forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Fibrini ljetni popusti!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 15/06/2019 : 11:54:52
Stiže nam ljeto, a s njim i tradicionalni Fibrini ljetni popusti! Od 15.06.2019. do 31.7.2019. na Fibrinom ćete webshopu moći kupiti sve naslove iz našeg kataloga uz popust od 20 ili više posto!

Nadamo se da ćete pronaći nešto za sebe i da ćete uživati čitajući naša izdanja!

Vaša Fibra

https://www.fibra.hr/vijesti/ljetni-popusti/42/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Markos Posted - 22/07/2019 : 15:02:47
Mala obavijest: Fibra ide na godišnji odmor 26.7., tako da ćemo sve narudžbe koje stignu između 26.7. i 12.8. poslati 12.8. Stoga, ukoliko vam je iz nekog razloga bitno da vam paket stigne prije 12.8. onda molimo da obavite narudžbu na našem webshopu unutar iduća tri dana.
DOMI Posted - 25/06/2019 : 14:00:05
quote:
Originally posted by ivanl

Bogami, ne zajebavam se, kad dodem u ogromno skladiste paketa u Kopilici,(ako nisam kuci da preuzmem posiljku, pri dostavi), svi postanski sluzbenici kazu; aha opet romani, sta je sad u pitanju...preko mene su i naucili tko je ko u stripu, i koji je nakladnik u pitanju...a svi postari koji mi kuci dolaze, obavezno bace oko na kolekciju...



daa.. i kod mene slično! Dio kolekcije prebacio sam u drugi stan, upravo uzimam i dodatne Billy police u Ikei, lako se podešavaju/spajaju i nadoštiklavaju po potrebi u širinu
bonjovi4ever Posted - 23/06/2019 : 16:41:51
A druga stvar je ako te zadesi neka budaletina. A da odmah navedeš kao mjesto dostave radnu adresu pa ti ili netko drugi tamo preuzmete paket? Mada dok sam živio na drugom mjestu, imao sam i ja jednu konjinu od dostavljača. Iz gorespomenutog Overseasa, Ezop antikvarijat je nekad slao preko njih. Radio sam u školi, a škola se nalazila PREKO PUTA kuće u kojoj sam tada živio. Ali taj dostavljač je bio jako deficijentan, da se tak izrazim. Niti mobitela, niti novca za uzvratiti (pouzeće, radilo se o kakvih 10 kn), nervozan... Dostavu smo uspjeli obaviti iz 3. pokušaja. I to jedva, da sad ne duljim. Na drugoj adresi drugi poštar, ali opet nikakav dogovor. Pa sam zamolio Ezop antikvarijat da ću im ja unaprijed uplatiti novce, a oni neka ubuduće pošalju poštom. I više nikakvih problema. Poslije su i oni prešli na GLS, pa sada mi je svejedno. Mada dobro sam ja zapamtio tog dostavljača i baš mi je lijepo poslužio za priču u kojoj je umro. Tako da mi je na neki način i drago zbog tog iskustva. Iskoristiv materijal za pisanje.
DiSkAcH Posted - 20/06/2019 : 12:05:43
Ima nas koji živimo u dijelu gdje je par kuća, nema pekara, kafana i slično. Ali zato radim 3km (kako koji tjedan, ali većinom) od kuće iliti cca 5min autom, i neće da mi donese tamo.
Ili sad i odma na kućnu adresu ili da ga ganjam po gradu kad i kako njemu paše što mi je apsurd i to odbijam. I naravno u 16:10 pa nadalje neće isto nikako.
lwood Posted - 19/06/2019 : 14:27:01
Ostavljali su i meni u pekari .
al opet ,ne vidin čemu tolika priša. dođe ujutro poruka i ti se snađi.
ka da ne mogu kolege raznit popodne.
bonjovi4ever Posted - 19/06/2019 : 11:58:39
To što je verab napisao - iz GLS-a pošalju obavijest na mob. o vremenu dostave, zajedno s brojem na koji se može kontaktirati dostavljača. Nazovem ga gdje da pusti paket - jer sam živim, a na poslu katkad nisam dostupan - i riješeno. Najčešće mi paket puste u obližnjoj pekari. Ima nekih dostavljača koji su daleko od preporuke (Overseas npr., čak i kad sam naručivao nakon preseljenja bili su šrot kao i na prethodnoj adresi), ali GLS sasvim profesionalan, barem što se mene tiče. Da ne kažem da sigurno nije problem, kao adresu dostave, ak si u sličnoj situaciji kao ja, navesti mjesto na kojem te poznaju (birtija, pekara itd.) pa ih zamoliš da preuzmu paket.
lwood Posted - 19/06/2019 : 11:19:40
quote:
Originally posted by Markos

Trebate se žaliti nadređenima, kao prvo. Kao drugo, mislim da se nakon primitka obavijesti o planiranom vremenu dostave može dogovoriti drugo vrijeme i mjesto dostave preko aplikacije, nema potrebe natezati se s dostavljačem.



GLS ti želi isporučit paket po svaku cijenu,ne znam možda su oni plačeni koliko komada dostave ili šta.
Ja bi ih doslovno po cilom gradu dogovara i nalazija se s njima.
1Euro Posted - 19/06/2019 : 11:03:43
quote:
Originally posted by supermark

Slicna situacija i kod mene nedavno (nije bio Fibrin paket u pitanju)
Dostavljaču sam objasnio da doma nema nikoga prije 15h, a ja dolazim oko 17h
On me pokušavao nagovoriti da se nađemo negdje gdje njemu odgovara (zašto plaćam dostavu?). Naravno da nisam pristao, a on je rekao na to: Onda će se paket, nažalost, morati vratiti posiljatelju
Ja sam kratko odgovorio: Onda dobro da sam izabrao plaćanje pouzećem



hehe, prst u oko!
ivanl Posted - 19/06/2019 : 01:57:18
Bogami, ne zajebavam se, kad dodem u ogromno skladiste paketa u Kopilici,(ako nisam kuci da preuzmem posiljku, pri dostavi), svi postanski sluzbenici kazu; aha opet romani, sta je sad u pitanju...preko mene su i naucili tko je ko u stripu, i koji je nakladnik u pitanju...a svi postari koji mi kuci dolaze, obavezno bace oko na kolekciju...
Anto_123 Posted - 18/06/2019 : 21:24:34
quote:
Originally posted by ivanl

Tokom svih ovih godina i stotina paketa svi postanski sluzbenici me znaju i naucili su da su u posiljci stripovi s kojima nema zezanja...donose u kucu, poznaju staru, zenu, sinove...niti vise ne naplacuju onih dodatnih famoznih 5 kuna dostave. Do sada, a to je vec cijela vjecnost, nikakav zajeb, osim jednog mladog dostavljaca koji je tiskanicu sa brojem 1 Alan Forda uredno presavinuo i gurnuo u sanducic. A dogovor s posiljateljem je bio preporucena posiljka. Jbg. jedan ali vrijedan zajeb. Uglavnom, trebalo je doci do takvog statusa s postarima tokom vremena.

He he tu se slažem , treba vremena, mog starog tamo u pošti poznaju bolje nego neke svoje radne kolege. Nije rijedak slučaj da poštar donese papirić a paket već stigao kući.Toliko toga naručim kroz godinu da znam u dan, kad će stići , osim naravno ako mi netko slaže dan slanja što je rijetkost svi sa kojima sam trgovao 99% su stvarno ljudi na mjestu.
Anto_123 Posted - 18/06/2019 : 21:16:34
quote:
Originally posted by Markos

Ukoliko netko ne želi ili ne može platiti karticom, treba izabrati virmansko plaćanje i onda uplatiti ili preko vlastitog netbankinga ili osobno općom uplatnicom u banci/pošti.



Pa da to me zanimalo, virman je praktički uplata na tekući ili žiro obzirom da je firma. Dostava nešto kao što to Libellus radi. Eeee da meni stvarno često stižu ti paketi od LL. Ali nije sve uvijek tako jednostavno.Imaju moj broj mob. a ja sam na terenu tako da mi starci doma primaju poštu,pakete. dakle prvi dan jave da je paket spreman što je gotovo 100% da sutra ujutro stiže sms .faza dva - ujutro pišu. Dostava paketa je npr. od 13-16h. te mi pošalju broj dostavljača.Taj broj pošaljem starom kući jer bude problema ali ne baš u velikoj mjeri.Evo baš zadnji put jave dostava od 11-14h i moj stari čeka , čeka da bi mi u 17h poslali sms sa sljedećim textom- Dostava nije uspjela kontaktirajte tamo nekoga da se dogovorite o novom terminu za dostavu, ja poludio na poslu, znam da se stari nije maknuo od kuće jer zna da će doći a oni nisu ni bili a kao nisu nikog našli kući i još uz to što smo platili moramo zvati. tu priči nije kraj, tu veče se čujem opet sa mojima i stripovi stigli pola sata prije nego li su mi poslali da nije uspjela dostava. Ono što bi svi trebali znati je da (barem je to u Brodu slučaj) ti dostavljči imaju svoju ispostavu,. tako da taj paket možete i sami podići ako ga iz nekog razloga fulate.Nešto kao što tisak ima skladište iz kojeg se stripovi i ostalo ujutro razvoze po gradu samo nešto manjeg kapaciteta.Jedan takav paket sam podigao dan nakon prvog termina (dan ranije) A ovi u pošti stalno mijenjaju pravila. sad za običnu uplatnicu pišemo OIB , broj osobne i najnovije traže neki dokument sa slikom da ga kopiraju.Uskoro će mo vaditi liječnički da bi stekli pravo na ispunjavanje uplatnice
Kerempir Posted - 17/06/2019 : 19:44:58
Uh, trenutno na godišnjem, znam koja me prva obaveza čeka čim se vratim :)

Što se tiče dostave, mislim da je ovo druga dostavljačka služba kojom se fibra služi ali iskreno niti sa sadašnjom niti sa prošlom nisam imao problema, a to je ipak dostava u manje mjesto, a ja često na putu.
ivanl Posted - 16/06/2019 : 20:13:55
Tokom svih ovih godina i stotina paketa svi postanski sluzbenici me znaju i naucili su da su u posiljci stripovi s kojima nema zezanja...donose u kucu, poznaju staru, zenu, sinove...niti vise ne naplacuju onih dodatnih famoznih 5 kuna dostave. Do sada, a to je vec cijela vjecnost, nikakav zajeb, osim jednog mladog dostavljaca koji je tiskanicu sa brojem 1 Alan Forda uredno presavinuo i gurnuo u sanducic. A dogovor s posiljateljem je bio preporucena posiljka. Jbg. jedan ali vrijedan zajeb. Uglavnom, trebalo je doci do takvog statusa s postarima tokom vremena.
ReemCP Posted - 16/06/2019 : 19:51:37
Ja isto sa GLS-om nisam imao nikada problema, a sto se tice poste, vezano za one obicne pakete koje redovito primam (na kojima pise ono V=100), te sam uvijek podizao na posti. Donedavno je tako bilo. Zadnjih 5-6 puta mi sve postar doma nosi i naplati mi to dodatnih 5 kuna. A kako velim, prije sam stalno otisao u posti podici (posta mi minutu voznje udaljena). Nadam se onda da ce se ta njegova praksa dostavljanja na kucni prag nastavit i zimi kad bude vani 2m snijega.
vice Posted - 16/06/2019 : 18:50:48
quote:
Originally posted by Markos

Trebate se žaliti nadređenima, kao prvo. Kao drugo, mislim da se nakon primitka obavijesti o planiranom vremenu dostave može dogovoriti drugo vrijeme i mjesto dostave preko aplikacije, nema potrebe natezati se s dostavljačem.



Nekad mi poruka o pripremi pošiljke stigne isti dan kad i dostavljač, tako da je to zajeb. A gle, radim u ambulanti blizu Sesveta, i ako već mogu birat misto i vrime, to će bit meni doma. Kužim da bi to na papiru tribalo ić bez frke, ali u praksi stvar šteka. Jbg, tako je kako je.

Inače, Bushido, s poštom osobno nisan ima problema. Uvik me dočeka papirić, i tako već 10 godina.
DiSkAcH Posted - 16/06/2019 : 17:53:58
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by dicmanjac

To sa GLS-om uglavnom ovisi o radniku koji dostavlja u kombiju za područje u kojem živite.

Mene nazove tip na dan dostave...ja mu rečem da sam na poslu, ako nije problem da ostavi u obližnjem dućanu, ili kafiću, ili kod nekog susjeda/frenda/rodbine koji žive uz glavni put pa mu lako objasnim gdje.
On se uredno zahvali, i kad ostavi pošalje mi sms da je ostavio :)

Pa kud ćeš bolje.




upravo tako. ne može bolje ni profesionalnije. prvo mi pošalju mail (i sms) da su zaprimili paket od fibre i da će mi sutra biti dostavljen. sutra najranije ujutro šalju sms da između toliko i toliko sati stižu na kućnu adresu i daju mi broj moba dostavljača da ga nazovem i dogovorim eventualnu drugu opciju (drugo vrijeme, drugu lokaciju), a 15 min prije nego stigne na vrata dostavljač me nazove i provjeri jesam li doma, ako slučajno nisam nije im problem sačekati me ili doći gdje god treba. uvijek ljubazni, uvijek nasmijani.



E vidiš i ja ga uvijek odmah sutradan nazovem, ali njemu nikad ne paše ništa osim da mi on to dostavi onda kada sam ja doma. Ali da, odsad ću se počet žalit i bok. Prije njega je bila jedna cura i bila je prva liga.
verab Posted - 16/06/2019 : 17:46:35
quote:
Originally posted by dicmanjac

To sa GLS-om uglavnom ovisi o radniku koji dostavlja u kombiju za područje u kojem živite.

Mene nazove tip na dan dostave...ja mu rečem da sam na poslu, ako nije problem da ostavi u obližnjem dućanu, ili kafiću, ili kod nekog susjeda/frenda/rodbine koji žive uz glavni put pa mu lako objasnim gdje.
On se uredno zahvali, i kad ostavi pošalje mi sms da je ostavio :)

Pa kud ćeš bolje.




upravo tako. ne može bolje ni profesionalnije. prvo mi pošalju mail (i sms) da su zaprimili paket od fibre i da će mi sutra biti dostavljen. sutra najranije ujutro šalju sms da između toliko i toliko sati stižu na kućnu adresu i daju mi broj moba dostavljača da ga nazovem i dogovorim eventualnu drugu opciju (drugo vrijeme, drugu lokaciju), a 15 min prije nego stigne na vrata dostavljač me nazove i provjeri jesam li doma, ako slučajno nisam nije im problem sačekati me ili doći gdje god treba. uvijek ljubazni, uvijek nasmijani.
dicmanjac Posted - 16/06/2019 : 15:30:01
To sa GLS-om uglavnom ovisi o radniku koji dostavlja u kombiju za područje u kojem živite.

Mene nazove tip na dan dostave...ja mu rečem da sam na poslu, ako nije problem da ostavi u obližnjem dućanu, ili kafiću, ili kod nekog susjeda/frenda/rodbine koji žive uz glavni put pa mu lako objasnim gdje.
On se uredno zahvali, i kad ostavi pošalje mi sms da je ostavio :)

Pa kud ćeš bolje.
DiSkAcH Posted - 16/06/2019 : 15:17:52
A vidis mene zeza sto ja uvijek platim odmah. Evo sad zadnji put sam mu objasnio da ce brat biti doma za pol ure pa je onda nadureno rekao da ce on onda kad stigne...nisam mu ni htio reci da ce brat mozda dotad vec opet otici ca... Ugl radio sam davno izmedju ostalog u Agitu kao dostavljac i opak je to i naporan posao (radio sam po 12-14h). Razumijem ja i njega...ali mi se nismo ovako natezali sa ljudima i pametovali. Cak sam morao ako je npr stranka u starom dijelu grada gdje je zabranjen ulazak sa vozilima, paket pod misku ajmo trazit stranku. U Veli Losinj npr nesmijes uci, u centar Krka isto...
I cisto sumnjam da bi moja zalba donijela ista dobrog, mislim da bi me tek nakon toga decko poceo jos i vise zezat.
supermark Posted - 16/06/2019 : 14:44:05
Slicna situacija i kod mene nedavno (nije bio Fibrin paket u pitanju)
Dostavljaču sam objasnio da doma nema nikoga prije 15h, a ja dolazim oko 17h
On me pokušavao nagovoriti da se nađemo negdje gdje njemu odgovara (zašto plaćam dostavu?). Naravno da nisam pristao, a on je rekao na to: Onda će se paket, nažalost, morati vratiti posiljatelju
Ja sam kratko odgovorio: Onda dobro da sam izabrao plaćanje pouzećem
Markos Posted - 16/06/2019 : 13:47:21
Trebate se žaliti nadređenima, kao prvo. Kao drugo, mislim da se nakon primitka obavijesti o planiranom vremenu dostave može dogovoriti drugo vrijeme i mjesto dostave preko aplikacije, nema potrebe natezati se s dostavljačem.
DiSkAcH Posted - 16/06/2019 : 13:34:21
quote:
Originally posted by Markos

Kako misliš "dogovor za neki drugi dan je praktički nemoguć"? Oni su DUŽNI osigurati ti dostavu drugi dan ako ti tako odgovara. Osim toga, zašto na naručiš da ti paket dođe na adresu na poslu!?



Ne rade tako ni u Ri kod mene.
Dečko je uvijek i bezobrazan i priča samnom ko da smo ovce pasli.
Ugl oni dobivaju penale ako ne izvrše dostavu taj dan, a ne želi dovest na drugu adresu, ne želi doći kasnije, ono ništa mu ne paše, samo sad i odma.
I onda te fore da će pustit u dvorištu kod susjeda i slično na što ja NIKAKO ne pristajem. Uglavnom dostava neki drugi dan je nemoguća. Još nikada nisam to doživio. Jednom je imao paket za mene od cca 20ak kg i kaže mi frajer ja sam sa u X dijelu grada pa dođi i nađemo se. Otkantao ga pa je došao, ali neda mi se stalno natezat s njim.

Posao mi je takav da sam em jako puno po terenu, em imamo više adresa na kojima mogu biti pa zato ne prakticiram dostavu na radno mjesto, a ni iz razloga da itko vidi što kako i koliko kupujem...

Ovo je moja opaska na GLS, nekako mi se više čini da se ovaj dečko koji je za moje područje tako ponaša(ali vj mu netko odobrava takvo ponašanje-nisam se osobno žalio njegovima na njega)....ne na Fibru.

Kod HP-a me već znaju ovi moji lokalni kolko često nešto dižem ili šaljem, pošta mi je udaljena 2min autom i još nikada nikakvih većih problema sa njima nisam imao.
Mr. Bushido Posted - 16/06/2019 : 13:13:09
quote:
Originally posted by vice

Ja inače iden priko kartice ali me jebe taj GLS i uvik dostavlja kad smo i ja i cura na poslu. A nije mi svejedno da mi paket ostavlja ispod stubišta u zgradi nadajući se da to niko neće maznit. Dogovor za dostavu neki drugi dan je praktički nemoguć.

Puno više bi volija klasičnu poštu i listić u kasliću za pokupit u pošti.


Nije ti ni pošta neka sreća. Ne da se poštaru uvijek gnjaviti s obavijestima i vraćanjem pošiljki u ispostavu. Pa ti onda pošiljke zna ostaviti kod susjeda. Ili još gore, na sandučićima, gdje ti ih bilo tko može uzeti.

S dostavljačkim službama se barem možeš dogovoriti kada da ti dostave. Naravno, ako imaju tvoj kontakt.
Markos Posted - 16/06/2019 : 12:45:16
Kako misliš "dogovor za neki drugi dan je praktički nemoguć"? Oni su DUŽNI osigurati ti dostavu drugi dan ako ti tako odgovara. Osim toga, zašto na naručiš da ti paket dođe na adresu na poslu!?
vice Posted - 16/06/2019 : 12:41:17
Da, ukratko - Maestro, Mastercard, Visa (pretpostavljan ide i Electron) - kartično plaćanje.
Uplata u banci/pošti/Tisku ili priko e-zabe, m-zabe i ostalih appova drugih banaka - virmansko.

Ja inače iden priko kartice ali me jebe taj GLS i uvik dostavlja kad smo i ja i cura na poslu. A nije mi svejedno da mi paket ostavlja ispod stubišta u zgradi nadajući se da to niko neće maznit. Dogovor za dostavu neki drugi dan je praktički nemoguć.

Puno više bi volija klasičnu poštu i listić u kasliću za pokupit u pošti.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000