forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA SP 21 - Kuća

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 16/04/2019 : 19:20:56


Dugi niz godina vlasnik puni svoju kuću sjećanjima, nijemim svjedocima svoga života. I on sâm je, uz to, vjerna slika kuće. Poput parova koji su oduvijek živjeli zajedno. Stoga, kada njezin stanovnik nestane zauvijek, prašina paralizira stvari u kući dok čekaju da se njihov vlasnik jednoga dana vrati. Dva brata i sestra, protagonisti ove priče, vratit će se godinu dana nakon smrti svojega oca u obiteljsku kuću gdje su odrasli. Namjera im je prodati je, ali sa svakom tričarijom koju bace suoče se sa svojim sjećanjima. Boje se da se lišavaju prošlosti, uspomene na svojega oca, ali i uspomene na sebe same...

Kolorka Specijal 21 • Kuća • 128 stranica • Kolor • 240 x 170 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Paco Roca • Crtež Paco Roca • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.4.2019. • Cijena 130 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-21-kuca/568/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Macon Posted - 29/01/2024 : 18:11:36
Rad je dosta nepretenciozan i likovno vrlo korektan (čista linija, srednji planovi) ali možeš uzeti van bilo što ili dodati bilo šta i opet je sve to isto. Na neki način ko čitanje telefonskog imenika. Mrtav ritam osim na nivoju strane gdje sve stoji. Ovaj rad bi mogao imati sto strana više i sve bi bilo isto.

Trebaju mi neke tačke oslonca, vrhovi i padovi, neka obaveza poruke i stava avtora. Ovdje je neko umro i njegovo potomstvo sada prčka po napušteni kući i sječa se bezvezarija koje nisu intimne nego banalne. U poslednjih dvadesetak strana od 120 autoru uspije, da stavi barem nekakvu poruku oko pergole.

Otac je bio skromni radišni mrav koji je volio prati auto ispred kuče i glancati ga sa kožom. Djeca nisu znali, da jim je otac Slovenac.
Combatrock Posted - 22/08/2021 : 22:10:38
https://www.pacoroca.com/

Ko bi da prati rad umetnika moze ovde.
Combatrock Posted - 22/08/2021 : 22:09:32
8 augusta 1984
Combatrock Posted - 22/08/2021 : 22:08:52
http://www.fiba.basketball/pages/eng/fa/game/p/gid/A/grid/1/rid/826/sid/2941/tid/390/_/1984_Olympic_Games_Tournament_for_Men/statistic.html

To je utakmica koju je gledao na tv u dvoristu.
Combatrock Posted - 19/08/2021 : 18:18:36
Jeste druze. Opasan strip.
anto Posted - 19/08/2021 : 11:54:18
quote:
Originally posted by Combatrock


Kad prodajemo kuću,
kako da znamo koliko ona vredi?
U pločicama u armaturi u gredi.

U slepim zidovima gde otac osedi,
kad prodajemo kuću, šta zapravo u njoj vredi?

Onaj ležaj u sobi, gde još vidim otisnuto telo dede,
i praznu trpezariju, gde svi mrtvi sede.

I stakleno oko prozora što gleda na reku,
zapamti kad drvo ruše
tad i hlad seku.

I beli parket na kom je moja sestra naučila hod,
ja gledam njeno detinjstvo a ti samo pod.

Kad prodajemo kuću mi prodajemo i ulicu,
i dajemo oglas,
ko da dajemo umrlicu.

Kad prodajemo kuću,
kako da znamo koliko ona vredi?
Ponajmanje u pločicama, armaturi, gredi.



sjajna Kuća?
Combatrock Posted - 19/08/2021 : 08:09:51

Kad prodajemo kuću,
kako da znamo koliko ona vredi?
U pločicama u armaturi u gredi.

U slepim zidovima gde otac osedi,
kad prodajemo kuću, šta zapravo u njoj vredi?

Onaj ležaj u sobi, gde još vidim otisnuto telo dede,
i praznu trpezariju, gde svi mrtvi sede.

I stakleno oko prozora što gleda na reku,
zapamti kad drvo ruše
tad i hlad seku.

I beli parket na kom je moja sestra naučila hod,
ja gledam njeno detinjstvo a ti samo pod.

Kad prodajemo kuću mi prodajemo i ulicu,
i dajemo oglas,
ko da dajemo umrlicu.

Kad prodajemo kuću,
kako da znamo koliko ona vredi?
Ponajmanje u pločicama, armaturi, gredi.
borg Posted - 16/05/2021 : 23:50:06
Dočekah i ja ovaj strip.

Ovaj strip mi je sentimentalni fetiš. Ne da mi se ni kritikovati ni oceniti.
Hteo sam odmah dva primerka kupiti, al sam skontao da će mi biti draži ako je jedini primerak :)

going going Posted - 16/04/2021 : 16:24:01
quote:
Originally posted by tutto maxim

quote:
Originally posted by Markos

Od danas u prodaji reprint Kuće!



Raduje me reprint ovog stripa, propustio sam prvo izdanje.



Takođe!
tutto maxim Posted - 16/04/2021 : 13:33:29
quote:
Originally posted by Markos

Od danas u prodaji reprint Kuće!


U dan kad je objavljen pre dve godine.
Raduje me reprint ovog stripa, propustio sam prvo izdanje.
Markos Posted - 16/04/2021 : 09:58:43
Od danas u prodaji reprint Kuće!
naker Posted - 18/12/2020 : 15:07:26
Kuća je tamo gde srce je

Samo što nekada naše srce nije na istom mestu kao i kod ostatka familije. Vikendicu gradimo zbog njih, ali njihova srca kucaju za neke druge stvari; izlaženje, momci / devojke, karijera, obaveze..
Čak i kada su prisutni zapravo nisu prisutni jer bulje u telefone ili davaju prazna obećanja da će doći sledeći vikend, da će pomoći oko popravki, ali mlade ljude selo više ne privlači i mi ostajemo sami sa svojom vikendicom

A kada mi odemo da li će deca naša kuće naše održavati

Odličan, ali tužan strip sa kojim se mnogi ljudi sa ovih prostora mogu poistovetiti
Bukvalno sam naježen prošao kroz pojedine scene jer su skoro pa identične onima koje sam i sam proživeo, dok neke tek treba da doživim
Aco Posted - 24/12/2019 : 18:18:14
Nije moj tip stripa ali s obzirom na pohvale - rekoh ajde da vidimo.

Vrlo dobar strip ali ništa više od toga. Ne pogađa me puno. MOžda zato je mi je otac hvalaBogu još uvijek živ, a ni on baš nevoli nešto puno raditi oko kuće, na vrtu, a kamoli ručno prati auto svakog tjedna;-). Imam utisak da od početka do kraja priča ide u jednom te istom, sporom ritmu. Nema nekih obrata/događanja koji bi iskočili i napravili čitanje malo zanimljivijim. I kraj je isto u tom stilu. Jednostavo više nema stranica, to je to.
Crtački je prosjek - likovi imaju skoro uvijek isti izraz i da nema odlično pogođenih boja, krajnji dojam bio bi puno slabiji. Paco je kod nas debitirao čini mi se u Alexandru Icaru, u Libellusovom izdanju od prije ohoho godina
Nikako se ne bih složio da je ovo jedan od najboljih stripova koje je fibra objavila. I unutar samog žanra ima (meni) boljih - recimo S. od Gipija ili Spomenar mog oca od Taniguchija, ta 2 su baš baš dobra.
Za format ne znam zašto je ovakav ali paše ovom stripu - vjerojatno je to bio zahtjev od autora
don_draper Posted - 24/12/2019 : 15:54:01
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by don_draper

Pohvale i scenaristu koji je na delikatan način uklopio sadašnje i prošle radnje te je sasvim jasno izrazio koliko su sjećanja na licu mjesta jedna bujica koju je nemoguće zaustaviti.


misliš da je scenarista odradio jednako dobar posao kao i crtač ovog stripa?



Pošto je u pitanju ista osoba onda bih rekao da da
Crtež je maestralan i dobro izveden na ovom formatu, ali specifično ovo što si quoteao mi se najviše dopalo u stripu, to kako scena iz sadašnjosti se bez prekida prelije u onu iz prošlosti.
anto Posted - 23/12/2019 : 16:03:05
quote:
Originally posted by don_draper

Pohvale i scenaristu koji je na delikatan način uklopio sadašnje i prošle radnje te je sasvim jasno izrazio koliko su sjećanja na licu mjesta jedna bujica koju je nemoguće zaustaviti.


misliš da je scenarista odradio jednako dobar posao kao i crtač ovog stripa?
don_draper Posted - 23/12/2019 : 15:06:39
Premda nije možda najprigodnije štivo za zimske dane okušao sam se u čitanju ove male i lijepo upakirane priče. Kuća je jedna od onih fibri koja ne gušta u akciji, koja pod mediteranskim suncem priča priču ne samo kroz oblačiće s dijalozima nego i kroz prizore, nijanse, sjene i mimiku. Doista ovaj strip ima sve sastojke da pogodi u srce, da zaokupi um, premda samo čitanje traje oko sat vremena i priča je dosta kratka teško je ne zamisliti se nad nekim scenama, proširivati ih i ostati razmišljati o tome dugo nakon što se zaklope njene stranice. Pohvale i scenaristu koji je na delikatan način uklopio sadašnje i prošle radnje te je sasvim jasno izrazio koliko su sjećanja na licu mjesta jedna bujica koju je nemoguće zaustaviti. Nedostajala mi je možda malo jača i konkretnija priča u sadašnjem vremenu između troje glavnih likova, ali sviđa mi se i da svatko od njih ima svoju perspektivu u ovom stripu. Premda ne baš savršen strip kao neke druge misaonije fibre definitivno velika preporuka. Nije za svakoga i iziskuje dosta empatije i razumijevanja radnje, ali ispod svega toga krije se pravi mali dragulj.
4.5/5
pcoro Posted - 17/09/2019 : 22:25:37
Sumnjao sam u Kuću, pribojavao sam se patetike i dosade ali na svu sreću toga nema. Kuća je baš lijep mali strip, krasno nacrtan i ispripovijedan. Lijepo je kad je nešto lijepo, dobro dođe promjena od fuš crteža i dosadnih priča na auto pilotu, ugodno me iznenadilo ovako nešto. Vidi se da je Pacco Rocca mačak i da zna znanje. Tko zna, možda ima još koji strip vrijedan pažnje?
Priča je kakva već mora biti, nije spektakularna ali drži pažnju i potiče na prisjećanje na djetinjstvo, pa možda čak i na razmišljanje. Stari mi je bio simpatičan, ali djeca baš i ne. OK su, ali su nekako dosadni.. odrasli ljudi sa 100 problema, kako bi rekao Zečić.
Stripu bi dao visoke ocjene, ali ne i najviše. Dobar je, čak i zanimljiv, ali ne pretjerano uzbudljiv, jer govori o očiglednim stvarima ali nekad i to treba.
Cromwell Posted - 04/08/2019 : 18:31:51
Ne može devetka jer nismo vidjeli Carline cice!

Vidjet ćemo na drugo čitanje, za koju godinu kad budem malo stariji i nostalgičniji.
anto Posted - 03/08/2019 : 22:08:06
pa autor je tako odradio kraj da bih ga ja okarakterisao kao nepredvidljivo predvidljivi.

a mogao si mu dati barem jednu ocenu više :)
Cromwell Posted - 03/08/2019 : 20:05:45
Kad sam preletio preview uopće mi nije izgledalo zaniljivo.
Ali! Bome jako lijepo iznenađenje!
Unatoč tome što crtež na prvu izgleda statičan, autor gotovo filmski kadrira u sekvencama i time stvara privid pokreta/života likova. U kombinaciji s bojama koje prate emocije u scenariju dobivamo izuzetno stvarnu obiteljsku priču u kojoj se u većoj ili manjoj mjeri svatko može prepoznati.
Ček je predvidljivi kraj nekako uspješno izveden bez da u ustima ostaje okus običnog pekmeza.

8/10 i zaslužuje posebno mjesto na polici. Ne samo zbog formata.

p.s.: dijeli relativnu sličnost Alfredovom "Come Prima" koji je nekako prošao ispod radara.
I da me netko pita preporuku za ljetno štivo. Ova dva naslova bi bila na vrhu liste!
anto Posted - 25/07/2019 : 15:47:45
Uf,Kuća Španca Paka Roke mi je definitivno najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg Fibrinog kataloga (izdao je Markos ove godine i boljih stvari,ali sam kod svakog stripa to i očekivao).

U pitanju je slajs of lajf (podžanra porodični strip) uradak sa uprošćenijim,ali prelepim crtežom,te efektnim bojama koje pretežno naginju ka nekoj nijansi zelene;očigledno je da je autor radio ovo delo sa jakim emocijama,što se i oseća pri čitanju.

Vinsentu,Hozeu i Karli umire otac,i iza njega ostaje kuća koju planiraju da prodaju.U stvari,to je vikendica (poveća,sa baštom,bazenom...) blizu mora,koju je njihov otac uz njihovu pomoć gradio,i za koju ih vežu uglavnom negativnije uspomene,sa obzirom da su svo slobodno vreme morali da pomažu ocu oko njene izgradnje i održavanja bašte,voćki...

Karla (najmlađa):"Ali vi ste ,prije nego što je bilo kuće,barem imali "normalne" praznike."

I tako njih troje odlučuju da pre prodaje srede kuću,te uzimaju slobodne dane i sa svojim porodicama dolaze u nju.
Kroz rad,razgovore,prisećanja,sitne čarke i prebacivanja,otvara im se jedna nova prošlost,i jedan novi pogled na detinjstvo a pre svega oca.Sa tim će pojavljivati kod njih i neke,pozitivne emocije,pa će se sve više preispitivati da li da kuću uopšte i prodaju.

Odličan strip u svakom pogledu.Način na koji je Roka slagao scene,uklapao ih,tempo priče...sve za pet.Minimalistički crtež je ovde savršeno legao,a najveći plus su definitivno sjajna atmosfera nabijena iskrenim emocijama.Odličan kraj (baš sam mislio " e biće baš preočekivano ako se predomisle u prodaji kuće",ali Pako ga je baš majstorski uradio).

Strip u kome će se svako naći.

5/5
split85 Posted - 18/07/2019 : 18:39:03
quote:
Originally posted by lwood

Kuća je ok,al mogla bi bit i daleko bolja. 7/10


Kod mene za ocjenu više.
Vrlo dobro štivo. Ništa spektakularno, pristojno.
Kerempir Posted - 09/07/2019 : 11:12:52
Nema puno za reći, drugi su bili rječitiji. Vrlo ugodno i dirljivo iznenađenje u ovoj turi.
lwood Posted - 30/06/2019 : 18:18:45
Kuća je ok,al mogla bi bit i daleko bolja. 7/10
vukozec Posted - 29/06/2019 : 13:26:37
Jesam. Slično, ali ipak drugačije ;)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000