forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 125 - Paco krvavih ruku

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 13/03/2019 : 17:31:10


„Bili smo tu, svi zajedno, stisnuti u kavezima, nepovjerljivi jedni prema drugima. Nismo znali tko je što učinio, o takvim se stvarima na robiji ne govori. Osim kad je riječ o onima koji su bili glavna vijest u novinama, o gangsterima i o krupnim ribama koje su svi poštivali, čak i čuvari. Ali mi ostali, koji smo tu bili zbog ne tako čuvenih zločina, morali smo se sami dokazivati.“ Sredinom 1930-tih godina, susret dvojice po svemu različitih muškaraca, u paklu kaznionice Saint-Laurent u Gvajani. Uzbudljiva priča o preživljavanju, prijateljstvu i ljubavi.

Kolorka 125 • Paco krvavih ruku • 144 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Vehlmann • Crtež Éric Sagot • Prijevod Dubravka Celebrini • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.3.2019. • Cijena 130 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-125-paco-krvavih-ruku/545/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 17/09/2023 : 21:12:15
Priče u zatvoru su kao po pravilu jako dobre, pocevsi od Zagora i MNo-a, pa preko Ken Parkera, te Tyler Crossa, Marshall Bassa itd (nesto sam sigurno zaboravio).

Međutim Paco i nije baš nešto. Priča o dvojici tipova koji se zaljube , nakon što je ovaj prvi samo posmatrao kako troje drugih ljudi siluju ovog drugog. Pa je zatim ovaj drugi iskoristio šansu kad je prvi bio bolestan te ga iskoristio. Nakon toga je prvi bio zatvoren/izolovan a ovaj drugi se za to vrijeme eto zaljubio u njega i onda odluce kako ce se spasiti/pobjeci u malo manje strog zatvor.

Stvarno ništa posebno. 2 tipa se zaljube a da se ni ne poznaju, to mi je malo nategnuto bilo. Nekako povrsno sve skupa.
Crtez slabija verzija Brùna. Fora su tetovaže i sa koliko detalja su nacrtane.
Chui Posted - 18/11/2021 : 00:23:59
Ovo je u biti Papillon sa gay obratom. Strip nije loš al se teško nosi uz takvo remek djelo iako iz sasvim drugog medija.
lwood Posted - 17/11/2021 : 13:10:48
Priča uopće nije dosadna. vjerovatnije je da ti je to ka tema dopi.dilo.
don_draper Posted - 17/11/2021 : 12:31:27
Simultano s Maggy Garrisson sam nabavio i ovaj rasprodani strip. Pikirao sam ga još prije 2 godine kad je izašao, ali se brzo rasprodao pa sam nekako odustao.
Kroz razne medije smo se nagledali i načitali zatvorskih priča i biografija, ali ova pokušava biti nekako drukčija. Čak ne bih rekao da je to zbog onih očitih razloga.
Paco je jedan od onih stripova gdje ulazimo u glavu glavnom pripovjedaču koji je prilično neiscrpan i neumoljiv (na moju žalost) te koji kreće u glavu i vozi prilično brzim ritmom.
Već nakon prvih 20-ak stranica sam izgubio bilo kakvu poveznicu s likovima i radnjom. Jednostavno neinspirativno i zamarajuće. Poslije se radnja malo digne, ali je bilo previše uspona i padova na ovih relativno kratkih 110 stranica da bih osjećao ikakav užitak u čitanju,
Homoseksualni aspekt priče mi nije smetao i nemam osjećaj da je ovdje smješten samo zbog političke korektnosti, ali strip me putem izgubio sa svojim stalnim obratima i premještanjem likova po otoku strelovitom brzinom. Usudio bih se reći da su ovo više bile skice i kratki sažetak prilično neuvjerljivih i nerealnih avantura jednog zatvorenika s nadimkom Paco.
Crtež je dosta privlačan i zanimljiv kao odabir te je definitivno jači element ovog stripa kao cjeline.
Dosta sam grubo kritički zvučao u ovoj recenziji, ali sveukupno ne mogu reći da se radi o lošem stripu. Paralela ovome je da sretnem prijatelja na ulici i da bez stanke govori o nekom dosadnom događaju. Priča je dosadna, ali dobri smo si i ima čovjek dobre namjere. Tako je nekako i s ovim stripom.
2.5/5
lwood Posted - 07/03/2021 : 13:07:25
Solidan strip,solidan crtež,recimo 7/10
Poli Posted - 13/06/2019 : 13:52:27

A onda se cudite da nema djece na ovom forumu.



























Red Marquis Posted - 13/06/2019 : 13:41:36
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
i dok san se u Papillonu od početka do kraja tresa šta će bit sa Hoffmanon i McQueenon, ovde me baš bilo briga za glavne likove.


Isprva sam pročitao da si ga tresa na Hoffmana i McQueena
anto Posted - 13/06/2019 : 12:20:46
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

i dok san se u Papillonu od početka do kraja tresa šta će bit sa Hoffmanon i McQueenon, ovde me baš bilo briga za glavne likove.


zato što nisi politički korektan!!
NESVRSTANI Posted - 13/06/2019 : 09:26:37
quote:
Originally posted by bisley

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Odličan crtež, ali nekako mi je previše toga nabacano. Nisan se uspija malo više uvuć ni u jedan lik, a i kraj je porilično zbrzan.
Zbog crteža ocjena više
7/10


Super komentar ako se uzme u obzir tko su glavni protagonisti stripa ...



Slažen se, komentar je idealan za stare pervertite poput Anta, i možda san se krivo izrazija. Strip san doživija ka taksativno navođenje nekakvih događaja, u kojen me do kraja stripa uopće nije bilo briga šta će se dogodit sa glavnin likovima. Isforsirani hapily ever after kraj mi više pristaje nekoj gay verziji Snjeguljice(Snjeguzica recimo), nego ovakvome stripu.
Usporedba sa Papillonon je neizbježna, i dok san se u Papillonu od početka do kraja tresa šta će bit sa Hoffmanon i McQueenon, ovde me baš bilo briga za glavne likove.

anto Posted - 13/06/2019 : 06:45:11
ha,ha...
bisley Posted - 13/06/2019 : 06:42:04
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Odličan crtež, ali nekako mi je previše toga nabacano. Nisan se uspija malo više uvuć ni u jedan lik, a i kraj je porilično zbrzan.
Zbog crteža ocjena više
7/10


Super komentar ako se uzme u obzir tko su glavni protagonisti stripa ...
NESVRSTANI Posted - 12/06/2019 : 20:51:11
Odličan crtež, ali nekako mi je previše toga nabacano. Nisan se uspija malo više uvuć ni u jedan lik, a i kraj je porilično zbrzan.
Zbog crteža ocjena više
7/10
www2 Posted - 31/05/2019 : 20:39:34
Jedan od najblesavijih zavrsetaka stripa ikada...... Ne znam da li se uopce moze nazvati zavrsetkom..... Dobio sam dojam da je neko autoru rekao da mora završiti strip u sljedece dvije stranice..... Jako dobro i zanimljovo vecim djelom i tako sve do 3 stranice prije kraja.

Ocjena sa 7/10 pala na 2/10
Poli Posted - 13/05/2019 : 13:38:29

Ovo sam uzeo neplanirano na CRS-u (mozda na racun neizaslih novosti, ne znam). Ako ne bude OK, znat cu tko su krivci!

Ali nema zime za takvo nesto, Vehlmann je to (?).


Macon Posted - 13/05/2019 : 00:17:44
Vrlo dobar strip. Baš sam ga pročitao. Vuče na Tylera Crossa u crtežu. Dao bi mu 4/5.
Combatrock Posted - 07/05/2019 : 13:24:46
Anto ne nasedaj.
Shaner Posted - 06/05/2019 : 17:10:13
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Shaner

Tako to krene. Uskoro mu strip neće valjati ako nema homo-erotskih momenata.




Sve je to luk i voda.
Tek kad mu se svidi Magnus omnibus ima ozbiljan problem




Peyo Posted - 06/05/2019 : 14:19:46
Anto ne nasjedaj provokatorima koji spavaju sa mazgama.
anto Posted - 06/05/2019 : 13:32:50
preskočih ga baš jer sam nanjušio svakakvu perverziju
NESVRSTANI Posted - 06/05/2019 : 10:54:50
quote:
Originally posted by Shaner

Tako to krene. Uskoro mu strip neće valjati ako nema homo-erotskih momenata.




Sve je to luk i voda.
Tek kad mu se svidi Magnus omnibus ima ozbiljan problem
Shaner Posted - 06/05/2019 : 10:14:36
Tako to krene. Uskoro mu strip neće valjati ako nema homo-erotskih momenata.
Peyo Posted - 05/05/2019 : 19:20:56
Omekšao Anto. Ako je zatvor onda mu je to nekako OK, da se popuni praznina.
Combatrock Posted - 05/05/2019 : 19:17:53
quote:
Originally posted by anto

pa moram i ja tu i tamo da budem malo politički korektan.



Oprastam ti. Vidim da si se iskreno pokajao. Idemo dalje.
Dr. Zistis Posted - 05/05/2019 : 18:12:39
quote:
Originally posted by Combatrock

Brate smanji dozivljaj malo. I razumevanje pederastije. Nemoj da se javno odricem preko foruma.



anto Posted - 05/05/2019 : 17:07:47
pa moram i ja tu i tamo da budem malo politički korektan.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000