forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - ORUŽJE METABARONA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 02/07/2019 : 08:55:34
ORUŽJE METABARONA

NA LETEĆEM STARTU, OD SREDE 3. JULA DO SUBOTE 6. JULA, PO CENI OD 670 DINARA!

KLJUČNA SPINOF PRIČA SERIJALA O METABARONIMA,
U KOJOJ SAZNAJEMO KAKO JE NAJMOĆNIJI RATNIK
SVEMIRA DOŠAO DO RATNOG ARSENALA.

64 strane punog kolora!



Prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/oruzje_metabarona

Galaksija je pod udarom Blizenaca, jezivih mentalnih vampira što menjaju zakone svemira koji napadaju. Postoji jedna nada: Bezimeni, poslednji Metabaron, uspeva da ih savlada. Veće od osam mudraca, intraspavača, upućuje ga na konačnu misiju: da pronađe oružje koje će ga načiniti nepobedivim i pomoći mu da spase osam univerzuma. To je dosad najteži zadatak za ratnika prekaljenog u kosmičkim bitkama. Moraće da se suoči ne samo sa stvorenjima od krvi i mesa već i s himerama koje niču iz prošlosti i njegove genealogije, kako bi pokazao da je vredan te nove moći.

Vrhunsko oružje, podučava nas Metabaron, upravo je sam ratnik, sposoban da spozna istinu svih stvari.

„Oružje Metabarona je divno za oko. Ilustracije Čaresta i Janjetova vizuelno predočavaju maštu Žodorovskog i stvaraju svetove i likove koji su mitski i grandiozni.” – Newsarama

„Oružje Metabarona je obavezno štivo za ljubitelje priče o Metabaronima i Žodoverzuma uopšte. Ono ne samo što je neodoljivo i puno akcije već nudi i neke od najimpresivnijih crteža u celom serijalu, zahvaljujući Čarestovom radu.” – Figures.com

„Oružje Metabarona” je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 670 dinara, od srede, 3. jula, do subote, 6. jula. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 750, a u ostalim knjižarama 999 dinara.
21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Manny Posted - 22/12/2019 : 20:05:24
24 časa nakon što sam pročitao Oružje Metabarona, ja i dalje ne znam šta sam pročitao.
Deluje kao da je strip zbrzan, nepromišljen, brzo se čita ali se teško prati, ne bih ga znao ni prepričati. Ako se neko nekada usudi da ovaj strip pretoči u kratku priču, pa da to onda pročitate i svarite prvo, pa natrag na strip, to bi recimo imalo smisla.
Janjetov ne zaslužuje nikakvu kritiku (iako je naravno mnogo bolji u Mladosti Džona Difula), čudovišta i svemir, sve je to super nacrtano, ali trebao je skrenuti pažnju Hodorovskom šta radi, siguran sam da i sam zna da je ovde album u celosti značajno ispod proseka za serijal i samo za to i on nosi deo krivice.
Fanovi univerzuma će ga kupiti (jer na kraju krajeva i nije skupo), ali svi ostali bi trebali zaobići album.
Kerempir Posted - 14/08/2019 : 09:50:39
Ništa, hladno preskačem!
DiSkAcH Posted - 14/08/2019 : 09:27:52
quote:
Originally posted by anto

U okviru edicije Stari kontinent (5. po redu) i podedicije Žodorovski (4. po redu) izašao je ovaj jednoalbumni spinof Žodoverzuma.Za razliku od odličnih Metabarona i jako dobre Kastake,Oružje je govno od stripa,i niti mi je jasan izdavač što je ovo uošte objavljivao,niti stripofili koji će ovo kupiti,a znaju da je u pitanju Žodovo izdrkavanje.

Čini se kao da je matori Alehandro hteo da vidi koliko veliko govno mogu da progutaju fanovi,te smislio ovaj bućkuriš.Izgleda da su to osetili i crtači,pa se nisu nešto ni potrudili,tako da je i crtež tralala.Jedino što nikako ne mogu da provalim šta je Janja ovde uopšte i radio.

Sama radnja je vezana za superoružje po koje osam mudraca,intraspavača,šalju Metabaronišu da se izbori za njega fajtajući se sa raznim nemanima svakakve vrste.Strip koji se realno može pročitati za 20-25 minuta sam morao konzumirati iz dva puta,koliko mi je bio bzvz.
Ali zbog crteža koji ipak nije dno,neću dati najnižu ocenu - 1.5/5

Samo izdanje je super,osim dizajna koji je za zatvor - počev od amaterskih ogromnih slova za naslov,autore...pa do iritirajućeg plavog forzeca koji stripu stoji isto kao i kad su nekada ljudi oblačili fina odela i cipele,a na sve to bele čarape.Jel moguće da se niko nije mogao setiti da stavi neku neutralnu boju forzeca.

Jedina lepa vest je da se spominje u Janjinoj biografiji Kentaurus,pa mi to nešto miriše da bi se ovaj SF mogao naći u ediciji Starog kontinenta.



Sam reko ja, samo nisam htio da ispadne da namećem svoje mišljenje

BTW, strip sam kupio jer je ipak riječ o Jodeversu(ovo ČK izdanje).

anto Posted - 11/08/2019 : 15:17:44
U okviru edicije Stari kontinent (5. po redu) i podedicije Žodorovski (4. po redu) izašao je ovaj jednoalbumni spinof Žodoverzuma.Za razliku od odličnih Metabarona i jako dobre Kastake,Oružje je govno od stripa,i niti mi je jasan izdavač što je ovo uošte objavljivao,niti stripofili koji će ovo kupiti,a znaju da je u pitanju Žodovo izdrkavanje.

Čini se kao da je matori Alehandro hteo da vidi koliko veliko govno mogu da progutaju fanovi,te smislio ovaj bućkuriš.Izgleda da su to osetili i crtači,pa se nisu nešto ni potrudili,tako da je i crtež tralala.Jedino što nikako ne mogu da provalim šta je Janja ovde uopšte i radio.

Sama radnja je vezana za superoružje po koje osam mudraca,intraspavača,šalju Metabaronišu da se izbori za njega fajtajući se sa raznim nemanima svakakve vrste.Strip koji se realno može pročitati za 20-25 minuta sam morao konzumirati iz dva puta,koliko mi je bio bzvz.
Ali zbog crteža koji ipak nije dno,neću dati najnižu ocenu - 1.5/5

Samo izdanje je super,osim dizajna koji je za zatvor - počev od amaterskih ogromnih slova za naslov,autore...pa do iritirajućeg plavog forzeca koji stripu stoji isto kao i kad su nekada ljudi oblačili fina odela i cipele,a na sve to bele čarape.Jel moguće da se niko nije mogao setiti da stavi neku neutralnu boju forzeca.

Jedina lepa vest je da se spominje u Janjinoj biografiji Kentaurus,pa mi to nešto miriše da bi se ovaj SF mogao naći u ediciji Starog kontinenta.
ivanl Posted - 08/07/2019 : 09:28:11
Nisan htio zavirivati u ovo dok ne kupim album, ali nisam izdrzao i prolistao sam...meni je odlicno nacrtano. Za sadrzaj cu vidjeti kad kupim, a moram pa i da je losije...Metabaron je to.
Kerempir Posted - 06/07/2019 : 10:42:52
Ma nema frke, kako primjetih, ukusi nam se često poklapaju :-)
DiSkAcH Posted - 05/07/2019 : 20:31:02
quote:
Originally posted by Kerempir

DiSkach, vjerujem tvom ukusu pa ću preskočiti Oružje, ali što misliš za Castaku?



Castaka valja.
Daj bar virni sken oružja, svi smo različiti pa tako i ukusi...
Kerempir Posted - 04/07/2019 : 12:47:35
DiSkach, vjerujem tvom ukusu pa ću preskočiti Oružje, ali što misliš za Castaku?
DiSkAcH Posted - 04/07/2019 : 05:16:07
Po meni, čitaš kako su izlazili. ;)
alexts Posted - 04/07/2019 : 01:51:13

1.Inkal(Fibra, Systemcomics, Vista)
2.Prije Inkala(Fibra,Systemcomics)
3.Završni Inkal(Fibra,Darkwood/Čarobna knjiga,)
1.Metabaruni(Fibra, Beli put, Čarobna knjiga)
jaki Posted - 03/07/2019 : 23:29:01
Tri su su serije Inkal.Metabaruni i Tehnoočevi smještene u isti univerzum:
1.Inkal(Fibra)
2.Prije Inkala(Fibra)
3.Završni Inkal(Fibra)
1.Metabaruni(Fibra)
2.Castaka(Čarobna knjiga)
3.Oružje Metabaruna(Čarobna knjiga)
4.Metabarun(Hangar 7)
1.Tehnoočevi(Fibra)
Manny Posted - 03/07/2019 : 23:18:17
Ima li negde tema kako (kojim redom) čitati čitav Univerzum?

Ovo sam našao na internetu:

Publishing order:
* The Incal
* The Metabarons
* The Metabarons: Castaka
* Weapons of the Metabaron
* The Metabaron

Rough chronological order:
* The Metabarons: Castaka
* The Metabarons
* Weapons of the Metabaron (overlaps with The Metabarons)
* The Incal (overlaps with The Metabarons)
* The Metabaron
DiSkAcH Posted - 03/07/2019 : 18:52:15
quote:
Originally posted by ivanl

Uh,uh...steta. Vjerujem ti, koliko sam popratio tvoj ukus za sf...nista, uzimam jer ne mogu to tek tako ostaviti sa strane.



A uvijek možeš zaviriti u sken, ja imam USA izdanje od 26cm, ali rado ću uzet ovo prevedeno izdanje većeg formata.

Meni ti je recimo Megalex dosta dobar strip(a koliko sam skužio, poprilično je omražen), ali je očajnog ali baš očajnog crteža u prva dva toma (kompjuterski crtež na razini prvih jeftinih CGI crtića), treći je osjetno bolji.
ivanl Posted - 03/07/2019 : 13:01:14
Uh,uh...steta. Vjerujem ti, koliko sam popratio tvoj ukus za sf...nista, uzimam jer ne mogu to tek tako ostaviti sa strane.
DiSkAcH Posted - 03/07/2019 : 12:14:48
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by ivanl

Izgubio sam se na tren u Metabaruni univerzumu...Ovaj spin off nemamo kod Fibre?



Nema ne, ni ovo ni Castaka.
Inače IMHO debelo najlošiji nastavak, ali ja to naravno moram imat jer je to ipak Jodoverse


Hvala. Da, i ja tako mislim o Jodoversu. Ne moze tu nesto biti lose, samo manje dobro...



Ovo je loše, vjeruj mi.
ivanl Posted - 03/07/2019 : 10:00:42
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by ivanl

Izgubio sam se na tren u Metabaruni univerzumu...Ovaj spin off nemamo kod Fibre?



Nema ne, ni ovo ni Castaka.
Inače IMHO debelo najlošiji nastavak, ali ja to naravno moram imat jer je to ipak Jodoverse


Hvala. Da, i ja tako mislim o Jodoversu. Ne moze tu nesto biti lose, samo manje dobro...
Whetherpine Posted - 03/07/2019 : 08:05:31
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by ivanl

Izgubio sam se na tren u Metabaruni univerzumu...Ovaj spin off nemamo kod Fibre?



Nema ne, ni ovo ni Castaka.
Inače IMHO debelo najlošiji nastavak, ali ja to naravno moram imat jer je to ipak Jodoverse



+1
DiSkAcH Posted - 03/07/2019 : 07:11:11
quote:
Originally posted by ivanl

Izgubio sam se na tren u Metabaruni univerzumu...Ovaj spin off nemamo kod Fibre?



Nema ne, ni ovo ni Castaka.
Inače IMHO debelo najlošiji nastavak, ali ja to naravno moram imat jer je to ipak Jodoverse
tosha Posted - 02/07/2019 : 23:55:59
Kad ide Nathan?
ivanl Posted - 02/07/2019 : 22:55:56
Izgubio sam se na tren u Metabaruni univerzumu...Ovaj spin off nemamo kod Fibre?
Dr. Zistis Posted - 02/07/2019 : 21:25:16
quote:
Originally posted by Melusine

ORUŽJE METABARONA

NA LETEĆEM STARTU, OD SREDE 3. JULA DO SUBOTE 6. JULA, PO CENI OD 670 DINARA!

KLJUČNA SPINOF PRIČA SERIJALA O METABARONIMA,
U KOJOJ SAZNAJEMO KAKO JE NAJMOĆNIJI RATNIK
SVEMIRA DOŠAO DO RATNOG ARSENALA.

64 strane punog kolora!



Prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/oruzje_metabarona

Galaksija je pod udarom Blizenaca, jezivih mentalnih vampira što menjaju zakone svemira koji napadaju. Postoji jedna nada: Bezimeni, poslednji Metabaron, uspeva da ih savlada. Veće od osam mudraca, intraspavača, upućuje ga na konačnu misiju: da pronađe oružje koje će ga načiniti nepobedivim i pomoći mu da spase osam univerzuma. To je dosad najteži zadatak za ratnika prekaljenog u kosmičkim bitkama. Moraće da se suoči ne samo sa stvorenjima od krvi i mesa već i s himerama koje niču iz prošlosti i njegove genealogije, kako bi pokazao da je vredan te nove moći.

Vrhunsko oružje, podučava nas Metabaron, upravo je sam ratnik, sposoban da spozna istinu svih stvari.

„Oružje Metabarona je divno za oko. Ilustracije Čaresta i Janjetova vizuelno predočavaju maštu Žodorovskog i stvaraju svetove i likove koji su mitski i grandiozni.” – Newsarama

„Oružje Metabarona je obavezno štivo za ljubitelje priče o Metabaronima i Žodoverzuma uopšte. Ono ne samo što je neodoljivo i puno akcije već nudi i neke od najimpresivnijih crteža u celom serijalu, zahvaljujući Čarestovom radu.” – Figures.com

„Oružje Metabarona” je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 670 dinara, od srede, 3. jula, do subote, 6. jula. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 750, a u ostalim knjižarama 999 dinara.



Opaaa

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000