forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mister No Revolution (Audace)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 16/02/2018 : 17:52:20
Revolution je neka vrsta reboota Nolittinog Mister No-a, vremenska linija je pomaknuta za otprilike 25 godina, on je sada veteran vijetnamskog, umjesto 2. svjetskog rata. Svoje poslijeratne godine provodi u San Franciscu (kraj 60-tih) ali životne okolnosti ga opet odvode u Amzoniju.
Michele Masiero idejni je začetnik ovog projekta, njemu su se pridružili autori koji su već radili na serijalu Siročad, a to su crtači Matteo Cremona i Alessio Avallone, te koloristi Giovanna Niro, Alessia Pastorello, Luca Saponti i Stefania Aquaro a za naslovnice je zadužen Emiliano Mammucari.

Mister No Revolution dio je nove Bonellijeve izdavačke linije Audace, u kojoj autori imaju veliku slobodu i gdje ne vrijede klasična Bonelli "pravila". Serijali pod Audace etiketom mogu obrađivati kontraverzne teme, crtež može sadržavati eksplicitne scene a vizualni stil i raspored vinjeta na tabli nije ograničen.

HC izdanje za knjižare koje obuhvaća prve dvije epizode objavljeno je za vrijeme "Lucca comics and games" festivala 2018. godine, a serijal će kod nas izdavati Veseli Četvrtak kao dio edicije Obojeni program i izdavačka kuća Libellus. Zasad je planirano 6 epizoda.



Mister No Revolution - recenzija
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
igor23 Posted - 07/03/2023 : 09:04:00
He he he ,Mladi Drake na koncertu Nico i Velvet Underground!
john connor Posted - 04/05/2022 : 21:36:18
quote:
Originally posted by jaki

fotke čitavog tiraža?


Legendarno
john connor Posted - 04/05/2022 : 21:35:30
Ah evo u cemu je problem, rece Dule na fejsu da vam uz ovo trebaju 3d naocare, osobit uzitak za sve citaoce...
kasper Posted - 04/05/2022 : 21:17:58
imao je lokot prilican broj manjkavosti tokom celog serijala. mozda ne te velicine kao kod amazonije, al dovoljno da ne valja. kad se smanjuju dimenzije stripa sve mora da bude savrseno
Gil-galad Posted - 04/05/2022 : 21:09:10
Nisu ovakvi ni Orfani, ni Lokot. Štampa nije bila idealna, jer je to rađeno u Simbolu, ali nije bila zamućena (u nedostatku boljeg izraza). Ovo uživo ne liči ni na šta.
mpavin Posted - 04/05/2022 : 20:31:40
Štampa je ovakva i u Darkwoodovoj Siročadi i Lokotu i ključu pa mi se čini da je bilo manje strke oko toga (sumnjam da je uopće bilo i spomenuto).
Svako malo je neka stranica bila zamućena.
Svakako da to nije ok i žao mi je što onda nisan pričeka i uzima hrvatske verzije tih izdanja koja su duplo kvalitetnija. Problem je bio što se nije znalo da će to Fibra i Libellus uopće objaviti.
jagodanbg Posted - 04/05/2022 : 19:26:17
Ja potvrđujem, i moj primerak je za škart!!
I upravo završio sa čitanjem, poslednja sveska najslabija.
kasper Posted - 04/05/2022 : 19:03:37
quote:
Originally posted by Gil-galad
Žao mi je samo što nisam kupio Libellus dok ga je bilo



yap, isto i kod mene i pre ove oko amazonije
Gil-galad Posted - 04/05/2022 : 19:01:24
quote:
Originally posted by jaki

fotke čitavog tiraža?





Bilo je na drugoj temi, AleksandarN je u Alanu Fordu otvorio nekoliko primeraka - očigledno uz njihovu saglasnost - ne bi li zamenio svoj i svi su bili muljavo odštampani. Na FB su mu odgovorili da se javi da mu zamene primerak.

Sličan odgovor sam dobio i iz Darkwooda, a koga god sam pitao - kod svakog je štampa ovakva (preko deset ljudi). Nije mi bilo cimanje, jer mi je ovaj strip gotovo savršen, kao i OP izdanje, čije kompletiranje čekamo dve godine.

Neka se javi neko da nas demantuje... Ja se nikad ne bih javio da nisam proverio priču.

Tako da je verovatnoća da je čitav tiraž uništen velika i izdavač to može lako da proveri na uzorku koji ima kod sebe i reklamira štampariji. Ili se makar izvini javno kupcima i čitaocima, umesto da se prave blesavi...





Tornadomaster Posted - 04/05/2022 : 11:35:55
jaki Posted - 04/05/2022 : 08:52:31
fotke čitavog tiraža?
Tornadomaster Posted - 04/05/2022 : 08:43:12
Možete li i definitivno potvrditi da je čitav tiraž loš. Ima li fotki da vidimo?
Gil-galad Posted - 02/05/2022 : 23:17:58
Šta reći... Žao mi je samo što nisam kupio Libellus dok ga je bilo, ali rešiće se, sve se nabavi uz malo strpljenja.

Još sam prijavljivao pirate Revolucije adminima Kupinda i KP...

Sve isto kao kod prekinutih edicija i zato je dobro kad postoji konkurencija poput Golconde.

EDIT: Evo sad ovo...
https://facebook.com/108217520553200/posts/743671280341151/

john connor Posted - 01/05/2022 : 16:29:10
Sramota je sto nisu povukli celu nakladu, prave citaoce budalama, to nikakve veze nema sa integralom, to je za sasvim drugu publiku...a sa urednistvom Vc odavno nesto nije kako treba...
djukak Posted - 01/05/2022 : 07:52:59
quote:
Originally posted by Gil-galad


Prosto, izdavač sigurno ima mogućnost da ovo reklamira štampariji, ali očigledno neće. Tim pre što su najavili integral Revolucije...



Pa naravno da neće. Ide integral.
A i mesijanski sindrom obnove srpskog strip izdavaštva odavno je udario u glavu Dušanu.
Pravi mali "bog", pogotovo kada se uzme njegovo ponašanje prema nekim drugim izdavačima.
Shaner Posted - 01/05/2022 : 00:21:28
Jbg, ne bih ni ja kupio da sam znao.

Ko mi je kriv kad ne čitam sve teme.

Gil-galad Posted - 30/04/2022 : 22:42:08
Nisam ni ja kupio i niko ne bi ni trebalo da kupi, jer je bruka ne toliko zato što je nastala greška, Bože moj... Nego zato što se prave kao da se ništa nije desilo.

Makar su se mogli javno izviniti ljudima i kulturno reći da će ubuduće povesti više računa or stuff... Ili, idealno, povući tiraž. Dve godine smo čekali da završe serijal, podržali i onda ovo.

Postoji nešto što se zove saobraznost robe i, pored ostalog, podrazumeva sledeće: "[da roba] ima svojstva potrebna za redovnu upotrebu robe iste vrste" - dakle, da se strip može lepo čitati, a ne može, jer je mutan, te da "po kvalitetu i funkcionisanju odgovara onome što je uobičajeno kod robe iste vrste i što potrošač može osnovano da očekuje s obzirom na prirodu robe i javna obećanja o posebnim svojstvima robe", tj. da je strip valjano odštampan.
https://efektiva.rs/aktuelnosti-efektiva/potrosaci-aktuelnosti/sta-je-saobraznost/

I svaki ovakav propust bi trebalo bojkotovati dok kupci ne nauče da cene svoje vreme i novac, a prodavci (izdavači) da se ne glupiraju. Nažalost, sve češća pojava u srpskom izdavaštvu. Pogledajte Lagunina izdanja (hc) Pesme leda i vatre ili Tolkienove Nezavršene priče u izdanju Publik praktikuma, gde su uništeni tiraži lošim otiskom.

Prosto, izdavač sigurno ima mogućnost da ovo reklamira štampariji, ali očigledno neće. Tim pre što su najavili integral Revolucije...
ReemCP Posted - 30/04/2022 : 19:22:26
quote:
Originally posted by Shaner

Dojmu svakako nije pomogao natprosječno loš otisak. Nisam brojao, ali imam osjećaj da je svaka druga stranica mutna.

Ja sam isto mislio uzeti taj broj, ali odustao kad sam pročitao da su zeznuli veći dio stripa.
Ovdje su pisali: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=32187&REPLY_ID=2490971

..pa ispod tog komentara nadalje.
Shaner Posted - 30/04/2022 : 19:16:29
Stigla i Amazonija, no nažalost moram reći da mi je najslabija u ovom trojcu diptiha. Dva vremenska toka nisu bogznakako dobro isprepletena, a priča, ispostavlja se, ne vodi nigdje. Dojmu svakako nije pomogao natprosječno loš otisak. Nisam brojao, ali imam osjećaj da je svaka druga stranica mutna.

Sve skupa je ovo interesantan projekt, ali ne i neki za pamćenje. Primjerice, osjetno je bolji Deadwood Dick, da se zadržimo na Audace ediciji. Ako ništa, probudio je u meni želju da ponovo pročitam neke stare Mister Noove pustolovine. Sad još samo da se pojave u nekom pristupačnom izdanju.

Shaner Posted - 18/10/2021 : 11:11:30
Evo pročitah i Kaliforniju i, iako je sporija i kontemplativnija, svidjela mi se više od Vijetnama. Masiero zanimljivo isprepliće povijesne događaje i Mister Noov put, a sve skupa je solidno nacrtano i obojano. Kraj djeluje malo zbrzano, ali razvoj događaja ima smisla i lijepo je vidjeti još jedan poznati lik. Veselim se Amazoniji i, pošto čitam izdanja Veselog Četvrtka, nadam se da ju nećemo dugo čekati.

Shaner Posted - 28/10/2020 : 07:42:55
Touché.

pcoro Posted - 27/10/2020 : 22:33:36
E, al tamo je ta jedna zgodna
Shaner Posted - 27/10/2020 : 21:17:38
Sreća pa nisi dao 500 kuna za pet albuma Gibratovog Mattea.

pcoro Posted - 27/10/2020 : 18:57:52
Za 70 kuna zahtijevam da se nacrtaju dvije različite
Shaner Posted - 27/10/2020 : 11:06:22
Ajde, ajde. Mnogi crtači stalno crtaju istu ženu pa ih svejedno volimo.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000