forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdavaci iz Srbije ili Hrvatske?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
sawitch Posted - 27/07/2019 : 15:58:11
Hajde da povedemo jednu interesantnu raspravu koja se provlaci kroz brdo topica. Za vas su bolji izdavaci iz Srbije ili Hrvatske?

Umesto samo klika, bio bi red i objasniti na koje se misli, zasto su bolji, gde ste se dvoumili itd.

Ubacicu u jednu grupu i ostale zemlje ex YU, jer mislim da su ipak slaba konkurencija. Ko glasa za tu opciju neka napise i zbog kog izdavaca je odabrao.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
mogorovic Posted - 22/08/2019 : 23:56:26
quote:
Originally posted by jaki

Hr.



+1
jaki Posted - 22/08/2019 : 14:24:06
Hr.
musek Posted - 21/08/2019 : 10:03:36
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by musek

Preferiram izdavače iz Hrvatske samo zato, a to je apsolutno jedini razlog, jer mi se kod srpskih izdavača nikako ne sviđa pisanje po Vuku, eto, to je jedini razlog.



Ah, mi starija garda iz 80-ih smo ti navikli na to. Pa čak i kad ti krava ili konj u Taličnom kaže "bre"



Također sam se sa stripovima prvi puta susreo u 80-ima, ali danas ako mogu birati, tj., ako postoji isti strip srpskog i hrvatskog izdavača, bez razmišljanja biram hrvatskog.
VALTER Posted - 21/08/2019 : 09:36:04
A 'džaveljan' (Đ. Dimitrijević, AZ, Zavadi pa vladaj) vam je poznata? Treba čitati još ponešto osim stripova, pa neće biti ovakvih bezveznih primjedbi.
nenno Posted - 21/08/2019 : 09:18:08
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by iggyk23

sad sam se sjetio, "zavojevachi" ili tako nesta mislim wodafak



'Zavojevač' je imenica koja postoji kako u hrvatskom, tako i u srpskom jeziku.



da, ali očito nije baš previše korištena i ljudima je dosta nepoznata....
VALTER Posted - 21/08/2019 : 09:12:31
quote:
Originally posted by iggyk23

sad sam se sjetio, "zavojevachi" ili tako nesta mislim wodafak



'Zavojevač' je imenica koja postoji kako u hrvatskom, tako i u srpskom jeziku.
sawitch Posted - 21/08/2019 : 08:47:39
Ne verujem ni da ce to dostizati neke vrtoglave cene zbog velikog tiraza. Ali da, izdanje je top. Jedva cekam ostale.
DiSkAcH Posted - 21/08/2019 : 08:40:58
Ma ovaj Asteriks od ČK je bogovsko izdanje i pravi bonbončić.
Ja sam baš oduševljen, čudi me da dosada nitko kod nas nije ovako izdao Asteriksa koji je vj najpoznatiji i najprodavaniji BD.
I tu mi baš paše srpski jezik.
A ful sam hepi jer to ide baš sada kada sam počeo skupljat stripove pa ih ne moram plaćat po nekim luđačkim tarifama nego dobivamo vrhunsko izdanje za 95kn po integralu(cca 32kn po broju, dok je BG-ov SC 40kn po broju na kiosku, a 35kn na Interliberu). Vrh!
iggyk23 Posted - 20/08/2019 : 15:50:58
sad sam se sjetio, "zavojevachi" ili tako nesta mislim wodafak
iggyk23 Posted - 20/08/2019 : 15:49:30
proslo ljeto uzeo 4 nasa asteriksa i pobljuvao se skoro pogledajte na onoj intro stranici gdje je uvodni opis sta su napisali umjesti rimski osvajaci su stavili neku zamjensku hrvatsku rijec koju nitko nije cuo i bilo je jos tih slucajeva a o imenima likova da ne pricam tako da sam ih stavio na njuskalo za 1kn i uzeo si od carobne knjige iskljucivo jer ove na hrvatskom ne razumijem
zeljko Posted - 20/08/2019 : 10:45:39
ja bih rekao da su izdavači iz srbije narodni ljudi
a iz hrvatske snobovi

dijelite li moje mišljenje
i slažete li se ciglama :D
nenno Posted - 20/08/2019 : 09:40:46
quote:
Originally posted by musek

Preferiram izdavače iz Hrvatske samo zato, a to je apsolutno jedini razlog, jer mi se kod srpskih izdavača nikako ne sviđa pisanje po Vuku, eto, to je jedini razlog.



Ah, mi starija garda iz 80-ih smo ti navikli na to. Pa čak i kad ti krava ili konj u Taličnom kaže "bre"
musek Posted - 20/08/2019 : 09:21:51
Preferiram izdavače iz Hrvatske samo zato, a to je apsolutno jedini razlog, jer mi se kod srpskih izdavača nikako ne sviđa pisanje po Vuku, eto, to je jedini razlog.
motorista Posted - 17/08/2019 : 10:10:21
Bolji - u smislu meni bitniji - su mi srpski izdavači.

Važno mi je da je strip nov, a hrvatski su na srpskom tržištu srazmerno češće iz povraćaja, polovni, i bez folije.

Prevod i lektura mi u pravilu više odgovaraju na mom dijalektu. Ima izvrsnih izuzetaka poput Džo bar tima ili Alana Forda, no neke hrvatske fraze su potpuno van mog slenga.

Dostupnost Veselog četvrtka, Komika, Kolor pres grupa i Čarobne knjige je u Kruševcu zadovoljavajuća. Tu je bila i »Stripoteka«. Sa druge strane, stižu samo remitende Ludensa i Strip-agenta, retko stigne nešto treće. Dalje, neki hrvatski stripovi su baš preskupi.
mogorovic Posted - 16/08/2019 : 23:43:10
quote:
Originally posted by Peyo

Predozirao se sladoledom .



Peyo Posted - 16/08/2019 : 16:31:21
Predozirao se sladoledom .
KOMIKO Posted - 16/08/2019 : 15:26:43
Ostao je bez teksta...
morski Posted - 16/08/2019 : 14:51:29
ili ciji je duzi, sto da ne

@mogorovic: sta je s tobom, covece? svaki od poslednjih nekoliko desetina komentara ti je ili smajli ili +1
mogorovic Posted - 16/08/2019 : 13:27:42
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ili politika i sport su uvijek zahvalne teme za usporedbu.




ivi skoj Posted - 16/08/2019 : 12:49:18
Ili politika i sport su uvijek zahvalne teme za usporedbu.
DODSFERD Posted - 16/08/2019 : 12:40:57
Može se usporediti nešto skromnije, recimo Rog i Nakamura, samo ne znam zašto to svi izbjgavaju.
morski Posted - 16/08/2019 : 12:26:50
a sto? sto se u svakoj diskusiji u kojoj se porede stripovi za paralelu uzimaju automobili?
fckinfine Posted - 16/08/2019 : 10:16:10
nekako je generalizacija. kao da pitas dal su nemacka kola bolja od japanskih. bmw jes bolji od suzukija ali opel od mazde tesko.
sto se mene tice, fibra uber alles. iz sto razloga.
nenno Posted - 16/08/2019 : 09:35:29
ako ovdje govorimo o jeziku onda meni kao nekome tko je odrastao na Dnevnikovim izdanjima (izuzev naravno Vjesnikovog Alan Forda) čitanje stripova na ekavici ne predstavlja neki problem ili razlog da neću kupiti izdanje iz Srbije. Naravno, ukoliko neko izdanje ima kod hrvatskog izdavača i ako je kvaliteta donekle identična tu ću prednost dati hrvatskom izdanju...... svjež je primjer Asteriks od ČK koji ću sigurno nabaviti iz Srbije jer ga u hrvatskom izdanju nema (a ne vjerujem da će ga uskoro i biti). o Bonelliju neću jer ga više ne čitam, ali dok sam čitao Juliju, Morgana i Lukasa sam uredno nabavljao iz Srbije
Macon Posted - 16/08/2019 : 08:52:06
Hr i Fibra.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000