forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Pisani romani

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
SSM Posted - 07/07/2019 : 20:22:16
Cijenjeni forumasi, kupuje li iko pisane romane?

Potaknut iznenadnom zeljom da kupim neki western pisani roman, ugodno se iznenadih kad na obliznjem kiosku ugledah podosta razlicitih edicija po prilicno povoljnim cijenama (3KM, 12 KN). Nisam znao sta da kupim pa sam uzeo Rio Grande ediciju i nisam se pokajao, fin roman za par sati razonode na ovim paklenim vrucinama.

Da li bi neko bio ljubazan da objasni razlike izmedju raznih edicija? Ili da predlozi neku - ne mora biti western? Na kiosku sam vidio Lasiter, Colorado, West Gun, Rio Grande...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
HEJZI1 Posted - 11/08/2019 : 17:10:20
da,a onda i serija Izbor od 145 brojeva
quote:
Originally posted by SSM

Nasao sam skeniran veliki broj pisanih romana, pa sam skinuo par Vajat Erpova, Ninji, Hejzija... Lijepo se moze citati na Kindle-u. Nisam imao pojma da je u samo jecnoj ediciji izaslo 345 Vajat Erp romana :o

DODSFERD Posted - 06/08/2019 : 16:35:06
I Zane Grey ima roman istog imena.
wesskowaz Posted - 06/08/2019 : 14:25:59
Novi (stari) Dok je u prodaji.
SSM Posted - 15/07/2019 : 17:42:58
Moram priznati da je odron :D
Vlladimir Posted - 15/07/2019 : 10:18:27
quote:
Originally posted by SSM

quote:
Originally posted by Vlladimir

Ja sam svojevremeno čitao ''krimi'' roman. izdavač je bio ''DEN press'' to je izlazilo krajem osamdesetih do početka devedesetih. naši su pisali pod raznim pseudonimima, al' brale, danas kad to pogledam, to je bio takav trash. radnja glupa, dijalozi nabacani, likovi moronski, ribe jeftine, katastrofa. al' ako bih sad seo da to pročitam, verujem ako isključim mozak, mogao bih da ga pročitam za par sati do kraja.

Zvuci mi poput Zagora :D

Pravda je spora i nedostižna, a paranoja je večna

Inspektorka brzo pozva stanicu i zatraži adresu osobe koja joj je sve vreme bila najmanje sumnjiva, a zapravo je sve bilo tako jednostavno i jasno. Brzo se nađe pred kapijom stare kuće. U tamnoj noći bez meseca, daleko od zvukova centra grada, spavala je cela ulica. U kući ispred koje je stigla samo je jedan prozor bio osvetljen žutom svetlošću kao od lampe sa abažurom.

Lagano dođe do vrata i pokuca na njih. Otvori joj Alen Pal. Imao je tamniju put ali ne previše, ličio je malo na Arapina. Nije bio baš sportski tip, bio je debeo i stomak ga je kvario, ali je bio jako šarmantan i duhovit, svaku temu je znao da pretvori u šalu, a pored toga je bio i džentlmen.

Pohvalio je inspektorkin izgled, ali je posebno naglasio da mu se sviđaju njene helanke, a najviše kako stoje na njoj.

– Dobro veče, Alene. Mogu li da uđem? – upita ona.

On se pomeri sa vrata i ona kroči u staru kuću u kojoj vreme kao da je stalo. Pomalo uplašena, iako je to skrivala, sede u izbledelu fotelju u sobi koja je nekada morala da bude puna života, a sada je mirisala na prašinu i tamu.

-Alene, onaj dan nisam stigla ništa da vas pitam. Kako Vam je izgledala gospođa Angelina kada ste je poslednji put videli?

-Angelina… dobro. Nema više moje Angeline – klimao se napred-nazad kao da je mnogo uznemiren.

-Sekretarica reče da je sledećeg dana trebalo da izađe Vaša knjiga. Šta ćete sad? Da li neka druga izdavačka kuća može da Vam pomogne?

-Ne, ne… – reče usplahireno i poče da gladi neku veliku, staru, ukoričenu knjigu pored fotelje na kojoj je sedeo kao kad dete miluje lutku. – Nema Angeline, nema ništa…

Nije krio da mu se dopada, a to joj je davao do znanja pogledima koje nije krio , a njoj to nije smetalo. -A da li Vam je poznat roman jednog starog zaboravljenog irskog pisca koji se zove Demoni u meni?

Alenov pogled se ukoči i on poče jače da steže veliku knjigu.

-Da li je možda gospođa Angelina shvatila da ste Vi prepisali celu priču i samo na početak stavili svoje ime?

Sve jače se ljuljao napred-nazad i sve jače stezao veliki tvrdi povez.

Inspektorka pogleda u knjigu u njegovim rukama.

-Kakva Vam je to knjiga? – upita ga.

Na smeđim starim koricama crnio se trag usirene krvi. Užasnu se.

-Alene, Vi ste ubili gospođu Agelinu tom ogromnom knjigom! – ote joj se uzvik.

-Ćuti, kučko prokleta! – povika.

Prišao joj je i stegao za kukove. Vrpoljila se i pokušavala da se izvuče a to ga je samo još više palilo.

Govorila je -Nemojte, nije u redu, doći će vaša žena.

Nasmejao se i rekao
-Nemoj da te brine moja žena, ona će doći tek za dva sata.

Okrenuo je je ka sebi i poljubio strasno, a ona mu je uzvraćala poljupce i stezala mu ramena. Ubrzo su bili goli i u spavaćoj sobi. Nabio ju je licem na zid a ona je izbacila dupe pritisnuta na zid. Stezao je njeno mesnato dupe i širio joj guzove.

-Ali, šta je bilo sa Angelinom? Hoću sve da znam – slabašno kroz dahtanje reče inspektorka.

-Odbijam da odgovorim na Vaša pitanja! – reče Alen povišenim tonom.

-Gospodine, možete se Vi braniti ćutanjem koliko god hoćete, ali Vi jeste na ovoj slici i bolje bi bilo da mi odgovorite na pitanja jer ova fotografija i poruke koje Vam je slala gospođa Angelina ukazuju na to da Vas je ucenjivala da ostavite suprugu.

-Vidi ti staru koku kako je seksi u ovom domino izdanju – komentarisao je.

-Je l’ tako? A nije Vam zasmetalo što Vam je poslednji rukopis vratila i na planeru na kome je ležala njena glava pored naslova Vašeg teksta napisala: Odbiti?

-Ne, nije!

-Nije Vam povredilo sujetu pa ste rešili malo da je ubijete?

-Boja ipak nije toliko važna, ma gde se dlake nalazile, zar ne?

-Sram Vas bilo!

-Jadnice, pa ti si pravi osnovac u seksu. Nista ne znaš!

-Pa ne znam, šta ti misliš kako bi to trebalo da se ljubimo?

-Pa znaš ono, golo rame, nosić, oko….

-Zar se samo tako ljube cure…

-Ljubiti se sa lepotanom, verujem da ne može da bude loše…

-Gospodine Alene, molim Vas, rešavam slučaj ubistva, pobogu, nemam sad vremena da...

-Naravno da nemate, ni Angelina nije imala. Zato je sada tamo gde jeste. Ali ja znam ko je ubica! – reče pobedonosno.

-Stvarno? Pa prosvetlite me! – reče inspektorka.

-Njen muž!

-Muž, hm. A zašto to mislite?

-Zato što on nikada nije razumeo pravu prirodu Angelininu. Ona je pored njega venula kao cvet. Njena aura je tamnela pored tog grotesknog primitivca. On nikada nije razumeo njenu snagu, njenu energiju, njenu moć koju je umela da širi svuda oko sebe, njen nesputani duh, njen…

-Gospodine Alene – prekinu ga inspektorka – Vi ste bili treći u sado-mazo orgijama. Vi ste fotografisali! – reče oduševljena svojim otkrićem.

–Jesam, pa šta? – povrati se brzo. – Ja ću to javno svima da kažem! Ja sam nesputan čovek. Ja sledim svoje strasti!

-Kako ti je velika ova guza...

-Jeste, velika je! - Počeo je da je udara po dupetu, sve jače i jače.Posle desetak udaraca, guza joj je bilo crvena k`o bulka. Nastupio je orgazam u talasima.
-A to te pali, je li?
-Aaaaah, aaaaah, aaaaah, ooooo, daaa
-Molim?
-Daaa
-A voliš da te boli, a?
-Obožavam!
-E pa, tek će da te boli!
-Udri, bre, tu ogromnu guzu!!! - urlikala je.

Odjeknula je još jedna šamarcina po dupetu.Ništa, ne reaguje.Pljas, pljas, pljas, tri šamara zaredom. Pak, doživeli su istovremeni orgazam. Alan je pao preko inspktorke, mokar ko riba u vodi. - Ja, ne znam šta da kažem... - reče Alen zadihano.

-Pa dovoljno je da kažeš da li sam bila dobra!

-Naravno, naravno!oooh....

-I da li ćeš me ponovo pozvati?

-Naravno da ću te pozvati, daj mi samo svoj broj i... - Ona ga sa čuđenjem pogleda. - Šta će ti moj broj, pa pozovi me preko policijske stanice, kao i do sada. Samo traži da ti daju mene i ja dolazim. Znaš, moram da ti priznam nešto. Malo sam se i plašila susreta sa tobom.

-Zašto?

- Sumnjala sam da si ti ubica. Angelina je ubijena tvrdim pljosnatim predmetom i to udarcem u potiljak. Ubica je udarao više puta, rekla bih po slomljenom nosu i podlivima na zdrobljenim jagodicama. A ta krvava knjiga deluje baš kao oruđe za ubistvo.

-Bingo! A sada ću i tebe ubiti s knjigom, kučko! – povika neljudskim glasom iskrivljenog lica.

Udari je svom snagom i njoj se zacrni pred očima i nestade u nekim dubokim provalijama svoje svesti…

Ne mogu da poreknem, ima prisutnih elemenata a la Zagor. realno.
lwood Posted - 15/07/2019 : 07:04:22
quote:
Originally posted by SSM

quote:

Ja sam svojevremeno čitao ''krimi'' roman. izdavač je bio ''DEN press'' to je izlazilo krajem osamdesetih do početka devedesetih. naši su pisali pod raznim pseudonimima, al' brale, danas kad to pogledam, to je bio takav trash. radnja glupa, dijalozi nabacani, likovi moronski, ribe jeftine, katastrofa. al' ako bih sad seo da to pročitam, verujem ako isključim mozak, mogao bih da ga pročitam za par sati do kraja.

. Ali bar nije ima 13 naslovnica
SSM Posted - 15/07/2019 : 06:22:29
quote:

Vlladimir Posted - 14/07/2019 : 23:40:44

Sećam se i nekog Meklauda, a bio je i neki kao detektiv Raf Maning.

Ipak od tih kiosk romana, Nindja je možda bio najbolje pisan u to vreme.

Ovo što danas marketprint izbacuje Dok Holideja su rotirajući reprinti, više ne znam ni koji je ovo krug romana koji vrte ponovo ispočetka. jedino su korice nove. radi ih neki naš lik.
SSM Posted - 14/07/2019 : 13:06:00
Nasao sam skeniran veliki broj pisanih romana, pa sam skinuo par Vajat Erpova, Ninji, Hejzija... Lijepo se moze citati na Kindle-u. Nisam imao pojma da je u samo jecnoj ediciji izaslo 345 Vajat Erp romana :o
DODSFERD Posted - 11/07/2019 : 19:32:00
Nekad sam masovno čitao pisane western romane, ali zbog nedostatka vremena sam kasnije odustao.
Negdje još uvijek imam 30-ak starih Laso romana, nešto iz Pony West i X-100 serije. Imam jedan prastari Laso iz 1974. godine i još uvijek su korice u dobrom stanju, bez znakova oštećenja.
Vlaadisha Posted - 11/07/2019 : 16:54:49
mislim da imam par brojeva za koje je kerac radio naslovne... ne secam se da li sam ih ikad zavrsio
Risar_69 Posted - 11/07/2019 : 07:18:55
Iz tih naslovnih strana starijih pisanih vesterna sam precrtavao like i crtao slike, a najradije sam čitao sf Siriuse. A moja baka je rada čitala Wajat erpe, Šejne, Lasote, Ponije,... pa sam za nju nabavljao pisane vestrne :) a postojali su i ljubiči i kriminalke(Šerif u New Yorku,...), pa Tarzani,...
ivanl Posted - 10/07/2019 : 10:42:43
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by ivanl

Pa stali. A oni nepismeniji nastavili sa slicicama s oblacicima...

Iskreno, moram priznat da su u biti pisani romani na neki način zaslužni da sam uz stripove prešao i na knjige

Ma tada su svi klinci citali. I lektiru i stivo za svoj gust, knjige svih zanrova, pa i pisane romane naravno. Za razliku od danasnjice, kad ni za novine i dnevne informacije ne znaju...ali sa ekrana ne bi isli dok ne padnu u nesvjest...
nenno Posted - 10/07/2019 : 08:12:03
quote:
Originally posted by ivanl

Iskreno, moram priznat da su u biti pisani romani na neki način zaslužni da sam uz stripove prešao i na knjige
ivanl Posted - 10/07/2019 : 06:20:16
HEJZI1 Posted - 09/07/2019 : 22:29:33
malo pismeniji su čitali pisane romane
nenno Posted - 09/07/2019 : 15:46:21
Danas više ne, mada sam nekad obožavao Nindže, Hejzija......
ivanl Posted - 09/07/2019 : 15:09:07
Moran priznat ni ja...Doc Holideya bi bas rado procita, ali sigurno ne bi to bija gust ka onda kad smo bili mulci...
lwood Posted - 09/07/2019 : 13:38:55
Nisan ni zna da to još izlazi. Zadnji san pročita biće prije 30 godina.
ivanl Posted - 09/07/2019 : 10:46:04
Meni je 'Sejn' bio odlican. Cak je i opjevan od Haustora u odlicnoj istoimenoj pjesmi.
ROJ RENK Posted - 09/07/2019 : 10:42:33
Gradimir Pascanovic je pisac koji je stvorio Hejzija. Inace je Novosadjanin a danas zivi u ovom gradu. Radio je u Dnevniku i jedno vreme bio urednik X-100 romana
wesskowaz Posted - 09/07/2019 : 10:37:02
U prodaji.

Shtef Posted - 08/07/2019 : 22:26:54
Ja sam na primanje u pionire nosio laso roman. Obožavao sam ih čitati. Kasnije sam gutao sve redom. Western, krimi, jedno vrijeme čak i ljubiće.
Hejzija sam kao klinac volio zbog životopisnih scena ispitivanja osumnjičenih dama.
zeljko Posted - 08/07/2019 : 10:22:13
Ja to nisam radio...iako sam bio los djak
ivanl Posted - 08/07/2019 : 10:09:39
Nekad se u srednju skolu nosila samo jedna 'teka' i u nju su se pisali svi predmeti. Nosila se u kompletu sa nekim pisanim romanom, savinuta u zadnjem dzepu...naravno, pisani riman je bio vidljiv, biljeznica iza njega...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000