forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nelogicnosti kod rasprodatih stripova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 25/06/2019 : 10:05:47
Ukoliko negde postoji slican topic, obrisite.

Da li neko mozda zna o cemu se radi kada su rasprodati Libellusi u pitanju kod MN-a a brojevi su od 60 i nekog pa do 70 i nekog?

Ja razumem da su rasprodati ovi prvi brojevi, skroz logicno ali samo odredjenih 10-15 brojeva?! Wtf!?

Sada ti brojevi idu od 50-100€. Kakva je problematika u pitanju? Zna li iko?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 22/12/2019 : 10:07:40
Svasta se dogadja
manhunter Posted - 22/12/2019 : 09:29:52
Proganjaju ga forumaši, moderatori, forum je glup.. Izaberite jednu od opcija.
Mr. Bushido Posted - 22/12/2019 : 09:17:37
quote:
Originally posted by mladjo

Ček Sumohrvat, ne kužim, replayaš na stare topice tako da mijenjaš svoje postove u točke?!


Čini se da briše svoje postove.

Odnosno, sustav mu ne dopušta da briše postove, pa ih editira tako da ostane samo točka ili neki drugi znak.

Zašto to radi? Ne znam.
mladjo Posted - 22/12/2019 : 08:26:47
Ček Sumohrvat, ne kužim, replayaš na stare topice tako da mijenjaš svoje postove u točke?!
edvin Posted - 28/06/2019 : 11:50:13
također, dosta je ljudi prestalo kupovati kad su stigli izdanja slobodne dalmacije...
a neki brojevi su izašli u lms nakon 1991 pa su isto rjeđi, skuplji, manje tiraže..
tako da te epitode kao i one koje nisu uopće izašle drugačije, budu traženije.
ReemCP Posted - 27/06/2019 : 22:50:03
quote:
Originally posted by corto33

Da, na te sam mislio. Prvih deset brojeva ima malo veću cijenu ali ostale se može dobiti jeftino bez problema. Na primjer ovi brojevi oko 150 su 1 euro do 1,5 eura na komad. Pogledaj malo na Ebayu cijene.
Kompletna odlično očuvana kolekcija SBE Mister No-ja na talijanskom se može dobiti za nekih 500 eura.
Ali to je i logično da će biti poprilična razlika u cijeni ako je tiraž 350 (LL) ili ako je 50.000 (SBE).


Čovječe, kako se to isplati svaka čast na ovome što si napisao, baš ću morat razmislit o ovome moram samo pitat forumaše koji imaju iskustva sa naručivanjem stripova iz Italije, kako ide cijeli taj proces i kolike su dostave i sl. Nažalost, ja sam "seljak" za ta online kupovanja, pa ću malo to proučit. Ali svakako se isplati, hvala ti još jednom na postu

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Mister NO me ne zanima toliko da bih ga skupljao...


Hehe, nema veze, ali si dao dobru ideju :)
zeljko Posted - 27/06/2019 : 22:12:52
quote:
Originally posted by Lukeruk

quote:
Originally posted by sawitch

Verovao sam VC-u da ce izdavati bar jednu knnigu godisnje i skontao da je to sprdacina od izdavacke kuce.


Secam se da sam neko vreme brinuo da li ce VC da nastavi Zagor knjige i kada se spoji sa kiosk izdanjima (Tajna Sumera) ili ce tu da stane.
Od tog silnog optimizma nije ostalo puno, ali dovoljno da se nadam reprintima pojedinih trazenih, a rasprodatih izdanja Libellusa, makar promenili boju neba na naslovnoj.



a ja brinuo sto ce biti s gigantima mm kad dodju na red
corto33 Posted - 27/06/2019 : 20:43:56
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by corto33

Ako već bolje je nabaviti originalno izdanje, imaš sve naslovne a i bolje je kvalitete od tog 2 u 1 od IF Edizioni. Ni kod cijene nije neka bitna razlika.

Hvala Corto, a ovo za orginale, jesi mislio na pojedinačne njihove stripove koji su orginalno izlazili? Recimo, knjiga LL 60 sadrži orginalne tal. epizode #152, #153 i #154. Pretpostavljam da si na te orginale mislio. Samo je sad pitanje jel ih ima za uzeti i kako se kreću cijene? I jesu li oni najisplativija opcija..



Da, na te sam mislio. Prvih deset brojeva ima malo veću cijenu ali ostale se može dobiti jeftino bez problema. Na primjer ovi brojevi oko 150 su 1 euro do 1,5 eura na komad. Pogledaj malo na Ebayu cijene.
Kompletna odlično očuvana kolekcija SBE Mister No-ja na talijanskom se može dobiti za nekih 500 eura.
Ali to je i logično da će biti poprilična razlika u cijeni ako je tiraž 350 (LL) ili ako je 50.000 (SBE).
DiSkAcH Posted - 27/06/2019 : 20:14:32
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ako niš drugo, kupit ću si ta dva giganta u ITA u boji (i ne znam talijanski ), premda je boja dosta loša (listao sam ih nedavno u knjižari...28€ komad).


Što se tiče Mister Noa, ne bi bilo loše ovo što si pričao za talijanski, primjenit i za njega. Mislim na ovaj period što pokrivaju LL knjige 60-72. Samo, ja bih uzeo ona kiosk izdanja Mister Noa koja idu 2-u-1, ne znam koliko bi to koštalo koji pokrivaju priče tih navedenih knjiga.

Nekako bi onda našao načina da te svoje stripove pobrišem oblačiće teksta i upišem svoj tekst na HR cijela ta priča oko toga bi bila sigurno jeftinija od 1000+ € koliko ide taj dio kolekcije u LL.


Mister NO me ne zanima toliko da bih ga skupljao...
ReemCP Posted - 27/06/2019 : 17:29:09
quote:
Originally posted by corto33

Ako već bolje je nabaviti originalno izdanje, imaš sve naslovne a i bolje je kvalitete od tog 2 u 1 od IF Edizioni. Ni kod cijene nije neka bitna razlika.

Hvala Corto, a ovo za orginale, jesi mislio na pojedinačne njihove stripove koji su orginalno izlazili? Recimo, knjiga LL 60 sadrži orginalne tal. epizode #152, #153 i #154. Pretpostavljam da si na te orginale mislio. Samo je sad pitanje jel ih ima za uzeti i kako se kreću cijene? I jesu li oni najisplativija opcija..

quote:
Originally posted by DODSFERD

Način uvijek postoji, samo što takva akcija zahtijeva previše vremena. Nešto slično sam ja napravio prije 20-ak godina s 2 Alan Forda; iz zajebancije sam pisao svoje tekstove na izrezane papiriće i onda ih lijepio preko originalnih kako bih dobio humor iz kućne radinosti.
Ne sjećam se više koliko je to bilo uspješno, ali znam da su stripovi nakon toga izgledali duplo deblji.


Vjerujem ti da su deblji bili hehe a znam da bi trebalo i puno vremena, ali ja bih to laganini radio, možda bi uspio napravit znači, samo za moju osobnu upotrebu/čitanje. Samo sad pitanje koliko bi me došli ti svi stripovi i dostava iz Italije..

PS. a oblačiće bi možda kompjutorski unosio tekst i lijepio, da ljepše izgleda..

-
-

edit: ja bi to svakako sebi volio napravit, jer ne želim ovo čekat nit u ovakvom nečemu sudjelovat:

https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-libellus-broj-63-krvna-zakletva/15397468/

https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-64-libellus-aukcije-od-1-kune/15337518/
DODSFERD Posted - 27/06/2019 : 14:11:33
quote:
Originally posted by Lukeruk

quote:
Originally posted by sawitch

Verovao sam VC-u da ce izdavati bar jednu knnigu godisnje i skontao da je to sprdacina od izdavacke kuce.


Secam se da sam neko vreme brinuo da li ce VC da nastavi Zagor knjige i kada se spoji sa kiosk izdanjima (Tajna Sumera) ili ce tu da stane.


Mislim da će nastaviti i dalje uz smanjeni tiraž, ali tko hoće to dočekati morat će živjeti kao kornjača s Galapagosa.
DODSFERD Posted - 27/06/2019 : 14:08:13
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ako niš drugo, kupit ću si ta dva giganta u ITA u boji (i ne znam talijanski ), premda je boja dosta loša (listao sam ih nedavno u knjižari...28€ komad).


Što se tiče Mister Noa, ne bi bilo loše ovo što si pričao za talijanski, primjenit i za njega. Mislim na ovaj period što pokrivaju LL knjige 60-72. Samo, ja bih uzeo ona kiosk izdanja Mister Noa koja idu 2-u-1, ne znam koliko bi to koštalo koji pokrivaju priče tih navedenih knjiga.

Nekako bi onda našao načina da te svoje stripove pobrišem oblačiće teksta i upišem svoj tekst na HR


Način uvijek postoji, samo što takva akcija zahtijeva previše vremena. Nešto slično sam ja napravio prije 20-ak godina s 2 Alan Forda; iz zajebancije sam pisao svoje tekstove na izrezane papiriće i onda ih lijepio preko originalnih kako bih dobio humor iz kućne radinosti.
Ne sjećam se više koliko je to bilo uspješno, ali znam da su stripovi nakon toga izgledali duplo deblji.
corto33 Posted - 27/06/2019 : 13:36:16
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ako niš drugo, kupit ću si ta dva giganta u ITA u boji (i ne znam talijanski ), premda je boja dosta loša (listao sam ih nedavno u knjižari...28€ komad).


Što se tiče Mister Noa, ne bi bilo loše ovo što si pričao za talijanski, primjenit i za njega. Mislim na ovaj period što pokrivaju LL knjige 60-72. Samo, ja bih uzeo ona kiosk izdanja Mister Noa koja idu 2-u-1, ne znam koliko bi to koštalo koji pokrivaju priče tih navedenih knjiga.

Nekako bi onda našao načina da te svoje stripove pobrišem oblačiće teksta i upišem svoj tekst na HR cijela ta priča oko toga bi bila sigurno jeftinija od 1000+ € koliko ide taj dio kolekcije u LL.



Ako već bolje je nabaviti originalno izdanje, imaš sve naslovne a i bolje je kvalitete od tog 2 u 1 od IF Edizioni. Ni kod cijene nije neka bitna razlika.
Lukeruk Posted - 27/06/2019 : 12:35:37
quote:
Originally posted by sawitch

Verovao sam VC-u da ce izdavati bar jednu knnigu godisnje i skontao da je to sprdacina od izdavacke kuce.


Secam se da sam neko vreme brinuo da li ce VC da nastavi Zagor knjige i kada se spoji sa kiosk izdanjima (Tajna Sumera) ili ce tu da stane.
Od tog silnog optimizma nije ostalo puno, ali dovoljno da se nadam reprintima pojedinih trazenih, a rasprodatih izdanja Libellusa, makar promenili boju neba na naslovnoj.
Lukeruk Posted - 27/06/2019 : 12:14:21
quote:



...
Uz to bi organizirali "draft" slično kao u NBA, znači ako nas ima 4 osobe npr, najprije žrijebamo brojeve od 1-4 i onda idemo tim redosljedom, broj 1 može odabrati prvi, broj dva drugi,...svaki odabire po jedan strip, pa onda drugi krug, pa treči krug,...a kasnije možete i međusobom razmijeniti po volji van ovog drafta, ili netko ponudi neki strip plus svoj draft za sljedeči krug itd,..kako to rade u NBA.
... i onda bi napravili taj draft i išli na večeru ili piče.





Ovo toliko zanimljivo zvuci, da samo ucesce u poduhvatu vredi tih para. Stripovi bi dosli gratis. :)
1Euro Posted - 27/06/2019 : 11:21:25
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by kasper

tezak tezak krs je taj zbogom afriko

nego savke, mislim da bi trebao suprotno da gledas na ovaj problem, ako su sva izdanja na sajtu ll rasprodata, onda je dobro sto imas to sto imas. a kolekcija se kupuje u celosti, vec su se mnogi do sada zeznuli kao ti



Jebiga, nikad nemas para da kupis komplet pa nadjes onaj za 10€ pa drugi za 15€ itd. Pa neka razmena. Ovako iskesirati 1500-2000€ je jebeno.



e vidš Sale, a kad je netko prodavao komplet Mister No kolekciju, mislim da za 900 (za komplet od 1-60) eura (ili tu negdje ne sječam se tačno) ja sam dao predlog, da nas se skupi, dvoje, troje, ili više ljudi i to sakupimo novac i zajednički kupimo tu kolekciju i onda međusobno podijelimo.
Čak sam izračunao da bi svaki strip koštao 15 eura. Znači svatko bi uložio npr 300 eura i dobio bi oko 20 stripova. Netko je mogao uložiti i 500 npr pa bi onda dobio više stripova. Mislim sve je to bilo izračunato, koliko bi netko uložio toliko bi onda dobio stripova jer je cijela kolekcija podijeljena na broj stripova iznosila oko 15 eura po stripu.
A nitko se nije javio. Na taj način lijepo bi ljudi mogli popuniti rupe u kolekciji, dobiti strip iz kompleta po 15 eura.
Uz to bi organizirali "draft" slično kao u NBA, znači ako nas ima 4 osobe npr, najprije žrijebamo brojeve od 1-4 i onda idemo tim redosljedom, broj 1 može odabrati prvi, broj dva drugi,...svaki odabire po jedan strip, pa onda drugi krug, pa treči krug,...a kasnije možete i međusobom razmijeniti po volji van ovog drafta, ili netko ponudi neki strip plus svoj draft za sljedeči krug itd,..kako to rade u NBA.
Ali neeeeeeeeeeeeee, ljudi radije plačaju skupe stripove a uz to još i skupu poštarinu.
Dok sam ja bio spreman kupiti taj komplet u Sloveniji, platiti ga svojim novcem i onda bi se dobili npr negdje na pola puta recimo Zagreb, gdje bi mi ljudi platili svoj dio i onda bi napravili taj draft i išli na večeru ili piče.

sawitch Posted - 27/06/2019 : 11:21:08
Verovao sam VC-u da ce izdavati bar jednu knnigu godisnje i skontao da je to sprdacina od izdavacke kuce.
kasper Posted - 27/06/2019 : 11:00:02
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by kasper

tezak tezak krs je taj zbogom afriko

nego savke, mislim da bi trebao suprotno da gledas na ovaj problem, ako su sva izdanja na sajtu ll rasprodata, onda je dobro sto imas to sto imas. a kolekcija se kupuje u celosti, vec su se mnogi do sada zeznuli kao ti



Jebiga, nikad nemas para da kupis komplet pa nadjes onaj za 10€ pa drugi za 15€ itd. Pa neka razmena. Ovako iskesirati 1500-2000€ je jebeno.



tebe je zajebalo to sto si uzimao vc kolekcionarce. realno taj tvoj poduhvat sa mn ll je jebeno jebeno zajeban
sawitch Posted - 27/06/2019 : 10:31:53
quote:
Originally posted by kasper

tezak tezak krs je taj zbogom afriko

nego savke, mislim da bi trebao suprotno da gledas na ovaj problem, ako su sva izdanja na sajtu ll rasprodata, onda je dobro sto imas to sto imas. a kolekcija se kupuje u celosti, vec su se mnogi do sada zeznuli kao ti



Jebiga, nikad nemas para da kupis komplet pa nadjes onaj za 10€ pa drugi za 15€ itd. Pa neka razmena. Ovako iskesirati 1500-2000€ je jebeno.
ReemCP Posted - 27/06/2019 : 10:21:12
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ako niš drugo, kupit ću si ta dva giganta u ITA u boji (i ne znam talijanski ), premda je boja dosta loša (listao sam ih nedavno u knjižari...28€ komad).


Što se tiče Mister Noa, ne bi bilo loše ovo što si pričao za talijanski, primjenit i za njega. Mislim na ovaj period što pokrivaju LL knjige 60-72. Samo, ja bih uzeo ona kiosk izdanja Mister Noa koja idu 2-u-1, ne znam koliko bi to koštalo koji pokrivaju priče tih navedenih knjiga.

Nekako bi onda našao načina da te svoje stripove pobrišem oblačiće teksta i upišem svoj tekst na HR cijela ta priča oko toga bi bila sigurno jeftinija od 1000+ € koliko ide taj dio kolekcije u LL.
kasper Posted - 27/06/2019 : 09:52:22
tezak tezak krs je taj zbogom afriko

nego savke, mislim da bi trebao suprotno da gledas na ovaj problem, ako su sva izdanja na sajtu ll rasprodata, onda je dobro sto imas to sto imas. a kolekcija se kupuje u celosti, vec su se mnogi do sada zeznuli kao ti
Tutta Posted - 27/06/2019 : 00:38:56
+1
DODSFERD Posted - 26/06/2019 : 18:41:29
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by sumohrvat

Dolazi afrički period, ali do tada su ljudi već odustali od Mister Noa zbog nastale rupe u kolekciji. Jer više nisu mogli pratiti. A očito su i preprodavači nanjušili to smanjenje tiraža na broju 60 pa su kupili koji primjerak više. Čemu teorije zavjere. Ono, pola tiraža je kupio Elvis da bi čitao sa tamne strane Mjeseca. Ma da....



Nije teorija zavere. Mene samo interesuje sta se koji q desilo!?

Prvo, iznervirao sam se jer mi treba 1000 EUR da skupim 1-15 brojeva.

Drugo, razumeo bih da se sve rasprodaje pa jebiga, moja krivica sto nisam imao para da ispratim.

Trece, nelogicno je jer me niko ne moze ubediti da je Zbogom Afriko losiji strip od Etrurskog demona na primer. Pa da su ljudi razgrabili te stripove a ove iz africkog ciklusa nisu.


Meni jest lošiji od Etrurskog demona i to puno. Štoviše, Zbogom Afriko mi je najslabija priča iz sage s tematikom koja je već puno puta ranije obrađivana na bolji način.
Jozzinelli Posted - 26/06/2019 : 17:26:11
quote:
Originally posted by sawitch

Kasnije dolaze brojevi koji su jedan od najboljih perioda kod MN-a a to je africki period.


quote:
Originally posted by sawitch

Trece, nelogicno je jer me niko ne moze ubediti da je Zbogom Afriko losiji strip od Etrurskog demona na primer.



Afrički period je početak pada Mister Noa.
Meni je to bilo privlačno kad sam bio dete (Mister No u Africi - kul),
bar dok ih nisam sve iščitao, nakon toga sam zaključio da su mi daleko interesantniji doživljaji iz starijih epizoda,
mahom na teritoriji Latinske Amerike.

Nisu te afričke epizode loše, sve su solidne, izuzev onih Pirata iz Gvineje, ali nisu nikakav vrh Mister Noa.
Nekad su mi bile zanimljivije jer sam saznao iz njih za mnoge pojmove, detalje iz doba rata i antikolonijalne borbe,
ali danas mi to više nije dovoljan kriterijum da bi ih smatrao boljim od većine brojeva 60-72.

Ne znam kakvo je mišljenje većine, pogotovo onih koji kupuju Libellus, i da li je u pitanju samo kvalitet epizoda
ili postoji još neki faktor koji je uticao na to da ti brojevi budu rasprodani, ali,
što se mene tiče, zlatno doba Mister Noa je trajalo do afričkog perioda.

velka031 Posted - 26/06/2019 : 17:12:07
Da, čemu trošiti tintu kad je sve jasno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000