forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 04/05/2010 : 00:04:43
Nathan Never
kronike budućnosti

Dobro došli u budućnost dragi prijatelji!
"Budućnost je nesigurna baš kao i prošlost" - kaže jedna pjesma grupe Vaya Con Dios i kada je slušam ne mogu a da se ne sjetim čovjeka koji u sebi najbolje utjelovljuje te riječi. Čovjek je to koji ne zna što mu donosi ocean snova koji ga vraća u prošlost, a onda ga poput oluje baci u vrtlog budućnosti zajedno sa bremenom sadašnjosti. On se ne miri sa bolom, sa tugom, ne miri se sa sobom. Što je stariji to je iskusniji, ali jednom kada se uvuče pod kožu, bol postane opipljiva i kao da čovjek ni ne može više bez nje...Nathan to možda najbolje zna.
Kako ga razumjeti? Krivo pitanje. Kako ga ne razumjeti? Da li i dalje vjerovati da budućnost donosi bolje sutra? Zašto vjerovati da će ljudi odigrati drukčije? Na žalost, Nathanova budućnost je realna. Opasno realna. Jer ako smo nešto naučili to je da se povijest ponavlja i da čovjek nikada ne uči na greškama.
Ni drugih ljudi, a kamoli svojima.

Potaknut sjajnom Ultrasovom idejom sa DD topicom, odlučio sam napraviti jedan topic koji bi obuhvatio sve relevantno za Nathanov svijet. Trebao bi to biti topic koji će služiti raspravama/popisima/lakšem snalaženju, a naročito bi htio pomoći onima koji tek ulaze u Nathanov svijet da se laše snađu i informiraju.

Htio bih naglasiti jednu stvar: najveći dio moga znanja o Nathanu Neveru mogu zahvaliti dvojici ljudi: Vladimiru Tadiću - Djoletu i Danielu Kuzmiću - DeeCaju. Bez njihovih tekstova/recenzija/rasprava ne bi ni bilo ovoga topica.U odnosu na njih ja sam samo jedan mali amater. Posebno mi je pomogao Djoletov osvrt na univerzum Nathana Nevera, bez kojega bih se vjerojatno još uvijek vrtio ukrug:))
Stoga momci još jednom veliko hvala i keep the good work:))

SADRŽAJ:
1) Mali putokaz - kako čitati Nathana Nevera

2) USPOREDNI KRONOLOŠKI POPIS IZDANJA NATHANA NEVERA - popis sadrži sve relevantne podatke o stranim i domaćim izdanjima, uključujući i scenariste i crtače.Popis je sastavio član Ferri i može se također naći u podforumu "Popisi".

3) POPIS RECENZIJA - SLOBODNA DALMACIJA, LUDENS, LIBELLUS - mnoge recenzije još nisu napisane. Navalite!

4) NATHAN NEVER - RASPRAVE I TOPICI - popis nekoliko relevantnih topica o našem junaku. Nadam se da će ih biti još!

5) POPIS AUTORA

6)KRONOLOGIJA UNIVERZUMA/MULTIVERZUMA NATHANA NEVERA, autor:Djole

7) TEKST VLADIMIRA TADIĆA - DJOLETA O NATHANU NEVERU OBJAVLJEN POVODOM MAFESTA 2010.

8) SLIKA NATHANOVOG SVIJETA

9) LEGS WEAWER - POPIS EPIZODA SA NASLOVNICAMA

Novo - sažetci epizoda i pojašnjenja u vezi kontiniuma (u izradi)

10) USPOREDNI POPIS SVIH NATHAN NEVER IZDANJA UKLJUČUJUĆI REDOVNU SERIJU, SPECIJALCE, ALMANAHE...(u izradi)

GLAVNI LINKOVI:

NATHAN NEVER - stripovi.com

NATHAN NEVER - recenzije

NATHAN NEVER - facebook

NATHAN NEVER - Sergio Bonelli Editore

Eto prijatelji, to je zasada to. Ali, biti će konstantnih updejtovanja, a i plan je da svaki tjedan imamo novu temu za raspravu(ideja by Ultras na DD topicu)
Navalite!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mladjo Posted - 26/09/2020 : 00:19:21
165 Džungle Marsa
166 Cilj: Gordon
167 Brod prokletih

Bome svaka čast scenaristu na ovako kvalitetnoj epizodi, a i crtež je i više nego odličan. Ok, radnja malo vuče na Apokalipsu danas ali nema veze, ima tu mali milion detalja koji ovu priču čine odličnom. Nova agentica je također ok i već vidim da će se dobro uklopiti. Sve u svemu, imamo odličan niz epizoda i ove epizode su jedan od najboljih serijala u NN svijetu. Koliko je Nathan samo napredovao od onih prvih epizoda...Bome, svaka čast.
Scenarij:8/10
Crtež:9/10
Deers Posted - 25/09/2020 : 17:17:37
quote:
Originally posted by solar

Scenarij: Michele Medda
Crtež: Stefano Casini
Naslovnica: Sergio Giardo

https://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2020/08/05/albo/i-combattenti-1008556/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596613905671.jpg--.jpg?1596613906000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596613906120.jpg--.jpg?1596613906000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596613906537.jpg--.jpg?1596613906000

Svima onima kojima Giardo nije najbolji izbor za naslovničara utrljat ću im sol na ranu sa viješću da ga je trebao zamijeniti Davide De Cubellis.

Onima kojima to ime ne znači puno ili ga znaju samo kao crtača martina Mystere evo link na njegove naslovnice za serijal John Doe:

http://decubellis.blogspot.com/p/john-doe.html

Tu se vidi kakav je svestran umjetnik i koliko bi doprinio serijalu. Ovo je skica za naslovnicu ovog broja 352. Možda nije najereprezantivnija ali svakako se vidi znanje.

Uz to trebao je biti naslovničar do 30. rođendana serijala pa je za očekivati da će se tada opet promijeniti naslovničar.
ivanl Posted - 25/09/2020 : 11:13:15
Jbg. Nisam popratio. A ne znam, cudno mi je to. Da se ovakav sjajan junak lose prodaje i ne postize cijenu... no i stosta puno vaznije od stripova mi je jako cudno, pa nije ni bitno.
zeljko Posted - 24/09/2020 : 18:55:04
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by zeljko

https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=Nathan&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=0&Seller=Osmo&Buyer=&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=0&submit=Tra%9Ei

15ak od kune...ako dosegnu 50 bice cudo

Ovi LL? Zasto ne bi?

Pa eto vecina je ispod 50
mladjo Posted - 23/09/2020 : 15:44:00
162/163/164:POSLIJE APOKALIPSE/TAJNI ODRED/POSLJEDNJI POZDRAV

odlično! Svaka čast dečkima i za scenarij i za crtež. Ovaj rebootirani Nathan mi je zasad odličan, atmosfera je izrazito dobro pogođena, i barem zasad serijal ide u odličnom smjeru. A tek twist(ovi) na kraju...
Scenarij:9/10
Crtež:8/10

P.S. posebno mi se sviđaju šale koje su scenaristi počeli ubacivati a koje sa svojim crnohumorno/zajebantskim tonom daju pravo osvježenje.
risbozg Posted - 21/09/2020 : 12:04:36
Nažalost samo jedna..
Jerry Krause Posted - 20/09/2020 : 19:43:44
I u novoj Libellusovoj turi jedna Nathanova knjiga.

quote:
Agencija Alfa 20 četvrto je izdanje u našoj novoj turi koja će uskoro biti vani, a epizode koje vas čekaju u njoj su:

“HIDRA” (Stefano Piani / Andrea Bormida)
DRAMA NA PUČINI (Stefano Piani / Mario Rossi)
PRIJATELJICA U NEVOLJI (Bepi Vigna / Antonio Fara)

Što se samih priča tiče, u “Hidri” vas na 189 stranica očekuje uzbudljiva pustolovina u luksuznome istoimenom nasilju s Nathanom i Brankom u glavnim ulogama, a isti dvojac istraživat će i - ovog puta na 95 stranica - jedan napeti slučaj bijega na pučini. U zadnjoj, kratkoj priči na 30 stranica, May će se odazvati pozivu u pomoć stare prijateljice Marion Gilmore, a izvorno u Italiji ovo izdanje objavljeno je u lipnju 2009. godine s naslovnicom koju potpisuje čudesni Roberto De Angelis.[smile]

Na kraju još samo informacija da će redovna cijena AA 20 biti 175 kuna, dok će ona posebna tijekom prva dva mjeseca iznositi 140 kn.

Bacite pogled:

solar Posted - 17/09/2020 : 22:28:32
Scenarij: Alessandro Russo, Giovanni Gualdoni
Crtež: Massimo Dall'Oglio, Francesca Palomba, Rosario Raho
Naslovnica: Massimo Dall'Oglio
Format: 13x18, c/b, 160 str. (SC)

https://shop.sergiobonelli.it/kay-la-guerra-del-buio/2020/09/14/libro/kay-la-guerra-del-buio-06-1008683/

table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1600090905989.jpg--.jpg?1600090906000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1600090906328.jpg--.jpg?1600090906000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1600090906654.jpg--.jpg?1600090906000
zeljko Posted - 16/09/2020 : 00:14:35
Mada uvijek ima padobranaca i pacera
Kod nas nece 4 natjama specijalca za drugog libelusa u razmjeni :D
ivanl Posted - 15/09/2020 : 22:39:48
quote:

Zato sto je tiraz 500 i sto ih svi imaju
Uz to nisu privlacni brojevi

Evo, bas cemo popratit...
zeljko Posted - 15/09/2020 : 22:27:51
Zato sto je tiraz 500 i sto ih svi imaju
Uz to nisu privlacni brojevi
ivanl Posted - 15/09/2020 : 21:53:25
quote:
Originally posted by emirem

Kod "pada Uranije" sam mislio ako sad serijal ne zagase, nece nikad. 😁
Ta mi je epizoda ionako imala onaj drama-šmek, ali poslije mi je bilo ono "baah, mediokritet! "

Neka ga nisu 'zagasili', ima tu jos 'mesa'...
ivanl Posted - 15/09/2020 : 21:51:59
quote:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=Nathan&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=0&Seller=Osmo&Buyer=&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=0&submit=Tra%9Ei

Ovi LL? Zasto ne bi?
DiSkAcH Posted - 12/09/2020 : 10:16:50
Da,Uranija je i meni jedan od najboljih dijelova NN. Pogotovo kraj koji je odličan i taj vrhunski potez negativca, jednostavno odlično!
Nego, baš mi fali NN, čudno mi je da ga više ne čitam skoro svaki dan pomalo... :(
mladjo Posted - 09/09/2020 : 23:48:44
quote:
Originally posted by emirem

Ta mi je epizoda ionako imala onaj drama-šmek, ali poslije mi je bilo ono "baah, mediokritet! "

Bome, rijetko kada mi se desio ovakav osjećaj kakav sam imao kada sam završio ovu sagu.
Još jedno vrijeme sam držao strip u rukama, malo sam šetao po ostanu s njim (znam da zvuči ludo ali često to znam raditi :)) otvarao ga, gledao scene...
Bome, stripčina.
mladjo Posted - 09/09/2020 : 23:45:08
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Desetke kod mladje...

Xexexe znao sam da ćeš se javiti :D

Ali bilo je desetki i kod mene - kod GIGANATA, sage Alfa... A i par devetki je isto bilo.
Tako da molim lepo...:D
zeljko Posted - 09/09/2020 : 22:34:23

emirem Posted - 09/09/2020 : 20:22:01
Jerry Krause Posted - 09/09/2020 : 19:42:25

Desetke kod mladje...

mladjo Posted - 09/09/2020 : 19:12:13
159:DAN JUNAKA
Radnja se odlično odvija, a i ta tjeskoba iz prijašnjih epizoda je i dalje prisutna. Bravo za scenarijste!

160:POD MASKOM
ČOVJEČE!!!
KOJI TWIST!
KOJA RADNJA NA KRAJU!!!
Svaka čast na scenaristimaovakvom obratu!
Kako će se Nathan iz ovoga emocionalno izvući? Uhhh...

161:PAD URANIJE
KAKVO SPEKTAKULARNO FINALE!!
Mislim da se nakon ovoga može govoriti o mini-rebootu u serijalu (kao i kod sage Reiser/Alfa, na kraju krajeva)
Tjeskobna atmosfera, odlične scene katastrofe, dirljivi oproštaji određenih junaka...
jedna od najboljih epizoda Nathana ikada!
Scenarij:10/10
Crtež:10/10
mladjo Posted - 08/09/2020 : 14:36:26
157:ULTIMATUM ZEMLJI
Napetost. To je ono što najbolje karakterizira ovu epizodu.
Napetost.
Mora se priznati da je scenarista ovdje stvarno pogodio atmosferičnost i ovo je jedna odlična epizoda u scenarističkom smislu. Eh da, sviđaju mi se detalji, npr. kava Janine i Darvera - tako se razvijaju likovi!
Za crtež ovdje "samo" sedmica jer ipak je Bonazzi malo "pokvario" De Angelisa.
Crtež:7/10

158:OBJAVA RATA
Bome ovakva mračna atmosfera se rijetko viđa čak i u NN svijetu. Stvarno svaka čast. Rat je krenuo i puno je tu još tajni i misterija za razjasniti. Scene koje su za pamtiti su Legsina paranoja kada joj brod bude pogođen i smrt onog klinca na prosvjedu te Nathanov pogled na to mrtvo dijete. Uhhhh... Jedina slaba točka je način na koji je Lone saznao za urotu Pretorijanaca i orbitalnih postaja. Daaaj, pa nije ovo meksička sapunica.
Jerry Krause Posted - 08/09/2020 : 14:01:25
quote:
Originally posted by Kerempir

Procitao Univerzum Alfa 4. Jedna jako losa epizoda, bas sam razocaran jer mi je Asjia inace dobar lik, a od ove edicije imam velika ocekivanja, ali ovdje smo dobili za moj ukus previse fantasyja, nepostojecu romansu medju agentima, nedovoljno dapace sterotipno razradjeni likovi, negativca nisam ni osjetio. Bas lose, samo za Hc obozavatelje da vide eroticnu Asjiu.

Ne bih se baš ovaj put složio. Iako je prvi susret s Asjiom u ovoj ediciji daleko bolji nije ni ova epizoda za baciti. Vidi se da autori forsiraju ideju o mističnosti oko koje se vrti lik Asjie, to je Ostini probao i u ovoj epizodi.

Krajnji rezultat je donekle zadovoljavajuća epizoda koja pati od nekih banalnosti i stereotipnosti kao što veliš, ali Asjia je toliko seksi lik da uvijek izvuče epizodu svojom pojavom i karizmom. Meni najdraža narativna linija u ovoj ediciji za sada.
Kerempir Posted - 08/09/2020 : 13:49:31
Procitao Univerzum Alfa 4. Jedna jako losa epizoda, bas sam razocaran jer mi je Asjia inace dobar lik, a od ove edicije imam velika ocekivanja, ali ovdje smo dobili za moj ukus previse fantasyja, nepostojecu romansu medju agentima, nedovoljno dapace sterotipno razradjeni likovi, negativca nisam ni osjetio. Bas lose, samo za Hc obozavatelje da vide eroticnu Asjiu.
mladjo Posted - 07/09/2020 : 21:06:30
156:ŠUMA STRAHA
Čudna epizoda.
Baš nekak čudna.
Čak to čudno u dosta trenutaka čak biva i poprilično atmosferično ali na kraju je sve to nekako...
Ha čudno jbga.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10
mladjo Posted - 07/09/2020 : 13:36:26
AA 07:ČELIČNI STIJEG
Prvo što bih ovdje spomenuo je crtež koji je stvarno genijalan i šteta što nema više "legendarnijih" scena, tj. onih koje bi nam ušle u pamćenje jer ovo je stvarn crtež kojeg se ne bi posramili ni u kojoj izdavačkoj kući.
Radnja je dosta dobra, komplicirana ali i puna akcije, sa vrlo dobro razrađenim likovima. Dobra stvar je što se i kriminalci u priči razvijaju, pa na kraj uvođa Thobias od namrgođenog starćeka krijumčara postaje patološki ubojica. Zapravo oduvijek je to bio ali se to nije vidjelo...
Ak ose ne varam, priča ima svojevrsni nastvaka u jednom od GIGANATA jer se pojava Sivih direktno veže na ovao "ljudsko" računalo.
Scenarij:7/10

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000