forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Tvrđa 1 & 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 20/08/2010 : 22:00:30


Tvrđa 1 • Pačje srce • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Joann Sfar • Crtež Lewis Trondheim • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.8.2010 • Cijena 80 Kn



Tvrđa 2 • Kralj boraca • 48 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Joann Sfar • Crtež Lewis Trondheim • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.8.2010 • Cijena 80 Kn

"Onda mi daj da tu i tamo isučem mač ..."
"Tek nakon tri junačka djela koja učiniš goloruk! I ni časka prije.""
"A što se računa kao junačko djelo? Pomognem li gasiti požar? Usvojim li siroče? ... Svaki zaslužan, čovjekoljubiv i visoko moralan čin, je li tako?""
"NE! Kad jednim udarcem lakta ubiješ golemu neman, tako nešto!"

http://fibra.hr/index.asp?cat=3&SeriesID=19&TitleID=0&AuthorID=0&ListType=1
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 24/07/2019 : 22:15:05
bez brige,pakuje se za more;sigurno nije na forumu
kasper Posted - 24/07/2019 : 22:05:06
quote:
Originally posted by anto

nove Tvrđe će u novembru (ove godine),bolje da pita kad će naredna tura.



(tiho bre da nas marko ne cuje)
anto Posted - 24/07/2019 : 21:59:48
nove Tvrđe će u novembru (ove godine),bolje da pita kad će naredna tura.
kasper Posted - 24/07/2019 : 15:36:12
(combo ti si novi, pitaj marka kad ce nove tvrdje, psst)
anto Posted - 24/07/2019 : 15:33:38
quote:
Originally posted by Combatrock

Pre par i vise godina dezurni agitator Lewisa Trondheima na ovom forumu i šire mi je pozajmio/posudio par Tvrdja, nagnan zeljom da prosiri zonu svog uticaja. Verujem i prosiri bazu fan cluba ovog remek dela. Ili je samo zeleo da otvori oci i podeli sa dragim
ljudima svoje odusevljenje.

Tada moja spremnost i forma nije bila na adekvatnom nivou/razini. Ne kajem se.

Onda sam malo citao Trondheima i stalno sam razmisljao kako to ne moze biti lose ni najmanje. Popust koji je Aford dao za ovo izdanje je dodatno potpalio vatru te kupih do sada objavljenja izdanja.

Master piece, esencija stripa. Razaranje, dijalozi, prevod, izdanje lux u tehnickom smislu. Ne znam da li se ovo ekonomski isplati izdavacu, ali verujem da je to ono moram da izbacim ipak je reputacija u pitanju. Sjajno izdanje sjajan strip.


kasper Posted - 24/07/2019 : 15:23:39
quote:
Originally posted by Shaner

Koliko te agitator platio za ovu reklamu?



obojica citaju teksa, tako da nema potrebe za podmicivanjem
Shaner Posted - 24/07/2019 : 15:20:54
Koliko te agitator platio za ovu reklamu?

Combatrock Posted - 24/07/2019 : 13:22:49
Pre par i vise godina dezurni agitator Lewisa Trondheima na ovom forumu i šire mi je pozajmio/posudio par Tvrdja, nagnan zeljom da prosiri zonu svog uticaja. Verujem i prosiri bazu fan cluba ovog remek dela. Ili je samo zeleo da otvori oci i podeli sa dragim
ljudima svoje odusevljenje.

Tada moja spremnost i forma nije bila na adekvatnom nivou/razini. Ne kajem se.

Onda sam malo citao Trondheima i stalno sam razmisljao kako to ne moze biti lose ni najmanje. Popust koji je Aford dao za ovo izdanje je dodatno potpalio vatru te kupih do sada objavljenja izdanja.

Master piece, esencija stripa. Razaranje, dijalozi, prevod, izdanje lux u tehnickom smislu. Ne znam da li se ovo ekonomski isplati izdavacu, ali verujem da je to ono moram da izbacim ipak je reputacija u pitanju. Sjajno izdanje sjajan strip.
anto Posted - 17/12/2018 : 19:24:09
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by anto
otkud ti to da su humoristički strip?



par stranica ranije stoji:
quote:
Originally posted by anto

najjači humoristički strip koji trenutno izlazi na ovim prostorima!
ko ga nije čitao, ne zna kakvo ludilo od stripa propušta!




jebote,ladno mi je neko hakovao nalog!
Manny Posted - 17/12/2018 : 17:59:46
quote:
Originally posted by anto
otkud ti to da su humoristički strip?



par stranica ranije stoji:
quote:
Originally posted by anto

najjači humoristički strip koji trenutno izlazi na ovim prostorima!
ko ga nije čitao, ne zna kakvo ludilo od stripa propušta!



Nisam još uvek čitao Zekana.

anto Posted - 17/12/2018 : 17:20:21
quote:
Originally posted by Manny

OK, pročitao i Kralj Boraca.
Nisu loše Tvrđe, ali prehvalili ste ih ovde, tako da postoji i osećaj neispunjenih (prevelikih) očekivanja.
Ako Tvrđe posmatram nužno kao humoristični strip, onda su tek ok. Nasmejali su me na momente i to je to. No, ja verovatno nisam dobar talon za humoristični strip generalno.
Ako ih posmatram kao avanturu, tu je situacija bolja, jer ima priče i dogodovština i zanimljivo je.
No, table koje mi ostaju u pamćenju tiču se prvenstveno Marvina, jer njegova odiseja i životna priča ima potrebnu notu zrelosti, i super mi je onaj deo kada sedi i priča sa onom curom u koju se zaljubio, ili deo kada priča sa učiteljem na kraju, ili kad učitelju govori da mu je Herbert jedini prijatelj, i tako. Na te momente mi Tvrđe iz dobrog stripa prelaze u odličan.
Uzgred, Marvin se u nekim pasicama tretira kao krokodil, a negde kao zmaj. Jel’ tako i u originalu?



otkud ti to da su humoristički strip?
Tvrđe su strip avanturističkog žanra - malo više opičenog,ali i dalje avanturističkog.
Jesi li čitao Zekana?Nešto mi govori da bi ti to bolje selo.
Kerempir Posted - 17/12/2018 : 16:21:39
Pa kao čisto humoristični strip definitivno ne ispunjava ta očekivanja, ima daleko boljih po tom pitanju, ali i sam si primjetio da je avantura glavna, i definitivno ima određene sjete i zna biti tužan.
Manny Posted - 17/12/2018 : 16:07:58
OK, pročitao i Kralj Boraca.
Nisu loše Tvrđe, ali prehvalili ste ih ovde, tako da postoji i osećaj neispunjenih (prevelikih) očekivanja.
Ako Tvrđe posmatram nužno kao humoristični strip, onda su tek ok. Nasmejali su me na momente i to je to. No, ja verovatno nisam dobar talon za humoristični strip generalno.
Ako ih posmatram kao avanturu, tu je situacija bolja, jer ima priče i dogodovština i zanimljivo je.
No, table koje mi ostaju u pamćenju tiču se prvenstveno Marvina, jer njegova odiseja i životna priča ima potrebnu notu zrelosti, i super mi je onaj deo kada sedi i priča sa onom curom u koju se zaljubio, ili deo kada priča sa učiteljem na kraju, ili kad učitelju govori da mu je Herbert jedini prijatelj, i tako. Na te momente mi Tvrđe iz dobrog stripa prelaze u odličan.
Uzgred, Marvin se u nekim pasicama tretira kao krokodil, a negde kao zmaj. Jel’ tako i u originalu?
Macon Posted - 16/12/2018 : 15:12:27
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by stbojan

Mogu slobodno da kazem da me je strip kupio bukvalno nakon par stranica... ovo je toliko opiceno i genijalno da to nije normalno... vrlo specifican i nadasve sjajan humor u prve dve epizode, odlican crtez i izuzetno, izuzetno mastovito osmisljeno... Anto je imao apsolutno pravo za toliko lobiranje po forumima za ovaj serijal...

Kad počenš čitati ove stripove jednostavno hoćeš još.

Da ih imam i dvadesetak, mislim da bi ih opet sve odjednom pročitao.

Izvrsno.



Ja imam svih 17 engleskih sveska sa po dve epizode i kasnije postane zbrka sa manje humora. Početak serije je odličan ali kasnije je ko da su se scenaristi umorili. Za puno Tvrđa nisam znao šta sam pročitao odmah kad sam završio čitanjem.
anto Posted - 16/12/2018 : 10:51:13
quote:
Originally posted by Manny

Pročitao sam Pačje srce, i sada razmišljam da pređem na Kralj boraca (koje sam kupio), no u dilemi sam da li treba da se suzdržim i prvo (kupim i) pročitam Paradu, ili nema veze? Šta kažu iskusni Tvrđani?


nikakvo suzdržavanje (u seksu pogotovu),već cepaj dalje - Kralj boraca,Princezu,Čini.
A valjalo bi da pročitaš odjednom Srce i Kralja.
Kerempir Posted - 16/12/2018 : 09:29:06
Ma nema veze, bolje da u šutu čitaš dijelove koji pripadaju ciklusima praskozorje, zenit i smiraj, a pa radu umetni kad ti paše, najbolje uz zenit.
Manny Posted - 15/12/2018 : 23:16:17
Pročitao sam Pačje srce, i sada razmišljam da pređem na Kralj boraca (koje sam kupio), no u dilemi sam da li treba da se suzdržim i prvo (kupim i) pročitam Paradu, ili nema veze? Šta kažu iskusni Tvrđani?
DKoor Posted - 19/05/2015 : 22:21:41
quote:
Originally posted by stbojan

Mogu slobodno da kazem da me je strip kupio bukvalno nakon par stranica... ovo je toliko opiceno i genijalno da to nije normalno... vrlo specifican i nadasve sjajan humor u prve dve epizode, odlican crtez i izuzetno, izuzetno mastovito osmisljeno... Anto je imao apsolutno pravo za toliko lobiranje po forumima za ovaj serijal...

Kad počenš čitati ove stripove jednostavno hoćeš još.

Da ih imam i dvadesetak, mislim da bi ih opet sve odjednom pročitao.

Izvrsno.
mr murdoc Posted - 07/05/2015 : 17:41:32
Siguran sam da hocemo,ako treba pogurat cemo malo sudbinu
anto Posted - 07/05/2015 : 17:07:52
Murdoče,brate po stripu,zbog ovakvih prelepih i inteligentno sročenih komentara za Zekana i Tvrđe,imaš piće pri prvom susretu.
A nadam se da ćemo se nekad i negde sresti.Mali je svet.
mr murdoc Posted - 07/05/2015 : 16:17:47
Cija je Tvrđa

Nocna Kosulja,Kosulja protiv Kosulje,Vaucamsonski Vulkan

Za razliku od Zekana kod Tvrđa se moram snalaziti kroz lavirint kontinuiteta i otkrivati obojene kamencice koji cine mozaik praskozorja,zenita i smiraja.
Cjeline cije ja price dobivam bez redosljeda i na kapaljku, no to uopce nije problem,cak sta vise moze biti zanimljivo i korisno za mozdane vijuge.
Povezivanje konaca dakle je ono cime se ovdje rado zabavljam.
Nocna Kosulja i Kosulja protiv Kosulje su knjige koje se bave profiliranjem likova u njihovoj ranoj fazi i do bola su nabijene jednom vrstom naivnog laganog humora koji nas ne moze ostaviti ravnodusnima.
Najfascinantnije od svega je ustvari mjesto/svijet u kojem se odvija radnja.Autor je ovdje uspio stvoriti jedan fantasticni slojeviti mikrouniverzum koji gotovo prsti raznolikostima,kontradiktornostima i svim mogucim oblicima zivota.
Planet "ispod kreveta" kako ga sam rado nazivam je uistinu prezentan u glavama citatelja i za vrijeme citanja(a i poslije) poprima realisticne dimenzije..Kapa dolje.
Paleta likova je naravno totalna luda kuca i koliko god ti likovi bili raznoliki i surealni svakom od njih je udahnut karakter koji totalno odgovara njihovom izgledu.
U tome ustvari i lezi genijalnost Tvrđi , one su originalne,zabavne,saljive ,ozbiljne i funkcioniraju na jednom nivou kojeg bi samo mogao nazvati zavidnim
Citajuci Tvrđe mozete izabrati omiljeni karakter,ali u vecini slucajeva se radi o vise njih,tako da na kraju shvatite svu komplexnost ovog naizgled jednostavnog stripa.
Ne moram naglasavati da Tvrđe imaju veliki ovisnicki potencijal i kapacitet,to se valjda podrazumjeva...
Hocu jos...
Shaner Posted - 20/04/2015 : 22:56:42
Nakon silnih i neprestanih pohvala pojedinih forumaša (vjerujem da će se prepoznati), napokon sam i ja odlučio krenuti s Tvrđom. I što da kažem? Kad će nove Tvrđe? Nisam baš toliko oduševljen, ali da je u pitanju inteligentan, humorističan i nadasve zabavan serijal, to definitivno jest. Bar sudeći po prve dvije epizode. U Pačjem srcu upoznajemo glavne likove ovog podserijala, patka Herberta i zmaja Marvina i pratimo kako spašavaju Tvrđu od sigurne propasti, dok se u Kralju boraca Herbert uči borbi i pokušava postati pravi ratnik. Radnje, naravno, nisu toliko bitne same po sebi, nego su tu da daju podlogu mnoštvu tekstualnih i vizualnih (i uglavnom vrlo dobrih) humorističnih detalja. U to ime predlažem sporo i temeljito čitanje/gledanje. Ja sam mislio da sam temeljit ali sam neke detalje u crtežu uočio tek pri ponovnom listanju. Druga epizoda mi je možda nijansu slabija od prve, ali sam se uz obje jako dobro zabavio. Idealna publika Tvrđe su bez sumnje svi ljubitelji fantasy svjetova, D&D-a i raznih RPG-ova, no bila bi prava šteta kada bi ovaj otkačeni serijal ostao skriven široj publici. U to ime (iako s nešto manje entuzijazma) se pridružujem Antovoj kampanji i kažem: Čitajte Tvrđe!

8/10

izivko Posted - 24/12/2014 : 15:33:55
Ma sve je otvoreno a donekle zaokruženo

Inače nije loš ovaj Donjon samo zajebancija se ponavlja. Upravo čitam Donjon Parade
kasper Posted - 24/12/2014 : 14:59:41
hm, da li svaka celina tvrdje donekle zaokruzena ili je manje vise sve otvoreno?
DeeCay Posted - 24/12/2014 : 14:54:19
Kad pogledam, ipak im je projekt od 300 redovnih i tko zna koliko sporednih serijala bio malo preambiciozan. Vjerujem i da takvi autori poput Trondheima ili Sfar jednostavno ne mogu ostati cijeli život na jednom jedinom serijalu. Još su i dugo izdržali - 36 albuma!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000