forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 133 - Katanga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/06/2019 : 21:57:26

"Plaćenici. Zašto bismo se bojali te riječi? U Katangi ih je oduvijek bilo. Zapravo, Katangu je stvorio jedan plaćenik." U srcu Crne Afrike, na jugu Konga, nalazi se pokrajina Katanga, jedno od najbogatijih rudnih područja na svijetu. Nakon proglašenja neovisnosti Konga i odlaska belgijske kolonijalne vlasti, Katanga se odcjepljuje kako ne bi morala dijeliti svoja rudna blaga s ostatkom Konga i nakratko postaje nezavisna država. Ovo je fiktivna priča o tom kratkom povijesnom trenutku u kojemu velike sile i mali ljudi, krupne ribe i sitne protuhe pokušavaju, iz različitih pobuda i s različitim uspjehom, za sebe prigrabiti komad tog bogatog kolača. Nakon sada već kultnog "Bilo jednom u Francuskoj", Nury i Vallee vraćaju se s novim instant-klasikom koji će vas opet ostaviti bez daha!

Kolorka 133 • Katanga • 204 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Crtež Sylvain Vallée • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.6.2019. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-133-katanga/563/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivi skoj Posted - 03/08/2019 : 08:18:10
Što bi reko sumo i meni je super taj karikaturalni izričaj.
Nije da mi je bolji od bjuf, ali nekako je tečniji i lakše se čita.
Još što je pozitivac na kraju odnio pobjedu, gdje ćeš veće sreće.
Ustvari kad čitaš strip bude ti žao što se nisi tamo rodio, meso na meniju, hrpa akcije, glava ti nije u torbi, nema računa za grijanje...
Ako postoji raj na zemlji ovo mu je blizu, pa nemere biti loše tamo gdje ima dijamanata.
Aco Posted - 02/08/2019 : 09:00:56
Bolji od BJUF, direktniji. Uživancija kod čitanja. Sjani likovi, zaplet, akcija, konačni obračun...oduševljen. Crtež i boje odlični.
lwood Posted - 15/07/2019 : 23:29:57
Inače koga zanima tematika o grabežu ima povoljna i super iscrpna knjiga na tu temu;https://www.bookdepository.com/Scramble-For-Africa-Thomas-Pakenham/9780349104492?ref=grid-view&qid=1563226048315&sr=1-1 Prošle godine san je doslovno proguta.
kasper Posted - 15/07/2019 : 10:18:24
quote:
Originally posted by Combatrock

Postovani, da li vredi nabavke taj Kongo? Nekako mi je prosao ispod radara, a posto izuzetno cenim Vas sud molim za komentar.

U ocekivanju odgovora srdacno Vas pozdravljam!

buraz, ovde mozes naci par reci mog tradicionalo oskudnog komentara.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=48816&REPLY_ID=2083553

a za tebe je jos veca preporuka ovde, samo vidi crtez da li ti lezi
DiSkAcH Posted - 14/07/2019 : 07:58:22
Pročitao Katangu, odličan strip. Crtež mi je bolji od BJUF gdje su neki likovi bili dosta slični pa se lako pogubit.
Combatrock Posted - 14/07/2019 : 07:49:12
Postovani, da li vredi nabavke taj Kongo? Nekako mi je prosao ispod radara, a posto izuzetno cenim Vas sud molim za komentar.

U ocekivanju odgovora srdacno Vas pozdravljam!
kasper Posted - 12/07/2019 : 16:35:33
ima i kongo od fibre, nekih 80 godina pre katange
vukozec Posted - 12/07/2019 : 16:27:28
Koga interesira tematika, preporučam pročitati ovaj geopolitički triler starog majstora: John Le Carre- Pjesma misionara.
jaki Posted - 12/07/2019 : 16:04:18
Katanga me odmah podsjetila na onaj film o dijamntima u africi s Leonardom Di Caprijem.Dobar mi je strip ali ne odlican.
kasper Posted - 12/07/2019 : 15:23:20
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by kasper

treca epizoda je ovde i najbolja

Stripove ili bilo što u nastavcima nikad ne gledam tako, gledam kao cijelinu, naravno ne kad su epizode nepovezane kao npr Asterix.

pa ima razlike izmedju prva dva i treceg, zato velim. ovaj treci nastavak mu dodje nesto kao obracun , i prilicno je jedistven. ono prva dva akciona krivi drama, a ovaj treci usto je nekako i... bolan
DiSkAcH Posted - 12/07/2019 : 15:15:29
quote:
Originally posted by kasper

Stripove ili bilo što u nastavcima nikad ne gledam tako, gledam kao cijelinu, naravno ne kad su epizode nepovezane kao npr Asterix.
kasper Posted - 12/07/2019 : 15:02:57
DiSkAcH Posted - 12/07/2019 : 14:50:14
quote:
Originally posted by Kerempir

quote:

Stigao i meni danas paketić, a u njemu i ovo.
BJUF sam propustio kupit(jbg, čuo za strip nedavno), ovo neću :)

Ako ti se svidi Katanga, svakako vrebaj priliku da uloviš BJUF. Meni osobno moćni stripovi.

Čitao sam ja BJUF, knjižnica
I kupim vj reprint, hvala Marko

Evo jutros došao do pola treće epizode katange i meni je ovo možda čak i bolje od BJUF.
Markos Posted - 12/07/2019 : 13:00:47
Ići će sigurno, ali ne znam točno kad. Možda ove godine, možda dogodine. Moram još vidjeti.
Red Marquis Posted - 12/07/2019 : 12:48:59
Markose, zna li se kad će Kobac u reprint?
kasper Posted - 12/07/2019 : 11:40:26
predpostavljam da je nas savke propustio bjuf, pa eto mu sad prilike
e da, i treci album nema uvodnu recenicu. obicno me bas briga za te uvode, al ovde mi to dodje kao deo celine. ne znam jel to tako treba ili je greska neka...
Markos Posted - 12/07/2019 : 11:34:38
Ista je cijena za reprint kao i za prvo izdanje... Prijevod se isto plaća, da. Provjerit ću, sjećam se da si nešto prigovarao za prijevod.
kasper Posted - 12/07/2019 : 10:14:17
quote:
Originally posted by Markos

Prošli tjedan sam potpisao ugovor za reprint BJUF i platio prava, ide reprint na jesen.

bravno, to mora da bude stalno dostupno!
ako nije tajna, da li je cena prava niza za reprint? predpostavljam da se placa i prevodilac? i ako moze jedna dodatna lektura/korektura za BJUF.
kasper Posted - 12/07/2019 : 10:12:32
quote:
Originally posted by stinky

ovo mi izgleda zanimljivo tematski, pa ću pogledati kada dođe u vž
to i jest mno linija, a za kaspera: ne Kellyjevi heroji, nego THE MERCENARIES, 1968.

https://www.imdb.com/title/tt0062863/

znači, za pravi ugođaj te Katange valja vidjeti navedeni film

skoro mi je izlapeo iz secanja, mora da se obnavlja gradivo
stinky Posted - 12/07/2019 : 09:52:41
ovo mi izgleda zanimljivo tematski, pa ću pogledati kada dođe u vž
to i jest mno linija, a za kaspera: ne Kellyjevi heroji, nego THE MERCENARIES, 1968.

https://www.imdb.com/title/tt0062863/

znači, za pravi ugođaj te Katange valja vidjeti navedeni film
Kerempir Posted - 12/07/2019 : 09:52:32
Bravo!
Markos Posted - 12/07/2019 : 09:15:21
Prošli tjedan sam potpisao ugovor za reprint BJUF i platio prava, ide reprint na jesen.
Kerempir Posted - 12/07/2019 : 08:49:18
quote:

Ako ti se svidi Katanga, svakako vrebaj priliku da uloviš BJUF. Meni osobno moćni stripovi.
DiSkAcH Posted - 11/07/2019 : 15:29:44
Combatrock Posted - 11/07/2019 : 14:46:44
juče naručio u afordu... sada me ovaj kratki osvrt veseli dodatno

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000