forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta se dešava sa Darkwoodom, očito nije dobro?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
maelstrom Posted - 24/05/2019 : 15:47:51
Vidim da se na svim forumima ljudi boje da konkretno potegnu ovu temu i da se ozbiljno debatuje po tom pitanju, pa ću eto ja to uraditi ne plašeći se pritom da li će neko na mene da "baci drvlje i kamenje".U suštini, nikakav ja stav ne iznosim već samo konstatujem stanje stvari i postavljam pitanje šta sledi u narednom periodu?

Očito nešto nije u redu jer sem Stripoteke trenutno ništa ne izbacuju iz štampe, a sada kada je prošao i njen jubilarni broj, videćemo kakav će i tu tempo biti.U suštini, posle sajma knjiga, sem Stripoteke i još par izdanja koja su već bila u pripremi ništa nisu izdali, a to je već ozbiljan vremenski period.
Da stvar bude gora, nedavno su imali veliku rasprodaju gomile njihovih izdanja po izuzetno povoljnim cenama, to se obično radi kada je neko očajan i sprema se da zatvori firmu (iskreno se nadam da to nije slučaj).
Takođe, Darkwoodova izdanja su se iznenada u velikom broju pojavila i u velikim supermarketima, takođe pretpostavljam radi rasprodaje.

Ono što je možda najgori pokazatelj situacije jeste činjenica da i sama striparnica funkcioniše gore nego ikada od početka njenog rada što je bilo poprilično davno.Uvoz je nikada ređi, a kada se i uveze nešto to je u sve manjem broju, plus dosta izdanja tu i nedostaje.

Takođe, imali smo pre izvesnog vremena i onu neprijatnu situaciju između Darkwooda i Čarobne knjige, tada su svi listom stali na stranu Darkwooda, a eto vidimo šta se sada dešava sa Darkwoodom, dok Čarobna knjiga radi punom parom.

Iskreno se nadam da je samo reč o trenutnoj krizi koja će biti prevaziđena jer je Darkwood jedan od stubova strip scene kako u Srbiji, tako i na području bivše SFRJ i učinili su u proteklom periodu zaista mnogo dobrih stvari.Izdanja su im kvalitetna sa sasvim pristojnim, često i veoma povoljnim cenama.
No, vučeni su i neki pogrešni potezi, to se dešava svima, neka moja zamerka jeste što su sve na neki način pokušavali da gurnu pod tepih, opravdaju i da negiraju postojanje bilo kakvih problema, a sada kada to ne mogu više da urade, jednostavno samo ćute.

U svakom slučaju, želim iom sve najbolje i da se izvuku iz ove nezgodne situacije i da nas uveseljavaju novim izdanjima još dugo.Ne mora to biti više u takvom obimu i sa tako povoljnim cenama kao ranije, ali bitno je da budu prisutni (pritom ne bih voleo da postanu novi Beli put ili System Comics jer je to puko bitisanje na krajnjem minimumu).

Šta ostali misle o ovoj temi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 15/11/2019 : 17:08:34
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by anto

E. K. Sigar: POPAJ, nedeljne epizode 1930 - 1932. (Komiko)

Sem ako nije došlo do neke sinergije između Darkvuda i Komika, rekao bih da si promašio temu. :)

ha,ha,ha....ladno jesam!
alaniusfordius Posted - 15/11/2019 : 17:05:24
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by alaniusfordius

Danas sam zvao DW radnju, nadaju se da Korto stize u utorak - dakle zovem u sredu...

Utorak ove godine?
Ajde kako god, čekamo 15 meseci na novog Korta, istrpećemo i ovo kašnjenje.

Sledeci utorak - ako su lagali mene i ja lazem vas...
Red Marquis Posted - 15/11/2019 : 17:03:43
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Danas sam zvao DW radnju, nadaju se da Korto stize u utorak - dakle zovem u sredu...

Utorak ove godine?
Ajde kako god, čekamo 15 meseci na novog Korta, istrpećemo i ovo kašnjenje.
Manny Posted - 15/11/2019 : 16:54:24
quote:

E. K. Sigar: POPAJ, nedeljne epizode 1930 - 1932. (Komiko)

Sem ako nije došlo do neke sinergije između Darkvuda i Komika, rekao bih da si promašio temu. :)
alaniusfordius Posted - 15/11/2019 : 16:24:40
anto Posted - 15/11/2019 : 15:39:36
rekoše da će danas - isto ga i ja kao i ti nestrpljivo čekam.
Mada,već je pola 4,a niko ništa ne govori.
Red Marquis Posted - 15/11/2019 : 14:36:12
quote:

quote:

Hoće li taj Korto više?

a što postavljaš to pitanje ovde?

odlično znaš da ima i njihov sopstveni forum.
(na kome inače ne dobijaš baš uvek odgovore )

Ovde je normalnija atmosfera. A tamo odavno nema Darkvudovaca da pišu, pa dođe na isto.
anto Posted - 15/11/2019 : 14:20:46
quote:

Hoće li taj Korto više?

a što postavljaš to pitanje ovde?

odlično znaš da ima i njihov sopstveni forum.
(na kome inače ne dobijaš baš uvek odgovore )
sawitch Posted - 15/11/2019 : 13:59:24
quote:
Originally posted by lifesence

Gledajući ovakav odgovor, ne mogu a da se ne uključim...
Šta ustvari znači to "ne mogu se izjasniti"...
Čuo sam od nekih ljudi koji znaju mnogo više od mene, da su ovi iz DW u početku, kad su saznali, zamjerili čovjeku ovom iz Golconde što im je kao "preoteo" Juliu i Priče, "što ih nije pitao hoće li oni nastavljati"...nema veze što su izgubili prava, a i da ih je pitao, rekli bi mu da oni u principu nisu ni od jednog serijala odustali, i ne treba nas iznenaditi ako za dvije godine naprasno kupe prava za narednih par knjiga Kena i objave ih...a to što izađe sad pa za 3 godine, to nikako nije problem...inače, iz njihovih krugova se priča da nisu kupili prava za naredne brojeve Kena, ali eto, hoće nekada...vjerovatno kada dođe na red

Ja sam pricao sa ljudima iz Darkwooda i uopste nisu zamerili nikom. Svesni su svega i zao im je sto nisu mogli da nastave JDJP kako su planirali. Ostalo ne znam ali ovo znam.
Red Marquis Posted - 15/11/2019 : 13:50:15
Hoće li taj Korto više?
lifesence Posted - 31/10/2019 : 19:58:48
Gledajući ovakav odgovor, ne mogu a da se ne uključim...
Šta ustvari znači to "ne mogu se izjasniti"...
Čuo sam od nekih ljudi koji znaju mnogo više od mene, da su ovi iz DW u početku, kad su saznali, zamjerili čovjeku ovom iz Golconde što im je kao "preoteo" Juliu i Priče, "što ih nije pitao hoće li oni nastavljati"...nema veze što su izgubili prava, a i da ih je pitao, rekli bi mu da oni u principu nisu ni od jednog serijala odustali, i ne treba nas iznenaditi ako za dvije godine naprasno kupe prava za narednih par knjiga Kena i objave ih...a to što izađe sad pa za 3 godine, to nikako nije problem...inače, iz njihovih krugova se priča da nisu kupili prava za naredne brojeve Kena, ali eto, hoće nekada...vjerovatno kada dođe na red
djuna Posted - 29/10/2019 : 15:59:28
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by djuna

Zna li neko da li će se nastaviti sa izdavanjem Ken Parkera?

Pitao sam na sajmu za Kena.
U suštini rekli su mi da se još ne mogu izjasniti.

Hvala na informaciji.
Manny Posted - 28/10/2019 : 09:48:35
quote:
Originally posted by djukak

quote:

Ovo ostavlja nadu!
djukak Posted - 28/10/2019 : 08:46:27
quote:

morski Posted - 25/10/2019 : 15:45:57
to i mene zanima
barem do epizode lovceva lily
nju nemam u skupocenom high-tech izdanju
pa, eto, ovom prilikom da pitam
ako neko ima da proda
djuna Posted - 25/10/2019 : 15:39:04
anto Posted - 21/09/2019 : 13:00:13
a Murena od ČK??
vope Posted - 21/09/2019 : 12:58:24
quote:
Originally posted by Stark

Darkwood i System Comics udruženim snagama spremaju novo izdanje KALVINA I HOBSA!

Ovo, NEZAOBILAZNO, izdanje Votersonovog klasika pripremljeno je sa digitalno obrađenim materijalima, novim prevodom na srpski, nedeljnim tablama štampanim u koloru, u povećanom formatu i najluksuznijoj opremi.

Prva po redu, zbirka NEZAOBILAZNI KALVIN I HOBS sadrži sve stripove iz 2 originalne kolekcije – Kalvin i Hobs (1987) i Nešto balavi pod krevetom (1988), kao i šaljivi dragulj gotske strave, poemu Grozni nokturno!
I sve to uz kratki (ali slatki) predgovor Čarlsa Šulca kome je ukazana čast da svojom uvodnom rečju oda čast Bilu Votersonu.

Izdanje je u završnoj fazi pripreme. Nadamo se da stiže već za Sajam knjiga.
U planu je objavljivanje kompletnih avantura ovog neodoljivog tandema.

Ovo je dan sjajnih najava: fibrin batman-attack a sad ovo, vjecno zahvalan!
anto Posted - 21/09/2019 : 12:49:07
jeeeeeeaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stark Posted - 21/09/2019 : 12:41:25
Darkwood i System Comics udruženim snagama spremaju novo izdanje KALVINA I HOBSA!

Ovo, NEZAOBILAZNO, izdanje Votersonovog klasika pripremljeno je sa digitalno obrađenim materijalima, novim prevodom na srpski, nedeljnim tablama štampanim u koloru, u povećanom formatu i najluksuznijoj opremi.

Prva po redu, zbirka NEZAOBILAZNI KALVIN I HOBS sadrži sve stripove iz 2 originalne kolekcije – Kalvin i Hobs (1987) i Nešto balavi pod krevetom (1988), kao i šaljivi dragulj gotske strave, poemu Grozni nokturno!
I sve to uz kratki (ali slatki) predgovor Čarlsa Šulca kome je ukazana čast da svojom uvodnom rečju oda čast Bilu Votersonu.

Izdanje je u završnoj fazi pripreme. Nadamo se da stiže već za Sajam knjiga.
U planu je objavljivanje kompletnih avantura ovog neodoljivog tandema.
Unngenant Posted - 13/09/2019 : 23:25:18
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Serijal dalje tece. Trenutno je preko 120 poglavlja izdato.
AoT trebaju ubrzati, eventualno napraviti nesta slicno omnibus izdanju ako ne ide prodaja ovako.

Ima li ikakve naznake kad autor planira zavrsiti sa serijalom?

Nah, ja sam davno čitao, zadnje 5 pa sam i zaboravio format...računao sam na američko izdanje gde ima po knjizi 4 broja...
verab Posted - 13/09/2019 : 16:25:33
da, serijal se približava svom kraju, nacrtane su zadnje table. američko izdanje (kodansha comics) u 2020. izbacuje zadnja poglavlja.

SPOILER!

skica zadnje table

("slobodan si")

dakle, ako s dw bude sve u redu i ako nastave s dosadašnjim tempom od dvije knjige godišnje zadnji broj imat ćemo u rukama 2030-tih. :))
WOLF-HUNTER Posted - 13/09/2019 : 16:08:17
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:

AoT trebaju ubrzati, eventualno napraviti nesta slicno omnibus izdanju ako ne ide prodaja ovako.

Bile su rijeci o zavrsetku serijala prije nekoliko godina.
Medutim, autor se bas zadao oko glavne price koju zeli izraditi u svaki detalj bez greske, sve usavrsiti da ispadne onako kako je zamisljeno. Prema nekim nagadanjima, serijal bi trebao biti zavrsen sljedece godine.
swamp thing Posted - 13/09/2019 : 16:00:04
quote:

WOLF-HUNTER Posted - 13/09/2019 : 14:23:37

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000