forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
mladjo Posted - 04/05/2010 : 00:04:43
Nathan Never
kronike budućnosti

Dobro došli u budućnost dragi prijatelji!
"Budućnost je nesigurna baš kao i prošlost" - kaže jedna pjesma grupe Vaya Con Dios i kada je slušam ne mogu a da se ne sjetim čovjeka koji u sebi najbolje utjelovljuje te riječi. Čovjek je to koji ne zna što mu donosi ocean snova koji ga vraća u prošlost, a onda ga poput oluje baci u vrtlog budućnosti zajedno sa bremenom sadašnjosti. On se ne miri sa bolom, sa tugom, ne miri se sa sobom. Što je stariji to je iskusniji, ali jednom kada se uvuče pod kožu, bol postane opipljiva i kao da čovjek ni ne može više bez nje...Nathan to možda najbolje zna.
Kako ga razumjeti? Krivo pitanje. Kako ga ne razumjeti? Da li i dalje vjerovati da budućnost donosi bolje sutra? Zašto vjerovati da će ljudi odigrati drukčije? Na žalost, Nathanova budućnost je realna. Opasno realna. Jer ako smo nešto naučili to je da se povijest ponavlja i da čovjek nikada ne uči na greškama.
Ni drugih ljudi, a kamoli svojima.

Potaknut sjajnom Ultrasovom idejom sa DD topicom, odlučio sam napraviti jedan topic koji bi obuhvatio sve relevantno za Nathanov svijet. Trebao bi to biti topic koji će služiti raspravama/popisima/lakšem snalaženju, a naročito bi htio pomoći onima koji tek ulaze u Nathanov svijet da se laše snađu i informiraju.

Htio bih naglasiti jednu stvar: najveći dio moga znanja o Nathanu Neveru mogu zahvaliti dvojici ljudi: Vladimiru Tadiću - Djoletu i Danielu Kuzmiću - DeeCaju. Bez njihovih tekstova/recenzija/rasprava ne bi ni bilo ovoga topica.U odnosu na njih ja sam samo jedan mali amater. Posebno mi je pomogao Djoletov osvrt na univerzum Nathana Nevera, bez kojega bih se vjerojatno još uvijek vrtio ukrug:))
Stoga momci još jednom veliko hvala i keep the good work:))

SADRŽAJ:
1) Mali putokaz - kako čitati Nathana Nevera

2) USPOREDNI KRONOLOŠKI POPIS IZDANJA NATHANA NEVERA - popis sadrži sve relevantne podatke o stranim i domaćim izdanjima, uključujući i scenariste i crtače.Popis je sastavio član Ferri i može se također naći u podforumu "Popisi".

3) POPIS RECENZIJA - SLOBODNA DALMACIJA, LUDENS, LIBELLUS - mnoge recenzije još nisu napisane. Navalite!

4) NATHAN NEVER - RASPRAVE I TOPICI - popis nekoliko relevantnih topica o našem junaku. Nadam se da će ih biti još!

5) POPIS AUTORA

6)KRONOLOGIJA UNIVERZUMA/MULTIVERZUMA NATHANA NEVERA, autor:Djole

7) TEKST VLADIMIRA TADIĆA - DJOLETA O NATHANU NEVERU OBJAVLJEN POVODOM MAFESTA 2010.

8) SLIKA NATHANOVOG SVIJETA

9) LEGS WEAWER - POPIS EPIZODA SA NASLOVNICAMA

Novo - sažetci epizoda i pojašnjenja u vezi kontiniuma (u izradi)

10) USPOREDNI POPIS SVIH NATHAN NEVER IZDANJA UKLJUČUJUĆI REDOVNU SERIJU, SPECIJALCE, ALMANAHE...(u izradi)

GLAVNI LINKOVI:

NATHAN NEVER - stripovi.com

NATHAN NEVER - recenzije

NATHAN NEVER - facebook

NATHAN NEVER - Sergio Bonelli Editore

Eto prijatelji, to je zasada to. Ali, biti će konstantnih updejtovanja, a i plan je da svaki tjedan imamo novu temu za raspravu(ideja by Ultras na DD topicu)
Navalite!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Kerempir Posted - 29/09/2020 : 14:15:31
Definitivno su sjajne ove epizode nakon rata sa orbitalnim postajama, trenutno meni možda i najdraži period do, znate već čega. Stare epizode imaju taj šmek nostalgije ali i naive.
mladjo Posted - 28/09/2020 : 18:40:47
169:ZAGONETAČ
Moram priznati da unatoč nekim drugim mišljenjima, ova epizoda ostavlja i više nego pozitivan učinak. Nema tu napetosti i one dark atmosfere kao u prijašnjim brojevima ali sve u svemu, posao je dosta dobro odrađen.
Scenarij:7/10
Crtež:8/10
mladjo Posted - 28/09/2020 : 14:32:36
168:MUČITELJ
Atmosfera.
Prva riječ koja pada na pamet.
Atmosferičnost ovih zadnjih 15-ak eizoda je stvarno na visini.
"Total recall" radnja u koju su još umješane i fizičke promjene identiteta dodatno je poboljšana likom Asjie - pozitivno/negativnim likom koja je odlično osvježenje u NN svijetu. Pohvale i crtačici Antonelli Platano koja svojom noir-horror atmosferom odlično dočarava NN svijet.
Scenarij:8/10
mladjo Posted - 28/09/2020 : 12:33:18
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by mladjo

165 Džungle Marsa
166 Cilj: Gordon
167 Brod prokletih

Bome svaka čast scenaristu na ovako kvalitetnoj epizodi, a i crtež je i više nego odličan. Ok, radnja malo vuče na Apokalipsu danas ali nema veze, ima tu mali milion detalja koji ovu priču čine odličnom. Nova agentica je također ok i već vidim da će se dobro uklopiti. Sve u svemu, imamo odličan niz epizoda i ove epizode su jedan od najboljih serijala u NN svijetu. Koliko je Nathan samo napredovao od onih prvih epizoda...Bome, svaka čast.
Crtež:9/10

E da vidimo sad kako će oni tradicionalisti reagirati na ove tvoje teške riječi.

Inače, u potpunosti se slažem s tobom.

Ha gle, kad sam bio mali ni ja nisam volio promjene
Ono, Marcelo u Zagoru...Daj ferrija i Donatelija! Odrasti će oni
mladjo Posted - 28/09/2020 : 12:31:23
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:

165 Džungle Marsa
167 Brod prokletih

Bome svaka čast scenaristu na ovako kvalitetnoj epizodi, a i crtež je i više nego odličan. Ok, radnja malo vuče na Apokalipsu danas ali nema veze, ima tu mali milion detalja koji ovu priču čine odličnom. Nova agentica je također ok i već vidim da će se dobro uklopiti. Sve u svemu, imamo odličan niz epizoda i ove epizode su jedan od najboljih serijala u NN svijetu. Koliko je Nathan samo napredovao od onih prvih epizoda...Bome, svaka čast.

Da da, ovo je definitivno Apokalipsa Danas....film koji sam pokušao jedno 3 puta gledat, ali ne ide više od pol ure da me ubiješ.

Ban mjesec dana!
Taj film je za čistu desetku
DiSkAcH Posted - 28/09/2020 : 11:01:50
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:

165 Džungle Marsa
167 Brod prokletih

E da vidimo sad kako će oni tradicionalisti reagirati na ove tvoje teške riječi.

Ne znam da li sam tradicionalist pošto sam te prve Nevere čitao kad su izlazili i imao sam samo mislim 13g, ali meni su ovi noviji (nakon 100-ke ako se dobro sjećam) baš odlični i bolji od starijih brojeva. Ovo stare ne čini loše što se mene tiče, samo su mi noviji bolji.
EDIT: Iskreno još uvijek mi je sam pojam za Nevera ''Specijalni Agent Alfe'', em je to prvi broj koji mi se zacementirao u mozak, em je Castellini ne razvalio, nego ne znam ni što bi napisao...meni jedan od najboljih crtača u Bonelliju a i uopće.
I iskreno jedva čekam da dođemo do tog famoznog 250+ da vidim jesu ga stvarno ukakali ili su se to samo ''tradicionalisti'' uskomešali jer je netko eto odlučio nešto promjeniti.
ivanl Posted - 27/09/2020 : 22:42:21
quote:
Originally posted by emirem

Nije los ovaj nesudjeni naslovnicar.
Podsjeca na naslovnice Cavenagiovog Dylan Doga.

Cavenagio, kralj. A mulac. Klinac. Strasno su mu dobre copertine. Jedne od najimpresivnijih. Steta sto ih nema na papiru. Nisu fizicki tu. Neopipljive. Samo na screanu. Kompjuterski odradene... steta.
emirem Posted - 27/09/2020 : 20:21:06
Nije los ovaj nesudjeni naslovnicar.
Podsjeca na naslovnice Cavenagiovog Dylan Doga.
ivanl Posted - 27/09/2020 : 19:26:06
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Deers

Svima onima kojima Giardo nije najbolji izbor za naslovničara utrljat ću im sol na ranu sa viješću da ga je trebao zamijeniti Davide De Cubellis.

šteta
ovako je NN ispao junak sa najgorim naslovnicama u Bonelliju

Nazalost, s ovim stajalistem sam potpuno suglasan. Jedan od najboljih junaka SBE ima najgoru prvu vizualnu reprezentaciju. Danas. Nekad je imao najbolju u svjetskim okvirima, pa odlicnu do vrlo dobru, a sad od prosjecne do lose...
ivanl Posted - 27/09/2020 : 19:21:48
quote:
Originally posted by supermark

Apokalipsa danas? tko pogleda do kraja svaka mu čast
zijev
već mi se spava

Klasik nad klasicima!
No nije sve zasvakoga.
Deers Posted - 26/09/2020 : 23:40:56
Urednik je bio zadovoljan, ali zbog plana uredništva, odnosno izdavača nije se išlo na promjenu naslovničara. Tko je sada urednik? Serra? Rigamontti?
Jerry Krause Posted - 26/09/2020 : 23:25:16
quote:

Svima onima kojima Giardo nije najbolji izbor za naslovničara utrljat ću im sol na ranu sa viješću da ga je trebao zamijeniti Davide De Cubellis.

A zašto nije, da li možda znaš?
Jerry Krause Posted - 26/09/2020 : 23:23:08
quote:

165 Džungle Marsa
167 Brod prokletih

supermark Posted - 26/09/2020 : 18:36:33
quote:

šteta
ovako je NN ispao junak sa najgorim naslovnicama u Bonelliju
supermark Posted - 26/09/2020 : 18:34:50
Apokalipsa danas? tko pogleda do kraja svaka mu čast
zijev
već mi se spava
ivanl Posted - 26/09/2020 : 16:20:29
Pogledao ga barem desetak puta u zivotu. Malo je kazati, odlican.
jaki Posted - 26/09/2020 : 10:43:27
ne znam šta da ti rečem...
baš ga nekidan pogledao nakon dugo vrimena.
odličan film.
DiSkAcH Posted - 26/09/2020 : 10:38:34
quote:

165 Džungle Marsa
167 Brod prokletih

Da da, ovo je definitivno Apokalipsa Danas....film koji sam pokušao jedno 3 puta gledat, ali ne ide više od pol ure da me ubiješ.
mladjo Posted - 26/09/2020 : 00:19:21
165 Džungle Marsa
167 Brod prokletih

Deers Posted - 25/09/2020 : 17:17:37
quote:
Originally posted by solar

Scenarij: Michele Medda
Crtež: Stefano Casini
Naslovnica: Sergio Giardo

https://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2020/08/05/albo/i-combattenti-1008556/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596613905671.jpg--.jpg?1596613906000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596613906120.jpg--.jpg?1596613906000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1596613906537.jpg--.jpg?1596613906000

Onima kojima to ime ne znači puno ili ga znaju samo kao crtača martina Mystere evo link na njegove naslovnice za serijal John Doe:

http://decubellis.blogspot.com/p/john-doe.html

Tu se vidi kakav je svestran umjetnik i koliko bi doprinio serijalu. Ovo je skica za naslovnicu ovog broja 352. Možda nije najereprezantivnija ali svakako se vidi znanje.

Uz to trebao je biti naslovničar do 30. rođendana serijala pa je za očekivati da će se tada opet promijeniti naslovničar.
ivanl Posted - 25/09/2020 : 11:13:15
Jbg. Nisam popratio. A ne znam, cudno mi je to. Da se ovakav sjajan junak lose prodaje i ne postize cijenu... no i stosta puno vaznije od stripova mi je jako cudno, pa nije ni bitno.
zeljko Posted - 24/09/2020 : 18:55:04
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by zeljko

https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&header=0&Action=1&Name=Nathan&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&SearchTypeDesc=0&Seller=Osmo&Buyer=&City=&Country=&aucCategoryID=0&SearchTypeTime=0&SearchTypeTimeValue=0&SearchType=0&submit=Tra%9Ei

15ak od kune...ako dosegnu 50 bice cudo

Ovi LL? Zasto ne bi?

Pa eto vecina je ispod 50
mladjo Posted - 23/09/2020 : 15:44:00
162/163/164:POSLIJE APOKALIPSE/TAJNI ODRED/POSLJEDNJI POZDRAV

odlično! Svaka čast dečkima i za scenarij i za crtež. Ovaj rebootirani Nathan mi je zasad odličan, atmosfera je izrazito dobro pogođena, i barem zasad serijal ide u odličnom smjeru. A tek twist(ovi) na kraju...
Scenarij:9/10

P.S. posebno mi se sviđaju šale koje su scenaristi počeli ubacivati a koje sa svojim crnohumorno/zajebantskim tonom daju pravo osvježenje.
risbozg Posted - 21/09/2020 : 12:04:36
Nažalost samo jedna..
Jerry Krause Posted - 20/09/2020 : 19:43:44
I u novoj Libellusovoj turi jedna Nathanova knjiga.

quote:
Agencija Alfa 20 četvrto je izdanje u našoj novoj turi koja će uskoro biti vani, a epizode koje vas čekaju u njoj su:

“HIDRA” (Stefano Piani / Andrea Bormida)
DRAMA NA PUČINI (Stefano Piani / Mario Rossi)
PRIJATELJICA U NEVOLJI (Bepi Vigna / Antonio Fara)

Što se samih priča tiče, u “Hidri” vas na 189 stranica očekuje uzbudljiva pustolovina u luksuznome istoimenom nasilju s Nathanom i Brankom u glavnim ulogama, a isti dvojac istraživat će i - ovog puta na 95 stranica - jedan napeti slučaj bijega na pučini. U zadnjoj, kratkoj priči na 30 stranica, May će se odazvati pozivu u pomoć stare prijateljice Marion Gilmore, a izvorno u Italiji ovo izdanje objavljeno je u lipnju 2009. godine s naslovnicom koju potpisuje čudesni Roberto De Angelis.[smile]

Na kraju još samo informacija da će redovna cijena AA 20 biti 175 kuna, dok će ona posebna tijekom prva dva mjeseca iznositi 140 kn.

Bacite pogled:

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000