslovnica od Rotunda mi je super, prigodna u ove vruće, ljetne dane.

Zaista!
ReemCP Posted - 07/07/2021 : 10:09:20
quote:

Nakon dužeg vremena imamo jednu Reemovu recenziju početnog Malog Rendžera...

Ova recenzija mi je sigurno već neka 3 mjeseca na 98% i ja je nikako završit Pa uhvatio nešto vremena i rekoh, ajde više to riješi Ovaj cover, zapravo naslovnica od Rotunda mi je super, prigodna u ove vruće, ljetne dane.
Hercule Poirot Posted - 07/07/2021 : 10:01:16
quote:

quote:

Da, dobra, dobra priča, morao bih ponoviti gradivo.

I odraditi recenziju?

Zašto ne, sve je moguće, vidjet ćemo.
Spock Posted - 07/07/2021 : 06:56:33
Nakon dužeg vremena imamo jednu Reemovu recenziju početnog Malog Rendžera:

https://www.stripovi.com/recenzije/kit-teller-kt-vg-9-ugriz-zmije/2663/
Spock Posted - 06/07/2021 : 20:24:27
quote:

I odraditi recenziju?
Hercule Poirot Posted - 06/07/2021 : 19:41:35
Curunir Posted - 05/07/2021 : 18:14:50
Nije baš najbolja (ne može se mjeriti sa Šumskim duhom i Crnobradim), ali dobra i najduža svakako.
Kad se sjetim s kojim se nestrpljenjem čekalo, pa još Dnevnik ubacio pauzu s drugim junakom.
Auh, kakva vremena!
teller Posted - 05/07/2021 : 15:57:28
Jastreb... najbolja prica kasnijeg Tellera.
Gru Posted - 05/07/2021 : 13:43:22
ovoga se sjećam...davno je ovo bilo.
wesskowaz Posted - 05/07/2021 : 12:59:46

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000