forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Plašt i očnjaci 1&2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/05/2019 : 16:58:13


Vrijeme radnje: 17. stoljeće. Mjesto radnje: teško je to reći! Jer naše plemenite glavne junake, vuka don Lopea Villalobosa y Sangrina i lisca Armanda Raynala de Maupertiusa, koji se ne boje zbog časti baciti rukavicu u lice svakom bezobrazniku i pritom mu se nasmijati u brk - i to u stihovima! - pustolovine vode u predjele znane i neznane! Ondje se susreću s lepezom slikovitih likova poput pirata, korsara, znanstvenika, životinja, Selenita... i doživljavaju potpuno nevjerojatne obrate sudbine!

Plašt i očnjaci 1 • Knjiga prva • 296 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alain Ayroles • Crtež Jean-Luc Masbou • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2019. • Cijena 250 Kn

Serija Plašt i očnjaci, u kojoj se deveta umjetnost nadahnjuje kazalištem, pjesništvom i glazbom koje elegantno upliće u pletenicu pustolovne radnje, nastavlja se istim ritmom i na nebesima, te priča napokon dobiva rasplet... A u zadnja dva poglavlja ove knjige zeko Eusèbe napokon dobiva priliku ispričati kako se, dovraga, našao na onoj galiji na kojoj je upoznao gospodu Maupertuisa i Villalobosa!

Plašt i očnjaci 2 • Knjiga druga • 308 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alain Ayroles • Crtež Jean-Luc Masbou • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2019. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/plast-i-ocnjaci-1-knjiga-prva/571/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/plast-i-ocnjaci-2-knjiga-druga/572/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zula Posted - 17/11/2023 : 16:26:03
quote:
Originally posted by Svirepi Macak

Frend me dugo nagovarao na ovo.
Jedan od boljih stripova u zadnje vrijeme


Kaže se "jedan od najboljih stripova..." 😜
Svirepi Macak Posted - 17/11/2023 : 14:46:15
Frend me dugo nagovarao na ovo.
Jedan od boljih stripova u zadnje vrijeme
anto Posted - 31/10/2022 : 21:23:54
quote:
Originally posted by alexts

Evo, ja nemam Plašt i očnjake.

Nekako, najviše volim takve (karikaturalne-humorističke) stripove u srpskom prevodu, pa se nadam da će se pojaviti i naše izdanje, kad već nisam sakupljao iz Politikinog zabavnika.


izdaće ga sigurno - ali Petra Matić je ovde uradila opsano dobar prevod.
DiSkAcH Posted - 31/10/2022 : 09:41:28
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by anto

strip ti je genijalan,ali ga ipak nećeš kupiti :)


Da, iskreno već sam ba rubu sa kupovanjem stripova, u biti pomalo shvaćam da je imanje čak i najuže kolekcije najdražih stripova nemoguća misija jer Markos toliko toga dobrog objavljuje godišnje da je to više nemoguće pratiti, to je jedan ogroman bunar bez dna, pa bolje odustati jer stvara previše nervoze, nisu stripovi jedino na što brijem, tu su i cdi i vinili što mi ipak više znači jer se bavim glazbom, a ona mi je i dalje uz posao i najvažniji hobi. I to kupovanje stripova da bi nešto pročitao dva puta i spremio na policu mi više nema nekog smisla. To sve mogu preko knjižnice. Bitno je pronaći neki balans, kolekcionarstvo je zarazno kao i kocka i stvara neku nepotrebnu ovisnost i na kraju donosi više stresa i nervoze od radosti. A očito imam taj problem koji moram riješiti.



Ovo i mene sve više zeza. Razmišljam kako sam nabrzinu nagomilao omanju hrpicu stripova, a još toga izlazi kao na pokretnoj traci.
Svako toliko napravim ''reviziju'', pa se riješim nekog ''viška'', ali IMHO nije dovoljno, a prodao sam već dosta toga. Em sam nabrzinu riješio sve dupliće, em se riješim svega što procjenim da vj neću više čitati.
A hipeprodukcija je trenutno u punom jeku kod svih izdavača, i u hr i u sr. Ne može se to baš više pratiti, nije ni da želim imati sve, ali da, knjižnica je super stvar...uz tablet.
Zauzima prostor, troši lovu, a stvara taj stres koji spominješ. Najveći stres mi je LL gdje evo npr zadnju turu nisu nigdje službeno najavili, samo puf vani je. Pa se kod njih to kao treba sve nabrzinu pokupovat jer možeš ostat bez svog primjerka....na svu srećud a skupljam samo NN (tu ima mislim već preko 160 knjiga!), AF i SIROČAD. I sada kada bolje razmislim ni to baš nije ''samo'', ali kada vidim kolekcije drugih, ja sam mala beba, pa se tješim. Drugi stres mi je kada mi dođu oštećeni primjerci, pa da bi to skužio i zamijenio, moram se odmah baciti an čitanje da ih tako usput i pregledam, pa šalji nazad....mah...

Uz stripove kupujem i knjige u puno manjoj količini i čak sam nedavno definitivno odlučio uzet neki Kindle i bok. Jednostavnije, lakše, uzeme sa sobom gdje hoću, ovaj zadnji paperwhite ima odlično pozadnisko osvjetljenje pa ne moram paliti lampu navečer, a i veći ekran.

Uz to ne skupljam baš više ništa, prije sam lovu palio na konzole i igre. Otkad sam ponovno u stripovima, to me popustilo.

Sve više razmišljam kako bi lovu spalio na neke druge životne užitke tipa putovanja i slično.

I uz sve to i dalje kupujem stripove, za sqda si ne mogu pomoći.
FOMO u punom jeku.
FOMO=Fear Of Missing Out, za neupućene.

Tonto Posted - 30/10/2022 : 20:30:41
quote:
Originally posted by alexts

Evo, ja nemam Plašt i očnjake.

Nekako, najviše volim takve (karikaturalne-humorističke) stripove u srpskom prevodu, pa se nadam da će se pojaviti i naše izdanje, kad već nisam sakupljao iz Politikinog zabavnika.

Ovo te razumijem skroz. Padne mi na pamet onaj Kran sto je izlazio u stripoteci, ja kao hrvat ne bi zelio to citat nikako drukcije nego kako je bilo prevedeno u stripoteci, isplakao sam sve suze tamo. Ima li ko uopce u planu taj strip izdati u kakvom integralnom izdanju?
alexts Posted - 30/10/2022 : 19:48:18
Evo, ja nemam Plašt i očnjake.

Nekako, najviše volim takve (karikaturalne-humorističke) stripove u srpskom prevodu, pa se nadam da će se pojaviti i naše izdanje, kad već nisam sakupljao iz Politikinog zabavnika.
Chui Posted - 30/10/2022 : 19:08:07
Prošao sam već faze kopanja i skupljanja najraritentijih albuma rocka jazza prog rocka funka soula... Sad se zadovoljavam da od svakog izvođača kojeg volim imam i jedan album, a kupujem na cdu samo ako otkrijem nešto novo što me trenutno baš uzbuđuje i inspirira za moj rad, a od vinila uberem još neki stari klasik. Uglavnom da želim svaki dan poslušati jedan cd i vinil koji imam trebalo bi mi par godina da napravim pun krug i stvarno nema smisla više toliko toga kupovati. A svak nek kupuje što voli, stvar je do karaktera dal nešto pređe u ovisnot ili ostane zdravorazumsko, ja se tu malo borim sa sobom. A svakako bolje trošit pare na umjetnost i kulturu nego na skupe aute alkohol drogu i kurve
lwood Posted - 30/10/2022 : 18:29:33
Meni su isto vinili i pogotovo CDi drazi od stripova Bas ovo sta chui pise,prakticnije mi kupit muziku koju cu slusat nego strip koji cu procitat par puta i onda trazit misto za njega. I ne bavin se muzikon,samo san konzument.
Zula Posted - 30/10/2022 : 17:12:56
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by anto

strip ti je genijalan,ali ga ipak nećeš kupiti :)


Da, iskreno već sam ba rubu sa kupovanjem stripova, u biti pomalo shvaćam da je imanje čak i najuže kolekcije najdražih stripova nemoguća misija jer Markos toliko toga dobrog objavljuje godišnje da je to više nemoguće pratiti, to je jedan ogroman bunar bez dna, pa bolje odustati jer stvara previše nervoze, nisu stripovi jedino na što brijem, tu su i cdi i vinili što mi ipak više znači jer se bavim glazbom, a ona mi je i dalje uz posao i najvažniji hobi. I to kupovanje stripova da bi nešto pročitao dva puta i spremio na policu mi više nema nekog smisla. To sve mogu preko knjižnice. Bitno je pronaći neki balans, kolekcionarstvo je zarazno kao i kocka i stvara neku nepotrebnu ovisnost i na kraju donosi više stresa i nervoze od radosti. A očito imam taj problem koji moram riješiti.


Možda griješim, ali CDi i vinili mogli bi u isti koš ovisnosti (samo ti je ta ovisnost draža 😂). Što ih je više, manja je šansa da ćeš ih poslušati više puta. No, kao zvučna kulisa dobro dođu za čitanje stripova!
On topic, ako još nisi pročitao, meni je početak druge knjige (prva dva albuma) vrh Plašta i očnjaka. Uživaj!
Chui Posted - 30/10/2022 : 16:22:59
quote:
Originally posted by anto

strip ti je genijalan,ali ga ipak nećeš kupiti :)


Da, iskreno već sam ba rubu sa kupovanjem stripova, u biti pomalo shvaćam da je imanje čak i najuže kolekcije najdražih stripova nemoguća misija jer Markos toliko toga dobrog objavljuje godišnje da je to više nemoguće pratiti, to je jedan ogroman bunar bez dna, pa bolje odustati jer stvara previše nervoze, nisu stripovi jedino na što brijem, tu su i cdi i vinili što mi ipak više znači jer se bavim glazbom, a ona mi je i dalje uz posao i najvažniji hobi. I to kupovanje stripova da bi nešto pročitao dva puta i spremio na policu mi više nema nekog smisla. To sve mogu preko knjižnice. Bitno je pronaći neki balans, kolekcionarstvo je zarazno kao i kocka i stvara neku nepotrebnu ovisnost i na kraju donosi više stresa i nervoze od radosti. A očito imam taj problem koji moram riješiti.
anto Posted - 30/10/2022 : 16:03:12
strip ti je genijalan,ali ga ipak nećeš kupiti :)
Chui Posted - 29/10/2022 : 23:27:37
Evo pročitao prvu knjigu do kraja, nije bilo u dahu jer ima puno toga haha. Genijalan strip u svakom pogledu, mega maštovit, razigran sa odličnim likovima, u kojem me jedino muči nešto sa crtežom. Možda lica ljudi, te oči, ne znam nešto mi nije sjelo u crtežu. Garulfo mi je tu bolje sjeo. Sebi ga ipak neću uzeti, al bi ga rado poklonio nećaku da je nešto stariji. Možda ga uzmem pa mu sačuvam.
Chui Posted - 28/10/2022 : 21:14:04
quote:
Originally posted by anto

možda


anto Posted - 28/10/2022 : 19:43:21
možda
Chui Posted - 28/10/2022 : 17:03:59
quote:
Originally posted by anto

izgleda


Mislio sam samo sa vizualne strane, a možda se samo tako poklopilo sa scenaristima čije priče voliš.
anto Posted - 27/10/2022 : 23:42:14
izgleda
Chui Posted - 27/10/2022 : 07:36:29
quote:
Originally posted by anto

ne da je masthev,nego je mastmasthev
hebem ti kolekciju bez plašta i očnjaka


Imam dojam da se posebno pališ na stripove sa karikaturalnim crtežima ovog il onog oblika
DiSkAcH Posted - 27/10/2022 : 05:51:10
quote:
Originally posted by borg

Da valja neko bi ga kupio...





Ne ne, tu ide ona da valja snimili bi film po njemu...
borg Posted - 26/10/2022 : 18:44:17
Da valja neko bi ga kupio...

anto Posted - 26/10/2022 : 18:35:13
ne da je masthev,nego je mastmasthev
hebem ti kolekciju bez plašta i očnjaka
Chui Posted - 26/10/2022 : 14:17:35
Da baš me čudi da ovo nije rasprodano, preporuka svima.
alaniusfordius Posted - 26/10/2022 : 12:58:45
quote:
Originally posted by naker

Transfer blama što ovo nije rasprodato.



mene steže "susramlje" što ni Žerom Bloš (Jérôme K. Jérôme Bloche) još nije rasprodat...
naker Posted - 26/10/2022 : 12:53:40
Transfer blama što ovo nije rasprodato.
sawitch Posted - 26/10/2022 : 12:26:29
Ovo je po meni must have bez daljnjeg. Stripcina!!!!
Chui Posted - 26/10/2022 : 00:11:17
Napokon sam stavio šape i na Plašt i očnjake, strip je jako duhovito i pametno napisan, a i toliko dječje razigran, dopušta nam da se svi opet osjećamo kao djeca ali sa zrelim zadovoljstvom. Takav tip avanture nije nešto na što baš okidam da moram sad u dahu pročitati i neće mi biti na must have listi, ali iskreno guštam u čitanju svake stranice.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000