forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 04/05/2010 : 00:04:43
Nathan Never
kronike budućnosti

Dobro došli u budućnost dragi prijatelji!
"Budućnost je nesigurna baš kao i prošlost" - kaže jedna pjesma grupe Vaya Con Dios i kada je slušam ne mogu a da se ne sjetim čovjeka koji u sebi najbolje utjelovljuje te riječi. Čovjek je to koji ne zna što mu donosi ocean snova koji ga vraća u prošlost, a onda ga poput oluje baci u vrtlog budućnosti zajedno sa bremenom sadašnjosti. On se ne miri sa bolom, sa tugom, ne miri se sa sobom. Što je stariji to je iskusniji, ali jednom kada se uvuče pod kožu, bol postane opipljiva i kao da čovjek ni ne može više bez nje...Nathan to možda najbolje zna.
Kako ga razumjeti? Krivo pitanje. Kako ga ne razumjeti? Da li i dalje vjerovati da budućnost donosi bolje sutra? Zašto vjerovati da će ljudi odigrati drukčije? Na žalost, Nathanova budućnost je realna. Opasno realna. Jer ako smo nešto naučili to je da se povijest ponavlja i da čovjek nikada ne uči na greškama.
Ni drugih ljudi, a kamoli svojima.

Potaknut sjajnom Ultrasovom idejom sa DD topicom, odlučio sam napraviti jedan topic koji bi obuhvatio sve relevantno za Nathanov svijet. Trebao bi to biti topic koji će služiti raspravama/popisima/lakšem snalaženju, a naročito bi htio pomoći onima koji tek ulaze u Nathanov svijet da se laše snađu i informiraju.

Htio bih naglasiti jednu stvar: najveći dio moga znanja o Nathanu Neveru mogu zahvaliti dvojici ljudi: Vladimiru Tadiću - Djoletu i Danielu Kuzmiću - DeeCaju. Bez njihovih tekstova/recenzija/rasprava ne bi ni bilo ovoga topica.U odnosu na njih ja sam samo jedan mali amater. Posebno mi je pomogao Djoletov osvrt na univerzum Nathana Nevera, bez kojega bih se vjerojatno još uvijek vrtio ukrug:))
Stoga momci još jednom veliko hvala i keep the good work:))

SADRŽAJ:
1) Mali putokaz - kako čitati Nathana Nevera

2) USPOREDNI KRONOLOŠKI POPIS IZDANJA NATHANA NEVERA - popis sadrži sve relevantne podatke o stranim i domaćim izdanjima, uključujući i scenariste i crtače.Popis je sastavio član Ferri i može se također naći u podforumu "Popisi".

3) POPIS RECENZIJA - SLOBODNA DALMACIJA, LUDENS, LIBELLUS - mnoge recenzije još nisu napisane. Navalite!

4) NATHAN NEVER - RASPRAVE I TOPICI - popis nekoliko relevantnih topica o našem junaku. Nadam se da će ih biti još!

5) POPIS AUTORA

6)KRONOLOGIJA UNIVERZUMA/MULTIVERZUMA NATHANA NEVERA, autor:Djole

7) TEKST VLADIMIRA TADIĆA - DJOLETA O NATHANU NEVERU OBJAVLJEN POVODOM MAFESTA 2010.

8) SLIKA NATHANOVOG SVIJETA

9) LEGS WEAWER - POPIS EPIZODA SA NASLOVNICAMA

Novo - sažetci epizoda i pojašnjenja u vezi kontiniuma (u izradi)

10) USPOREDNI POPIS SVIH NATHAN NEVER IZDANJA UKLJUČUJUĆI REDOVNU SERIJU, SPECIJALCE, ALMANAHE...(u izradi)

GLAVNI LINKOVI:

NATHAN NEVER - stripovi.com

NATHAN NEVER - recenzije

NATHAN NEVER - facebook

NATHAN NEVER - Sergio Bonelli Editore

Eto prijatelji, to je zasada to. Ali, biti će konstantnih updejtovanja, a i plan je da svaki tjedan imamo novu temu za raspravu(ideja by Ultras na DD topicu)
Navalite!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 26/01/2020 : 20:08:50
jok
ovaj ostaje kod mene za razliku od ostalih

Pjani i njegove mračne kompanije koje upravljaju sudbinama ljudi
konačno pogodak
plus dječja križarska vojna

poučno
https://zurnalizam.blogspot.com/2014/06/djecja-krizarska-vojna-sramota.html
Jerry Krause Posted - 26/01/2020 : 18:40:40
quote:
Originally posted by zeljko

13. Specijal ubite nathana nevera je sjajan
Da su svi ovakvi
Isto nik rajder plus akcija non stop

Počeo si i reklamirati Nathana ne bi li štogod prodao... ;)
zeljko Posted - 25/01/2020 : 11:19:03
13. Specijal ubite nathana nevera je sjajan
Da su svi ovakvi
Isto nik rajder plus akcija non stop
zeljko Posted - 23/01/2020 : 20:41:43
Trebal kome specijala nathan 4-15
risbozg Posted - 21/01/2020 : 19:12:43
ništa pametno..nadam se da se Libellus polako budi ..
DiSkAcH Posted - 14/01/2020 : 14:22:57
To je neko nožem zaparao naslovnu. :)

Archer FTW! :D
ivanl Posted - 11/01/2020 : 16:25:51
Kad bi jos na ovoj naslovnici bilo i tragova vode na Nathanovoj kosi...
Izgleda ko netom izasla iz 'frizeraja', a ne da se smocila, maloprije...
tosha Posted - 11/01/2020 : 00:35:49
Ove naslovne isto ko Archer 😁
emirem Posted - 10/01/2020 : 23:17:00
quote:
Originally posted by zeljko

Harp bajo moj

.. Tesline zrake.
Mislim da je naslovnica uzeta od plakata onog filma sa curama kad vire iz bazena, ono njih dvije su May i Legs spika..😇
zeljko Posted - 10/01/2020 : 22:48:12
Harp bajo moj
jaki Posted - 10/01/2020 : 22:06:56
da ne bude glancer?
supermark Posted - 10/01/2020 : 20:13:26
Koji vrag je ovaj bijeli trag?
Prošao avion?
going going Posted - 10/01/2020 : 19:31:24
Dokle je doslo kada mora na naslovnoj strani da pise naziv i koji je deo sage epizoda koju citamo.

Mada, po prilozenim tablama meni ovo deluje jako interesantno prava noirovska mistery intriga smestena u buducnosti.
Prva tabla mi lici na posvetu pocetku Apokalipse danas, Nathan lezi go i ventilator iznad njega radi dok kroz se kroz draperije probija svetlost, samo jos fali The End od Doorsa i eto filma
A druga tabla mi je kao preuzeta iz Blade Runnera scena kada Dekard (Harison Ford) ispituje Rejcel da li je replikant (samo nedostaje sova).
A treca tabla je ocigledno Matrix
solar Posted - 10/01/2020 : 14:29:25

https://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2020/01/07/albo/l-altra-metropoli-1007560/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1578412623754.jpg--.jpg?1578412624000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1578412624098.jpg--.jpg?1578412624000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1578412624456.jpg--.jpg?1578412624000
Kerempir Posted - 08/01/2020 : 11:47:57
Pročitano:
Nathan Never 72
Dvodijelna epizoda Crvena uzbuna/Krtica dosta podsjeća na Die Hard što samo po sebi ne bi bilo loše, ali što mi nije leglo? Ukratko - predugo traje priča, amatersko osiguranje Agencije Alfe, a sve kao ima veze sa famoznom Tvrtkom. Po dosad viđenom ovo je jedna od rijetko dosadnih saga u Nathanovom univerzumu. Posebice glup dio je gdje jedna agenti a u opsjednutoj zgradi odbaci sve prioritete da bi se dokopala ogrlice.
Ako ništa, barem smo vidjeli da je Agencija Alfa poveća firma sa znatno više zaposlenika.

Na granicama "Teritorija" - western epizoda sa bladerunnerovskim štihom. Mislim da sam dovoljno rekao.

Nathan Never specijal 18: Bezimeni užas
Usprkos bezveznoj naslovnici ovo mi je bio najveći užitak u ovoj turi. Ali imam i zamjerku, naime, tako sam se poveselio povratku starog lika, da sam ostao razočaran njegovom nedovoljnom iskorištenošću. Inače sjajna epizoda sa horror štihom.

Nathan Never almanah
Luna 51 - dobra ideja okupiti najbolje agente iz sigurnosnih agencija u jednom trening kampu na Mjesecu a među njima se uvuče skriveni neprijatelj (ok, već viđeno), a imamo i donekle utjecaj westworlda ali... razlog okupljanja je debilan, razrješenje epizode je debilno, jedan ženski lik je posebice iritantan. Šteta, to je mogao biti dobar materijal za barem dvije epizode sa detaljnijom razradom ostalih likova, a ovako je ispalo zbrzano sa debilnim zaključcima.

Izdajnik - najlošiji crtež u ovim epizodama koje opisujem. Priča sama po sebi čak mi je i ok, špijunske igre između Marsa i Zemlje, premda počinje pred kraj iritirati sa onim forama "ja mislim da ti misliš da ja mislim da ti znaš da ja znam..) Nije mi uvjerljivo da si jedan podređeni časnik dopušta takve slobode da se bahati i potkopava autoritet svog šefa i to direktno pred drugim osobama.
Ono što me već počinje smetati, prije je bila jasna evolucija Nathanovog odnosa sa prethodnim ženama, primjerice sa Janine, Hadijom, ali nije mi jasno što izvode sa Sarom. Ta žena, dugo tiha patnja je napokon zabljesnula u Nathanovom životu nakon orbitalnih ratova a otad ništa, samo.. ma znat ćete na što mislim ako ste pročitali ili ćete tek pročitati priču.
ivanl Posted - 05/01/2020 : 16:26:34
Ni uz Nathana Nevera nema obrane od takvih strahova...
zeljko Posted - 05/01/2020 : 16:03:27
Ja se bojim igle
Ali ne zubara
Cak bez anestezije zadnja 2 zuba radio

Ali ljudima nije problem biiti na pedikuri 3 sata i depilaciji
ivanl Posted - 05/01/2020 : 03:07:12
Koliko god tehnologija i zdravstvo napredovali, narod ce se i dalje bojati ulaska u stomatolosku ordinaciju. Mozda bi rakiju bas zbog toga trebalo vratiti.
Jerry Krause Posted - 04/01/2020 : 15:56:53
quote:
Originally posted by ReemCP

@Jerry - baš mi se svidjela tvoja friško objavljena recenzija Nathana :) Pogotovo taj zadnji odlomčić (jer znam da si već pisao čime se baviš pa je fora ispala ta zadnja misao)

Ako ti se bude dalo, baci usput pogled na Kit Teller temu, ovaj post: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=39814&REPLY_ID=2294907

Dobra metoda, uvijek učinkovita. Prije se davala i rakija da se pacijent narolja, valjda je tada manje boljelo.
ReemCP Posted - 04/01/2020 : 10:12:11
Spock Posted - 04/01/2020 : 09:25:46
quote:
Originally posted by ReemCP

@Jerry - baš mi se svidjela tvoja friško objavljena recenzija Nathana :) Pogotovo taj zadnji odlomčić (jer znam da si već pisao čime se baviš pa je fora ispala ta zadnja misao)

Ako ti se bude dalo, baci usput pogled na Kit Teller temu, ovaj post: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=39814&REPLY_ID=2294907

Da, nije neka sofisticirana tehnologija kao u Nathanu, ali činjenica da nitko nije čuo pacijente doktora Knoxa da viču dok im ovaj vadi zube!
ReemCP Posted - 04/01/2020 : 08:49:41

going going Posted - 03/01/2020 : 13:46:44
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by going going

Dragi nathanovci nadam se da niste zaboravili na naseg dragog clana thekidea, koji nas je pre godinu dana napustio. Bas sam sad gledao neke recenzije i naisao na njegovu recenziju Mister NOove price Povratak u Njujork. I bas sam se rastuzio kada sam se setio da nas je tako mlad covek napustio.

Nema dana da ne pročitam neki njegov post ili članak. Nadam se da nas promatra negdje gore s nekog boljeg mjesta.

I ja se tome iskreno nadam.
Jerry Krause Posted - 03/01/2020 : 11:49:38
quote:
Originally posted by going going

Dragi nathanovci nadam se da niste zaboravili na naseg dragog clana thekidea, koji nas je pre godinu dana napustio. Bas sam sad gledao neke recenzije i naisao na njegovu recenziju Mister NOove price Povratak u Njujork. I bas sam se rastuzio kada sam se setio da nas je tako mlad covek napustio.

Nema dana da ne pročitam neki njegov post ili članak. Nadam se da nas promatra negdje gore s nekog boljeg mjesta.
ivanl Posted - 03/01/2020 : 11:06:29
Sto se mene tice, od tih dvadeset nek odrade onih osam knjiga prvih epizoda.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000