forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Punisher 5 i 6

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 19/07/2019 : 16:48:25


Od 2003. do 2008., tijekom svog nezaboravnog boravka na serijalu Punisher, scenarist Garth Ennis radio je s nekima od najboljih crtača u svijetu stripa. Fibra vam ponosno predstavlja kolekciju priča koje su zauvijek promijenile svijet Franka Castlea.

BARAKUDA, najopakiji Punisherov protivnik se vratio. Ovoga puta ide u samostalnu misiju u kojoj postaje tjelohranitelj sina opasnog mafijaškog šefa. Sinčić je hemofiličar – i sve bi ga mafijaške organizacije u Americi rado usmrtile iz osvete njegovu ocu.

Ali Barakuda nije zaboravio na Punishera, koji ga je upucao i ostavio za ručak morskim psima, i iako želi Franku Castleu vratiti milo za drago, Barakuda nije glup. Izravni je napad za budale. Ima on plan. A taj je da udari Franka gdje ga već godinama nitko nije – u crnu jamu koja je nekoć bila Frankova duša. DUGA HLADNA TMINA.


VALLEY FORGE, VALLEY FORGE: Prije 35 godina, Peta je konjička ispljunula svoje trupe povrh izoliranog vijetnamskog brdašca na kojem su prisustvovali prizoru potpunog opustošenja. Broj mrtvih iznosio je preko 700. A usred pokolja stajao je jedini preživjeli – kapetan Frank Castle, koji će godinama poslije postati poznat kao najstrašniji samozvani djelitelj pravde na svijetu – Punisher.

TIGAR: Puno prije nego je započeo osvetu protiv organiziranog kriminala, puno prije nego je kao mladi poručnik ratovao u džunglama Vijetnama, Frank Castle bio je desetogodišnjak koji je odrastao na opasnim ulicama Brooklyna. Nakon što jedna učenica iz razreda počini samoubojstvo uslijed neopisivo užasnog čina, mladi Frank otkriva tajnu dovoljno mračnu da ocrni i najčišće srce. Tako počinje njegovo prvo putovanje putom koji će ga konačno pretvoriti u čovjeka kojeg znamo kao Punishera, putovanje koje će ga suočiti s Tigrom: bićem koje nije stvorio Bog, ali koje je jednako važno kao bilo što što je stvorio.

ĆELIJA: Duboko u utrobi zatvora Riker's, starci upravljaju svojim carstvom. Ništa se ne događa bez njihova odobrenja; nitko ne diše bez njihove dozvole. A kad bukne pobuna, samo se trebaju utvrditi i pričekati da prođe. No netko se probija okrvavljene hodnike, njihov novopridošli susjed – Frank Castle.

KRAJ: Legendarni crtač Richard Corben udružuje se sa scenaristom Garthom Ennisom u posljednjem boju Franka Castlea! U potpunoj poludjelom svijetu, Punisher bi mogao biti najnormalniji čovjek na Zemlji. Pošao je kući, na mjesto na kojem je sve počelo, i teško onome tko mu stane na put.


Punisher 5 • Duga, hladna tmina • 260 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež Goran Parlov • Howard Chaykin • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.7.2019. • Cijena 180 Kn

Punisher 6 • Valley Forge, Valley Forge • 300 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Garth Ennis • Crtež Goran Parlov • Richard Corben • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.7.2019. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/punisher-5-duga-hladna-tmina/582/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/punisher-6-valley-forge-valley-forge/583/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Tonto Posted - 09/01/2023 : 21:42:40
Mene iskreno cudi da kod marka nema vise zezelja na radu za amere. Samo kapetan amerika uz dvije minijature u godisnjaku i crno bijelo batmanu. Ovi dani mrznje koje je objavio crš su mi izvrsni, luna park izvrstan, el diablo sa azzarelom mi je bio malo slabiji, ali opet vjerovatno vrijedan objavljivanja.
alexts Posted - 09/01/2023 : 21:13:44
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?


Ennisov Punisher
Millerov Daredevil
Busiekov i Rossov Marvels
Macanov i Žeželjev Kapetan Amerika
Brubakerov i Phillipsov Kriminal (počeo kao Marvelov naslov, a trenutno ga objavljuje Image Comics)

...i Fury.


Da, to mi je promaklo, makar sam ga gore naveo. Hvala. :)


Sve ovo, i Hawkeye crtao bese Parlov. Ili Marko objavljuje stripove koji su mu se dopali, koje on zeli.

E da, i Dw objavio Enisovog Panisera zbog Parlova.



Nešto je crtao i Žeželj, a pisao Macan. DW je verovatno objavio Panišera zbog Enisa, ali oni su drugi izdavač.

Možda Markos baš želi one sa hrvatskim autorima koje ceni?

Ti, ako imaš drugačije mišljenje, iznesi ga, nemoj da mi uvlačiš Marvel 70-ih i šta sam ja "hteo da kažem".

Ja i da želim više Marvela, ne znači da bih želeo umesto onoga što je objavljeno, jer onda ne bi bilo više - više je kad dodaješ još.
john connor Posted - 09/01/2023 : 20:38:37
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?


Ennisov Punisher
Millerov Daredevil
Busiekov i Rossov Marvels
Macanov i Žeželjev Kapetan Amerika
Brubakerov i Phillipsov Kriminal (počeo kao Marvelov naslov, a trenutno ga objavljuje Image Comics)

...i Fury.


Da, to mi je promaklo, makar sam ga gore naveo. Hvala. :)


Sve ovo, i Hawkeye crtao bese Parlov. Ili Marko objavljuje stripove koji su mu se dopali, koje on zeli.

E da, i Dw objavio Enisovog Panisera zbog Parlova.
Chui Posted - 09/01/2023 : 18:54:23
Navijam za Jason Aaronov Thor run da ugleda svjetlo dana u velikom formatu Fibre 🙂 tamo je puno Esada koji razvaljuje vizualno. I priča čak najvećim dijelom nije loša.
Tonto Posted - 09/01/2023 : 15:41:17
quote:
Originally posted by Deers

Hawkeye?

...ovaj prelazak na euro je sve sjebo, i bushido nam se pokvario.
Mr. Bushido Posted - 09/01/2023 : 15:38:10
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?


Ennisov Punisher
Millerov Daredevil
Busiekov i Rossov Marvels
Macanov i Žeželjev Kapetan Amerika
Brubakerov i Phillipsov Kriminal (počeo kao Marvelov naslov, a trenutno ga objavljuje Image Comics)



Sećanje vara - bio sam ubeđen da je objavljen i Ribićev Loki.


Lokija je objavio Hangar7.
anto Posted - 09/01/2023 : 15:37:39
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-specijal-17-oko-sokolovo/467/
Mr. Bushido Posted - 09/01/2023 : 15:37:00
quote:
Originally posted by Deers

Hawkeye?


I to, da. :)
Deers Posted - 09/01/2023 : 15:29:09
Hawkeye?
Mr. Bushido Posted - 09/01/2023 : 15:24:26
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?


Ennisov Punisher
Millerov Daredevil
Busiekov i Rossov Marvels
Macanov i Žeželjev Kapetan Amerika
Brubakerov i Phillipsov Kriminal (počeo kao Marvelov naslov, a trenutno ga objavljuje Image Comics)

...i Fury.


Da, to mi je promaklo, makar sam ga gore naveo. Hvala. :)
alexts Posted - 09/01/2023 : 15:24:21
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?


Ennisov Punisher
Millerov Daredevil
Busiekov i Rossov Marvels
Macanov i Žeželjev Kapetan Amerika
Brubakerov i Phillipsov Kriminal (počeo kao Marvelov naslov, a trenutno ga objavljuje Image Comics)



Sećanje vara - bio sam ubeđen da je objavljen i Ribićev Loki.

Lista je skromna, u svakom slučaju.
Postoje i drugi izdavači, zato.
Problem je što je hrvatski izdavač CRŠ jako spor tj povremen - njihova najava za novinskog Spajdermena traje već godinama, a ne zna se ni učestalost pokrenutih serijala i edicija.
Tonto Posted - 09/01/2023 : 15:21:27
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by alexts

Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?


Ennisov Punisher
Millerov Daredevil
Busiekov i Rossov Marvels
Macanov i Žeželjev Kapetan Amerika
Brubakerov i Phillipsov Kriminal (počeo kao Marvelov naslov, a trenutno ga objavljuje Image Comics)

...i Fury.
Mr. Bushido Posted - 09/01/2023 : 15:14:36
quote:
Originally posted by alexts

Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?


Ennisov Punisher
Millerov Daredevil
Busiekov i Rossov Marvels
Macanov i Žeželjev Kapetan Amerika
Brubakerov i Phillipsov Kriminal (počeo kao Marvelov naslov, a trenutno ga objavljuje Image Comics)
alexts Posted - 09/01/2023 : 13:56:17
Na mišljenje, ali i na neke argumente - šta je sve Fibra objavila od Marvela (iako pričam trenutno samo po sećanju)?
Mr. Bushido Posted - 09/01/2023 : 13:55:46
quote:
Originally posted by alexts


Punisher je ipak Marvelov strip. Marvel je imao i ima jako mnogo dobrih stripova. Koliko Marvelovih stripova Fibra objavljuje? Procentualno? Koliko je Marvel zastupljen u Fibrinom katalogu.



Slažem se da Marvel ima puno dobrih stripova.

Nažalost, ako je suditi prema Fibrinom katalogu, rekao bih da većina Marvelove produkcije Marku nije baš zanimljiva.
alexts Posted - 09/01/2023 : 13:52:49
quote:
Originally posted by john connor

To sto bi ti voleo Marvel 70,80ih je sasvim ok, ali to ne znaci da Enisov Paniser ne valja, tebi se to ne svidja, preskoci.

Enis je inteligentan scenarista, koji pise zabavne stripove, ne pretenduje na Pulicera, Ajznera, Angulem i sl.



Mlatiš Konore, površan si i učitavaš šta ti se sviđa da pričaš.

Niko od Fibre ne očekuje Marvel iz 70-ih. Radi se o analizi - da li je ovo Fibra objavila prvenstveno zbog Enisa ili ne. Imam pravo na mišljenje.

Ono drugo - da li sve od Enisa vredi, neću čak ni da analiziram - odgovor je apsolutan - NE.
john connor Posted - 09/01/2023 : 13:32:32
quote:
Originally posted by Red Marquis

Stara boljka forumaška. Ono što im se ne dopada toga ima previše i ne treba da se izdaje.


Potpis 100%
john connor Posted - 09/01/2023 : 13:31:59
To sto bi ti voleo Marvel 70,80ih je sasvim ok, ali to ne znaci da Enisov Paniser ne valja, tebi se to ne svidja, preskoci.

Enis je inteligentan scenarista, koji pise zabavne stripove, ne pretenduje na Pulicera, Ajznera, Angulem i sl.
alexts Posted - 09/01/2023 : 13:26:35
quote:
Originally posted by alexts

Ne verujem da bi to Fibra izdavala da nije crtao Parlov.




Ostajem pri ovome, mada znam da Markos može lako da me demantuje.

Punisher je ipak Marvelov strip. Marvel je imao i ima jako mnogo dobrih stripova. Koliko Marvelovih stripova Fibra objavljuje? Procentualno? Koliko je Marvel zastupljen u Fibrinom katalogu.

Najčešće objavljuje ono gde su zastupljeni domaći autori, ako objavi nešto.
Red Marquis Posted - 09/01/2023 : 12:53:59
Stara boljka forumaška. Ono što im se ne dopada toga ima previše i ne treba da se izdaje.
john connor Posted - 09/01/2023 : 10:30:46
Lepo zbori Bushido.
Mr. Bushido Posted - 09/01/2023 : 10:20:52
Ne mislim da je sve od Ennisa vrijedno objavljivanja, daleko od toga. Pa čovjek ima ogromnu stripografiju i ne može se reći da je na njoj biser do bisera.

Ali Aleks pretjeruje. Mislim, shvaćam ja da ne voli Ennisa, ali prema njemu ispada da se izdavači maltene natječu tko će objaviti više njegovih stripova.

Hrvatski i srpski izdavači do sada su objavili pet njegovih egzemplarnih serijala - Preacher, Punisher, Hitman, Fury i Sara. To je tek jedan manji dio njegove stripografije. Plus, Preacher i Punisher objavljeni su u dva različita izdanja.

Bez obzira što Aleks mislio o Ennisu, on je bitan autor i njegove stripove treba objavljivati. Ne sve, naravno, ali one najbolje da.
Paka01 Posted - 09/01/2023 : 09:37:28
Da.
Mr. Bushido Posted - 09/01/2023 : 09:36:43
quote:
Originally posted by Paka01

Zar ti misliš da je sve od Ennisa vrijedno objavljivanja? Koliko god on ima odličnih i vrlo dobrih stripova, toliko ima i onih skroz bezveznih.


Ovo se odnosi na moj post?
Paka01 Posted - 09/01/2023 : 07:35:05
Zar ti misliš da je sve od Ennisa vrijedno objavljivanja? Koliko god on ima odličnih i vrlo dobrih stripova, toliko ima i onih skroz bezveznih.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000