forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta se dešava sa Darkwoodom, očito nije dobro?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
maelstrom Posted - 24/05/2019 : 15:47:51
Vidim da se na svim forumima ljudi boje da konkretno potegnu ovu temu i da se ozbiljno debatuje po tom pitanju, pa ću eto ja to uraditi ne plašeći se pritom da li će neko na mene da "baci drvlje i kamenje".U suštini, nikakav ja stav ne iznosim već samo konstatujem stanje stvari i postavljam pitanje šta sledi u narednom periodu?

Očito nešto nije u redu jer sem Stripoteke trenutno ništa ne izbacuju iz štampe, a sada kada je prošao i njen jubilarni broj, videćemo kakav će i tu tempo biti.U suštini, posle sajma knjiga, sem Stripoteke i još par izdanja koja su već bila u pripremi ništa nisu izdali, a to je već ozbiljan vremenski period.
Da stvar bude gora, nedavno su imali veliku rasprodaju gomile njihovih izdanja po izuzetno povoljnim cenama, to se obično radi kada je neko očajan i sprema se da zatvori firmu (iskreno se nadam da to nije slučaj).
Takođe, Darkwoodova izdanja su se iznenada u velikom broju pojavila i u velikim supermarketima, takođe pretpostavljam radi rasprodaje.

Ono što je možda najgori pokazatelj situacije jeste činjenica da i sama striparnica funkcioniše gore nego ikada od početka njenog rada što je bilo poprilično davno.Uvoz je nikada ređi, a kada se i uveze nešto to je u sve manjem broju, plus dosta izdanja tu i nedostaje.

Takođe, imali smo pre izvesnog vremena i onu neprijatnu situaciju između Darkwooda i Čarobne knjige, tada su svi listom stali na stranu Darkwooda, a eto vidimo šta se sada dešava sa Darkwoodom, dok Čarobna knjiga radi punom parom.

Iskreno se nadam da je samo reč o trenutnoj krizi koja će biti prevaziđena jer je Darkwood jedan od stubova strip scene kako u Srbiji, tako i na području bivše SFRJ i učinili su u proteklom periodu zaista mnogo dobrih stvari.Izdanja su im kvalitetna sa sasvim pristojnim, često i veoma povoljnim cenama.
No, vučeni su i neki pogrešni potezi, to se dešava svima, neka moja zamerka jeste što su sve na neki način pokušavali da gurnu pod tepih, opravdaju i da negiraju postojanje bilo kakvih problema, a sada kada to ne mogu više da urade, jednostavno samo ćute.

U svakom slučaju, želim iom sve najbolje i da se izvuku iz ove nezgodne situacije i da nas uveseljavaju novim izdanjima još dugo.Ne mora to biti više u takvom obimu i sa tako povoljnim cenama kao ranije, ali bitno je da budu prisutni (pritom ne bih voleo da postanu novi Beli put ili System Comics jer je to puko bitisanje na krajnjem minimumu).

Šta ostali misle o ovoj temi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zlix Posted - 23/02/2021 : 00:25:06
Odličan strip.
Peyo Posted - 23/02/2021 : 00:20:38
quote:
Originally posted by nonchalant

čitao neko Osvetu Grofa Skarbeka, vredi li to uzimati?

Itekako.
going going Posted - 22/02/2021 : 23:49:54
quote:
Originally posted by nonchalant

Vredi! Citao davno, moram da obnovim sada kao malo iskusniji citalac po pitanju BD stripova, ali vredi strip sigurno. Prelepi crtez Rosinskog, odlicno Darkvudovo izdanje, interesantna prica. Nabavljaj.
nonchalant Posted - 22/02/2021 : 23:47:44
john connor Posted - 20/02/2021 : 14:47:49
quote:
Originally posted by DzekDenijels

Drago mi je da se ekipa bori, i da završavaju serijale koje su započeli.
Bitno je da su stripovi dobri, a izdanja kvalitetno urađena.
Po meni Darkwood je oduvek po odnosu cena/kvalitet bio u rangu sa Fibrom.
Zbog svega toga uvek ću uzimati izdanja kad se pojave, bez obzira na kasnije eventualne popuste/akcije.
Znam da je to ponekad loše za budžet, ali to je vid podrške izdavaču.
A osim toga i odmah pročitam ono što me interesuje.
Ja bih lično davao popuste u tzv. promo periodu, radio ograničene tiraže sa jačim cenama.
Ali oni to sigurno znaju puno bolje od mene...

+1
Beva Posted - 20/02/2021 : 14:10:28
quote:
Originally posted by wesskowaz

Na koje serijale misliš?

Vjerojatno Juliju i Priče koje je nastavila Golconda.
DzekDenijels Posted - 20/02/2021 : 11:52:41
Drago mi je da se ekipa bori, i da završavaju serijale koje su započeli.
Bitno je da su stripovi dobri, a izdanja kvalitetno urađena.
Po meni Darkwood je oduvek po odnosu cena/kvalitet bio u rangu sa Fibrom.
Zbog svega toga uvek ću uzimati izdanja kad se pojave, bez obzira na kasnije eventualne popuste/akcije.
Znam da je to ponekad loše za budžet, ali to je vid podrške izdavaču.
A osim toga i odmah pročitam ono što me interesuje.
Ja bih lično davao popuste u tzv. promo periodu, radio ograničene tiraže sa jačim cenama.
Ali oni to sigurno znaju puno bolje od mene...
wesskowaz Posted - 19/02/2021 : 23:16:56
Na koje serijale misliš?
cronos six Posted - 19/02/2021 : 23:04:00
Podrska da prezive koliko je to moguce..Krenulo sa punim zaletom i zavrsilo se naopacke ali opet iskreno jer su prava nekih serijala otkljucana za druge izdavace..Cetvrtku veseli jednom se zivi!
alexts Posted - 19/02/2021 : 21:56:00
Ko nema poverenja u izdavača, da mu se naplati duplo!
AleksandarN Posted - 19/02/2021 : 21:25:10
Sad neka daju popust na komplet nama koji im nismo verovali iz opravdanih razloga da ce zavrsiti serijal pa nismo uzeli 1 i 2.
DzekDenijels Posted - 19/02/2021 : 18:54:50
Bravo za ekipu iz Mračne šume...
wesskowaz Posted - 19/02/2021 : 16:40:22
jagodanbg Posted - 13/02/2021 : 15:23:07
@djuk ne valja ti antivirus
Zlix Posted - 13/02/2021 : 12:35:56
Probaj da pristupiš forumu sa ovog linka:

https://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/

(Dodao sam httpS umesto http)
djuk Posted - 13/02/2021 : 11:25:01
Naravno da može da se podesi svašta u svakom antivirusu i da znam da mogu tako da rešim problem sa DW, ali mislim da je svrha antivirusa da upravo radi to što radi i da mi ne da da uđem na sumnjive sajtove. Mogu da promenim antivirus, mogu da ga podesim, mogu i da ga isključim, ali neću, jer nešto tamo ne valja. Njih očigledno baš boli uvo za to, tako da posle mnooogo godina boravka na forumu, eto, par meseci ne odlazim tamo. A da li Avast valja ili ne, da li guši PC, da li ima boljih antivirusa, nije tema za ovaj topic, već stanje DW krš foruma /a posledično i samog Darkwooda/.
DiSkAcH Posted - 13/02/2021 : 09:18:43
DW, od propadanja do protuvirusa.
Ali kad je već tema zasrana, moj izbor za čabe AV je Kaspersky, tj to instaliram ekipi za koje sumnjam da bi mogli napraviti pizdariju na kompu.
A sam koristim ugrađeni MS-ov Windows Defender koji je odličan i dolazi besplatno i po defaultu sa Win10 (koristi jako malo resursa za razliku od npr govnarije zvane Avast).
U svakom AV-u se daju namjestiti exclusioni fileovi, direktoriji, web stranice(stvari koje želite da vaš AV ne skenira)...
alexts Posted - 13/02/2021 : 01:55:28
U antivirusnom programu se napravi izuzetak za taj sajt. Ja sam to uradio na poslu, u Avastu, i funkcioniše, već sam pisao o tome.

Kod kuće sa Panda AV programom i na mobilnom je sve OK.
Mr. Bushido Posted - 13/02/2021 : 01:18:28
Ne kužim koja je fora s Darkwoodovim sajtom, ali anitivirusni program mi već dugo ne dozvoljava da pristupim sajtu ili vezanim sadržajima (poput slika).
jagodanbg Posted - 13/02/2021 : 00:11:37
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by jagodanbg

Predjite na Bitdefender. Po svim nezavisnim testovima najbolji free antivirus, ja ga koristim i nemam problem da pristupim forumu.

Onda nije najbolji cim mozes da pristupis tom forumu.

Postoje i "false positive" malveri, Avast prednjaci u 'detektovanju' istih
petarStripovi10 Posted - 12/02/2021 : 23:56:39
Pa jednostavno diseblaj privremeno Avast i njegovo skeniranje u realnom vremenu i probaj pristupiti sajtu pa ćeš vidjeti jel do Avasta.
jagodanbg Posted - 12/02/2021 : 23:47:48
Avast je smece
axle munshine Posted - 12/02/2021 : 23:38:02
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Jeste probali u drugim browserima na PC-u? Možda je AV instalirao neki plugin u browser.

Firefox, Chrome, Opera, Brave...ni jedan ne otvara na PC...ipak je neki bug na sajtu...
petarStripovi10 Posted - 12/02/2021 : 23:06:15
Jeste probali u drugim browserima na PC-u? Možda je AV instalirao neki plugin u browser.
axle munshine Posted - 12/02/2021 : 20:29:58
Ja takođe ne mogu već odavno da pristupim forumu Dw preko PC, a preko androida ide bez problema... i ja imam avast... ali nije problem do avasta, to je neki problem sa sajtom...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000