forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate KOMANDANT MARK-Mark fanovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
teller Posted - 16/09/2009 : 11:51:34

Jedan od stare garde junaka, popularan u vreme ex-Yuge gotovo ko Zagor ili Blek a vrijeme radnje istovetno Blekovom, tamo 1775 godine i vrijeme
revolucije,patrijotskog rata i bune između američkih pobunjenika i engleskih Crvenih mundira/odora.Poslje uspjeha tria esse-geese sa Velikim Blekom oni stvaraju novog junaka isto sa krznenom kapom i dvojicom(bez Floka)njegovih junaka.Serijal biva odmah dobro prihvačen kako u Italiji tako i kod nas pa mu je to osiguralo dug život.Pravilo
66 stranica biva poštivano skoro bez iznimke(Konačna pobjeda), a i dodatki koji su se nastavljali u Dnevnikovom KomandantuMarku(Tajanstven Alan,Traper Keri)osigurali su Marku stabilno prodaju dugi niz godina.Pred sam krah Dnevnika ta kuča je počela reprintom Komandanta Marka ali je ubrzo(ne zbog Marka)sljedio njihov kraj i mrk.U Sloveniji izdavač Bucik objavi 4o i nešto brojeva pa se pokaže da je ovog puta domači jezik(i loš prevod)više mana nego dobitak.U Hrvatskoj Porin a u Srbiji Horus sa promjenjivim uspjehom pokušavaju održati Vuka sa Ontarija na životu a onda Ludens napravi pravu stvar i počne sa izdavanjem junaka na čiji spomen su svi odmahivali glavama.Na kioscima se pojavi dvoje trapera i Alan Ford(SA) klasik od broja jedan.Sljedi dr-mr i ta izdanja uz nenadmašljivog Zagora postaju hit kioska i što posebno veseli, zapazile su jih i mlađe generacije pa nije redkost vidjeti klinca kako u busu čita nove avanture Bleka ili Marka.Danas jim naklada od
8000 primjeraka osigurava izlaženje još dogi niz godina, s tim da se
fanovi nadamo i što više popratnih izdanjima. Pohvale i kapa dolje i VČ koji je krenuo sa specijalcima Komandanta Marka na način da su dodane knjižice iz kojih (pogotovo 1,KM predstavlja Američku revoluciju) možemo i puno naučit.Da o večitoj netrpljivosti Žalostne Sove i Floka ni ne govorimo, vredi spomenuti da u stripu Tajanstveni saveznik imamo priliku vidjeti Marka i Bleka zajedno u akciji.A takvo nešto se ne propušta zar ne?
Možda se netko neče složit ali Mark ima jedne najljepših naslovnica što nije ni čudno jer su Sartoris,Gucon i Sinceto majstori crteža i za neke dandanas nazovi crtače.Iz doba Dnevnika ostale su mi najupečatljivije naslovnice kao Zaseda na Antilima,Crna udovica,Priča o KM,Taoci,Tajna jednorukog,Avet ponora,Markova šala,Opsada Ontarija i mnoge druge.Hvala Ludensu i VČ što su nam omogučilu povratak u mladost a nekima i prvi susret sa najljepšim i najhrabrijim Vukom sa Ontarija(da o Beti ne gubim reći-koja je to ljepotica).
Možda je i naivan ali je simpatično naivan i kao takav junak za sva vremena.Očekujem razumne komentare i onih kojima se Mark ne sviđa, jer smo na tom forumu razumni i tolerantni ljudi.

Hvala na pažnji i strpljenju čitanja ovog.
ps: dopada mi se topic Svi El Gaučovi brodovi, jer su se pojedinci prihvatili i teme brodova, oružja i uniforma u to doba u Americi i kolonijama.Bacite i tamo oko ako koga zanima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 22/08/2019 : 12:51:01
quote:
Originally posted by pcoro

Najteža situacija ikad za Marka na Ferrijevoj slici: priklještio ga indijac s nožem, ako preživi tu je čovjek sa pučkom, ako i on zajebe čeka medvjed

Pa to uopće nije loše, ako mu ne bude dovoljna kobasica medvjed će sigurno zadovoljiti apetit.
1Euro Posted - 22/08/2019 : 09:47:27
quote:
Originally posted by nenno

quote:

Najteža situacija ikad za Marka na Ferrijevoj slici: priklještio ga indijac s nožem, ako preživi tu je čovjek sa pučkom, ako i on zajebe čeka medvjed

al' izgleda da nije obukao hlače

uhvatili Marka spuštenih gača
nenno Posted - 22/08/2019 : 08:30:27
quote:

al' izgleda da nije obukao hlače
1Euro Posted - 22/08/2019 : 08:16:00
quote:

1Euro Posted - 22/08/2019 : 08:15:12
quote:
Originally posted by DODSFERD

Zagor ukrao Markovu odjeću i onda se čudi zašto su ga napali.

pcoro Posted - 22/08/2019 : 06:41:35
mogorovic Posted - 22/08/2019 : 00:01:17
wesskowaz Posted - 21/08/2019 : 23:41:32
Chiarolla

DODSFERD Posted - 06/08/2019 : 16:45:31
Zagor ukrao Markovu odjeću i onda se čudi zašto su ga napali.
solar Posted - 06/08/2019 : 15:55:55
Specijal #9
ReemCP Posted - 02/08/2019 : 20:05:37
quote:
Originally posted by anto

e jbga;da sam znao ranije mogao sam ga ostaviti sa strane da ga ne prodam te ti ga pokooniti- ionako je otišao za neke smešne pare tipa 10 kuna.

ajde ako ga ne nabaviš do oktobra,javi mi da ti ga nađem ovde u Srbiji pošaljem po nekome za Kroaciju.

Nisam se ni ja sjetio, još si ti bio najavio tamo u onoj temi na vrijeme da krećeš sa svojom kolekcijom u prodaju, eto, tko je mislio a i da će to brzo tako otići Može, ja ću pratit aukcije, gledat ću malo i po njuškalu, pa javim ako što bude ;) a jednom će se pojavit, samo treba bit strpljiv, meni je drago da su rješeni ovi najkritičniji
anto Posted - 02/08/2019 : 13:51:42
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:

koji ti još fali?

Još ovaj

e jbga;da sam znao ranije mogao sam ga ostaviti sa strane da ga ne prodam te ti ga pokooniti- ionako je otišao za neke smešne pare tipa 10 kuna.

ajde ako ga ne nabaviš do oktobra,javi mi da ti ga nađem ovde u Srbiji pošaljem po nekome za Kroaciju.
ReemCP Posted - 02/08/2019 : 13:05:05
Ja ne znam dal postoji, ali znam da postoji od Dnevnika izdanje almanah 4 od Marka u striparnici Asteroid, za samo 25 kn, pa ako netko želi: http://skab612.com/index.php?site=ponuda_edicije_list&oznaka=ALM

Zapravo, 2 postoje, jedan je za 10 kn, ali piše - "loše očuvano". Ja sam kod njih nabavio almanah 1, u ok stanju.
RAKOSI4 Posted - 01/08/2019 : 22:06:17
quote:
Originally posted by DRAŽEN

Ja bi želio nabaviti i piratsko izdanje epizoda iz Almanaha. Da li to postoji?

Imaš na njuškalu, po želji.
DRAŽEN Posted - 01/08/2019 : 21:57:47
Ja bi želio nabaviti i piratsko izdanje epizoda iz Almanaha. Da li to postoji?
ReemCP Posted - 01/08/2019 : 20:35:04
Bravo Spock Čitao taj Ludens 22, ali preskočio tu pričicu, ostavio za kasnije. Evo našao sam i na onom spisku što sam radio:

LU 22 (197-228) > "Tajni dokument"; posebni dodatak (kompletna priča)
- kao posebni dodatak, na kraju imamo jednu kompletnu priču M.Rendžera na 32 stranice (LU 22; 197-228)

Spock Posted - 01/08/2019 : 20:30:08
quote:
Originally posted by ReemCP

Da ponovim i ovdje, Anto i Tinton kraljevi svaka im čast na ovome, što su mi omogućili da i ja imam ovaj strip sad službeno fali još samo taj jedan.

PS. dobio sam i u drugom dijelu bonus dodatak, jedna priča M.Rendžera vidim da ovdje ima časničku jaknu sa dvorednim kopčanjem pa pretpostavljam da je nešto novija epizoda. Ne bih znao točno gdje pripada.

Sad vidio sliku predlista na prethodnoj stranici i to ti je Canzijeva epizoda koja je objavljena u LU22 s Meratijevim crtežom, originalno objavljena u Komandant Marku 99 u 11. mjesecu 1974., što je kronološki stavlja iza SR 131/132: Ku Klux Klan.

ReemCP Posted - 01/08/2019 : 20:18:54
quote:

koji ti još fali?

Još ovaj

quote:
Originally posted by mesar

Čestitke ReemCp,no nešto mi nije jasno.Konačna pobjeda broj 1079 je poslednji,onda još šest brojeva ispočetka(poslednji1102)a ovaj Cena časti 1106 je li to izdano u ZS regularno?

Evo Jaki odgovorio, pirat, u biti Dnevnik ga kod nas izdao kao album sa onim sličicama. Pogledaj moj komentar na prošloj stranici, onaj skroz na vrhu. Tamo sam više napisao o tome, imaš i slikama usporedba tog albuma i ovog stripa
mesar Posted - 01/08/2019 : 17:15:28
Hvala na informaciji,lp.
jaki Posted - 01/08/2019 : 15:35:45
Nije.Pirat.
mesar Posted - 01/08/2019 : 14:40:39
Čestitke ReemCp,no nešto mi nije jasno.Konačna pobjeda broj 1079 je poslednji,onda još šest brojeva ispočetka(poslednji1102)a ovaj Cena časti 1106 je li to izdano u ZS regularno?
anto Posted - 01/08/2019 : 14:17:38
koji ti još fali?
ReemCP Posted - 01/08/2019 : 12:30:46
Da ponovim i ovdje, Anto i Tinton kraljevi svaka im čast na ovome, što su mi omogućili da i ja imam ovaj strip sad službeno fali još samo taj jedan.

PS. dobio sam i u drugom dijelu bonus dodatak, jedna priča M.Rendžera vidim da ovdje ima časničku jaknu sa dvorednim kopčanjem pa pretpostavljam da je nešto novija epizoda. Ne bih znao točno gdje pripada.

Tutta Posted - 26/07/2019 : 22:42:08
U Francuskoj ponovo izdaju Kom.Marka.
Baš me zanima hoće li i oni stati, radi nekih kofol prava.
ReemCP Posted - 24/07/2019 : 18:46:22
quote:
Originally posted by maelstrom

ReemCP, Markiz Lafajet je značajna istorijska ličnost, imao je važnu ulogu u Američkoj revoluciji kao komandant francuskih snaga koje su dosta pomogle na kraju sukoba, a značajna je ličnost kroz Francusku revoluciju i neke kasnije događaje.Zapravo, današnju francusku zastavu možemo da pripišemo njemu jer ju je on i predložio.
Kod Marka se takođe pojavljuje i pre zadnje epizode, znam da je sigurno u epizodi Markovo venčanje (ZS 784), a mislim u još jednoj.

Hvala ti na ovome, nisam znao

quote:
Originally posted by 1Euro

pa dobro valjda češ nabaviti još taj koji ti fali,odnosno 2 ali jednog si ionako več pronašao, samo da cijena bude fer!

Što se tiče Konačne Pobede, da to je super epizoda, lijep kraj su smislili, čak se se Žalostna Sova i Flok pomirili!
Dolazi i Blek, Rodi i Okultis!

Inače Blek i Mark su zajedno i u priči "Tajanstveni saveznik" ali to si ionako več znao, tako da nije ovo prvi put da su se sreli.

Aha, nisam znao da su se već sreli, neka si napisao ne predstavlja mi to nikakav spoiler, nego mi baš drago da ima još tih susreta.

Pratit ću taj broj koji fali, a ako se slučajno i ne nađe, pročitat će se već nekako Bio sam se jedno vrijeme već pomirio nažalost s ovim junakom, kad su pričali da Ludens ne može dobit prava za dalje. Onda malo kad sam čitao ovu temu, pa kad je Zlatan pisao da se drugi dio može popunit sa ZS gdje nisu radili toliko na izbacivanju stranica, dao mi je baš dobru ideju

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000