forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK VII-IX 2019.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mikado Posted - 03/07/2019 : 17:34:17
VII-IX 2019.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Poli Posted - 15/09/2019 : 10:38:48

Ja nastavljam, iako imam par tih novijih LL, pogotovo "iz pocetka toga razdoblja". Znaci, opcija 1) da prodam ove LL i nastavim sa kiosk varijantom ili 2)...?

A nisam se zaustavio ni kod Mister Noja, sada kada je VC dosao do onih laznih maxija. Ionako ih nisam kupio jerbo sam price vec prije procitao u skenlejsn obliku, a i volim da strip ima uvodnik i naslovnicu kao sto je to slucaj sa VC. Jeste da ih hebe ritam ali ionako sam to vec procitao, a i samim time se serijal zakljucuje. Pustimo ove nove price (ako ce VC stvarno nastaviti sa njima, ionako su jos godine pred nama), znaci ostaje samo one rupe između SA i Vaninija i VC.

Combatrock Posted - 15/09/2019 : 08:22:30
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Combatrock

003 i kraj... osim ako ne preskoce cemu bacanje para na sc pored libellus luksuza

meni se ipak cini da si ti pare vec bacio uzevsi ovo drugo...

Ma jok druze. Sjajno je to Libellus uradio. Ne zalim ni dinar. Ovde je vise zal i kritika za izdavaca ciji mi potezi nisu jasni. Kiosk je zakon, ne shvatam ritam, ne shvatam stopiranje nekih izdanja. Ne isplati se kazu. U to cu da poverujem kad mi objasne kako se OP isplati i daju info o tirazima i prodaji.
velka031 Posted - 15/09/2019 : 01:31:58
Upravo u tome je problem. Ne pratim LL Texa, ali ritam izdavanja kiosk Texa je jako loš, i u Srbiji, nešto malo bolji u Hrvatskoj, ali zaostatak za VČ je veliki. Ali i ptice na granama već znaju pjesmu, dobro je da uopće izlazi. I sad se opet poteže pitanje kako niz dječjih stripova ide dobro, a jedan kvalitetni Tex loše, a Mister No još gore. To je jednostavno tako i što drugo reći.
DODSFERD Posted - 15/09/2019 : 00:22:08
Onaj kome je bitno da u skorije vrijeme ima te priče, sigurno ne smatra da je bacio pare. Ovim tempom VČ će tek za 20 godina stići do broja 650, a nisu svi tinejdžeri da imaju vremena čekati toliko.
zlatan bihac Posted - 14/09/2019 : 23:59:38
quote:

003 i kraj... osim ako ne preskoce cemu bacanje para na sc pored libellus luksuza

meni se ipak cini da si ti pare vec bacio uzevsi ovo drugo...
Combatrock Posted - 14/09/2019 : 23:18:15
I to stoji.. onda nece osetiti, mozda i nastave neke sjajne stvari koje su zapostavili.
delboj Posted - 14/09/2019 : 22:19:03
Mali je broj ljudi koji imaju Libellusova izdanja.
Combatrock Posted - 14/09/2019 : 21:48:57
pa okej sve ste lepo rekli

Sto bi preskakali, nece povecati tiraz, bio bi veliki preskok... ja prestajem za tri broja... prakticno ostajem na ponekoj odanranoj prici Zagora... zalosno...

wesskowaz Posted - 14/09/2019 : 20:48:27
Nista bolji tiraz ne bi bio s preskokom, taman da idu u korak sa Italijanima.
delboj Posted - 14/09/2019 : 19:45:57
quote:

Nema teorije da će preskočiti.
legaz Posted - 14/09/2019 : 18:06:42
A zašto bi preskakali?
DODSFERD Posted - 14/09/2019 : 17:22:37
To bi morao biti veliki preskok jer je Libellus prošao 650. broj originala, a dok VČ objavio još sljedeća 3 to će otići na 670-680.
Combatrock Posted - 14/09/2019 : 14:15:56
wesskowaz Posted - 14/09/2019 : 12:43:06
5ypo Posted - 11/09/2019 : 09:17:06
Hvala.
night Posted - 10/09/2019 : 19:46:52
quote:
Originally posted by 5ypo
Zna li neko da li su u ovim Ciko izdanjima u Obojenom programu objavljene naslovne strane obadva broja koja su unutar jednog izdanja?

U prvom broju koji su izdali u Obojenom programu su obe naslovne.
5ypo Posted - 10/09/2019 : 13:52:27
quote:
Originally posted by wesskowaz

Zna li neko da li su u ovim Ciko izdanjima u Obojenom programu objavljene naslovne strane obadva broja koja su unutar jednog izdanja?
zare80 Posted - 10/09/2019 : 09:55:36
quote:
Originally posted by legaz

A drugi izdavači se kao pravdaju čitateljima?

Samo ovo pitanje postavlja neko ko ne zeli da bude bolji od ostalih i najbolji, nego osrednji, a to je upravo VC.
Ali sto se tice ostalih da, pravdaju se, prvenstveno imaju mnogo manje poteza zbog kojih dolaze u situaciju da se pravdaju, ali da. Pre mesec dana na FB-u sam usao u diskusiju sa Libellus-om oko reprinta i dobio kulturan i fin odgovor. Mozda nisam zadovoljan sa njime, ali mozes da razumes. Ovde od VC-a dobijes, e evo sad cemo da izdamo samo sto nije i onda cekas dve godine.
Sad sam cuo najavu za Dragonero 4 kao od kraja godine. Pa to isto su rekli do kraja prosle godine. I to je odnos sa citaocima.
Markosa necu mnogo da hvalim, jer je njegov forum. ali sta on sve na ovom forumu objasnjava ljudima i koliko energije je potrosio, to ne moze da se ne ceni.
Ako ne kontas da u 21. veku moras da radis na poverenju kupaca, ti si objektivno neozbiljan. Jednostavno nivo si ispod za dosta kupaca. E sad to sto kod nas prolazi, jer dobar deo kupaca ce kupiti sve sto im serviras, to je posebna tema za raspravu. Zato i misle da su najpametniji
legaz Posted - 10/09/2019 : 07:32:30
quote:
Originally posted by zare80

quote:
Originally posted by morski

Zato što je napadati ih ozbiljno nerealno

Tacno, samo iz razloga sto njih boli uvo da se nesto pravdaju citaocima, a nista neces ni promeniti. Sve u skladu sa komplet srpskim mentalitetom, ja sam najpametniji i sta mi ti pricas kako treba. Ili sta ti kao moj kupac imas pravo da prigovaras, treba da mi budes zahvalan sto uopste radim ovo za tebe 😀.

A drugi izdavači se kao pravdaju čitateljima?
zeljko Posted - 10/09/2019 : 07:00:09
Riba smrdi od glave
Dusmanovstina
zare80 Posted - 10/09/2019 : 00:05:21
quote:
Originally posted by morski

Tacno, samo iz razloga sto njih boli uvo da se nesto pravdaju citaocima, a nista neces ni promeniti. Sve u skladu sa komplet srpskim mentalitetom, ja sam najpametniji i sta mi ti pricas kako treba. Ili sta ti kao moj kupac imas pravo da prigovaras, treba da mi budes zahvalan sto uopste radim ovo za tebe 😀.
zare80 Posted - 10/09/2019 : 00:01:09
quote:
Originally posted by legaz

A zašto?

Zato sto skoro svaku ideju zajebu ili urade polovicno, reci mi koju nisu?

1. kolekcionarska izdanja jedno godisnje i to mozda
2. Dragonero dve godine cekamo, jedan broj
3. Zagor odbrane price poceli da ubacuju maksi i da saraju. Umesto da citatelji biraju best of ti od toga pravis papazjaniju
4. Zagor kolekcionarski promenili dizajn komplet, koliko samo gresaka u stampanju ili da nedostaje naslovnica i slicno
5. ZS 13 i 13 istih stripova je ideja samo da klepas papane nista drugo
6. Gomila najava koje se ne ostvare, najave do kraja godine pa corak
7. Dilanove naslovnice crno bel sa uzasnim papirom - u kol izdanju, smesno

A pre svega zato sto ih boli uvo sta im citatelji pisu. Lik na facebook stranici se tacno sprda sa nama koji mu nesto napisemo, da su ljudi prestali bilo sta i da pisu

Jednostavno daleko je to od profesionalnog za moj ukus i ako vec dajem novac.

Svetli primeri, Teks gigant, Dilan Majke i ocevi i jos po neki. Kao da su izdavale druge osobe i drugi izdavac.
Beva Posted - 09/09/2019 : 15:54:07
quote:
Originally posted by maelstrom

Ti si super ReemCP i znam tvoju priču oko skupljanja stripova i da ti nije lako jer si kasno počeo.
Poenta ovog mog izlaganja je usmerena na ceo forum koji baš i ne funkcioniše na univerzalni način, a ovamo je tu težnja da tako bude.
Nije to vezano ni samo za stripove, evo u toku je i svetsko prvenstvo u košarci, ali čovek bi rekao kao da je u pitanju neko obično lokalno takmičenje, valjda zato što nema Hrvatske, a Srbija je među prvim favoritima.
Koliko god se neki trudili da prikažu da nije ovakva situacija, ipak ona jeste baš takva.

Svatko vidi ono što hoće. Redovno čitam i ovaj i Darkwoodov forum i puno više sam kritika na srpska izdanja primijetio na DW forumu. Recimo, zamjera se ČK da ne izdaju luksuzna izdanja, a meni su njihova izdanja odlična (ne čitam Marvel pa ne mogu komentirati oko izbacivanja stranica određenih priča). Za Nadzirače kažu da su im korice katastrofa, ja nisam primijetio da im išta fali.

Što se tiče košarke, sigurno da bi više postova bilo da i Hrvatska nastupa, ali ne previše. Košarka je u Hrvatskoj u zadnjih par desetljeća spala na tako niske grane da je danas čak i rukomet dosta popularniji, o nogometu da i ne govorim.
wesskowaz Posted - 09/09/2019 : 15:35:01
morski Posted - 09/09/2019 : 15:18:34

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000