forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 130 - Priča bez junaka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 13/03/2019 : 17:34:56


Može li svatko postati junak? Godine 1977. Jean Van Hamme i Dany postavili su nam to pitanje u stripu o skupini sasvim običnih ljudi koje će pad njihova aviona usred prašume prisiliti da upregnu svu svoju maštu i trud u borbi za goli opstanak. Dvadeset godina poslije autori nam nude nastavak priče u kojemu preživjeli iz te avionske nesreće, jedan za drugim, tajanstveno nestaju. Prilika je to da otkrijemo Danyjev talent u polju realizma i jedan od najboljih Van Hammeovih scenarija uopće.

Kolorka 130 • Priča bez junaka • 128 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean Van Hamme • Crtež Dany • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.3.2019. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-130-prica-bez-junaka/548/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 21/11/2023 : 15:35:53
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja ne razumijem što te ljuti ako nemaš isiti ukus sa nekim drugim?
Tj možda te ne ljuti, ali što te uopće dira.



Ma ne ljuti me. Uglavnom mi je žao da netko ne uživa u nekim stripovima na način i u detaljima u kojima ja guštam.

Jedino me ljuti kada netko svoje mišljenje iznosi kao postulat, neku svetu neprikosnovenu istinu.

Naravno da se slažem da je dobro što smo različiti, sve ostalo bi bilo koma.
DiSkAcH Posted - 21/11/2023 : 14:25:28
Ja ne razumijem što te ljuti ako nemaš isiti ukus sa nekim drugim?
Tj možda te ne ljuti, ali što te uopće dira.

Svi smo različiti i to je dobro, ne bi bila neka fora da smo svi isti.
Van Hamme je meni jedan naj oldskul scenarista. Baš razmišljam ima li mi iti jedan njegov strip koji sam čitao, a da je loš...i ne mogu se sjetit, minimum je dobar, 3+. A to su npr ovi Junaci.
Largo, XIII, SOS Sreća, Schninkel....to mi je sve odlično. Nisam čitao Lady S, i ne bi se bunio da to netko izda. Može to Marko odma potrpati u neke integrale...ali ovo mi se više čini S-A materijal.
Peyo Posted - 21/11/2023 : 13:26:03
quote:
Originally posted by Cromwell

Peyo bez brige, zapisano!
Bogami brzo su puni ta lista, drskim forumašima više ništa nije sveto.
Ali zaozbiljno, kad vidim neki novi negativni komentar na klasike iste sekunde mi prođe slika Peye kako se jednom rukom drži za srce a drugom poseže za kutijom normabela. :D
Samo lagano kompa, budi ti nama zdrav i kako bi se reklo - živce na hozentregere. :)





Bez brige očvrsnuo sam s vremenom, a inače ne pijem taj otrov.

quote:
Originally posted by Cromwell
Btw ja sam isto ugrabio jedan od posljednjih primjeraka i ne znam zašto mi je tako dugo trebalo. Moguće zbog toga što mi je prvi album 10/10 a drugi upola slabiji.



Ovaj drugi album je potpuno nepotreban, ali ipak je Van Hamme ekonomist (zato imamo odličnog Larga) pa da zaradi još ponešto.

Ja sam kilavio s ovim hoću neću (kao imam Stripoteku nemam prostora) i na kraju ode, a vjerujem da bih ga po ovoj cijeni ipak nabavio da je potrajalo još mjesec dana. Ne mora se imati sve.

I još da dodam povodom ovih svetinja. Razumijem da je mladima dana odbojno/staromodno toliko teksta, pa još opisi. Pa još nedovoljno gadni likovi bilo da su pozitivci ili negativci. Svako vrijeme nosi svoje karakteristike.

Ono što me najviše smeta je kada npr. neka epizoda Asterixa od svetog Rennea bude ocijenjena s na primjer 7 ili ne daj Bože 6, pa onda vidim da nešto što ne valja ni za potpalu dobije istu ili veću ocjenu , ajme ...

Ali dobro svi smo subjektivni.

Neka nova lica stripovi zanimaju prije svega ili samo kao literatura i mjere ga po tom kriteriju pa ih klasični stripovi ne zanimaju.

Paradoksalno, na taj način je klasični strip postao supkultura.
Evo Matzovog citata (autor Ubojice):

Matz sums it up: “There is a cordial contempt for commercially regarded comics. We feel like sellouts and corrupt. We feel like the family’s fools. It’s a subculture. We’re not of interest.”


Cromwell Posted - 21/11/2023 : 11:07:52
Peyo bez brige, zapisano!
Bogami brzo su puni ta lista, drskim forumašima više ništa nije sveto.
Ali zaozbiljno, kad vidim neki novi negativni komentar na klasike iste sekunde mi prođe slika Peye kako se jednom rukom drži za srce a drugom poseže za kutijom normabela. :D
Samo lagano kompa, budi ti nama zdrav i kako bi se reklo - živce na hozentregere. :)

Btw ja sam isto ugrabio jedan od posljednjih primjeraka i ne znam zašto mi je tako dugo trebalo. Moguće zbog toga što mi je prvi album 10/10 a drugi upola slabiji.
Peyo Posted - 19/11/2023 : 14:08:16
Dodajem: Ne valja ni Priča bez junaka.

Crommie, molim te zaprati i ovo.
ŠAŠ Posted - 19/11/2023 : 13:39:20
SPOJELRI


'' ...u stripu o skupini sasvim običnih ljudi... ''

a ti obični ljudi su general,načelnik glavnog stožera,poručnik,slavni glumac,slavni pijanist,izaslanik ujedinjenih naroda,profesorica matemaike i dijete od dvaneast godina koje je najpametnije od njih svih budući da je smislio način kako izaći iz prašume uz pomoću nekog platna veličine košarkaškog igrališta koje se iz neznam kojeg opet razloga našlo u putničkom avionu.

ugl jedva završio prvi album
Shuckey Posted - 19/11/2023 : 12:45:25
Kupio sam jedan od posljednjih primjeraka "Priče bez junaka" tijekom virtualnog Interlibera i odmah ga pročitao. Stari dobri bande dessinee u prvom albumu, klasična priča o preživljavanju u divljini. Onda tekstić kao uvod u malo manje stari no također dobri bande dessine u drugom albumu, ovaj put klasičan triler s mnogo akcije. Sve mi je bilo super, opuštajuće, vrijedno svake uložene minute, čista uživancija. Podsjetio sam se da još volim frankobelgijski realistični strip.

Prvi album mi je bolji, nostalgija je to... I dalje me razgali taj stari način bojanja.
igor23 Posted - 09/07/2023 : 17:40:43
Momci tribala bi mi mala pomoć.Malo je off topic ,ali ,,,,,Interesira me s koje stranice naručit strana izdanja (nisam to prije nikad radio jbg...)Evo npr interesiraju me Kubertovi i Buscemini Tarzani .Svaka pomoć bi dobro došla ....Ovo što sam gledao mi ne paše velike poštarine (nerijetko skuplje nego sami stripovi),ili ne šalju u Hr,,Primjer :https://www.amazon.com/Edgar-Rice-Burroughs-Tarzan-Complete/dp/1616559829 Hvala lipo:)
Peyo Posted - 09/07/2023 : 17:24:30
Prvi album je tada mladom scenaristu Van Hammeu 1978. priskrbio nagradu Saint-Michel za najbolji scenarij, a kao što ovdje piše ovaj album je brzo stekao kultni status među ljubiteljima BD-a.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Histoire_sans_h%C3%A9ros#La_gen%C3%A8se

Sam nastavak mi se manje sviđa.
Zula Posted - 09/07/2023 : 17:24:18
Kad sam ga prvi put čitao, u Stripoteci nekad, odmah u uvodu mi je bilo nejasno tko je taj Mato Groso (jel ti nešto kao Anto? 😂). Taj strip je čista nostalgija, nekad izvrstan, danas lijepo sjećanje...
matori paraliticar Posted - 09/07/2023 : 16:58:23
Najbolje sto bi mogao je da poput igora samo stavim ocenu :) Kod mene bi mozda bila recimo 7.5 ustvari moze i 7,75. Uglavnom strip mi se dopao i cena po kojoj se sada prodaje u fibrinom webshopu 10 evra je vise nego povoljna.
Ko voli klasican boneli ili ajdre recimo "avanturisticki strip" ne vidim zasto mu se ovo ne bi svidelo.
igor23 Posted - 27/02/2023 : 15:42:26
7/10
Cromwell Posted - 24/09/2019 : 10:52:49
Jaoj glup sam x2. Na Hermanna sam mislio ofkors.
Jozzinelli Posted - 24/09/2019 : 04:18:47
quote:
Originally posted by Cromwell

Ostale su neke natruhe Danyjeve karikaturalnosti ali uz takav klasičan i lijep crtež na tragu Grega čovjek se lako može uživiti u priču.


Greg je crtao i u realističkom stilu?
pcoro Posted - 23/09/2019 : 11:43:42
I meni se isto prilično svidio ovaj strip. Scenarij je prihvatljiv, a crtež je odličan. Pogotovo u prvom albumu. Ima retro šmek i pravo je osvježenje. U 40tak godina od objavljivanja se mainstream BD crtež prilično promijenio i sad mi se ovakav Dany čini skoro pa avangardan..
Ugodno iznenađenje.
Cromwell Posted - 23/09/2019 : 11:38:30
Ostale su neke natruhe Danyjeve karikaturalnosti ali uz takav klasičan i lijep crtež na tragu Grega čovjek se lako može uživiti u priču. Zapravo kad malo bolje razmislim Danyjev crtež je kao neka fuzija ranog Deriba i Grega. A to je kul. Boje u prvom albumu su fenomenalne!

Drugi album - meni "malo manje lijep" i crtež i kolor ali i dalje vrlo zanimljiv. Također mi je bio čudan prijelaz na urbani setting i hrpu teksta na početku drugog albuma ali s guštom sam pročitao do kraja.

Malo me čude ove negativne reakcije i to baš od ljudi za koje bi se kladio da će im se svidjeti; po meni je ovo čista oldskul BD masthevuša!
8/10

p.s.: šteta za naslovnicu. Puno mi je bolji onaj crtež koji je stavljen za galeriju
anto Posted - 12/07/2019 : 21:05:38
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Aco

Klasičan avanturistički BD strip koji zaslužuje fibrino izdanje (i ne samo on, već ih ima još poprilično). Prvi dio se pamti još iz Stipoteke (i efektniji je u c/b) , ali i nastavak je dobar i fino se nadovezuje na prvi . Danyju ipak više odgovara drugi tip stripa, nekako mi ne leži najbolje.

A Van Hamme...sve je bolje od SOS



E vidiš kako se ukusi razlikuju, meni se ne sviđa Priča, a SOS mi je odličan strip


+1
DiSkAcH Posted - 12/07/2019 : 14:58:05
quote:
Originally posted by Aco

Klasičan avanturistički BD strip koji zaslužuje fibrino izdanje (i ne samo on, već ih ima još poprilično). Prvi dio se pamti još iz Stipoteke (i efektniji je u c/b) , ali i nastavak je dobar i fino se nadovezuje na prvi . Danyju ipak više odgovara drugi tip stripa, nekako mi ne leži najbolje.

A Van Hamme...sve je bolje od SOS



E vidiš kako se ukusi razlikuju, meni se ne sviđa Priča, a SOS mi je odličan strip
Aco Posted - 12/07/2019 : 13:21:22
Klasičan avanturistički BD strip koji zaslužuje fibrino izdanje (i ne samo on, već ih ima još poprilično). Prvi dio se pamti još iz Stipoteke (i efektniji je u c/b) , ali i nastavak je dobar i fino se nadovezuje na prvi . Danyju ipak više odgovara drugi tip stripa, nekako mi ne leži najbolje.

A Van Hamme...sve je bolje od SOS
Ernie Pike Posted - 11/07/2019 : 21:11:08
Jako dobar Van Hamme i dosta dobar Dani => jako dobar strip.
zare80 Posted - 09/07/2019 : 21:31:24
Ovo bi mozda neko rekao da je prosek fibre, ali meni daleko od toga da je prosecan strip. Prava akcija za film i mozda mnogima bas to smeta, Ja mu dajem 7/10
DiSkAcH Posted - 09/07/2019 : 13:58:42
Hmmm Silas Corey, ''na papiru'' sve zvuči dobro, ali kad sam ga pročitao isto razočaranje, opet nije to loš strip, nego nekako generičan, utopio se u masi prosječnih.
A i Crvenu Masku sam jedva pročitao. Inače ne komentiram baš ono što mi se nije svidilo...ali eto. :P
NESVRSTANI Posted - 09/07/2019 : 12:36:08
quote:
Originally posted by Shaner

Jedno od najslabijih izdanja u Fibrinom katalogu.





Ovo je školskin ocjenjivanjem za +3, stripovskin ocjenjivanjen 6.5/10, ali da je ovo jedno od najslabijih izdanja ne mogu se nikako složit.
Kraj onakvih odrona ka šta su Fun fome, Plava bilježnica ili Kako pauci dolaze na svijet, poprilično je hrabro ovo nazvat jednin od najslabijih izdanja. Magnusa da i ne spominjen.
Čak i kad makneš ove totalne odrone i zanemariš besmisao i tragediju posječenih stabala za ova nedjela, ostaju još i Silas Corey, Treći zavjet, Crvena maska, i još ponešto.
Dakle ne radi se o vrhunskon štivu, ali poprilično čitljivo i zabavno, pogotovo ljubiteljima stare BD škole.
Shaner Posted - 09/07/2019 : 11:53:23
Jedno od najslabijih izdanja u Fibrinom katalogu.

Kerempir Posted - 09/07/2019 : 10:47:30
Nisi jedini. Strip mi prolazi, ali da je ludilo, nije.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000